Прескочи до съдържание

В Тайланд за първи път - съвети.


Препоръчани мнения

Първо, не знам защо Марти пита за муай тай, аз мога сам да си намеря къде да гледам

 

 

Айде и ти построи комунизЪма щом и гаджето почна да мисли как да те уреди с нещо по-така като за хора. От друга страна бих се замислил защо го прави, а като още малко помисля, започвам да се чудя нея пък за какво я взимаш в Банкок? :P

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Айде и ти построи комунизЪма щом и гаджето почна да мисли как да те уреди с нещо по-така като за хора. От друга страна бих се замислил защо го прави, а като още малко помисля, започвам да се чудя нея пък за какво я взимаш в Банкок? :P

 Той всъщност в петък ме продаде за 5$, но импулсивните покупки понякога ги връщат  :rolleyes:

 

 

Навремето имаше една приказка:

-Какъв е шансът да правиш секс с тайландка?

-Самолетен билет до Банкок и $5.

Та .. някой може ли да ми услужи с $5?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Айде и ти построи комунизЪма щом и гаджето почна да мисли как да те уреди с нещо по-така като за хора. От друга страна бих се замислил защо го прави, а като още малко помисля, започвам да се чудя нея пък за какво я взимаш в Банкок? :P

 

Ако пуснеш записа отзад-напред, ще чуеш истината: взима я в Банкок, за да го уреди с нещо по-така :)

 

 

 Той всъщност в петък ме продаде за 5$, но импулсивните покупки понякога ги връщат  :rolleyes:

 

Аз се опасявам, че покупката ще му (го) върне :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

След 2 седмици и ние с моята група отпътуваме за Тайланд. Ще имаме 3 дни и половина за Банкок. Чудех се докъде да отидем за еднодневна екскурзия - Аютая или национален парк Ерауан? Приемам и съвети за неща и места, които да видим, докато сме в Банкок. Задължително ще отделим един ден за Големия дворец, Ват Пхо и Ват Арун, ще отскочим до пазара Чатучак, ще се разходим с лодка по река Чао Прая, ще се качим на някой roof top бар да видим нощен Банкок от високо и ще се разходим в някой мол (MBK center примерно). За нощен живот ще отскочим до Патпонг, Сой Каубой и Нана плаза. Какво друго можем да направим? Търсим неща, които са типични за Тайланд. Има ли някакви проблеми със сигурността? Предполагам стандартните предпазни мерки ще са достатъчни.

Отидете и в Аютая, и до Ераван. От Аютая можете да се върнете и ранния следобед, ако отидете по-рано, и да имате време за другите неща. Лодката по реката не е нещо ултра вълнуващо и уникално, аз бих го пропуснал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тоя roof top bar e на 83 етаж в Baiyoke Sky Hotel. Въртящ и панорамен - 360 градуса. Сигурността като цяло не е проблем. Дребни джебчии тук таме, само внимавайте като слизате от такситата. Обратно движение е и често мотористи се блъскат умишлено в отворените врати на такситата, за да се попребият и да изкрънкат някой долар от шашнатите чужденци, за да не викат полиция.

Случи ли се нещо такова, плащайте веднага на таксиджият и се шмугвайте в тълпата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Търсим неща, които са типични за Тайланд.

 

Ето ти няколко предложения, които не отнемат много време и средства, но оставят чудесни спомени :)

 

post-116-0-24186900-1453144868_thumb.jpg

 

 

post-116-0-12691100-1453144869_thumb.jpg

 

 

post-116-0-95382900-1453144869_thumb.jpg

 

Не ме питай кое какво е, защото не зная :) Просто купувай и яж, както направих аз :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като стана въпрос за неща от там,почнаха вече да ме питат за техника - телефони и прочие. По-евтини ли са там,качеството добро ли е или са ментета?

От къде могат да се купят изгодно?

