Прескочи до съдържание

И пак за Мианмар и Банкок


mililia

Препоръчани мнения

  моето пребиваване в Мянмар беше доста шантаво,защото пътувах сама. Страшно интересни ми беше всичко, особено хората. Добре съм уловила и Мянмарския Johnny Depp  :lol: 

post-2736-0-43404900-1451072152_thumb.jpg

post-2736-0-02441000-1451072210_thumb.jpg

post-2736-0-77173000-1451072245_thumb.jpg

post-2736-0-01456500-1451072319_thumb.jpg

Редактирано от MarianaG
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не знам, дали вече сте тръгнали, но да споделя- това за наем на велосипеди в Баган си е чисто самоубийство :) Жегите през деня са убийствени, а и да въртите педалите... ужас. Толкова е топло между 12 и 16, че чак асфалта се топи. Препоръчвам ел.мотопеди. Не са много по-скъпи, но можете да си ходите където решите (дори и в по- отдалечени храмове, които само вие да си разглеждате, без масовка), можете да отскочите до реката, а и изживяването е яко. 

И още нещо- не знам дали сте някакви мол маниачки, но моловете в Банкок не се различават от същите навсякъде по света (а и моето лично мнение е че се напълниха с евтини китайски стоки с долнопробно качество). Ако искате пазар, то имате шанс да попаднете на висококачествени тай стоки на Чатучак. Вярно- един ден може и да не ви стигне, но поне всичко е разделено на сектори и може да се ориентирате. Между другото- единственият ми проблем със стомаха беше след хапване в един от моловете (и то, след като предишните дни изпробвахме де що има улична храна)

Редактирано от vesi
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Веси, благодаря.

То това с велосипедите беше просто моментно желание. В последствие поради високите температури там, въобще се отказах от каквото и да било друго освен автомобил. Чета, че през март в Баган се наблюдават 40 градуса и нищо открито не е приемливо за придвижване.

 

Определено не съм манячка на тема молове и въпреки че съм предвидила ден за молове вкл. аквариума и евентуален шопинг мисля, че основно деня ще бъде за доразглеждане на храмовете, които ще ни останат от първия ден. Май доста солидно число храмове съм включила и при жега едва ли ще успеем да разгледаме и половината от тях.

Пазарът в Чатучак бихме могли да го видим при първото влизане в Банкок, но за съжаление нямаме нито един ден в събота или неделя, когато е истинския пазар. Не знам дали в останалото време си заслужава пътя до него.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ооо, ние бяхме точно март, не знам точно колко, но със сигурност беше повече от 40, аз такава жега не бях и все още не съм виждала. Колата с климатик беше най-добре похарчените ми пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Служител, имаш ли спомен дали само в Баган е било такава жега или температурите са такива навсякъде - Янгон, Инле и Мандалай.

Започвам да се чудя въобще с тези температури възможно ли е да се разгледа нещо.

Връзка към коментар

Ами, и ние бяхме февруари- март. Чак пък такаааава жега не е (ама, аз в терариум бих се чувствала най- добре :) Скромни 25-40 градуса :) В Баган най- много се усещаше температурата, ама вятърът в косите подобрява вентилацията. 

Гидовете, между другото, се съобразяват с жегите и рядко ще те карат да обикаляш по обед. 

 

ПП- за Мианмар е препоръчително жените да са поне с къс ръкав и пола/рокля под коляно. Облечена с потник или рокля с презрамки, рискуваш да не те допуснат до никакъв храм

Редактирано от vesi
Връзка към коментар

Служител, имаш ли спомен дали само в Баган е било такава жега или температурите са такива навсякъде - Янгон, Инле и Мандалай.

Започвам да се чудя въобще с тези температури възможно ли е да се разгледа нещо.

Е ти почваш да "прегаряш"..... Горе-долу са еднакви температурите, по обед си е пек. 

За пазаруване - ние се мотахме из Bagyoke market в Янгун. Доста е туристическо, но пък попаднахме на страхотен антиквариат.

За рубини -не те съветвам, много трудно можеш да попаднеш на такъв от Mogok, а и ще струва "майка си и баща си"

Връзка към коментар

Eх, ти пък ми разбиваш илюзиите за приятни разходки ;) . Като гледах трипа само в Баган се оплакваха от напечените плочи на пагодите и че не можело да се стъпи по тях по обяд. А то нали все бос обикаляш, та няма да е много лесно. надявах се към Янгон температурите да са по ниски.

Иначе наредих уж програмата и ми останаха някои "дреболии" за решаване. От Bagyoke market съм планувала да си купя от техните поли, дето се завързват, че да има с какво да обикаляме по жегата. Ама това ще се прецени на място, че нямам идея от какъв материал ги правят и може да не са много подходящи за тази цел. Рубините, диамантите и т.н не са неща, които ще търся по пазарите. Въобще сувенири купувам, но до там. Скъпоценните камъни не са приоритет, нито влизат в сметките. 

