Прескочи до съдържание

Мексико и наоколо


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Добре де, ще ги пусна до края на седмицата тия бележки !!!! И аз имам пътуване да оправям - на 16.01 тръгваме а още сме до половината

Аааааа, ти си гледай твоето пътуване. Аз все ще се оправя някак си. Ссамо да дадеш едно последно мнение като пребивавал по тези места.

Аз планирам следното. Сутринта с шатъл (минибус) от Ланкин (Самук Чампей) до Рио Дулсе (5-6 часа). Пристигам в ранния следобяд и от там искам веднага да хвана лодка-ланча до Ливингстън. Дали ще има такава лодка примерно около 2-

3 часа следобед. Дали , ако има това ще е обществен транспорт и ще мога ли да видя нещо от красотите на езерото и реката, или само ще ме возят като чувал. В Ливингстън имам букирана нощувка. Там къде спира тази лодка, има ли нещо като градче и тя някъде около него ли спира , или доста далеч.

На другата сутрин искам да хвана отново лодка до П.Бариос и оттам вече към Копан

 

Моля Стефко, Лили, Номад и който има желание да даде мнение по този казус

Връзка към коментар

]Ако намериш неговите, свиркай ;)  Ето моите кратки бележки

Може ли и аз да свирна:P  :P  :P  :P  :P

 

Мисля че ще успееш. Лодките спират на едно и и също място  - на пристанището.

Обаче не мисля че през ПБ ще е по-бързо до Копан. По-добре си направи една следобедна разходка из езерото и остани да спиш в Рио Дулсе. Ето разписанието на автобусите от Рио Дулсе. 

Първата снимка е в посока Копан 

 

post-17-0-24867500-1451918010_thumb.jpg

 

post-17-0-22428600-1451918077_thumb.jpg

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Още нещо се сетих. Като плануваш часове имай предвид, че Мексико е с четири часови зони (като САЩ). Щата с Канкун е с час разлика от този в Чичен Ица например.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здрасти Оги, аз понеже се оказа че съм точно в Мексико, та за пръв път мога да съм полезен и с актуални цени :) На Юкатан съм тази седмица, та питай каквото се сетиш.

Иначе карам поред в песос/usd

Кола (Chevy aveo) - 39 usd/ден - от летището със застраховките и новогодишните надценки и падарлъци

Канкун - Чичен Ица - платената магистрала е 262 песос, има и безплатна

Чичен Ица - вход в комплекса - 167 песос

Сенотетата са по 45/50 песос на главЕ - видяхме три досега, заслужават си, но си има хора :) не е като по-снимките.

Мерси много.  Колата е на супер цена. От коя фирма я взехте?

Весело изкарване

Връзка към коментар

Може ли и аз да свирна:P  :P  :P  :P  :P

 

Мисля че ще успееш. Лодките спират на едно и и също място  - на пристанището.

Обаче не мисля че през ПБ ще е по-бързо до Копан. По-добре си направи една следобедна разходка из езерото и остани да спиш в Рио Дулсе. Ето разписанието на автобусите от Рио Дулсе. 

Първата снимка е в посока Копан 

 

attachicon.gifJeny 302.jpg

 

attachicon.gifJeny 304.jpg

 

Не е лош вариант да се спи в Рио Дулсе, но не виждам автобуси до Чикимула, откъдето да продължа за Копан. Тези за Гватемала сити, кой знае на кое кръстовище ни оставят с багажа...

Ако на първата снимка за в посока Копан - Чикимула е ОК„

И тази следобедна разходка, аз я предпочитам, но дали ще стигне времето - 3 часа в едната посока + още 3 часа на обратно. Това ме притеснява и затова мислех да спя в Ливингстън, да е само 3 часа и да не се връщам обратно.

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Не е лош вариант да се спи в Рио Дулсе, но не виждам автобуси до Чикимула, откъдето да продължа за Копан. Тези за Гватемала сити, кой знае на кое кръстовище ни оставят с багажа...

Ако на първата снимка за в посока Копан - Чикимула е ОК„

Автобусите пътуват за границата с  Хондурас, тези със * прекачват в Чикимуя за столицата и Антигуа без забавяне. Ние пътувахме с автобуса в 08:00, на Чикимуя ни прехвърлиха на друг автобус за границата. След границата има автобусчета, които чакат точно този автобус ( а с него пътуват не само туристи) и те водят за 20-30 минути до Копан. Но си купи билет от предния ден , че наплива е голям. Всичко си е организирано, компанията е добре, и автобусите са големи.

Препоръчвам ти да избягваш дългите туристически шатъли че като те гледам...И без това ти съдират кожата заради удоволствието да се возиш само с бели. Аз лично се побърках първите дни с тия маршрутки. По-добре стар и раздрънкан автобус, отколкото сгънат на три...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Автобусите пътуват за границата с  Хондурас, тези със * прекачват в Чикимуя за столицата и Антигуа без забавяне. Ние пътувахме с автобуса в 08:00, на Чикимуя ни прехвърлиха на друг автобус за границата. След границата има автобусчета, които чакат точно този автобус ( а с него пътуват не само туристи) и те водят за 20-30 минути до Копан. Но си купи билет от предния ден , че наплива е голям. Всичко си е организирано, компанията е добре, и автобусите са големи.

