Прескочи до съдържание

Мадейра или Тенерифе за март месец?


Георги

Препоръчани мнения

аквапарковете са ясни, но не са притегателна сила, има ги навсякъде :)

.

 

“Уникалното“ на аквапарковете в Канарските острови е, че може да го ползваш и през месец март ;) Ако целта ти е март месец с полет не повече от 5 часа да си направиш плаж, нямаш много голям избор...Евентуално може да избереш Египет и Дубай, но с по скъпи самолетни билети.

Връзка към коментар

През март бяхме на Канарските острови, по-точно на Фуертевентура. За нас също едно от удоволствията по време на пътуване е шнорхелинга/дайвинга. Надявах се да е приятна температурата на водата, но уви не беше много комфортно - 16-18 гр.

Острова е чудесен за плаж, разходки, сърф. Първите дни бяхме в Коста Калма и обикаляхме страхотните плажове на на Хандия и на юг до Морро Хабле, впечатляващите скали при Ла Паред.

Следващите дни се преместихме край Коралехо в хотел със собствен аквапарк /водата беше хладничка, но го ползвахме/.

Освен кратко плуване в чудесните лагуни на Ел Котило, направихме шнорхелинг при "шарените рибки" на о.Лобос, въпреки студената вода.

В момента съм в движение, но тук имам малко снимки: https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/sets/72157651231636286/

 

За по-добър подводен свят по това време - Египет.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Миналия март бяхме на Тенерифе точно за трети март. Аз съм морско чадо и при 17-18 градуса се топвам, при 20 - се къпя. Там единствено си потопих краката и ме преряза. Водата беше не повече от 16 градуса. Островът е хубав, има забележителности, като изкачването до върха на Тейде, заедно с прехода през клисурата Маска, бяха най-запомнящи се. Става за плаж на юг. Топло е, но е доста презастроено за моя вкус. По препоръка на Зани, разделихме нощувките в двете части на острова. И почивката я направихме през Барселона - с две нощувки на отиване, 7 - на Тенерифе. Полетите на rayn и wizz са удобни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На източните острови водата винаги е по-студена с 1 до 2 градуса, отколкото на централните и западните. Ето една карта с температури и вълнение.

http://tiempoytemperatura.es/costas/canarias/temperatura-del-agua.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Потвърждавам, lesy и съпругът й бяха първите и засега единствени магеланци с които се возя заедно :) Много се смяхме като кацнахме от Барселона в София и на студа и снега ми разказваха за плажовете в Тенерифе :) Infinity, скри ми шапката с тези снимки от всякъде, като извадени от рая са , с катеричката направо ме изуми :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.