Прескочи до съдържание

Отново фишинг от фалшив Paypal сайт


baiKolio

Препоръчани мнения

Имаше и преди подобна тема или поне мнения, но не можах да я открия.

По принцип получавам поне по две подобни писма седмично, повечето са от някакви аматьори които директно заминават в коша, но тези днес са се постарали.

 

post-2633-0-86939700-1452263226_thumb.jpg

 

Чак заслужиха вниманието да ги репортна на spoof@paypal.com.

Обърнете внимание на адреса на хоста ( или там както се води ) -  paypaI.co.uk ( пейпаИ.ко.юк ) ....

Естествено не пропуснах да им попълня всичко що искаха във формата ...

ама е за друга рубрика :)

post-2633-0-22741600-1452263525.jpeg

 

 

Връзка към коментар

Имаше и преди подобна тема или поне мнения, но не можах да я открия.

По принцип получавам поне по две подобни писма седмично, повечето са от някакви аматьори които директно заминават в коша, но тези днес са се постарали.

 

attachicon.gifpaypal.JPG

 

Чак заслужиха вниманието да ги репортна на spoof@paypal.com.

Обърнете внимание на адреса на хоста ( или там както се води ) -  paypaI.co.uk ( пейпаИ.ко.юк ) ....

Естествено не пропуснах да им попълня всичко що искаха във формата ...

ама е за друга рубрика :)

attachicon.gif18+.jpeg

На мен редовно ми ги изпращат,без да имам акаунт :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Основно правило при такива имейли, проверяваш дали са те цитирали по име. Paypal ти имат истинското име и само така се обръщат към теб, Dear client е очевидна измама. 

 

А дори и мейла да е по име, недейте да се логвате с кликане на връзките в него, отворете си нов прозорец/таб и там си отворете сайта на пейпал за да се логнете и всичко е наред :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Основно правило при такива имейли, проверяваш дали са те цитирали по име. Paypal ти имат истинското име и само така се обръщат към теб, Dear client е очевидна измама. 

 

А дори и мейла да е по име, недейте да се логвате с кликане на връзките в него, отворете си нов прозорец/таб и там си отворете сайта на пейпал за да се логнете и всичко е наред :)

 

Верно е, че истинските се обръщат винаги с г-н Х Ххххх, но не можем да отречем старанието на тея, нали. А и стават все по-креативни поне по мои наблюдения.

А относно кликването и попълването, ми реших да уважа труда им, отделих минутка-две :)

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Днес получих имейл уж от Апъл съпорт,в който се твърди , че някой е купил две игри на стойност 100$ от неверифицирано устройство , но от моят акаунт. Съответно ми изпращат пдф файл ,чрез който да анулирам транзакцията , но за да си верифицирам акаунта ми искат всички възможни данни + CVV кода н картата. 😁

67B0E88F-ED63-4428-A0AA-AF402DAB1C82.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , stanislavpp каза:

Днес получих имейл уж от Апъл съпорт,в който се твърди , че някой е купил две игри на стойност 100$ от неверифицирано устройство , но от моят акаунт. Съответно ми изпращат пдф файл ,чрез който да анулирам транзакцията , но за да си верифицирам акаунта ми искат всички възможни данни + CVV кода н картата. 😁

67B0E88F-ED63-4428-A0AA-AF402DAB1C82.png

Наскоро попаднах на иновативен скам , не че е по темата ама ми искаха в биткойни 800 долара и си бяха дали анонимния биткойн портфейл..в противен случай щели да покажат клипче за възрастни с мое участие :D:D:D и 2 дни да изпълня условието - Ей затова съм за забрана на криптовалутите.

Редактирано от vinidj
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , vinidj каза:

Наскоро попаднах на иновативен скам , не че е по темата ама ми искаха в биткойни 800 долара и си бяха дали анонимния биткойн портфейл..в противен случай щели да покажат клипче за възрастни с мое участие :D:D:D и 2 дни да изпълня условието - Ей затова съм за забрана на криптовалутите.

Ааа да! И това са ми го пращали. Ха ха! 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , vinidj каза:

Наскоро попаднах на иновативен скам , не че е по темата ама ми искаха в биткойни 800 долара и си бяха дали анонимния биткойн портфейл..в противен случай щели да покажат клипче за възрастни с мое участие :D:D:D и 2 дни да изпълня условието - Ей затова съм за забрана на криптовалутите.

И аз миналата седмица получих същото и ме заплашваха, че ако не им налея 879 долара в биткойни, щели да ме изкодошат на всички, че съм посещавала „пикантни” сайтове. Ха-ха, дреме ми! Друг е въпросът, че не си падам по тях, предпочитам реалитито, разби'ш ли  😊 Демек, нЕма кинти, да прощават 😁

Редактирано от iaia_mama
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.