Прескочи до съдържание

Екскурзия в Тайланд


Препоръчани мнения

От Сурат тани до Самуи има дълъг и неудобен ферибот, не го препоръчвам.

 

Опс, подвеждащо!

С тези се стига за 40 мин.:

http://www.lomprayah.com/ww/E/booking_buffet_1.aspx

 

и могат да се закупят на един билет от Air Asia.

Ако купуват полетите от Румбо обаче, трансфера от Сурат Тани до островите се купува отделно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Опс, подвеждащо!

С тези се стига за 40 мин.:

http://www.lomprayah.com/ww/E/booking_buffet_1.aspx

 

и могат да се закупят на един билет от Air Asia.

Ако купуват полетите от Румбо обаче, трансфера от Сурат Тани до островите се купува отделно.

 

Не смея да го харесам пред Сънчо това, но благодаря за коментара  :)

Връзка към коментар

Не смея да го харесам пред Сънчо това, но благодаря за коментара  :)

Първо виж цените, после харесвай.

Като разбереш, че единия е 2-3 пъти по-скъп от другия, да те видя кво ще пишеш.

 

П.П. Петкане, аз не видях фери за 40 минути от Сурат Тани до Самуи...

Връзка към коментар

Първо виж цените, после харесвай.

Като разбереш, че единия е 2-3 пъти по-скъп от другия, да те видя кво ще пишеш.

 

П.П. Петкане, аз не видях фери за 40 минути от Сурат Тани до Самуи...

 

Видях ги още вчера, нали ти казах :P . Да, и мен банерът ме води до около 3 часа продължителност, а не 40 минути, но това според мен е с чакане за багаж, пълнене на бус, пътуване до пристанище и после отплаване, а самото пътуване по вода е бързо. 

Връзка към коментар

На Чианг май се ходи заради СПА центровете и .....златния триъгълник, тоест ако си в бизнеса.

 

Е не е баш така. Празненствата покрай Loy Krathong са най-силни там, а и има ужасно много и впечатляващи будистки храмове. Самия град си има чар доста по-различен от Банкок. Изходна точка и за много трекове в околната джунгла, които не съм правил, но за много хора са си изживяване. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Храмове в Тайланд да искаш...в Бангкок малко ли са?

Където и да отидеш, на всеки връх има по един.

 

Lindt-ке, за теб най-добре е да хванеш ферито от Бангкок до Самуи.

От всичко възможно гадно, това е най-гадното. Ще ти хареса:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Първо виж цените, после харесвай.

Като разбереш, че единия е 2-3 пъти по-скъп от другия, да те видя кво ще пишеш.

 

П.П. Петкане, аз не видях фери за 40 минути от Сурат Тани до Самуи...

Я да се уточним, че ssp съвсем ще се обърка. От летището на Сурат Тани го взема автобус и го кара до пристанището Donsak. Пътят е около час и 20 мин. Оттам се качва не на фери, а на бързоходен катамаран и за 40 мин. е на Самуи. Полетът от Чианг Май до Сурат Тани е около три пъти по-евтин от този до Самуи, но и с около три часа повече време като път и е въпрос на лична преценка кой ще предпочете. Важно е и къде възнамерява да нощува в Самуи, което би намалило или увеличило това време с половин час. А, и ако те послуша за съвета - 3 дни в Банкок и два острова по 5-6 дни, най-добре да забравя за Самуи и да отпрашва директно за Ко Тао и Ко Панган.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз за 5-6 дена пък препоръчвам Самуи. Има и слонове (на водопадите):), може да им ударите една сапунка.

 

На мен Ко Тао първоначално много ми хареса, доста тийнеджърски остров, ама впоследствие като му огледах плажовете, по-точно липсата на такива, щото сутрин морето заливаше целия плаж и пясъчната ивица, която и без това не е голяма, изчезваше напълно.

Отделно и с местните дирибеи си имах проблеми, та не ми хареса тоя остров в крайна сметка.

Лично мнение.