 

Значи от Рио Дулсе мога да отида чак до Ел Флоридо (границата) с тези автобуси. Да си спомняш долу-горе за колко време ?

И за кой автобус да си купя билет предния ден, че наплива е голям ? За този същия до границата ли ?

Връзка към коментар

Значи от Рио Дулсе мога да отида чак до Ел Флоридо (границата) с тези автобуси. Да си спомняш долу-горе за колко време ?

И за кой автобус да си купя билет предния ден, че наплива е голям ? За този същия до границата ли ?

1.Да, до ЕлФлоридо. Като гледам времето по което са правени снимките - около 7 часа до границата

2. Да. за същия.

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Аз шатъли предвиждам само там, където почти няма друга възможност. Това засега са Флорес - Семук Чампей,    Семук Чампей - Рио Дулсе  и  Панахачел - Сан Кристобал.

Иначе почти клоня към варианта със спане в Рио Дулсе. Имам резервиран някакъв хотел по реката. Трябва обаче да дойдат да ме вземат от пристана, или от автобусната спирка, но ще видим по-нататък....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз шатъли предвиждам само там, където почти няма друга възможност. Това засега са Флорес - Семук Чампей,    Семук Чампей - Рио Дулсе  и  Панахачел - Сан Кристобал.

Иначе почти клоня към варианта със спане в Рио Дулсе. Имам резервиран някакъв хотел по реката. Трябва обаче да дойдат да ме вземат от пристана, или от автобусната спирка, но ще видим по-нататък....

Рио Дулсе:

По реката е по-добре, градът е зле.

В града няма транспорт през нощта. Тук-тук са до 20ч. Така, че организирай си транспорт с хостела.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Рио Дулсе:

По реката е по-добре, градът е зле.

В града няма транспорт през нощта. Тук-тук са до 20ч. Така, че организирай си транспорт с хостела.

 

Лили, вие откъде пристигнахте, как протече времево деня и спахте ли в Рио Дулсе? И после накъде поехте ?

Връзка към коментар

Лили, вие откъде пристигнахте, как протече времево деня и спахте ли в Рио Дулсе? И после накъде поехте ?

Пристигнахме по някое време следобяд. Аз исках оттам да ходим до Копан, но не отидохме в офисите на автобусите да питаме - груба грешка! - , а до някакъв бакпакърски хостел под моста и те ме отсвириха.

На следващия ден ходихме до Ливингстън.

И после ходихме до Киригуа - по пътя за Антигуа. Тогава видяхме, че хората от автобусните компании са много любезни - те ни посъветваха къде да спрем, да си оставим багажа в офиса на компанията, да разгледаме и да продължим. Но все пак комуникацията беше на испански, не знам как ще е на английски.

Ако ще ходиш до Копан, Киригуа е все едно малко копие на Копан.

Т.е. сме имали 2 нощувки в Рио Дулсе, в самия град, в хотел за местни. Номад нещо се оплакваше, че в неговата стая е имал някакво влечуго, но аз нямам оплаквания.

Но доколкото разбрах от stefanrusev те са спали в хубав хостел по реката.

В града след 20ч си пешеходец. Може да е безопасно, не знам, но аз не препоръчвам да си правиш експерименти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти.  Летим от и до Ла Паз. Искаме с кола под наем да обикаляме полуострова от Кабо Сан Лукас до Сан Игнасио.

Основна цел плажове и наблюдение на няколко вида китове.

 

Разбрах, целта ви е самия полуостров, а не да се спускате на юг по крайбрежието от другата страна на залива. От полуострова съм ходил само в Кабо Сан Лукас т. е. не мога да ти помогна много.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, сега като си гледах резервациите за Рио Дулсе , и аз съм резервирал Каса Перико, където е спал Стефан.

Можеш ли да ми кажеш нещо за домакините и за самите бунгала. Пише, че има безплатен трансфер с лодка при пристигане и заминаване. Това дали се изпълнява и дали те биха ми направили екскурзия по реката срещу умерено заплащане.

Доколкото си спомням ти пишеше, че си доволен и би останал дори повече.....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, сега като си гледах резервациите за Рио Дулсе , и аз съм резервирал Каса Перико, където е спал Стефан.

Можеш ли да ми кажеш нещо за домакините и за самите бунгала. Пише, че има безплатен трансфер с лодка при пристигане и заминаване. Това дали се изпълнява и дали те биха ми направили екскурзия по реката срещу умерено заплащане.

Доколкото си спомням ти пишеше, че си доволен и би останал дори повече.....

