Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

Опитите за нелагални изкачвания на върхове в непалската част на Хималаите водят до 5-годишна забрана за влизане в Непал... За тия, които изобщо оцелеят, де. 

http://www.360mag.bg/posts/112880?fbclid=IwAR1Irpf8JepFZ-q62s2maREDJW39SrtS9de6XkC6aEzLIC4X85883ApHc10

 

Непалските власти пак са благосклонни, не ми се мисли в Пакистан или в Китай какви биха били санкциите...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 13:48, Фичо каза:

Отдавна се говореше за това, че ще стане.

Местните смятат, че с катеренето по скалата , се нарушава спокойствието на душите на мъртвите. И е лоша поличба за катерещите се.

Отделно, дето е имало и нещастни случаи с падане на туристи, то си е просто, един гол камък, необезопасено трасе, с едно опънато въженце само.

Като бяхме там, видяхме, че имаше табелки, да не се отнасят камъни от мястото. Според аборигените, това също носи нещастие. Гидът ни разказа, че въпреки всичко, хората отнасяли, камъченца, камъчета, камъни и пр.

И като мине време, ги връщали по пощата, защото, наистина им носели нещастие.

 

Хехе, коментарите след статията къртят мивки:)))))))))

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Поляците вече ще пътуват без визи в САЩ

https://www.banker.bg/sviat/read/poliacite-veche-shte-putuvat-bez-vizi-v-sasht

А ние, кога?

Можем само да викаме:завижд, завижд!

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Авиокомпания уволни безмилостно пилот, след като видя какви ги е вършил в кабината!

Пилот получи доживотна забрана да лети, след като от авиокомпанията го хванаха да прави нещо непозволено в пилотската кабина.

Инцидентът се случил по време на вътрешен полет на китайската авиолиния Air Guilin, съобщава „Дейли Мей

Наказани са и останалите членове на екипажа и е започнало разследване. Генералният мениджър на компанията още четирима висши ръководители са получили наказание за случилото се.

Скандалът избухна, след като известен блогър публикува в китайската социална мрежа Weibo две снимки.

 

От тях става ясно, че пилотът е пуснал приятелката си в кабината по време на полета и ѝ е позволил да седне на неговото място. Младата жена, облечена в кафяво палто, прави жест с ръка и е видимо доволна от оказаното ѝ внимание.

1572981922_ki3.jpg

„Супер благодарна съм на капитана. Наистина съм толкова щастлива“, написа тя в социалните мрежи.

На втората снимка се вижда картонена чаша за кафе в кабината. Постът вече е изтрит от мрежата.

1572981922_ki4.jpg

За повече инфо тук.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

А ние, кога?

Можем само да викаме:завижд, завижд!

За нас визите към Русия ще паднат през 2021 година.

Ама за Америка няма да е скоро :wacko: може би..... То доколкото знам и гърците нямат визи за Америка. И ще си викаме завижд! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
5 hours ago, krasen_denev said:

Атака срещу туристи в Джераш-Йордания!😡

 

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-50316093

 

И в безопасната Йордания не е вече безопасно!

Защо трябва от един инцидент да правиш такива радикални заключения? Чисто статистически в Йордания убийствата са между 1,3 и 2 на 100 хиляди, което горе долу отговаря на статистиката в България и е много по малко от убийствата в балтийските държави например...

 

 

73028534_2500885846863001_39282880536966

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

Защо трябва от един инцидент да правиш такива радикални заключения?

Аз просто споделих за това нападение.Не съм правил никакви заключения.А дали е инцидент или началото на поредица от "инциденти" ще поживеем и ще видим.

Само да те питам; ако някой да го нарека .....нехристиянин/с цел да не обидя мюсюлманите/ заколи осем човека в Лувъра-инцидент ли ще го наречеш?

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
8 hours ago, krasen_denev said:

Аз просто споделих за това нападение.Не съм правил никакви заключения.А дали е инцидент или началото на поредица от "инциденти" ще поживеем и ще видим.

Само да те питам; ако някой да го нарека .....нехристиянин/с цел да не обидя мюсюлманите/ заколи осем човека в Лувъра-инцидент ли ще го наречеш?

 

 

14 hours ago, krasen_denev said:

И в безопасната Йордания не е вече безопасно!

Аз реагирах на това твое заключение! От гледна точка на туриста инцидент е всяко събитие което може да застраши сигурността му, независимо дали става дума за ПТП, умишлено нападение да те оберат или терористичен акт. Ако пострадаш има ли значение каква е мотивацията на извършителя? По малко ли ще те боли ако те блъсне кола, вместо терорист да те нападне с нож?

 

Апелът ми е да не играем по свирката на терористите и несъзнателно да слагаме тероризма сред сериозните опасности, които застрашават един турист. Независимо дали става дума за отделни случаи или тенденция, никъде в света тероризмът не е сред основните опасности, които застрашават един турист.

 

В Европа няколко десетки души годишно загиват от терористични нападения, около 5000 души от умишлени убийства и около 15 000 души от ПТП. Струва ли си изобщо да се обсъжда опасност, която е под 1% спрямо другите опасности, които ни застрашават? Струва ли си изобщо да се занимаваме и анализираме номинално толкова ниски числа?

