Прескочи до съдържание

Коли под наем по Канарските острови


Topfly

Препоръчани мнения

Без кола по островите си е тегаво, аз лично даже не мога да си го представя.

 

С кола е доста гъвкаво, но и без кола има добри решения. Първият път когато бях на Канарските острови бях без кола и ползвах услугите на една местна туристическа агенция. Има доста интересни турове с автобус и екскурзовод, които при един или двама души са по евтини от наем на кола. Хубавото на автобуса е, че може да си пиеш биричка или вино и през деня и няма нужда да полагаш усилия да си съставяш програма.

Връзка към коментар

С кола е доста гъвкаво, но и без кола има добри решения. Първият път когато бях на Канарските острови бях без кола и ползвах услугите на една местна туристическа агенция. Има доста интересни турове с автобус и екскурзовод, които при един или двама души са по евтини от наем на кола. Хубавото на автобуса е, че може да си пиеш биричка или вино и през деня и няма нужда да полагаш усилия да си съставяш програма.

Не знам кога си бил и на какви цени, но мога да твърдя, че особено при 2-ма или повече хора, с туровете е много неизгодно.

Давам пример с разходка от Пуерто де ла Крус до Тейдето за 2-3 часа, пътя е 45км в посока и искат по 30 евро на човек! Двама са 60 евро за нищо, толкова върви кола за 3 дни минимум.

Да се има предвид, че колите под наем скочиха драстично от това лято

Връзка към коментар

Не знам кога си бил и на какви цени, но мога да твърдя, че особено при 2-ма или повече хора, с туровете е много неизгодно.

Давам пример с разходка от Пуерто де ла Крус до Тейдето за 2-3 часа, пътя е 45км в посока и искат по 30 евро на човек! Двама са 60 евро за нищо, толкова върви кола за 3 дни минимум.

Да се има предвид, че колите под наем скочиха драстично от това лято

 

Като добавиш пълната застраховка, горивото и евентуалните такси за паркиране колко ти излиза колата на ден? Да не говорим за трудното намиране на места за паркиране в градовете и т.н.

Връзка към коментар

Пълна застраховка имат включена в цената почти всички фирми или казано не се плаща отделно нищо. Горивото е 80 цента, а малките коли знаем всички  колко горят. Платено-проблемно  паркиране може да има единствено в столицата.

Дори със сегашните силно завишени цени на колите, с гориво и всякакви такси няма да мине 30 евро на ден средно, а това както казах е само една разходка за няколко часа за един човек. Разликата е в пъти както и да я гледам.

Друг е въпроса, ако някой няма книжка или не му се кара и предпочете да не взима кола под наем.

Икономически нямам как да излезе по-изгодно, дори за един човек, да не говорим   за двама и нагоре

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Три пъти съм наемал кола на Канарските острови, но нямам спомени за толкова ниски наеми. Пълната застраховка в повечето случаи струваше толкова колкото наема на цялата кола...

Връзка към коментар

Три пъти съм наемал кола на Канарските острови, но нямам спомени за толкова ниски наеми. Пълната застраховка в повечето случаи струваше толкова колкото наема на цялата кола...

Както казах, цените скочиха драстично и вече под 20 евро на ден е трудно. До това лято имаше постоянно  цени по 6-8 евро на ден с включена пълна застраховка.  Имахме дори дискусия с Г.Матеев за  наемите и моя беше няколко цента по-нисък от неговия, но бяха под 6 евро на ден и двата.

Всичко това е при местните фирми, не при hertz, europcar и пр, там цените са ясни, както и дрането за допълнителни застраховки. Писал съм за местните фирми в пътеводителя.

Връзка към коментар

Както казах, цените скочиха драстично и вече под 20 евро на ден е трудно. До това лято имаше постоянно  цени по 6-8 евро на ден с включена пълна застраховка.  Имахме дори дискусия с Г.Матеев за  наемите и моя беше няколко цента по-нисък от неговия, но бяха под 6 евро на ден и двата.

Всичко това е при местните фирми, не при hertz, europcar и пр, там цените са ясни, както и дрането за допълнителни застраховки. Писал съм за местните фирми в пътеводителя.

 

Явно мен са ме одрали яката, защото наех от Avis :( Дай адреси на компании от които си наемал кола толкова евтино!

Връзка към коментар

Понеже дискусията набъбна, правя нова тема.

 

Местни фирми за коли под наем са описани в пътеводителя

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Цените много зависят от сезона, т.е. слаб/силен. Например от 5-ти април до края на юни най-евтините модели в Autoreisen почват от 6,40 евро на ден ако се вземе за поне 1 седмица и 6 евро/ден за 2+ седмици. Става въпрос за Тенерифе. Тогава е най-слабия сезон в годината откъм брой туристи - след великденските празници. Включително и хотелите са по-евтини. След това от юли почва по-висок сезон и цените скачат.

Връзка към коментар

Да, реално е същата фирма, но с леко по-ниски цени понякога.

Излиза добре с тях, ако някой иска средна или по-голяма кола, понеже разликите в цените са много малки.

Иначе всичко друго е еднакво, няма разлики в условията или нещо друго.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.