Да, изпълнява се трансфера. Те са една от малкото места със собствена лодка. Тъй като не знаехме колко време ще ни отнеме пътя от Пласенсия, не бяхме уговорили точен час. По принцип казват че трябва да се обадиш на техните познати от Bruno's на чийто кей спира и лодката им, но нещо ни отсвириха сервитьорките (а май трябваше да питаме в хостела) Затова се върнахме на главния кей където местно хлапе продаваше нощувки и като разбра къде имаме резервация само предложи да се обади и да ги извика. Всъщност можеш да помолиш всеки на пристанището или офиса на автобусната фирма.

Собствениците са доста приятни, германци или май швейцарци,  с един дори си говорихме на руски. Нета е добур, но електричеството е слабо и ти препоръчвам да се настаниш със заредени батерии. Имат доста готин ресторант, с добра кухня и бира, с цени за бели.  Бунгалата са 3-4 под един покрив и с обща баня, но всичко е на ниво. Най ме изкефи наколната баня с европейско обзавеждане, дори и фаянс и теракота. То там всичко е наколно, сигурно заради прилива.

За разходка с лодка..не съм сигурен, а и лодката им е малка. Но каяци имаше. Но на пристанището има достатъчно големи лодки и хора които предлагат разглеждането - не се притеснявай, докато се завъртиш и ще ти налетят..

post-17-0-50755800-1452009330_thumb.jpg

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко нахално нахлувам в темата, но тъй като току що имах питане за билет София - Канкун, тази промоция дали е валидна още някъде... :)

Тази промоция просъществува един ден и беше преди 3 месеца.

Всичко, което намериш около 500 евро е добра цена .

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оги, няколко съвета. Пари си смени на летището в Мексико сити, там има много бюра, в града няма и курса е дървен. Носи си 100$ банкноти, за тях курса е най-добър. От летището с метробуса - цена 30 песо. Линия 4. Купуваш си карта от автомата, 10 песо депозит. Една карта важи за всички хора, и за метрото. Метрото е 5 песо. Първо купуваш картата за 40 песо (10 депозит + 30 един курс за 1 човек) и после вкарваш колкото пари искаш в нея. Трябва да имаш точни, ресто не връща. Никой не иска да разваля, така, че си поискай дребни в бюрото като сменяш. За Теотихуакан с автобус от гара север, много е евтино, записала съм цена на билета 6,50 лв. и входна такса пак толкова. 1 час път е до там, отидете рано сутринта, че е много горещо. За Юкатан няма да пиша, за там много хора са ти писали. Само цени на транспорт, но ти ще си с кола.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оги, няколко съвета. Пари си смени на летището в Мексико сити, там има много бюра, в града няма и курса е дървен. Носи си 100$ банкноти, за тях курса е най-добър. От летището с метробуса - цена 30 песо. Линия 4. Купуваш си карта от автомата, 10 песо депозит. Една карта важи за всички хора, и за метрото. Метрото е 5 песо. Първо купуваш картата за 40 песо (10 депозит + 30 един курс за 1 човек) и после вкарваш колкото пари искаш в нея. Трябва да имаш точни, ресто не връща. Никой не иска да разваля, така, че си поискай дребни в бюрото като сменяш. За Теотихуакан с автобус от гара север, много е евтино, записала съм цена на билета 6,50 лв. и входна такса пак толкова. 1 час път е до там, отидете рано сутринта, че е много горещо. За Юкатан няма да пиша, за там много хора са ти писали. Само цени на транспорт, но ти ще си с кола.

 

 

Много ти благодаря. А кой ти каза, че ще съм с кола. Няма такова нещо. Цените на транспорта живо ме интересуват. Аз Юкатан ще го мина на тагадък за 3 дни и продължавам надолу. засега предвиждам Чиченица, Ушмал, Тулум, Мерида и някой сенот...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли нещо за костенурките около Акумал. По кое време на годината се гледат и как става самото действие - шнорхелинг, дайвинг, лодка, гнездене по брега и всичко , което знаете по въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли нещо за костенурките около Акумал. По кое време на годината се гледат и как става самото действие - шнорхелинг, дайвинг, лодка, гнездене по брега и всичко , което знаете по въпроса.

 Оги, за костенурките около Акумал , мисля че по -скоро правилния въпрос е, през коя част от деня се гледат, защото този плаж е обществен и по-късно става доста пренаселено ...а мисля ,че периода през който ще си ти там е идеален...

А иначе най-разпространения начин е шнорхелинг, като на самия плаж има доста места от които може да си вземеш оборудване, и да си оставиш личните вещи  в сейфовете при тях.

Друга много важна особеност е , че не може да използваш обикновени слънцезащитни масла и олио , а трябва да са биоразградими, важи и за сенотетата...

И аз не вярвах , но просто плуваш малко навътре и като погледнеш надолу виждаш костенурки , скатове, други  непознати за мен видове риби...и е уникално изживяване...за 1 час , ние видяхме поне  5 костенурки ...

 

post-1286-0-30519800-1452096455_thumb.jpgpost-1286-0-48869300-1452096507_thumb.jpg

Редактирано от Tina
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.