 

we-terrorism-1970-2015final.png

 

В Германия например има тенденция за редовни терористични атаки. Това означава ли според теб, че Германия е по опасна държава от България, въпреки, че като цяло убийствата и ПТП инцидентите в България са с пъти повече на 100 000 души спрямо Германия?

 

Тероризмът, въпреки сериозното му медийно отражение, не е реална опасност! Не е логично и рационално да поемаме без проблем рискове, които могат да се реализират със 100-200 пъти по голяма вероятност, но да си променяме плановете и да се страхуваме от нещо, което статистически клони към нулата да ни се случи.

 

Ако приемем за стандарт, че европейските държави са безопасни, то тогава въпреки сегашния инцидент Йордания твърдо може да се нарече безопасна държава. Нито убийствата, нито пътната безопасност в Йордания е на по лошо ниво от колкото в някои европейски държави...

 

В 10 милионна Йордания годишно в ПТП загиват около 600 души, а 16 000 души получават наранявания. Ако предположим , че сегашното нападение е “тенденция“ и всяка година някой напада с нож по 8 души, това почти няма да намали общото ниво на сигурност. Спрямо 160 000 души ранени от ПТП за 10 години допълнително 8,  80 или дори 800 пострадали от нападение с нож не променя с нищо общата картина на сигурността. Нека не позволяваме редакционната политика на медиите, да ни промива мозъците и да ни вкарва нереални страхове!

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Topfly каза:

Защо трябва от един инцидент да правиш такива радикални заключения? Чисто статистически в Йордания убийствата са между 1,3 и 2 на 100 хиляди, което горе долу отговаря на статистиката в България и е много по малко от убийствата в балтийските държави например...

 

@Topfly , не трябва да се вярва сляпо на стистиката.

И не е само един инцидент, през 2016, пак имаше нещо подобно.

Ето ти тука, една друга статистика за тероризма.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, AlexandraKo said:

@Topfly , не трябва да се вярва сляпо на стистиката.

И не е само един инцидент, през 2016, пак имаше нещо подобно.

Ето ти тука, една друга статистика за тероризма.

На какво да вярваш, ако не на статистиката? На вътрешното си усещане, на това какво говори съседката или на нещо друго? Статистиката (ако тя не е тотално манипулирана) е реалността, а всичко останало са разни тълкувания, вярвания и т.н. които ни отдалечават от реалността. Това че повечето хора живеят в един измислен свят, където смятат за реално да спечелят джакпота в лотарията, но се мислят за безсмърни на пътя, не означава, че тези хора са прави. Статистически вероятността да ти се случи случка на пътя е хиляди пъти по голяма от това да спечлиш джакпота. Това е реалността!

 

Това, че в Йордания и на други места евентуално е имало и други терористични нападения, не променя значително статистиката. При 5 милиона туристи годишно в Йордания и 160 000 раннени в ПТП е доста вероятно ежедневно да има много повече от 8 туристи ранени в ПТП. Техните истории обаче рядко достигат до медиите. Това че медиите не пишат за тях, а само за сегашните 8 души обаче не означва, че рискът от ПТП не съществува, а рискът от терористична атака е огромен! За съжаление медиите с редакционната си политика масово промиват мозъците, но за това не са виновни те, а публиката, която много би се отегчила ако всеки ден водеща новина биха били всички катастрофи. Много по интересни са извънредните случаи. Има един такъв лаф за медиите, че новина е не когато куче ухапе човек, а когато човек ухапе куче. Това обаче не означва, че ако медиите пишат само за случаите, когато човек ухапе куче, че това е реалността и типичното нещо, което може да очакваме...

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Topfly, това е грубата безчувствена статистика, която не се поддава на емоции, за разлика от хората. И тук не говорим за хора със слаба воля и слаби психически, говорим за всички хора и точка. Никой не може да се абстрахира съвсем от емоциите си, който казва че го прави чисто и просто лъже. 

 

С риска от ПТП се борим ежедневно десетки пъти. Може би защото е ежедневие чисто психически сме намерили начин да живеем с него така че да не ни причинява екстремен стрес. Не е същото като риска да бъдеш заклан на публично място. Ако живеем на такова място, където това е ежедневие, може би и с него ще свикнем и няма да ни прави впечатление, но за наша радост не живеем по такива места. За това и знакът за равенство, който поставяш между двете неща не е релевантен, защото именно изключва абсолютно реалния емоционален фактор. 

 

Твоето е малко като да идеш на погребение на семейство, което изпраща 100 годишния си дядо, да извадиш 5 листа с графики и да им обясниш, че няма за какво да са тъжни, защото статистически е живял повече от 99.999% от хората, че дълголетието му показва някаква генетична устойчивост и вероятно и наследниците му ще са дълголетни, така че те трябва да супер щастливи, че е доживял до толкова преклонна възраст и т.н. Не само да им обясниш, че няма за какво да са тъжни, ми почти да им се скараш, че тъгуват излишно! Ми човешкия организъм не работи на базата на графики и колонки с данни. Работи и с емоции, които са неразделна част от нас. 

