Прескочи до съдържание

В Тайланд за първи път - съвети.


Препоръчани мнения

 Хммм...Аз съм в Банкок (вече съм ходила в Патая, Ко самуи и Пукет и не съм фен на острови и море) и искам да ти кажа че изобщо не е лесно да се оправи човек тук. Никой не говори английски и започват да се смеят и да те гледат странно ако им зададеш въпрос (да речем какъв вид месо е еди какво си в някои ресторант на които няма  меню на Английски)Иначе тези които говорят Английски са много мили и приятни хора. Най-тъпото е че те обсъждат без да им пука че си наясно. Аз пътувам сама и не приличам на обикновенния бекпакaр и може би за това се присмиват. 

    Патая не препоръчвам защото е неприятно място , общо взето само за секс туристи.
  Както и да е, най-важния съвет от мен е - носи си лист хартия с инструкции как да стигнеш на дадено място на тайландски, защото повечето таксиметрови не говорят или четат английски за разлика от тези в Cambodia например. Всъщност ПОЧТИ никой тук почти не говори Английски освен управители и прочие.


Искам да добавя че горното важи само за Банкок. Иначе в Пукет и по островите всички говорят Английски и са свикнали с туристи. Почти по-същия начин се чувствах и в Янгон (но там почти не излязох от хотела хахаха)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За това ,че в Банкок не знаят английски съм по-скоро несъгласен особено за таксиметровите шофьори.

 

Колкото за нощен живот в Банкок:

Patpong- ако искаш да видиш пинг понг шоуНе било много лицеприятно,но всеки с вкуса си.

Soi Cowboy-ако искаш да си избереш момиче или не точно момиче. :) За да я изкараш от заведението било към 600-700 бата.И после с нея трябва да се разбереш какво да й платиш.Между 1000 и 6000 бата в зависимост от време и съответните услуги.Може и само да ги гледаш как танцуват срещу една бира.

Nana Plaza-нещо средно между горните две.

Khaosan Road-През деня можеш да си купиш сувенири или дрехи.Вечерта освен посоченото можеш да се напиеш,да слушаш висока музика или да си намериш нещо не тайландско-някоя туристка загоряла. :) Има ги от всякакви народности.

 

На Патая е точно както Георги ти е писал по-рано - само пенсии дошли на секстуризъм.

 

Аз лично за целия престой не видях нито една тайлндка ,която да ми хареса,но тя причината може и да е в мен.Иначе хубави туристки има колкото искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За това ,че в Банкок не знаят английски съм по-скоро несъгласен особено за таксиметровите шофьори.

Наистина не знаят. Не ми се спори, но е така :)  За таксиметровите шофьори - може би защото съм в малко по-забутан квартал (chatuchak маркет нещо си)  за сега само 1 знаеше ( а съм тук от 10 дни )

Аз наемам от airbnb и съм забелязала че дори security- то на долния етаж не говорят английски (и в двата апартамента в които съм била)

    В ресторантите като попитам нещо трябва да соча с пръст кое ястие искам. Дори в ресторантите по моловете, не разбират какво им говоря, дори да е нещо лесно  от рода на

what kind of meat is this?  Ne se oplakvam (ок, може би малко :P ) но не съм свикнала

и ми е малко трудна комуникацията с тях.

     

Връзка към коментар

Абе, научавате као пад кай ( пиле с ориз) и няма да умрете от глад.  :lol:  Сега сериозно, по туристическите места няма проблем, говорят английски масово. В крайните квартали може наистина да е проблем. Имах случка преди няколко години в 7/11 в краен квартал да им обясня, че искам да си заредя сим картата  и изведнъж няколко чужденци се втурнаха да ми помагат и се разбраха с продавачите на перфектен тайландски.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

christuff, шоуто на ПатПонг си е доста лицеприятно...:)

Не бях виждал свирка да свири надута не през устата...:) и пукане на балон с фунийка от 5 метра, пак изстреляна от...там:) и това от доста лицеприятни индивидки.

Иначе съм съгласен за "красотата" на тайландките. Доста зле са горките:(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

christuff, шоуто на ПатПонг си е доста лицеприятно... :)

Не бях виждал свирка да свири надута не през устата... :) и пукане на балон с фунийка от 5 метра, пак изстреляна от...там :) и това от доста лицеприятни индивидки.

Иначе съм съгласен за "красотата" на тайландките. Доста зле са горките :(

 

Мен ме втрещи живата змия излизаща от същото място :) горкото животинче...

Абе странна работа са си тези шоута.