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

...

Lindt-ке, за теб най-добре е да хванеш ферито от Бангкок до Самуи.

От всичко възможно гадно, това е най-гадното. Ще ти хареса :)

 

Това всъщност е страхотна идея - иначе имам път от едното до другото летище в Банкок, после полет, бус и накрая фери. Като се замисля едно директно фери си е по-удобно. После нахално ще го наричам твоя идея  пред всички, които ми мрънкат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Истината е, че изпуснахме промоционалните билети с 14 часа престой в Доха(взехме с 3), та сега трябва да компенсираме с някаква гадория в Тайланд.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Храмове в Тайланд да искаш...в Бангкок малко ли са?

Където и да отидеш, на всеки връх има по един.

 

То и в Патая има плаж и пясък, че и в Слънчев Бряг, що се морим да ходим по тайландските острови :) Аз поне не съм минал през друг храм с размаха на Doi Suthep, като почнеш от пътуването до там, стълбите нагоре, гледката, многото местни въпреки туристите. Покрай полегналия Буда в Банкок, няма накъде да се обърнеш да подишаш от народ. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

 

Убих се да търся в Бг мама и тук, но не мога да открия инфо - коя валута е по-изгодна за обмяна - долари или евро? Като смятам курсовете доларите са по-изгоден, но имам спомен, че имаше нещо за еврото...

Връзка към коментар

То и в Патая има плаж и пясък, че и в Слънчев Бряг, що се морим да ходим по тайландските острови :) Аз поне не съм минал през друг храм с размаха на Doi Suthep, като почнеш от пътуването до там, стълбите нагоре, гледката, многото местни въпреки туристите. Покрай полегналия Буда в Банкок, няма накъде да се обърнеш да подишаш от народ.

 

На ти тогава един и от мен - в средата на нищото, никому незнаен и величествен:) -

 

Phra Mahathat Chedi Phagdi Prakat

 

Дано да ти отговаря на размаха и гледките:). Никакви тълпи, нулев интерес.

 

thebee, няма какво да се убиваш, тук е писано хиляда пъти - почти няма значение каква валута ще носиш, евро или долари.

Важното е да са нови, ненадраскани, едри банкноти. Все пак една идея по-добре е да са долари, по малките местенца долара е с предимство. Най-добре си ги сменяй на големите места, има чейндж бюра бол. Не на летището и не по банките.

Форума, в който си ги търсила, е с отминала слава...:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново!

 

От програмата отпада Чианг Май за този път, ще направим повече островно пътуване.

Ще летим с Bangkok Airways от Банкок до Ко Самуй, решихме, че си заслужават по-скъпите билети (170лв. на човек еднопосочен), вместо да висим по фериботи и да си изгубим половин ден в прекачвания. Ще поседим ден-два там, ден на Панган и ден-два на Тао.

После комбинирано ферибот и автобус до Краби и там може би ще останем няколко дни на Пи Пи и ще направим екскурзии наоколо. И накрая оттам обратно към Банкок.

Редактирано от ssp
Връзка към коментар

Ще летим с Bangkok Airways от Банкок до Ко Самуй, решихме, че си заслужават по-скъпите билети.

 

Чудесно. Получавате лоундж преди полета. Нали са "Asia's Boutique airline" и на BKK (както и на други летища) точно преди гейтовете им е разположен собствен лоундж (закуски, напитки и интернет). Показвате си билета и се пъхвате смело :)

 

Ако решиш за друг път и лоялити програмата им не е лоша:

http://www.bangkokair.com/flyerbonus/home

Връзка към коментар

Здравейте отново!

 

От програмата отпада Чианг Май за този път, ще направим повече островно пътуване.

Ще летим с Bangkok Airways от Банкок до Ко Самуй, решихме, че си заслужават по-скъпите билети (170лв. на човек еднопосочен), вместо да висим по фериботи и да си изгубим половин ден в прекачвания. Ще поседим ден-два там, ден на Панган и ден-два на Тао.

