Прескочи до съдържание

Търся стая в хотел до Milano Centrale (15 февруари)


Vanko

Препоръчани мнения

Здравейте!

На 15-ти февруари, вечерта, ще ми се наложи да нощувам в Милано. Търся някакво нормално хотелче, до 80-100лв за конкретната нощувка. Евентуално, ще се пробвам да сваля цената през makemytrip. 


Предпочитам да е около централната гара, понеже ще гоня сутрешния полет на Уиз на другия ден от Бергамо.

Връзка към коментар

На пръв прочит, в букинг всички хотели в този ценови диапазон имат рейтинг около 5-6, а това си е с една дума - зле :) Проблем ли е да спиш направо в Бергамо, там нощувките като че ли са една идея по-евтини, има B&B до летището за около 100-ина лева: http://www.booking.com/hotel/it/b-amp-b-bgy-airport.en-gb.html?aid=368032

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последният път бях в Бергамо. Искам да го карам на ротационен принцип. :) В Бергамо ще съм на отиване, понеже имам прекачване там. 

Иначе последния път спах в Mercury-то в Бергамо, което е на магистралата за Бреша - голяма греда с локацията :) Вървях по един път, осеян с кравешка тор, за да хвана влака до Бергамо. Да, беше близо до летището, ако си платиш трансфер. Пеша - абсурд! 

Очаквам още включвания, някой ако му изпадне нещо, има време все още:) 

Връзка към коментар

Ванко, мога да ти предложа два хотела, в които съм спал и които са на стотина  двеста метра от Милано Централе :) . Изключително удобни за ранни полети.

Първият хотел е хотел Ню Йорк. Намира се точно срещу сградата на Пирели и гарата. В него спахме миналата година 2014 и е супер за ранни полети. За две нощувки за двама възрастни платихме 100 евро с включени закуски.

http://www.hotelnewyorkspa.com/

Ето и снимка от прозореца на стаята, за да видиш колко  е близо гарата. Автобусите спират вдясно от нея.

post-662-0-94336900-1450155459_thumb.jpg

Тази година обаче за Експото му бяха вдигнали цените и затова резервирахме друг хотел- хотел Виргилио. Той е още по-близко до автобусите за Бергамо, защото е точно от страната на гарата , където спират те. Цената, която намерих бе най-ниската цена за хотели около Милано централе и бе 53 евро на нощ. Сега като няма експо може да е още по-ниска цената му.

http://www.hotelvirgiliomilano.com/

Ето и от него снимка с поглед към гарата в дъното на снимката. Стигаш до нея и тръгваш наляво, там са автобусите за Бергамо.

post-662-0-67925400-1450155540_thumb.jpg

Редактирано от Roje
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря за предложението, но все пак държа да съм в Милано вечерта, а сутринта да гоня полета с автобус до Бергамо. :) Иначе най-добрата оферта е ibis-a на Malpensa за 80лв и от там директно към Orio Al Serio 

Връзка към коментар

Благодаря за предложението, но все пак държа да съм в Милано вечерта, а сутринта да гоня полета с автобус до Бергамо. :) Иначе най-добрата оферта е ibis-a на Malpensa за 80лв и от там директно към Orio Al Serio 

 

Не забравяй да калкулираш и цената на транспорта до Малпенза тук, че не беше много евтино мисля :)

Връзка към коментар

Другият вариант е да оставам на летището в Малпенса и да изпусна да се разходя на 15-ти в Милано...абе по-скоро бих "прежалил" 18 евро.

 

Идеята беше, че може би е по-добре да спиш в центъра с/у 70 евро на вечер и 5 евро шътъл, вместо на Малпенза срещу 40 евро и към 30 евро шътъли :)

Връзка към коментар

Видя ли, че първия автобус за Бергамо е в 9.15 и не ти върши работа, ако летиш до София.