Sun4o, ти обърна ли внимание, че повечето посетители бяха жени (основно туристи) или при мен така се случило?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мен ме втрещи живата змия излизаща от същото място :) горкото животинче...

Абе странна работа са си тези шоута.

Sun4o, ти обърна ли внимание, че повечето посетители бяха жени (основно туристи) или при мен така се случило?

 

Повишаване на квалификацията :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мен ме втрещи живата змия излизаща от същото място :) горкото животинче...

Абе странна работа са си тези шоута.

Sun4o, ти обърна ли внимание, че повечето посетители бяха жени (основно туристи) или при мен така се случило?

Не знам дали Сънчо е обърнал внимание, но аз много се изкушавам и зарибявам девойката от една чудеща се двойка дали да ни придружат точно с пинг понг шоу.

Та...понеже мъжете ни не са свикнали да гледат грозни голи жени, има ли някъде същото с хубавици?

 

П.П. някой освен Сънчо да е ходил на тайландски боеве(муай тай) и да има впечатления и препоръки?

Връзка към коментар

Повишаване на квалификацията :)

 

Да ти кажа, "убеден съм", че има училище или поне квалификационни циркови занимални.

Не е лесна "професия" пък шоузалите са си бая и няма как да не са предвидили курсове и по това :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали Сънчо е обърнал внимание, но аз много се изкушавам и зарибявам девойката от една чудеща се двойка дали да ни придружат точно с пинг понг шоу.

Та...понеже мъжете ни не са свикнали да гледат грозни голи жени, има ли някъде същото с хубавици?

 

П.П. някой освен Сънчо да е ходил на тайландски боеве(муай тай) и да има впечатления и препоръки?

 

О, отидете, вижте... атракции всякакви.

 

Има и други. Целиш по мишена и девойката пада във водата:

 

gallery_144_85_61439.jpg

 

Шашава работа. Тук съм описвал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, отидете, вижте... атракции всякакви.

 

Има и други. Целиш по мишена и девойката пада във водата:

 

gallery_144_85_61439.jpg

 

Шашава работа. Тук съм описвал.

Видях де, даже четох изразително някакви откъси днес ;)

 

Иначе харесах твоите тигри. Но водопадите не са пълноводни в нашия период и още се чудя дали да е еднодневна екскурзия или да нощуваме там и как да си подредим посещението.

 

А Ошко ако чете, да каже защо и къде е спал в плаващо бунгало. Защото детската ми душа се изкушава от такива неща.

 

Ако съм почитател на цветята нужно ли е да посетя ботаническата градина в Патая или ферма за орхидеи или имате други идеи?

Връзка към коментар

Ако съм почитател на цветята нужно ли е да посетя ботаническата градина в Патая или ферма за орхидеи или имате други идеи?

 

Тази по пътя за Патая си е кралската - very big, very famous...

Има и в околията на Банкок. Харесай си нещо.

Макар, че сингапурците са царете в тази материя :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тази по пътя за Патая си е кралската - very big, very famous...

Има и в околията на Банкок. Харесай си нещо.

Макар, че сингапурците са царете в тази материя :)

Дайте повече инфо за какво става въпрос,Патая ми е в програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Единственото, което си заслужава в Патая е ботаническата градина. И тя наистина си заслужава! Отдели си цял ден за разходка, има и програма със слонове в определени часове. Качвам и малко снимки, макар че снимките няма как да покажат всичко.

post-3776-0-27352900-1453054964_thumb.jpg

post-3776-0-80135200-1453055003_thumb.jpg

post-3776-0-89766800-1453055046_thumb.jpg

post-3776-0-12409000-1453055077_thumb.jpg

post-3776-0-49074900-1453055124_thumb.jpg

post-3776-0-75512700-1453055159_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ние успяхме да направим еднодневна разходка до Патая от Банкок и в програмата ни беше само градината. Разходихме се малко и в самия град, но нищо не успя да ме впечатли. Навсякъде имаше пенсионери европейци подръка с млади тайландки, както писаха и останалите. Единия дядо даже беше заспал прав, докато чакаха на един светофар. На Краби не е най-големия купон, но пък не е и много скъпо. Изходна точка е за островът на Джеймс Бонд и островите Пи Пи.

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали Сънчо е обърнал внимание, но аз много се изкушавам и зарибявам девойката от една чудеща се двойка дали да ни придружат точно с пинг понг шоу.

Та...понеже мъжете ни не са свикнали да гледат грозни голи жени, има ли някъде същото с хубавици?