 

Сега, за раздухването и скандализирането на медиите, едва ли има някой който би бил на различно мнение, но смятам че е съвсем отделна тема. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

@Topfly не знам как да ти отговоря?

 

Може би така:

За мой късмет  съм преживявал ПТП с пострадали и ранени,а и съм помагал в много катастрофи,като съм вадил хора от превозните средства с много тежки травми,но също така съм преживявал и терористичен акт със самовзривяването на камионетка-бомба и честно да ти кажа разликата е от земята до луната и обратно.Всички ПТП -та се случват поради човешка грешка или техническа повреда. Терористичните актове са престъпление срещу човечеството.

Не ме интересуват статистики и тем подобни неща! Аз имам опит добит в реална военна обстановка и всяка новина за терористичен акт я приемам сериозно.Още повече за място,което се води супер сигурно.

 

Мир!!!

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

@Георги @krasen_denev Абсолютно грешно интерпетирате това което съм написал! Няма лошо в това човек да изживява чувствата си и това дори чисто здравословно е добре. Апелът ми беше не да не си изживяваме чувствата, а да не взимаме решения въз основа на емоция. В 99% от случаите емоционалните решения не водят до добър резултат, независимо за какво става дума!

 

Терористичният акт в Йордания мен лично няма да ме спре да заведа децата си в Йордания, но това не означава, че не приемам като лична атака този подъл акт . Няма да позволя обаче на терористите да ми отнемат личната свобода, защото това ще означва че те ще спечелят!

 

Тероризмът за съжаление ми отне един от близките приятели и колега от университета в бомбената атака на летище Домодево в Москва 😞 Въпреки тази тежка загуба аз не съм склонен да си променя плановете поради терористите! Както човек продължава да пътува с колата след като види ПТП или продължава да си живее след смъртта на негов близък, така трябва да продължаваме да пътуваме и след терористични атаки! Нека да внимаваме и да се пазим, но да не позволяваме на параноята да превземе мозъците ни! Който разбрал, разбрал!

 

Толкова от мен по темата!

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Air Corsica пуска януари полети от Аячо до 8 европейски дестинации  (Гранада, Мадрид, Катания, Будапеща, Рим, Прага, Венеция и Неапол) на “уникалната“ цена от 289 евро за отиване и връщане.

https://www.aircorsica.com/vols-europeens/?fbclid=IwAR32feicgCbWjYZ7nHCfhb3OfTW_AspnfyJL2dkkrl5qWauhdeEGyHSpCu0

 

 

  • Шок 1
Връзка към коментар

В Чили има споразумение относно новата Конституция. Ще има референдум Април месец. 

 

https://www.theguardian.com/world/2019/nov/15/chile-referendum-new-constitution-protests

 

След една седмица ще направя включване от мястото на събитието и ще споделя дали протестите са стихнали. 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

на “уникалната“ цена от 289 евро за отиване и връщане.

Малко ми прилича на "който се хване на въдицата" и след това...фалит. Как така толкова години нямаха полети до европрйски градове? И изведнъж   пускат толкова много през януари.....на атрактивни цени.  Вижда се каква е тенденцията- малките компании постепено да фалират.

Връзка към коментар
10 minutes ago, epetkov said:

Малко ми прилича на "който се хване на въдицата" и след това...фалит. Как така толкова години нямаха полети до европрйски градове? И изведнъж   пускат толкова много през януари.....на атрактивни цени.  Вижда се каква е тенденцията- малките компании постепено да фалират.

В случая по скоро става дума за някаква местна регулация (високи летищни такси и т.н.), която не позволява да се лети евтино. Направих едно търсене на билети от Корсика за 6 месеца напред и само за много ограничени дати имаше няколко версии за билети около 100 евро за отиване и връщане. Типичната цена на самолетните билети през зимата беше по скоро 200-300 евро. Ryanair и Wizz air не видях да летят до острова...

Може би са решили да правят по елитарен туризъм за разлика от съседна Сардиния...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 7.11.2019 г. в 10:55, Георги каза:

така че те трябва да супер щастливи, че е доживял до толкова преклонна възраст и

Точно това беше тонът на разговорите на погребението на 100-годишният ни вуйчо

Връзка към коментар
преди 9 часа, Topfly каза:

В случая по скоро става дума за някаква местна регулация (високи летищни такси и т.н.), която не позволява да се лети евтино. Направих едно търсене на билети от Корсика за 6 месеца напред и само за много ограничени дати имаше няколко версии за билети около 100 евро за отиване и връщане. Типичната цена на самолетните билети през зимата беше по скоро 200-300 евро. Ryanair и Wizz air не видях да летят до острова...

Може би са решили да правят по елитарен туризъм за разлика от съседна Сардиния...

А, може би смятат, че фериботите и круизните кораби им стигат. През 2018 г. август, когато стигнах и аз до Корсика с круиз, точно това забелязах, че туристите бяха или от круизните кораби или от фериботите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.