Връзка към коментар

Тоя roof top bar e на 83 етаж в Baiyoke Sky Hotel. Въртящ и панорамен - 360 градуса. Сигурността като цяло не е проблем. Дребни джебчии тук таме, само внимавайте като слизате от такситата. Обратно движение е и често мотористи се блъскат умишлено в отворените врати на такситата, за да се попребият и да изкрънкат някой долар от шашнатите чужденци, за да не викат полиция.

Случи ли се нещо такова, плащайте веднага на таксиджият и се шмугвайте в тълпата.

За бар бях набелязал Vertigo в Banyan tree hotel. Не знам кой е по-добрият вариант. А това за такситата го бях чел някъде, надявам се да нямаме такива случки :-) Мотористът или шофьорът не те ли гонят в такъв случай?

Връзка към коментар

Обратно движение е и често мотористи се блъскат умишлено в отворените врати на такситата, за да се попребият и да изкрънкат някой долар от шашнатите чужденци, за да не викат полиция.

Случи ли се нещо такова, плащайте веднага на таксиджият и се шмугвайте в тълпата.

 

Точно това ми се случи преди години... Не питай как се справих... 

 

Благодаря за дoбрите препоръки на всички - и аз чета :)

А това за такситата го бях чел някъде, надявам се да нямаме такива случки :-) Мотористът или шофьорът не те ли гонят в такъв случай?

 

Гонят те. Трябва да имаш железни нерви и изключително самообладание. И да импровизираш...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Трябва да имаш железни нерви и изключително самообладание. И да импровизираш...

 

Вдигам то гоя, падналия, закрепвам го горе-долу изправен и го шибвам още веднъж с вратата! След това гордо вадя маркер, отбелязвам постижението с чертичка на таксито...

 

post-116-0-95930900-1453152004_thumb.png

 

...и заявявам, че у нас това е национална традиция! :biggrin:

 

 

...Като един мой преподавател :) През 80-те като млад аспирант бил на специализация в Швеция. По навик веднъж пресякъл на червено и отнякъде тутакси изникнала полицайка. Той знаел, че глобите били солени, а бюджетът му бил супер изтънен и било ясно, че няма да издържи :) Та, полицайката му проверила документите и взела, че го питала защо е пресякъл на червено. „Ами аз идвам от комунистическа държава - рекъл той, без да му мигне окото - у нас на червено се пресича.“ Тя го погледнала, погледнала строго, поусмихнала се под мустак, па го пуснала да си ходи без глоба :biggrin:

 

 

...Разбира се, ако видя тайландски турист в Пловдив, като нищо ще му свия същия тъпанарски номер с вратата, за да види хубаво ли е :)

 

Шегата настрана, човек трябва да внимава. Добре е предварително да се информира какви номера се играят там, където отива, за да е подготвен поне теоретично.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А някой да е ходил в Sathorn тоwer в Бангкок ? Е това вече ми се струва интересно и е не популярна (доста приключенска )атракция.

(става въпрос за изоставен skyscraper) Аз мисля много скоро да отида. С един приятел взехме три таксита и им обяснявахме къде искаме да отидем, но таксиметровите естествено не го намериха. Дори пита местната полиция , и след това ни отказа
 видео : 
Връзка към коментар

Baiyoke Sky си е класика, един от символите на града. Пазарчето пред него - също, едно от най-емблематичните за града.

Съветвам ви да не го пропускате. Това е сградата ориентир за града. Стърчи и се вижда отвсякъде, винаги знаете къде сте.

Наблизо е и "българския"хотел - Centre Point Petchburi 15.

Доста добър хотел, там прекарах една от най-хубавите Коледи в живота си - от хотела организираха парти на открито с музика, програма и шведска маса за гостите на хотела, при това безплатна...

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Търсейки информация за плаващи бунгала и къщички на дърво, се загледах по парк Као Сок ( Khao sok national park ). Изглежда много красиво :wub: . Някой дали го е включвал в програмата си? Имате ли някакви отзиви и препоръки?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Предстои ни пътуване до Тайланд с основна цел гмуркане на Ко Тао и Ко Самуи. В сайтовете на дайвинг клубовете има обявени фиксирани цени в порядъка 2500-3000 бата за две гмуркания. Чудим се дали и гмуркането се поддава на пазарлък, тъй като говорим за дайвинг центрове, а не за туристически агенции. Бихте ли споделили впечатления? 

