Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Crazy Horse каза:

А, може би смятат, че фериботите и круизните кораби им стигат.

По тоя повод се включвам и аз с новината, че Фарьорските острови решиха догодина да затворят за туристи на 16 и 17 април. През това време специално подбрани доброволци ще почистват България Фарьорските острови за един ден за два дни.

 

https://edition.cnn.com/travel/article/faroe-islands-closed-tourists-2020/index.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Будапеща вече има директни полети до 5 китайски дестинации с три различни авиокомпании. Ако някой има път към Китай или Азия е добре да види цените от Будапеща, защо голямата конкуренция води и до ниски цени...

 

72792571_1488578967965851_84563087534430

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Покрай новините засягащи ограничена бройка магеланци даващи апартаменти под наем чрез Booking.com и Airbnb.com може да се окаже, че всички обикновени юзъри ще бъдат засегнати, като евентуално им се ограничи достъпа до платформите. Дори когато искате да резервирате от България хотел в Испания може да имате проблем, поради нередовни по новия закон апартаменти в София...

 

73170765_10212257409388783_6774213150158

 

https://www.24chasa.bg/novini/article/7909459

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Topfly каза:

Покрай новините засягащи ограничена бройка магеланци даващи апартаменти под наем чрез Booking.com и Airbnb.com може да се окаже, че всички обикновени юзъри ще бъдат засегнати, като евентуално им се ограничи достъпа до платформите. Дори когато искате да резервирате от България хотел в Испания може да имате проблем, поради нередовни по новия закон апартаменти в София...

 

73170765_10212257409388783_6774213150158

 

https://www.24chasa.bg/novini/article/7909459

Това звучи като виц 🙄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Покрай новините засягащи ограничена бройка магеланци даващи апартаменти под наем чрез Booking.com и Airbnb.com може да се окаже, че всички обикновени юзъри ще бъдат засегнати, като евентуално им се ограничи достъпа до платформите. Дори когато искате да резервирате от България хотел в Испания може да имате проблем, поради нередовни по новия закон апартаменти в София...

 

73170765_10212257409388783_6774213150158

 

https://www.24chasa.bg/novini/article/7909459

Това възможно ли е?  Да ни спрат достъпа до определени платформи,  все едно сме китайци или иранци?  Може ли да стане? 

Връзка към коментар
1 minute ago, Lindt said:

Това възможно ли е?  Да ни спрат достъпа до определени платформи,  все едно сме китайци или иранци?  Може ли да стане? 

No comment...Такива текстове се въртят в българския парламент, като законопроекти между първо и второ четене...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
53 minutes ago, tch said:

24 часа отдавна не е достоверен източник на информация. Стига ненужна паника

 

Съдът има срок от 72 часа, в които да се произнесе, с което да задължи интернет доставчиците да спрат достъпа до онлайн платформи, които са в нарушение на новите разпоредби и предлагат некатегоризирани имоти. Самите доставчици пък ще имат срок от 24 часа да спрат достъпа до тези сайтове. “

https://www.dnevnik.bg/biznes/2019/11/25/3996731_menda_stoianova_i_valeri_simeonov_predlagat_imotite_v/

 

Дневник отговаря ли на критериите ти за достоверност?

Връзка към коментар
17 minutes ago, savagejo said:

И е абсолютно невероятно да се случи такова нещо в днешно време, в страна член на Европейският съюз.

За съжаление няма да е прецедент 😞 Uber го забраниха в много държави в ЕС... След въвеждането на GDPR много сайтове извън ЕС показват следното съобщение:

 

9_ANA_no_EU.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Topfly каза:

 

Дневник отговаря ли на критериите ти за достоверност?

 

Лично за мен по принцип - не. 

Въпросът в случая е , че не може от всяка предложена глупост да се прави сензация. Ако за жълтокафявата ни журналистика това е норма   не означава, че и ние трябва да се държим по същия начин. 

Регулации може и да има, но едва ли в гореописания драконовски вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

Това възможно ли е?  Да ни спрат достъпа до определени платформи,  все едно сме китайци или иранци?  Може ли да стане? 

