Прескочи до съдържание

Моля за съвети: Нова Година 2016/17 Лондон - Сао Пауло; Рио - Лондон


Препоръчани мнения

Не се смейте бе!  :crazy: Сериозно е питането... хаха

 

И то много сериозно. Не мисля да се отказвам от тази си мечта за фойерверките на Копакабана... Миналата година с въздишка се отказах, тази - не. Датите са категорично фиксирани: 

 

Излитане на 16 декември, петък, вечерта: Лондон - Сао Пауло

(може и следобяд - ще изкрънкам шефа да ме пусне, за да се прехвърля навреме към Игуасу на 17-ти)

Прибиране на 1 януари следобяд/вечерта: Рио де Жанейро - Лондон

 

Очевидно питането в момента е принципно, а не конкретно. Някои авиокомпании/платформи не са извадили и разписанието си. Беглото проучване ми показа, че TAP Portugal ми дават най-добра цена - £680, но това е много предварително. Има близки цени на Ал Италия (£710) и т.н. В този период обикновено не са валидни намаления, затова искам да търся само стандартни промоции - ако имам шанс. На сгрешени тарифи не разчитам, а и с фиксирани дати е смешно да го очаквам. Та... 

 

1. Към коя авиокомпания от многото в тази посока бихте ме посъветвали да се ориентитам?

2. Кога са й (им) ориентировъчно стандартните промоции?

 

И щото знам, че тук имам приятели, една лична молба   :blush: МОЛЯ ви да се ослушвате за такива промоции - обхващащи новогодишния период - и да ме ритнете по кокалчето. Веднага ще реагирам. И хич не ме интересува кога ще го изплатя :)

 

Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Планът ти е уникален! Само за едно не ти завиждам - че най-вероятно ще пропуснеш коледната магеланска сбирка!  :unsure:

Но това на страна! Не мога да помогна с билета, но от сърце ти пожелавам да се получи така както си го представяш!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съвет - седни малко, кротни се и чакай поне до април-май, а може би до септември ще трябва да почакаш. Проверяй си периодично цените, ако забележиш по-ниска от тези 700 паунда действай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съвет - седни малко, кротни се и чакай поне до април-май, а може би до септември ще трябва да почакаш. Проверяй си периодично цените, ако забележиш по-ниска от тези 700 паунда действай. 

 

Благодаря ти! Аз уж съм се кротнала - макар че до Септември дано имам нерви :) Просто ми се искаше да получа съвет по:

 

1. Към коя авиокомпания от многото в тази посока бихте ме посъветвали да се ориентитам?

2. Кога са й (им) ориентировъчно стандартните промоции?

Планът ти е уникален! Само за едно не ти завиждам - че най-вероятно ще пропуснеш коледната магеланска сбирка!  :unsure:

Но това на страна! Не мога да помогна с билета, но от сърце ти пожелавам да се получи така както си го представяш!

 

Вярвам планът да сработи, благодаря ти! А иначе чакам Раян да пуснат по-човешки цени до София и ще си правим предколедни сбирки... хахаха

Връзка към коментар

От тук натам не знам коя АК, но според мен най-изгодно е да гледаш OJ билет например Лондон-Игуасу-Рио-Лондон освен ако умишлено не искаш да разгледаш Сао Паоло. По едно време имаше дори от сгрешените тарифи в тази комбинация. Така ще имаш само един вътрешен полет.

От пътеписите ти знам, че ти като си наумиш нещо го правиш, така че направо може да започнеш плануването отзад напред. Огледай си за нощувки, набележи си конкретни места и на пролет/лято направо резервирай , тъй като в момента от горчив опит виждам, че в Бразилия карнавал и Нова година са им на един кантар и някои от цените за нощувки са хиляди долари.

Редактирано от silvia_b
Връзка към коментар

1. Към коя авиокомпания от многото в тази посока бихте ме посъветвали да се ориентитам?

2. Кога са й (им) ориентировъчно стандартните промоции?

 

1. Ами която предлага най-удобните часове/цена за теб. Знам, че си по-претенциозна на тема дълги прекачвания, така че със сигурност дръж директните на Бритиш и Там под око, ако има разлика в цените на други компании с прекачвания си преценяваш дали си заслужава спестеното. На практика няма глобална авиокомпания, която да не лети до Рио и Лондон, така че избор ще има бол, ще трябва ти да си го филтрираш. 

 

2. С оглед на огромния избор, както стана дума в 1., просто ще трябва да чакаш на гюме дали нещо ще изпадне. Няма как да се напишат промоциите на всички компании, а и връщането на 1 януари почти сигурно ще е в блеклиста на въпросните промоции, което ще вкара и целия билет в блеклиста. . 

Връзка към коментар

От тук натам не знам коя АК, но според мен най-изгодно е да гледаш OJ билет например Лондон-Игуасу-Рио-Лондон освен ако умишлено не искаш да разгледаш Сао Паоло. По едно време имаше дори от сгрешените тарифи в тази комбинация. Така ще имаш само един вътрешен полет.