Връзка към коментар

Търсейки информация за плаващи бунгала и къщички на дърво, се загледах по парк Као Сок ( Khao sok national park ). Изглежда много красиво :wub: . Някой дали го е включвал в програмата си? Имате ли някакви отзиви и препоръки?

Ако не бъркам мястото и езерото местен тайландец ни обесняваше за там, че много обичал да ходи - прекрасна природа, не високи цени, не толкова туристи. Но не ни беше по пътя. Въпросният човек беше много интересен и отворен за нови преживявание и бих ми се доверила на преценката :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако не бъркам мястото и езерото местен тайландец ни обесняваше за там, че много обичал да ходи - прекрасна природа, не високи цени, не толкова туристи. Но не ни беше по пътя. Въпросният човек беше много интересен и отворен за нови преживявание и бих ми се доверила на преценката :)

 

Мястото според мен не може да се сбърка, супер готино трябва да е. Но все още не съм измислила как да влезе в програмата ни, състояща се от безграничен мързел на островите.

Връзка към коментар

Предстои ни пътуване до Тайланд с основна цел гмуркане на Ко Тао и Ко Самуи. В сайтовете на дайвинг клубовете има обявени фиксирани цени в порядъка 2500-3000 бата за две гмуркания. Чудим се дали и гмуркането се поддава на пазарлък, тъй като говорим за дайвинг центрове, а не за туристически агенции. Бихте ли споделили впечатления? 

 

Всичко подлежи на договорки. Имай предвид особености от сорта:

- колко човека сте в лодка; понякога над 20. Обявената цена, може да е при запълнена лодка

- колко дайвъра (инструктора) има с вас; обикновено 1 на всеки 4 или 8 човека

- цената важи ли ако имаш/нямаш Pady/SSI сертификат. По-често ако не носиш сертификата завишават цената

- може да е включена бутилка, но понякога маски/плавници/неопрен са отделно

- храна/вода на борда - каква е цената, най-вече водата

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен! 

 

Чета от известно време темите, посветени на Тайланд и благодаря задочно на всички за споделения опит и информация. Останаха обаче неизвестни и понеже реших да не отварям нова тема, реших да питам тук, тъй като и за нас това е първо пътуване до страната. Пътуваме семейно с мъжа ми и 5 годишен екземпляр. 

Датите са 7-28 март. Летим с Аерофлот през Москва до Банкок. Обичаме да пътуваме, но не сме почитатели на курортния тип почивки и all inclusive. Основно се самоорганизираме (после поне знаем кой е виновен :) 

 

Решихме да заложим на не толкова популярни дестинации поне по това, което четохме: 

08.03 - Пристигане в Банкок, полет до Ranong

09.03 -14.03 Koh Phayam

14.03-17.03 Khao Sok National Park

17.03-21.03 Koh Phra Thong

21.03 - 22.03 - Phuket, полет до Банкок 

22.03-27.03 - Банкок

 

Избирането на местата го направихме, но се усетихме, че не е много ясно как да стигнем от Ранонг до Khao Sok. Някой има ли опит и какво бихте препоръчали като подходящ транспорт в този район. На този етап изглежда като предизвикателство. До парка като цяло май подстъпите са от други места. 

Както и всеки съвет или впечатление от някое от местата ще бъдат повече от добре дошли. 

 

Благодаря предварително! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Търсейки информация за плаващи бунгала и къщички на дърво, се загледах по парк Као Сок ( Khao sok national park ). Изглежда много красиво :wub: . Някой дали го е включвал в програмата си? Имате ли някакви отзиви и препоръки?

