Прескочи до съдържание

Круиз Канарските острови и Мадейра


Topfly

Препоръчани мнения

В края на януари отиваме на круиз по маршрута: Гран Канария, Мадейра, Лансароте, Ла Палма, Тенерифе, Гран Канария.

 

http://www.kreuzfahrtberater.de/kreuzfahrt-k72822-kanarische-inseln-aida-sol-las-palmas-gran-canaria

 

Очаквам идеи и предложения какво си струва да се посети за един ден на Мадейра и Ла Палма. С малки деца сме и очаквам предложения, които са ок и за тях. На Ла Палма мисля евентуално да вземем кола под наем. Терена във Фуншал ок ли е за бебешка количка с малки колела или има много калдъръми и други препятствия?

 

За останали острови също приемам предложения, но там съм бил и в общи лини и имам идея къде искам да отидем.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей, във Фуншал няма проблем за количка, асфалт си е. Може да се качите на лифта, горе да се пуснете с тобоган,да разгледате тропическата градина,пак е горе след лифта, и ботаническата градина също. Ако искате, и в музея на Кристиано , точно до пристанището е. В Ла Палма ние разгледахме градчето, много е кипро,колониален стил,супер приятно за разглеждане,може и кола да вземете,ама там друг да каже,ние първи път гледаме да разгледаме градчетата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За градините в Монте (Фуншал, до лифта) абсолютно НЕ препоръчвам с бебешка количка. Навсякъде настилката е от нещо като продълговати камъни, които може и да са с противохлъзгаща цел, но определено по павета се бута по-лесно, отколкото там. Освен това градините са буквално нагоре-надолу, изпускат се разни мостчета и пътеки със стъпала, а там, където уж трябва да е специално за такива цели (разбирай всякакви недвуноги ПС-та) същите камънаци са направени допълнително на едни приятни вълнички. Накрая трябваше да носим и бебе, и количка... Иначе си заслужават, въпреки мъките не успя да ни се помрачи денят :-) А ако искате да усетите по-добре острова и имате достатъчно време, за да излезете извън Фуншал, само на 15-тина км от него е селцето Curral das Freiras и мястото за гледки в околността Eira do Serrado (даже, ако не се лъжа, се минаваше покрай Монте за натам).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Мадейра ти препоръчвам Кабо Жирао /била втората най-висока скала в Европа, след онази с трудното име в Норвегия/, намира се на около 10 км от Фуншал, и селцето под него Camara de Lobos. Мисля, че даже и жълтите туристически автобуси ходеха до там. Според мен е ок за количка, а гледката от панорамната площадка на Кабо Жирао е супер. Градините на Монте Палас са много красиви, но ако ще ходиш с детска количка се приготви да я носиш на гръб. Едър калдъръм е настилката, на места е хлъзгаво, има и доста стълби и мостчета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз мислех да спомена Cabo Girao, хубава е гледката, но толкова, само минаваш и заминаваш, няма какво друго да се прави там, въпреки че при липса на време е може би по-удачно. За градините без да изпадам в прекалено излишно натъртване, не е едър калдаръм, не е, дребен е :-D Лично изпитан и многократно псуван от половинката, че и от мен :-D Бих предложила слинг (не заема място и е лек), а количката евентуално може да я приемат на касите да ви чака, не вярвам да откажат...

Връзка към коментар

И аз мислех да спомена Cabo Girao, хубава е гледката, но толкова, само минаваш и заминаваш, няма какво друго да се прави там, въпреки че при липса на време е може би по-удачно. За градините без да изпадам в прекалено излишно натъртване, не е едър калдаръм, не е, дребен е :-D Лично изпитан и многократно псуван от половинката, че и от мен :-D Бих предложила слинг (не заема място и е лек), а количката евентуално може да я приемат на касите да ви чака, не вярвам да откажат...

 

Това с оставяне на количката на касата е добра идея. Как препоръчваш да пътуваме? С жълтия и червения автобус или с градски транспорт и такси? Ако ще ходим евентуално само 10-15 километра от Фуншал и в града не мисля да наемам кола.

 

Някои ходил ли е на Ла Палма? Там мисля евентуално да вземем под наем кола и да се качим на вулкана, но нямам идея къде точно да отида и 4-5 часа ще ни стигне ли за да разгледаме вулкана. Искам да ни остане време и за столицата Санта Круз.

Връзка към коментар

С транспорта, за съжаление, никак не мога да помогна, тъй като ние бяхме с кола и не съм се интересувала... А ако не стане на единия вход на градините, пробвайте на друг, те са няколко, все ще попаднете на човек, ако случайно имат някакви правила в тази насока.

Връзка към коментар

С транспорта, за съжаление, никак не мога да помогна, тъй като ние бяхме с кола и не съм се интересувала... А ако не стане на единия вход на градините, пробвайте на друг, те са няколко, все ще попаднете на човек, ако случайно имат някакви правила в тази насока.

 

С кола удобно ли е да се придвижва човек във Фуншал? Няма ли проблем с намирането на места за паркиране?

Връзка към коментар

За Мадейра са те насочили, аз няма какво да допълня, а и не помня такива подробности каквито те интересуват за настилките, понеже нямахме количка.

В Ла Палма ще ходя след 2 седмици, но като цяло от това което съм чел и гледал, там няма магистрали, пътищата са с много завои, това значи много ниска средна скорост-40км/ч и проблеми за хора и деца, на които им става лошо.

Там основно  се ходи, за да се гледа природата из горите, кратера  и туристическите пътеки.

 

Ако случайно решиш да взимаш кола под наем, най-близко и лесно е качването на EL MIRADOR DE LA CUMBRECITA, но ти трябва разрешително за паркиране с кола, от сайта за такива, иначе няма да те пуснат да влезеш дори.