П.П. някой освен Сънчо да е ходил на тайландски боеве(муай тай) и да има впечатления и препоръки?

Първо, девойките бяха доста лицеприятни. Дори един от нашата група си взе една за вкъщи, срещу 66 долара (2000 бата), за цяла нощ да му показва кое откъде вади. Знам, че звучи гадно за нежната аудитория, но споделям факти, а не преживявания. Аз не съм си купувал нищо:).

Второ (cck) :) бях толкова впечатлен от шоуто (бяхме по мъжки, жените шопингуваха), че на следващия ден пак бяхме там, да покажем на половинките (които бяхме с такива), какви чудеса може източната конкуренция:).

Трето, стига си разпитвала, муай тая е пълна тъпня, загуба на време и пари. На всеки ъгъл ще ги видите, а по курортите ги има и по кръчмите. Нагласени зрелищни двубои, не знам какво да ти напиша, за да ви откажа от тая тъпотия комерсиална.

 

П.П. cck, тоя клип с жените е нещо, което винаги ме е дразнило с кича и унижението...съжалявал съм ги тези момичета.

И забравих да добавя - elenitta, зависи от гледната точка. Единственият недостатък на Патая е плажа, гаден е. Но пък е супер отправна точка за коралови острови и як нощен живот, с доста млада аудитория. Има си улица за забавления, има си много готина морска алея, с търсещи любов тайландки...

За мен единственият недостатък там е наличието на много руснаци.

Влюбени пенсионери в Тайланд - бол, има ги навсякъде:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Щом някой си е тръгнал с девойка, значи не са били ужасяващи. И 66 $ за секс фокуси звучи по-добре от 150$, за да гледам някакви скали в морето. Мое мнение. 

 

Виж сега, мен боевете изобщо не ме интересуват. Обаче ако никой не дойде с нас, за да ми прави компания, съм цялата в слух какво да правя докато Жижо ги гледа. 

 

П.П. И защо казваш "лицеприятни"? Аз автоматично си добавям "не" и се обърквам. 

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

Трето, стига си разпитвала, муай тая е пълна тъпня, загуба на време и пари. На всеки ъгъл ще ги видите, а по курортите ги има и по кръчмите. Нагласени зрелищни двубои, не знам какво да ти напиша, за да ви откажа от тая тъпотия комерсиална.

 

 

 

Първо, не знам защо Марти пита за муай тай, аз мога сам да си намеря къде да гледам

Второ, да гледаш муай тай в кварталната кръчма е като да гледаш мач на Локо Пловдив.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

И забравих да добавя - elenitta, зависи от гледната точка. Единственият недостатък на Патая е плажа, гаден е. Но пък е супер отправна точка за коралови острови и як нощен живот, с доста млада аудитория. Има си улица за забавления, има си много готина морска алея, с търсещи любов тайландки...

За мен единственият недостатък там е наличието на много руснаци.

Влюбени пенсионери в Тайланд - бол, има ги навсякъде :)

Абсолютно съм съгласна-въпрос на гледна точка. И аз съм на мнение, че на всяко място може да намериш нещо, което да ти хареса и то да е съвсем различно от това на останалите. Всичко зависи от това какво търсиш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо, не знам защо Марти пита за муай тай, аз мога сам да си намеря къде да гледам

Второ, да гледаш муай тай в кварталната кръчма е като да гледаш мач на Локо Пловдив.

Ако трябва да избирам между муай тай и мач на Локо Пд, например последният такъв срещу Левски в Пловдив, бих избрал футболния:) Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дайте повече инфо за какво става въпрос,Патая ми е в програмата.

 

Изключи я и добави само градините :) Както и другите са посъветвали. Иначе съм писал ето тук.

tutorials-144-0-65182800-1390842107.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След 2 седмици и ние с моята група отпътуваме за Тайланд. Ще имаме 3 дни и половина за Банкок. Чудех се докъде да отидем за еднодневна екскурзия - Аютая или национален парк Ерауан? Приемам и съвети за неща и места, които да видим, докато сме в Банкок. Задължително ще отделим един ден за Големия дворец, Ват Пхо и Ват Арун, ще отскочим до пазара Чатучак, ще се разходим с лодка по река Чао Прая, ще се качим на някой roof top бар да видим нощен Банкок от високо и ще се разходим в някой мол (MBK center примерно). За нощен живот ще отскочим до Патпонг, Сой Каубой и Нана плаза. Какво друго можем да направим? Търсим неща, които са типични за Тайланд. Има ли някакви проблеми със сигурността? Предполагам стандартните предпазни мерки ще са достатъчни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.