Ние бяхме там, наистина е много красиво,  Бяхме чрез Elephant hills. 

http://www.elephanthills.com/

 

Бъзможностите за нощувка са две: в лагер в "джунглата", в едни огормни и много луксозни палатки / банята беше 20 м2 поне/, и на едно сладководно езеро или язовир, където са плаващи бунгала, та има и налични каяци с които се влиза по ръкави в джунглата.

 

Предлагат:

-посещение на място със слонове /слоновете са бивши 'артисти', които според новото законодателство са освободени и просто си живеят там/, приготвяхме им храна и ги хранихме, къпахме ги след това /без яздене/, каякинг по река,

-трип по вода до необитаем остров с мангрова гора, с плажуване,

-разходка в джунглата с тайландски обяд, приготвен на място.

В палатковия лагер имаше басейн и бар, вечерта имаше някаква фолклорна програма от местни деца и показно приготвяне на тайландски ястия

 

МНого ни хареса, но да поясня, че е като за западни туристи, всичко е наредено и натъкмено.  Ние си представяхме нещо по-диво.

 Нашият пакет беше 3 дни с две нощувки, пропуснахме мангривия остров, защото преди това бяхме наблегнали на островите. Едно шведско семейство с което се сприятелихме, бяха много доволни от островния трип, и там е имало и каякинг.

Редактирано от gini
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

...банята беше 20 м2 поне

 

...слоновете са бивши 'артисти', които според новото законодателство са освободени и просто си живеят там/, пригтовяхме им храна и ги хранихме, къпахме ги...

 

Предполагам, че сте се досетили ЗАЩО банята е 20 кв.м. :)

В кой сезон бяхте? Имаше ли комари?

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

:) /за банята/ ,,, 

ама слоновте ги къпахме в друга баня :).. с маркуч, шампоан и обвивка от кокосов орех ги търкахме :)

 

бяхме през декември, на сладководното езеро имаше много комари и в джунглата имаше, но по- малко, в тъмната част.

Бяхме предупредени за комарите и се бяхме въоръжили...

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

П.П. някой освен Сънчо да е ходил на тайландски боеве(муай тай) и да има впечатления и препоръки?

 

Ходихме два пъти на боксова гала вечер на Пукет, Патонг, в най-голямата им зала, имаше даже 2 мача за световна титла.

 

Не всички мачове са на високо ниво, разбира се.

 

Мъжа ми е кик боксьор и остана доволен, щом сме ходили и втори път :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предстои ни пътуване до Тайланд с основна цел гмуркане на Ко Тао и Ко Самуи. В сайтовете на дайвинг клубовете има обявени фиксирани цени в порядъка 2500-3000 бата за две гмуркания. Чудим се дали и гмуркането се поддава на пазарлък, тъй като говорим за дайвинг центрове, а не за туристически агенции. Бихте ли споделили впечатления? 

Аз не успях с пазарлъка,  но в последствие разбрах съм контактувала с един вид агент  - Sunrise divers, вероятно има значение дали пазарлъка е със собственика на лодката, или -  с водолазния клуб. 

 

ОТ всички места на които се гмуркахме там, харесахме най-много:

Richelleu  rock  -коралови градини, цветни и богати, умерено течение

Koh Tachai - едри риби- баракуди, групери, огромна костенурка, манта и акула даже видяхме,  силно течение, до много силно, акулата беше далеч , но не китова акула както обещават... мился че китови акули няма вече там

Bolimsoong wreck - леко гмуркане , потъналия кораб се е превърнал в риф, много приятно място

Редактирано от gini
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Нашето пътуване до Тайланд наближава и след като изчетох изобилно количество информация по-туристически ориентирана (привлекателната част), напоследък все по-често попадам на новини от друг характер - луди шофьори, сблъсъци на катамарани, инциденти с претъпкани лодки, отровни медузи. Някой да е с по-скорошни впечатления от Koh Phangan? Някакви по-специфични предпазни мерки за там? Препоръки за местна туристически фирма, която да ползваме за посещение на Ang Thong Marine park? Lomprayah или Raja ferry откъм сигурност, а не бързина? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.