От пътеписите ти знам, че ти като си наумиш нещо го правиш, така че направо може да започнеш плануването отзад напред. Огледай си за нощувки, набележи си конкретни места и на пролет/лято направо резервирай , тъй като в момента от горчив опит виждам, че в Бразилия карнавал и Нова година са им на един кантар и някои от цените за нощувки са хиляди долари.

 

Благодаря ти за включването! Програмата реално е факт доста отдавна - и няма да е само един вътрешния полет, щото и навътре мисля да се помотая :) 

 

Вчера писах на два хостела в Рио - настаняването там е най-сериозният дерт за този период. Още не са ми отговорили - сигурно гледат леко тъпо :) и цените не са им готови са следващата Нова година (при положение че настоящата току що мина...)

 

Не, не, не ща Сао Пауло. Предложението ти е чудесно. Просто тия OJ билети са ми пълна мъгла откъде да ги търся умишлено. Аз само multi-city използвам. Затова и помолих за ''помощ от приятел'' - ако попадне на нещо подходящо - и ако е запомнил какво ми трябва, да ме сръчка...

 

Благодаря че си запомнила ината ми - много ме усмихна! хах

Връзка към коментар

Не, не, не ща Сао Пауло. Предложението ти е чудесно. Просто тия OJ билети са ми пълна мъгла откъде да ги търся умишлено. Аз само multi-city използвам. Затова и помолих за ''помощ от приятел'' - ако попадне на нещо подходящо - и ако е запомнил какво ми трябва, да ме сръчка...

 

multy-city = OJ :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доколкото имам наблюдения, минималните цени са еднакви, просто от време на време са с една компания, по друго време с друга. Наблюдавай ги 2-3 месеца. Ама около 600 паунда са нормална цена, мисля, за празниците няма да падне повече, освен ако излезе грешка.

Връзка към коментар

multy-city = OJ :)

 

Аха :) Аз бях останала с впечатление, че OJ e да кажем Лондон - Игуасу - Рио - Мадрид, примерно. Различни точки на излитане и кацане и такъв билет нямам умения да търся. Благодаря и за другите ти за мнения!

Доколкото имам наблюдения, минималните цени са еднакви, просто от време на време са с една компания, по друго време с друга. Наблюдавай ги 2-3 месеца. Ама около 600 паунда са нормална цена, мисля, за празниците няма да падне повече, освен ако излезе грешка.

 

Ясно... Да попитам само - вътрешните полети Рио - Игуасу и Сао Пауло - Игуасу близки ли са като цена и опции? Вътрешните разписания още не са излезли, а искам да мога да реагирам, ако се появи нещо добро като двупосочен до Рио, а не само мулти сити. Благодаря!

Връзка към коментар

Да, близки са. Имат доста директни, и Рио и Сао Пауло са хъбове на ТАМ и ГОЛ. Те разписанията са си същите, само цените ги няма. Т.е. ако искаш да видиш разписанията виж за ноември, даже и цените ще са същите.

Ама след като пуснат цените за твоите дати след 1-2 седмици, можеш да търсиш директно до Игуасу, за да не се тормозиш с прекачването.

Връзка към коментар

просто ще трябва да чакаш на гюме дали нещо ще изпадне. Няма как да се напишат промоциите на всички компании, а и връщането на 1 януари почти сигурно ще е в блеклиста на въпросните промоции, което ще вкара и целия билет в блеклиста. . 

 

Ще изпадне. Точно вчера имаше намаление на ТАМ до Бразилия, но полетите бяха до юни. А първи януари може и да не е с тежка цена, защо по дефиниция никой празнуващ не пътува на тая дата :) От втори нататък ще са теслите.

 

Рейни, ти бъди спокойна - аз ще гледам за твоите дати, но дори и да не попадна на нищо - пак ще те изритам по кокалчето :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Ще изпадне. Точно вчера имаше намаление на ТАМ до Бразилия, но полетите бяха до юни. А първи януари може и да не е с тежка цена, защо по дефиниция никой празнуващ не пътува на тая дата :) От втори нататък ще са теслите.

 

Рейни, ти бъди спокойна - аз ще гледам за твоите дати, но дори и да не попадна на нищо - пак ще те изритам по кокалчето :)

 

Засега се сдържам, ама със зор  :blush:  :)

 

Засега внимателният ми избор е попаднал на следния най-добър вариант: 

 

TAM Linhas Aéreas

 

20:10  LHR London Heathrow

 

11h 50

 

06:00(+1)  GRU Sao Paulo Guarulhos

 

Connect in airport 3h

 

TAM Linhas Aéreas

 

09:00 GRU Sao Paulo Guarulhos

 

1h 50

 

10:50 IGU Iguassu Falls

 

Arrives: Saturday, 17 Dec 2016  Journey duration: 16h 40

 

Sunday, 1 Jan 2017

 

18:55  GIG Rio De Janeiro Internacional

 

1h 15

 

20:10  GRU Sao Paulo Guarulhos

 

Connect in airport Long wait 3h 35

 

TAM Linhas Aéreas

 

23:45 GRU Sao Paulo Guarulhos

 

11h 25

 

13:10(+1) LHR London Heathrow 

 

Arrives: Monday, 2 Jan 2017Journey duration: 16h 15

 

Билетът е 620 паунда през агенция - travel-up (британска) (на сайта на ТАМ е £710).