Връзка към коментар

С кола удобно ли е да се придвижва човек във Фуншал? Няма ли проблем с намирането на места за паркиране?

Отново ще съм безполезна :-D За придвижването не е проблем, но за паркирането не знам, тъй като единственият път, когато паркирахме във Фуншал, беше за градините и там лесно намерихме място. За самия град просто не ни остана време, но ако съдя по т.нар. туристически места в останалата част на острова, никъде нямаше навалици, освен в петък и събота в селцето, в което се бяхме позиционирали (заради някакво явно много вървежно заведение).

Връзка към коментар

За Мадейра са те насочили, аз няма какво да допълня, а и не помня такива подробности каквито те интересуват за настилките, понеже нямахме количка.

В Ла Палма ще ходя след 2 седмици, но като цяло от това което съм чел и гледал, там няма магистрали, пътищата са с много завои, това значи много ниска средна скорост-40км/ч и проблеми за хора и деца, на които им става лошо.

Там основно  се ходи, за да се гледа природата из горите, кратера  и туристическите пътеки.

 

Ако случайно решиш да взимаш кола под наем, най-близко и лесно е качването на EL MIRADOR DE LA CUMBRECITA, но ти трябва разрешително за паркиране с кола, от сайта за такива, иначе няма да те пуснат да влезеш дори.

 

Мерси за информацията! Голяма гадост е това с паркинга. Трябва да изчислиш точно период от 30 минути, когато ще пристигнеш :( Мислих си, че ще може свободно да направим разходка с кола за 4-5 часа без да сме толкова вързани с времето :(

 

Аз съм трениран от вулканите на Тенерифе и Гран канария, където също има много криволичещи планински пътища, но поне нямаше проблем с паркирането...Децата също са тренирани по Стелвио пасс и други подобни и нямат никакъв проблем с планинските пътища ;)

 

Никой ли не е бил на Лас Палмас? Много ми се искаше някой от първа ръка да ми каже кое е най-якото място на вулкана, което може да се стигне за максимум 2 часа бавно каране от Санта Круз.

Връзка към коментар

Сега погледнах в гугъл, че EL MIRADOR DE LA CUMBRECITA е на 30 километра и 1 час път с кола от Санта Круз. Тези 40 км/ч които си написал, са малко пресилени ;)

Сега разбра за какво става дума. Имай предвид, че останалите пътища са още по-бавни!! Много по-бавни от тенерифските, тук няма такива завои никъде.  Виж ги на гугъл мапс какви завои са и ги сравни с тези в Тенерифе!

Най-интересното е зоната на самия парк или целия кратер, заедно с пътеките, реките и т.н.

 

Аз изкарах две разрешения през 1 час на мен и жена ми и така си разширих прозореца с пристигането.

Ти нямаш време и това е единственото място, което може да стигнеш според мен извън столицата. Там има само една кръгова пътека, която се минава за 1,5 часа, другите са по-дълги и са еднопосочни или казано  не стават, понеже ще ти отидат 2-3 часа и нагоре само за тях.

Няма най-яко място, иначе има и едни цветни водопади от другата страна, но те се стигат след ходене и няма да имаш време.

cascada_de_colores_la_palma.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Резервирането за паркиране как го разбираш? Трябва да пристигнеш в избрания от теб диапазон от 30 минути, но може да останеш колкото си искаш или и за това има лимит?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Мерси на всички за добрите съвети! Круизът мина идеално, а съветите Ви бяха много полезни! Във Фуншал на остров Мадейра количката на децата я оставихме на станцията на лифта. В тропическата градина на Монте щеше да е голяма мъка ако я бяхме взели! Разрешението за паркиране в кратера на вулакана в Ла Палма също свърши чудесна работа, както писах в другата тема!

 

Жълтият автобус във Фуншал беше много удобен за пътуването за Кабо Жирао и за децата не трябваше билет :)

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Topfly, обмислям опцията за круиз с дете на близо 2 г. Интересувам се как понесоха круиза вашите деца и изобщо цялото ви семейство? Удачен избор ли е? Също така, какви самолетни билети си взехте до Фуншал? Благодаря предварително!

Редактирано от scilla
Връзка към коментар

Topfly, обмислям опцията за круиз с дете на близо 2 г. Интересувам се как понесоха круиза вашите деца и изобщо цялото ви семейство? Удачен избор ли е? Също така, какви самолетни билети си взехте до Фуншал? Благодаря предварително!

 

Ние летяхме до Гран Канария през Барселона и Мадрид с нискотарифни авиокомпании.

Последните 2 години бяхме на 3 круиза и децата ги обожаваха. Постоянно говорят за тях и питат кога ще ходим пак :)

 

Единственият проблем е, че деца под 2 години не може да ги оставят на аниматорите, но и над 3 години ако не знаят езика е трудно да ги оставиш, защото не им е интересно. Това лишава малко възрастните от удоволствието да седнат спокойно в бара или да отидат на спа. Има обаче достатъчно програми, които са интересни за деца и възрастни.

 

Като цяло мисля че круизите са много подходящи за семейства с деца, защотото хем пътувате, хем си спестявате ежедневната логистика и може да си организирате екскурзии и разходки на брега според нуждите и настроението на децата.

Връзка към коментар

Благодаря за изчерпателния и адекватен отговор! Имахте ли много престой при прекачването? Нашето дете на година и 3 месеца го прекарахме през половин Европа с няколко полета, за да стигнем от София до Белфаст и добре ги понесе, но не знам сега като е вече на друга възраст дали ще има разлика.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.