Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте. Имам едни колебания и се надявам да ми помогнете да взема решение.

 

Искам да си купя три самолетни билета за вътрешността на Мианмар. Нощни автобуси не искам да използвам поради една семпла причина - не мога грам да спя по време на път и нямам желание да съм като спаружена маруля няколко дни от краткия си престой. Разписанието ми е съвсем конкретно. Изборът ми е спрян върху Bagan Airways. Колебанието:

 

Мога ВЕЧЕ (доскоро разписанието не беше излязло) да си ги купя директно от сайта им. Резервираност от факта, че 1) не отговарят на запитвания - и ако имам проблем, не знам дали изобщо са комуникативни; 2) цената им е по-висока от цената в някои от агенциите им, но реално първият аргумент е водещ, не обичам неточности.

 

Мога да си ги купя от тайландска агенция - отговарят бързо и цената им е относително по-ниска (има агенции с потрисащи цени...), но разликата се компенсира с голямата такса от банков превод £25 - не приемат кредитни карти и съответно не мога нищо да оспорвам при проблем. НО - никак не обичам да пазарувам от агенции и не съм убедена доколко биха били точни при разрешаване на някакъв въпрос.

 

Кой вариант бихте предпочели за конкретната ситуация? Спокойствието ми е най-голям приоритет. Благодаря!

 

Връзка към коментар

На мен също спокойствието ми е приоритет + обичам самолети. Следователно, бих предложила местна агенция да ти уреди всичко, плащаш им при пистигане=няма преводи. На мен ми купиха така и 3те полета. Гледала ли си air kbz? Като ходихме бяхма с най-добрите цени и много удобно време. 

Връзка към коментар

Чела съм уж... В случая ме притеснява неизвестността в комуникирането. Ако се изразявам точно... Благодаря, пак ще погледна.

Връзка към коментар

На мен също спокойствието ми е приоритет + обичам самолети. Следователно, бих предложила местна агенция да ти уреди всичко, плащаш им при пистигане=няма преводи. На мен ми купиха така и 3те полета. Гледала ли си air kbz? Като ходихме бяхма с най-добрите цени и много удобно време. 

 

Всичко не искам - вече съм си направила личните избори - хотели, места... Просто съм в голямо колебание за самолетните билети. Не знам защо, не се чувствам уверена в избора си. За плащане на място нямам нерви... хах... Ще погледна препоръката ти. Благодаря! :)

Връзка към коментар

Който няма нерви, има пари....

 

Така е, съвършено вярно :) Всеки има различен праг на различни поносимости. Моят е прекалено нисък за неточност и като се знам какво съм лай.. опс :), предпочитам да платя повече, но да не се скапвам. Затова сме и различни хората, всеки с приоритетите си, тук няма крив и прав...

Гледала ли си air kbz? Като ходихме бяхма с най-добрите цени и много удобно време. 

 

Много ти благодаря! Наистина много по-ниски цени и времето на полетите е прекрасно... 

Връзка към коментар

Чела съм уж... В случая ме притеснява неизвестността в комуникирането. Ако се изразявам точно... Благодаря, пак ще погледна.

Ако платиш през Transferwise, може да си експортираш receipt в PDF, който след това да принтираш като доказателство, че плащането е извършено успешно. Това естествено, след като статуса на плащането в системата е станал 'complete'. Това не ти помага при възникване на спорове обаче, така, че и аз най-вероятно бих постъпил както те посъветваха другите по-горе, с плащане на място в кеш. Все пак да не забравяме хубавата Английска поговорка, че 'Cash is King!'. :)

Редактирано от Djgeorgie
Връзка към коментар

Ако платиш през Transferwise, може да си експортираш receipt в PDF, който след това да принтираш като доказателство, че плащането е извършено успешно. Това естествено, след като статуса на плащането в системата е станал 'complete'. Това не ти помага при възникване на спорове обаче, така, че и аз най-вероятно бих постъпил както те посъветваха другите по-горе, с плащане на място в кеш. Все пак да не забравяме хубавата Английска поговорка, че 'Cash is King!'. :)

 

Не се притеснявам от самото плащане, а именно защото е за самолетен билет и като нямам опит с получателя, става мазало. Иначе ползвам сходни начини да изпращам спешно пари в България, но то е друго. На място трудно... Не е предвидено време за това в сгъстената ми програма. Най-вероятно ще букна билети за  air kbz, както предложи Ushakal и ще платя с кредитната си карта.

 

Cash is King - съвършено вярно! :) Изпитано лично... Благодаря ти.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.