Първия автобус от Милано за летището в Бергамо (поне на terravision) е в 2.50 (http://www.terravision.eu/italiano/files/2014/07/bergamo_milano_cadenzato-sett-13.pdf) като след това са на 20 минути. Аз лично съм ползвал доста пъти автобуса около 4.30-5.00.

 

Иначе по темата, спал съм в доста от евтините хотели около гарата с нисък рейтинг за по 1 вечер, то не е и цяла вечер до 4 - 4.30 да речем. Повечето наистина са гаднички и не можеш да очакваш много, но все пак за няколко часа преди полет ги приемам. Набързо погледнах и да речем Hotel Brasil Milan, който е на цена 41 евро съм спал но преди поне 5-6 години. Тогава поне не беше лош, но не е много близо до гарата, от другата страна на Corso Buenos Aires се намира. Та, ако си склонен на по-мизерни условия, запази някои от евтините хотели в района на гарата и така :) За мен е важно, сутрин в 4-5 часа да е близо до гарата, за да не трамбовам по нощите или да се занимавам с таксита, другото се преживява :)

Връзка към коментар

Първия автобус от Милано за летището в Бергамо (поне на terravision) е в 2.50 (http://www.terravision.eu/italiano/files/2014/07/bergamo_milano_cadenzato-sett-13.pdf) като след това са на 20 минути. Аз лично съм ползвал доста пъти автобуса около 4.30-5.00.

 

Иначе по темата, спал съм в доста от евтините хотели около гарата с нисък рейтинг за по 1 вечер, то не е и цяла вечер до 4 - 4.30 да речем. Повечето наистина са гаднички и не можеш да очакваш много, но все пак за няколко часа преди полет ги приемам. Набързо погледнах и да речем Hotel Brasil Milan, който е на цена 41 евро съм спал но преди поне 5-6 години. Тогава поне не беше лош, но не е много близо до гарата, от другата страна на Corso Buenos Aires се намира. Та, ако си склонен на по-мизерни условия, запази някои от евтините хотели в района на гарата и така :) За мен е важно, сутрин в 4-5 часа да е близо до гарата, за да не трамбовам по нощите или да се занимавам с таксита, другото се преживява :)

Aко беше попрочел темата малко по-внимателно, щеше да видиш, че става въпрос за трансфер Малпенса - Бергамо. Иначе от Милано работите са ясни.

Връзка към коментар

Aко беше попрочел темата малко по-внимателно, щеше да видиш, че става въпрос за трансфер Малпенса - Бергамо. Иначе от Милано работите са ясни.

Възможно е и аз нещо да не съм разбрал, ако е така се извинявам, но конкретно трансфер Малпенса - Бергамо може да се направи и през Милано, тогава има доста по-ранни опции от 09.15. Друг е въпроса колко време ще отнеме (предполагам абсолютен минимум 2 часа). Първия автобус от Малненса за Centrale е в 05.05 (на terravision).

Връзка към коментар

за тая дата явно са доста надути цените заради 14 февруари, щях да ти предложа изгодни варианти и в Бергамо и в Милано, но в момента цените са много нагоре дори в бюджетните хотелчета и Б&Б

Връзка към коментар

ако е за София, е в 8 и 15

 

ако не спи с/у летището е чисто губене на време и набутване за спанак. Ще се наложи да стане в 4-4:30 часа, в 5 на гара и 6 на летище. :P

Връзка към коментар

Търсенето продължава.

Кацам в 13:00ч на обяд на Малпенса и ще се придвижа към Милано за разходка до вечерта. 

Имам поне вече една опция- Hotel Mercure Bergamo Airport. Много гадна локация, спрямо полетите ми предния път. Този път, обаче, ще ми бъде окей, понеже мога да си хвана влака от Милано Чентрале и да сляза на Stazzone, което е на 10 мин. пеша от хотела. Цената през MakemyTrip за единична стая е 42 евро. 

Все още има време, така че няма да запазвам веднага. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.