 

Като часове, полет и цена е перфертен. Изрових света последния месец по всички авиокомпании, по-добро не виждам как ще излезе - с тези опции.

 

Както казах, на грешни тарифи не разчитам - а и ме изнервя несигурността категорично, а и с фиксирани дати по Нова Година е смешно.

 

Големият вътрешен въпрос ми е дали ще изпадне промоция на ТАМ и дали агенциите ще свалят също...

 

Това за 1-ви не е точно така - 1-ви вечерта е перфектно време и се пристига тамън навреме за работа на 3-ти. Така че ще е яка тарапана...

 

П.П. Ритай бееее - винаги има причина да бъда опердашена  :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз нямам голям опит с международните полети на ТАМ и особено тази посока, но промоциите обикновено ги правят за няколко месеца напред и изключват празниците.

Дори да не изключат 01.01, ще трябва да чакаш промоция след юни, а дотогава не знам дали няма да са изкупили най-ниските тарифи на 01.01.

Иначе по-ниски цени от Лондон са постижими, но с прекачване в Амстердам, Париж, Рим...

Връзка към коментар

Аз нямам голям опит с международните полети на ТАМ и особено тази посока, но промоциите обикновено ги правят за няколко месеца напред и изключват празниците.

Дори да не изключат 01.01, ще трябва да чакаш промоция след юни, а дотогава не знам дали няма да са изкупили най-ниските тарифи на 01.01.

Иначе по-ниски цени от Лондон са постижими, но с прекачване в Амстердам, Париж, Рим...

 

Не са по-ниски, знаеш ли колко съм ровила... Освен това се губят два дни заради прехвърляне. 

По-ниски са когато има промоции - но не съм виждала Коледни такива За грешките вече стана реч. Но пък не съм сигурна за ТАМ и затова специално питах... Благодаря ти за помощта извън кулисите!

Връзка към коментар

 

 

Очевидно питането в момента е принципно, а не конкретно. Някои авиокомпании/платформи не са извадили и разписанието си. Беглото проучване ми показа, че TAP Portugal ми дават най-добра цена - £680, но това е много предварително. Има близки цени на Ал Италия (£710) и т.н. В този период обикновено не са валидни намаления, затова искам да търся само стандартни промоции - ако имам шанс. На сгрешени тарифи не разчитам, а и с фиксирани дати е смешно да го очаквам. Та... 

 

Ех Гале, много ме кефиш каза,че ще ходиш на Копакабана да гледаш фойрверките и тва- евала :)

 

Аз мога да споделя ние когато ходихме 2014 букнахме с KLM, но полетът се изпълняваше от Air France, тогава ни излезе по 530 паунда с по 1-2 часа прикачване в Париж. Отделно платихме за полет  Рио до Игуасу и после до Салвадор с ТАМ. Ти сигурно вече си разгледала варианти де, но предполагам,че все ще излезе нещо last minute, но пък за тая цена за Нова Година добре ми изглежда ;)

Връзка към коментар

Ех Гале, много ме кефиш каза,че ще ходиш на Копакабана да гледаш фойрверките и тва- евала :)

 

Аз мога да споделя ние когато ходихме 2014 букнахме с KLM, но полетът се изпълняваше от Air France, тогава ни излезе по 530 паунда с по 1-2 часа прикачване в Париж. Отделно платихме за полет  Рио до Игуасу и после до Салвадор с ТАМ. Ти сигурно вече си разгледала варианти де, но предполагам,че все ще излезе нещо last minute, но пък за тая цена за Нова Година добре ми изглежда ;)

 

Last minute - ти инфаркт ли искаш да получа  :lol:

 

Разгледала съм ги, да. Прехвърлянето до Париж, Амстердам или Рим (Милано) просто изяжда по един ден (който нямам). И цената не е по-евтина... Точно щото ги гледам от една година цените по тези празниции имам силен ориентир. По Нова Година Бритиш държат цена £1000  :mellow: Но колкото и да съм гледала, никой не е по-голям от колективния магелански мозък... 

 

Човек трябва да си постига мечтите - изначе за какво да живуркаме :) Прегръдки бе! Март месец барбекю у дома...

Връзка към коментар

Last minute - ти инфаркт ли искаш да получа  :lol:

 

Разгледала съм ги, да. Прехвърлянето до Париж, Амстердам или Рим (Милано) просто изяжда по един ден (който нямам). И цената не е по-евтина... Точно щото ги гледам от една година цените по тези празниции имам силен ориентир. По Нова Година Бритиш държат цена £1000  :mellow: Но колкото и да съм гледала, никой не е по-голям от колективния магелански мозък... 

 

Човек трябва да си постига мечтите - изначе за какво да живуркаме :) Прегръдки бе! Март месец барбекю у дома...

Напълно съм съгласна с теб ;) значи все пак тази цена от 620 паунда, която си намерила излиза трепач so far ;) Нямам търпение да се видим,че има да наваксваме ;)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.