Идеята е да отрежат не нас от тях, а тях от нас. Един вид - като нарушите правилата, после нашите граждани няма да ви виждат.

преди 3 часа, Topfly каза:

No comment...Такива текстове се въртят в българския парламент, като законопроекти между първо и второ четене...

...на друг закон. Класическа схема. Между две четения на един закон се приемат промени в друг.

преди 52 минути , savagejo каза:

И е абсолютно невероятно да се случи такова нещо в днешно време, в страна член на Европейският съюз.

То не се знае знае ли се.

преди 26 минути , stanimir каза:

Лично за мен по принцип - не. 

Въпросът в случая е , че не може от всяка предложена глупост да се прави сензация. Ако за жълтокафявата ни журналистика това е норма   не означава, че и ние трябва да се държим по същия начин. 

Регулации може и да има, но едва ли в гореописания драконовски вариант. 

Точно в гореописания вариант се обсъждат. Ако те съмняват медиите, отвори сайта на НС и чети оттам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 37 минути , Topfly каза:

За съжаление няма да е прецедент 😞 Uber го забраниха в много държави в ЕС... След въвеждането на GDPR много сайтове извън ЕС показват следното съобщение:

 

9_ANA_no_EU.png

 

Едно е да забранят физическа услуга за ползване, друго е да забранят интернет достъп до дадена страница. 

Връзка към коментар

Аз не твърдя, че не се обсъждат в този вариант.  Само смятам, че всички са наясно, че в този вариант няма как да мине, но се търси драматизъм. 

Най-малкото накрая  третият заместник на заместника на еди коя си търговска камара или департамент ще завърти един телефон до БГ и всичко ще се реши благополучно за нас 😉

 

Ако някой иска да почерпи съм готов да се обзаложа, че подобно нещо (в частта за съдебна забрана на интернет достъпа до определени платформи)  няма да види бял свят... или пък аз съответно, но съм убеден че ще спечеля.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Ако някой иска да почерпи съм готов да се обзаложа, че подобно нещо (в частта за съдебна забрана на интернет достъпа до определени платформи)  няма да види бял свят... или пък аз съответно, но съм убеден че ще спечеля.

Нищо не би ме учудило... Да не забравяме за ограничаването на достъпа до сайтове за онлайн залагания в не толкова далченото минало. Не съм хазартен тип и никога не съм залагала, но си спомням как покрай ограниченията на сайтовете за залагания, интернет доставчиците бяха орязали и доста други сайтове, та се налагаше известно време да се пращат мейли за този или онзи сайт до доставчика, че не нарушават закона и че по грешка са попаднали във филтъра, за да го отблокират.

 

file.php?id=79

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

в държавата, в която с една малоумна Наредба (дори не и акт от ранга на закон) се прецакват бизнес-процеси от световен калибър и се налага насила ползване на абсурден софтуер, ограничаването на достъп до сайтове изглежда съвсем лесно осъществимо...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

в държавата, в която с една малоумна Наредба (дори не и акт от ранга на закон) се прецакват бизнес-процеси от световен калибър и се налага насила ползване на абсурден софтуер, ограничаването на достъп до сайтове изглежда съвсем лесно осъществимо...

...точно в десятката... Най лесното е да то приемат, а с последиците от тези малоумни импровизации се борим с години...ама да не навлизаме в тия тъмни дебри, че ще ни отиде Коледния дух на кино

преди 4 минути , Rainy каза:

Ама недейте така, това е мега абсурдно... 

Така ни пожелават "Честита Коледа" тук:ded_moroz:

Връзка към коментар

Експанзията на полетите от Будапеща към Китай продължава. От 23-ти февруари унгарската агенция Робинзон турс пуска седмично веднъж директни чартърни полети от Будапеща до остров Хайнан. За Български граждани ако пътуват с агенция посещението на тропическия остров Хайнан е безвизово до 30 дни цък

Това ще е шестата дестинация в Китай до която ще има директен полет от Будапеща.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.