Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

Лоша новина за Магеланци 😞

 

ЕК планира въвеждането на данък върху керосина

Целта е да се намали изхвърлянето на CO2

https://fakti.bg/biznes/380403-ek-planira-vavejdaneto-na-danak-varhu-kerosina

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aко някой иска да спи в автобуса на Spice Girls  oт филма Spice World - автобусът е направен на AirBnb и е паркиран до Wembley Park. Нощувките са по 99 паунда

 

 

image.png.9f0652beb37784c9071e2fdb6fc63d0d.png

 

image.png.d78d8da36ab327beb8e24cf6049cc63f.png

image.png

 

 

 

На летище Далас Форт Уорт (DFW) в Тексас са  инсталирали машини за поръчване на храна на 3 места на терминал С. Проектът е съвместна разработка на компанията за поръчване на храна  Grab и компанията за доставки на поръчки до гейта  Airport Sherpa. За момента участват 8 заведения и до 20 минути храната ви ще дойде на указаното от вас място

image.png.9b435945dbf645dd87e62f35d5753ff1.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хималаите днес взеха поредна българска жертва. При слизането след успешно самостоятелно изкачване на Лотце без кислород,  Иван Томов е издъхнал в базов лагер 4.

 

https://thehimalayantimes.com/nepal/bulgarian-climber-dies-at-camp-iv-on-mt-lhotse/

 

https://m.dnevnik.bg/v_pamet/2019/05/17/3907336_alpinistut_ivan_tomov_e_zaginal_v_himalaite/?ref=home_mainStory

 

П. П.  Това е десетата жертва за сезона който се очертава да е много тежък. През другата седмица ще катерят основната част от тазгодишните експедиции. 

Връзка към коментар

5 човека от екипа на TPG са се състезавали с 3 различни типа транспорт по маршрута от Ню Йорк до Вашингтон ДЦ:

https://thepointsguy.com/news/racing-from-nyc-to-dc/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Федералната авиационна администрация (FAA)  e издала предупреждение за заобикаляне на Арабския полуостров от а/к:

https://thepointsguy.com/news/faa-warning-persian-gulf-us-state-dept-travel-advisories-middle-east/

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Най-интересното е, че продават авиокомпаниите си в опит да получат кеш. А Кондор (една от компаниите в групата) е на печалба 🙂 Вероятно е Луфти да ги купят.

Връзка към коментар
1 hour ago, chandni said:

Акциите на Thomas Cook се сринаха с почти 10%, а фалитът е реална възможност

Магеланци са виновни! Вместо да си купуват пакети от туроператори, само гледат как да минат тънко, като директно си купуват самолетни билети и букват хотели..

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Topfly каза:

Магеланци са виновни! Вместо да си купуват пакети от туроператори, само гледат как да минат тънко, като директно си купуват самолетни билети и букват хотели..

Е, аз е имало места като Кайо Коко или Доминикана, за където съм ползвала Thomas Cook. Имам се за магеланка, но просто с тях ми излизаше по-изгодно букването на някои хотели. Ако мога да си го позволя, предпочитам добри хотели, а не апартаменти. Особено в курортни места. А те понякога са по-евтини с големи туроператори. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Танзания забрани напълно найлоновите торбички
Нарушителите са заплашени от сериозни глоби

https://www.dnes.bg/notifikacii/2019/06/01/tanzaniia-zabrani-napylno-nailonovite-torbichki.412168?fbclid=IwAR3vtlin-vW_CQy9jxDlB-aV4a0SvjVn168A79m_tFYc3ZIXin6NT4LWh5Q

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 24.05.2019 г. в 14:50, Роми каза:

Е, аз е имало места като Кайо Коко или Доминикана, за където съм ползвала Thomas Cook. Имам се за магеланка, но просто с тях ми излизаше по-изгодно букването на някои хотели. Ако мога да си го позволя, предпочитам добри хотели, а не апартаменти. Особено в курортни места. А те понякога са по-евтини с големи туроператори. 

Повечето пъти са по- изгодни,през големи тур- оператори. Те купуват по много стаи и тяхната цена изобщо не може да я достигне индивидуалният турист.

Връзка към коментар
On 5/24/2019 at 1:50 PM, Роми said:

Е, аз е имало места като Кайо Коко или Доминикана, за където съм ползвала Thomas Cook. Имам се за магеланка, но просто с тях ми излизаше по-изгодно букването на някои хотели. Ако мога да си го позволя, предпочитам добри хотели, а не апартаменти. Особено в курортни места. А те понякога са по-евтини с големи туроператори. 

 

17 minutes ago, AlexandraKo said:

Повечето пъти са по- изгодни,през големи тур- оператори. Те купуват по много стаи и тяхната цена изобщо не може да я достигне индивидуалният турист.

Проблемът за туроператорите е, че вече ги ползват от време на време и само когато имат супер изгодна оферта, която за тях вероятно не е много печеливша. Преди 30-40 години 90-95% от пътуващите ползваха туроператор, докато днешно време вече малцинството ги ползва и офертите им винаги подлежат на сравнение с онлайн цена без ползванене на традиционен посредник. Това много орязва възможността туроператорите да правят сериозни печалби.

 

Разходите на booking и т.н. са по ниски от колкото на туроператорите и в повечето случаи и за хотелите и за пътуващите е по изгодно да заобиколят туроператорите. Това, че туроператорите могат да натиснат цените не означава, че непременно ниската цена ще стигне до крайния потребител. Туроператорът има и по високи разходи, които трябва да покрие и за да си върше сметката трябва да може да продава скъпо. Ако не може да продава скъпо рано или късно стига до положението на Thomas Cook...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Съединените щати могат много скоро да вземат решение за премахване на визовия режим за полските граждани. Полша пък ще купи повече от 30 изтребителя F-35.

https://dnes.dir.bg/svyat/polsha-kupuva-32-35-iztrebitelya-f-35-a-sasht-mahat-vizite-za-polyatsi

 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
On 6/4/2019 at 1:00 PM, Rainy said:

Не зная доколко ще бъде от полза или ще се приеме за излишно презастраховане, но исках да споделя информация, за която бяхме предупредени официално (служебно).

 

image.png.c4fc65d2061de6f8bbddd87a1bb4a280.png

 

 

 

Принципно е така. Но реално USB кабела има "няколко жички":

image.png.6df4cbb5436907cb48d0749031f983d8.png

Вместо да Ви предупреждават, просто да Ви дадът по един кабел с откачени пинове за данни. Минах и аз нашето обучение и ако се спазва всичко, то никога WIFI, само hotspot от телефона и VPN. Малко крайно идва според мен ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , jorocontrola каза:

Принципно е така. Но реално USB кабела има "няколко жички":

image.png.6df4cbb5436907cb48d0749031f983d8.png

Вместо да Ви предупреждават, просто да Ви дадът по един кабел с откачени пинове за данни. Минах и аз нашето обучение и ако се спазва всичко, то никога WIFI, само hotspot от телефона и VPN. Малко крайно идва според мен ...

Опазване на корпоративни данни винаги е крайно. Не съм в позиция да съветвам работодателите си в тази област точно 🙂


В материала иде реч да се инвестира в кабелче точно, ако толкова държим на USB зареждане. 

И не иде реч за мен, а за магеланци - доколко искат да рискуват мобилните си телефони или лаптопи. Или пък да не обърнат внимание изобщо 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.