Прескочи до съдържание

За Колумбия , Еквадор и Галапагос ?


stanimir

Препоръчани мнения

Преди да съм задълбал сериозно , моля за най-повърхностни насоки като време , придвижване , разни ограничения и т.н.

Кой е най-подходящия сезон ?

 

Най-общо планът включва Богота , Картахена , Кито и Галапагос и от тия базисни точки ще се рови около задължителните неща покрай тях.

 

Как се стига до Галапагос , има ли разни туристически квоти , там как се обикаля , колко време е необходимо ?

 

Като цяло пътуването трябва да се вмести в 21-23 дни макс.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На Галапагоските острови може да се пътува само организирано с корабчета, яхти и т.н., като типичната обиколка е между 5 и 7 дни. Островите са на Екватора и от гледна точка на посещение няма някакъв специален сезон, но от гледна точка на цени е добре да се избягват отпускарските сезони в Северна Америка.

 

Чувал съм, че има някакви ограничения за брой туристи годишно, но основното ограничение е капацитета на корабчетата които се движат с разрешение в региона. Хубавото е, че с всеки кораб има професионален гид, който много разбира от флората и фауната на региона.

 

Най-евтино е да се отиде в Кито и да се чака ласт минит оферта, но ако човек няма късмет или време да чака, може и да няма свободни места. Ние резервирирахме предварително при една агенция от Еквадор, като им преведохме предварително парите. Европейски агенции също предлагат резервиране, но само на по луксозните кораби и яхти, които са много скъпи.

 

До Галапагоските острови се пътува със самолет от Кито или Гуаякил.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

До Галапагос Авианка май не летят или е отскоро. Иначе из целия регион да. До островите някакви еквадорски бяха, ТАМЕ като че ли и ЛАН (но полети с мили през Бритиш се намираха по-трудно отколкото зъби у кокошката).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи все пак не съм сгрешил. Имам спомен , че го срещнах някъде , но после в Wikitravel ги нямаше и не проверих сайта на Avianca. Въпросът с милите отново става актуален  :)


Цените на всички варират около 450-500 $ , което е обир за едни 1000 км. и полет малко над час.

Връзка към коментар

Аз имам доста точки за Авианка, че последната партида нещо ми хартиса .. като се решиш - свиркай.

Иначе, промоция има и в момента.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди да съм задълбал сериозно , моля за най-повърхностни насоки като време , придвижване , разни ограничения и т.н.

Кой е най-подходящия сезон ?

 

Най-общо планът включва Богота , Картахена , Кито и Галапагос и от тия базисни точки ще се рови около задължителните неща покрай тях.

 

Как се стига до Галапагос , има ли разни туристически квоти , там как се обикаля , колко време е необходимо ?

 

Като цяло пътуването трябва да се вмести в 21-23 дни макс.

През септември мой приятел с жена му бяха в Еквадор.Ходили са на Галапагос с яхта. Разбрах от тях , че предварително са изпратили искане за съставяне на програма, резервация на хотели до една туристическа фирма. Имали са осигурени водачи и транспорт от самата фирма. Ако не се сметне за реклама мога да пиша коя е фирмата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи все пак не съм сгрешил. Имам спомен , че го срещнах някъде , но после в Wikitravel ги нямаше и не проверих сайта на Avianca. Въпросът с милите отново става актуален  :)

Цените на всички варират около 450-500 $ , което е обир за едни 1000 км. и полет малко над час.

 

2004-та година летях с някаква местна авиокомпания, която от тогава фалира. Цените бяха твърдо 400 долара за двупосочен билет от Кито до Галапагоските острови, а най-евтиният 5 дневен круиз беше около 600 долара на човек. Допълнително се плащаше такса от 100 долара за влизане в националния парк.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нашите приятели запазиха току-що в експедиа, ако ще ти свърши работа. По-препоръки на един от хотелите с пълна застраховка. Обърнахме всички агенции и тук излезе най-изгодно :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.