Връзка към коментар

Ами навсякъде ми беше жега, в Мандалей даже помолих гида да се приберем в хотела от 13.00-15.30 часа, че чак ми стана лошо. В Баган плочите на пагодите, по които се качвахме бяха ужас, но иначе пътувахме по често с колата с климатика, а той на 16 градуса и по го понесох. На Инле не сме ходили, там е езеро можеби няма да е чак толкова зле. Янгон отидохме първо в Шведагон, точно заради нагрятите плочи, гида го предложи, но там най не усетих жегата, абе пригответе се за много горещо. Март и април са най-горещите месеци. По същото време в Бангкок беше далеч по-нормално и имай впредвид, че аз съм супер зиморничева и обичам да ми е топло.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

  моето пребиваване в Мянмар  

Имам питанка най-вече към Мариана и Оги, че те май най-скоро са били в Мианмар.  

В хотелите и хостелите с какви пари се плаща - долари или киати и къде се прави смяната на парите? В банки или чейндж бюра или пък нещо съвсем друго?

 

Ако някой друг знае как стои въпроса в последно време със смяната на парите в Мианмар, информацията е добре дошла.

Връзка към коментар

Имам питанка най-вече към Мариана и Оги, че те май най-скоро са били в Мианмар.

В хотелите и хостелите с какви пари се плаща - долари или киати и къде се прави смяната на парите? В банки или чейндж бюра или пък нещо съвсем друго?

 

Ако някой друг знае как стои въпроса в последно време със смяната на парите в Мианмар, информацията е добре дошла.

И аз щях да питам за смяната на пари...

Връзка към коментар

Сменихме пари в банка в Янгон, заведе ни гидът. Всъщност в едно помещение бяха офисите на няколко банки, курсът беше без разлика. В нашите хотели също можеше да се сменят пари, но курсът беше по-неизгоден. В хотелите, в които бяхме, приемаха и карти за плащане.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сменихме пари в банка в Янгон, заведе ни гидът. Всъщност в едно помещение бяха офисите на няколко банки, курсът беше без разлика. В нашите хотели също можеше да се сменят пари, но курсът беше по-неизгоден. В хотелите, в които бяхме, приемаха и карти за плащане.  

Благодаря. А има ли някакви формалности или просто отиваш в банката подаваш доларите и толкова?

Връзка към коментар

Тези такси от по 10-20 долара, които събират от туристите в автобусите и на летищата, в каква валута се плащат? Да предвиждам ли долари в купюри от 10 и 20 долара?

Връзка към коментар

Тези такси от по 10-20 долара, които събират от туристите в автобусите и на летищата, в каква валута се плащат? Да предвиждам ли долари в купюри от 10 и 20 долара?

 

В Янгон вървяха и доларите. Не е лошо да имаш по 1 - 2 в нови копюри. Ресто връщат в местна валута.

Иначе и ATM-и имаха. Погледни и тази тема в Tripadvisor.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами някой беше писал в друга тема, че курса при смяна е на-добър, ако са стодоларови банкноти.

Мисля, че има доста промени в смяната на пари в Мианмар в последно време.

Оги, дай малко инфо по въпроса.

Връзка към коментар

Да, аз бях писала, по мое време вървяха 100$, и то нови, специално ги избирах в банките тука, но това беше отдавна и сега си замълчах. Нека ходилите скоро да кажат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам, че няма проблем да се сменят и евро, но навсякъде цените ги обявяват в долари и на мен ще ми е по трудна сметката, там където искат плащане в долари.

Иначе в трипа пишат и за евра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За смяна - 100$, за плащане на местните по-дребни, и то нови.  Еврото  при смяна си е на нормални котировки, но ако плащаш с него , го приравняват с долара

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За смяна - 100$, за плащане на местните по-дребни, и то нови.  Еврото  при смяна си е на нормални котировки, но ако плащаш с него , го приравняват с долара

Оги, какво се плаща на местните в долари?

И на какви места си обменял в Баган, Инле и Мандалай?

Връзка към коментар

И за Тайланд се отнася - нови 100 доларови банкноти. Малки глави не взимат, дребните банкноти са с неизгоден курс.

100% съм сигурен, че и в Мианмар ще е така, те са едно и също племе.

 

Цвета, в Мианмар не знам как е, но в Тайланд еврото е със същата тежест, както и долара. Е, винаги долара се котира малко по-добре, но няма да сменяш десетки хиляди, че да усетиш разликата.

 

И все пак съвета ми е - взимайте долари. Отнася се за целия свят. Без Европа де.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.