После комбинирано ферибот и автобус до Краби и там може би ще останем няколко дни на Пи Пи и ще направим екскурзии наоколо. И накрая оттам обратно към Банкок.

Лека-полека влизаш в релси:).

Сега, да те довкарам в тях. Резни Краби и Пи Пи, щото и те ще ви смачкат от път и местене.

Замести Краби с 3 дена на Панган, това е най-готиното място за плажове, ако търсите спокойствие и чиста водица (Salad Beach).

А Пи Пи спокойно ще го заместите с Mu Ko Ао Nang Marine National Park. Същото е. Особеното е, че сценарият за филма "Плажът" е писан за тези острови, а режисьорите решават да го заснемат на Пи Пи-тата и така те стават известни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Ще летим с Bangkok Airways от Банкок до Ко Самуй, решихме, че си заслужават по-скъпите билети (170лв. на човек еднопосочен), вместо да висим по фериботи и да си изгубим половин ден в прекачвания. 

 

Възползвайте се да опитате безплатно характерната за региона храна "sticky rice in banana leaf" в лаунджа им. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

5. После от Краби до Банкок сме пак със самолет и отново същият казус като по-рано - през rumbo (с Thai Lion Air) - 27 лв. - багаж - “1 piece of hold luggage included”, а през сайта им излиза 50лв. С Air Asia 56лв. (пак въпросът за багажа...). 

 

 

Получи ли мейл с билетите от Thai Lion Air? После излизаха ли ти на техния сайт? Едни роднини ще пътуват, нямат мейли след този от самия румбо, и по PNR-a, който са им дали, не се намира резервацията.

Връзка към коментар

Получи ли мейл с билетите от Thai Lion Air? После излизаха ли ти на техния сайт? Едни роднини ще пътуват, нямат мейли след този от самия румбо, и по PNR-a, който са им дали, не се намира резервацията.

Засега само сме проучвали, не сме взимали билети.

Връзка към коментар

Здравейте отново!

 

Вече имаме и билет от Краби към Банкок един ден преди излитане обратно към София, все пак решихме да отидем и от двете страни. :) Някой има ли впечатления от Thai Lion Air? Пише да се отиде 3 часа на летището преди полета? Нали е само препоръка, какво ще кажете? :) 

 

Та още един въпрос тук: ще спим на Самуй, Панган, Тао, Пи Пи и Краби (моля без съвети да орежем, не можем повече :D ). Имате ли препоръки от коя страна на всеки от островите е по-красиво/спокойно? Също и ако сте доволни от някое конкретно място за отсядане?

Връзка към коментар

Здравейте! Последен отчет от нас с програма и резервации:


 


Ден 1 (12.03.16) - София - Доха, Катар


Ден 2, 3, 4 - Банкок (1 ден разходка до Аютая) - 3-те нощи в хотел Royal View Resort - Rang Nam


Ден 5 - Ко Самуй - само спане след пристигане - в Sunset Inn.


Ден 6, 7 -  Ко Панган, Sunset Cove Resort


Ден 8, 9 - Ко Тао - Woodlawn Villas


Ден 10, 11, 12 - Ко Пи Пи, Sunwaree Phi Phi Resort


Ден 13, 14 - Ао Нанг, Chatchada House


Ден 15 - Банкок


Ден 16 (27.03) - София


 


Благодарим на всички за съветите и препоръките! ;)


  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Получи ли мейл с билетите от Thai Lion Air? После излизаха ли ти на техния сайт? Едни роднини ще пътуват, нямат мейли след този от самия румбо, и по PNR-a, който са им дали, не се намира резервацията.

И аз си закупих билетите през Румбо. Засега не мога да ги открия на сайта на Thai Lion Air по PNR.Писах им преди 3 дни, абсолютно никакъв отговор.

 

Започвам да се чудя изобщо ще мога ли да летя, как ще се чекирам и т.н?

 

Дали твоите роднини успяха да получат отговор от авиокомпанията?.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.