Прескочи до съдържание

Връщане на летищни такси от Wizz


Препоръчани мнения

Да се оплача, че за пръв път ми пропадат самолетни билети - става дума за пътуване предстоящия уикенд до Малмьо - лични и служебни ангажименти не ми позволяват да осъществя разходката. :(
Ама здраве да е!

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Да се оплача, че за пръв път ми пропадат самолетни билети - става дума за пътуване предстоящия уикенд до Малмьо - лични и служебни ангажименти не ми позволяват да осъществя разходката. :(

Ама здраве да е!

 

Не съжалявай за Малмо. Гледай напред към по-интересните места. :)

Връзка към коментар

Да се оплача, че за пръв път ми пропадат самолетни билети - става дума за пътуване предстоящия уикенд до Малмьо - лични и служебни ангажименти не ми позволяват да осъществя разходката. :(

Ама здраве да е!

 

Предполагам самолетните билети са от евтините, на които голяма част са летищни такси. Би трябвало да ти върнат по голяма част от парите.

Връзка към коментар

как?

 

За последен път съм си връщал летищни такси от фалирала Малев. Авиокомпаниите не го рекламират много, но те са просто посредници при взимането на летищни такси. Ако преди пътуването пишеш писмо на авиокомпанията, че няма да пътуваш по принцип са длъжни да ти върнат летищните такси, независимо какъва класа билет си купил.

 

Какво точно са летищните такси е друг въпрос, защото някои традиционни авиокомпании между тях слагаха и добавка за гориво и т.н.

 

Моят билет беше супер промоционален за около 100 евро и ако добре си спомням ми върнаха 30-40 евро.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Няма да успееш. Ако пишеш преди полета ще те ударят с Cancellation Fee, а след полета имат някакво Seat Protection Fee, което май е такса, че са ти пазили място на борда. Всички тези такси са достатъчни да елиминират всякакви опити за връщане на летищни такси. Много малко компании има, които биха ти ги върнали без да са се подсигурили бюрократично. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо, според мен, няма да ти върнат нищо, защото не вярвам да си платил повече от 117лв. на посока.

Толкова е таксата за отмяна на полет.

 

Можеш да пробваш да промениш датите, но ... това също струва пари.

 

На мен също ще ми бъде интересно, ако им пишеш, какъв отговор ще получиш.

Връзка към коментар

Фичо, според мен, няма да ти върнат нищо, защото не вярвам да си платил повече от 117лв. на посока.

Толкова е таксата за отмяна на полет.

 

Можеш да пробваш да промениш датите, но ... това също струва пари.

 

На мен също ще ми бъде интересно, ако им пишеш, какъв отговор ще получиш.

Цената е по-ниска от 117, разбира се ;)

Малко безсмислено ми се струва да им пиша, ама колкото за спорта - може да се направя на ударен и да им прасна един мейл.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цената е по-ниска от 117, разбира се ;)

Малко безсмислено ми се струва да им пиша, ама колкото за спорта - може да се направя на ударен и да им прасна един мейл.

Пиши им, моля те, за да разберем какво мислят по този въпрос и те. :)

Връзка към коментар

Иначе то си го пише какво става при отмяна на резервация, в общи линии за да има смисъл трябва, както отбеляза Mary, билетът да е по-скъп от 117лв. и отмяната да е повече от 14дни преди полета ...

 

 

Ако заявката Ви за отмяна на резервация е спешна, любезно Ви молим да се свържете незабавно с нашия Телефонен център. Моля, забележете, че отмяната ще се обработи в съответствие с нашите Общи условия за превоз (Член 6.5.1):

Можете да отмените резервацията си до 14-ия ден преди датата на полета Ви по разписание. Ще имате право да Ви се възстанови Пълната цена, след приспадането на Такса за отмяна. Ако отмените резервацията си в рамките на 14 дни преди заминаването на полета Ви, ще Ви се възстанови Пълната цена, след приспадане на Такса за други услуги и Такса за защитено място.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Иначе то си го пише какво става при отмяна на резервация, в общи линии за да има смисъл трябва, както отбеляза Mary, билетът да е по-скъп от 117лв. и отмяната да е повече от 14дни преди полета ...

 

 

 

Това е друг казус! Аз не исках отмяна на никаква резервация! Писах им, че няма да пътувам и искам да ми възстановят летищните такси и без никакъв проблем и отделни такси ми възстановиха летищните такси!

Връзка към коментар

Подари го билета на някой, който иска да си плати таксата за промяна на име.

С удоволствие ще го подаря, но то първия полет е след 2.5 часа, а и таксите за смяна на име като знаем че са 88лв на посокка ...

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Фичо, според мен, няма да ти върнат нищо, защото не вярвам да си платил повече от 117лв. на посока.

Толкова е таксата за отмяна на полет.

 

Можеш да пробваш да промениш датите, но ... това също струва пари.

 

На мен също ще ми бъде интересно, ако им пишеш, какъв отговор ще получиш.

 

Аз не исках от Малев да ми отменят полета, а им казах, че няма да летя и исках да ми възстановят летищните такси. Точно преди това бях чел една статия, че авиокомпаниите много крият тази информация, но са длъжни да връщат таксите. Теоритично дори след като е минала дата на полета също би трябвало да ти ги възстановят, защото за самите летищни такси не важат същите условия като за билета. Важното е ползвала ли си услугата или не си я ползвала.

 

Ако Уиз ер са измислили някакви такси или бюрократични пречки за да затруднят възстановяването на таксите може да се опита при КЗП или някоя европейска институция.

Връзка към коментар

Бегом  при ге-пи-то и извади медицинско, но  с добре подплатена диагноза, че не можеш да летиш,за да върнем парата и да я изпозлваш след време. Нема начин да нема начин! :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се сетих, че освен при Малев, веднъж ми възстановиха частично летищни такси и при Turkish. Летяхме за Хонг Конг с един супер промоционален билет за около 400 евро и при пристигане на летището ми съобщиха, че трябва да отида на една каса да си взема такси за около 60-70 евро за два билета :) Не разбрах каква беше точно причината да ми върнат част от летищните такси, но и при този случай не ми удържаха никаква такса за възстановяването на сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бегом  при ге-пи-то и извади медицинско, но  с добре подплатена диагноза, че не можеш да летиш

Не, не обичам да правя такива неща. ;) 

Съвсем отделно, че едно от малкото суеверия, на които се поддавам е точно това - да не се правя на болен, когато съм здрав. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При резервация на хотел през интернет много често изискването туристическите такси да се платят на място. Причината за това е, че от една страна цената така може да изглежда по ниска, но от друга, че няма нужда да се занимават с възстановяване на дребни туристически такси.

Връзка към коментар

Да се оплача, че за пръв път ми пропадат самолетни билети - става дума за пътуване предстоящия уикенд до Малмьо - лични и служебни ангажименти не ми позволяват да осъществя разходката. :(

Ама здраве да е!

 

Пробвайте следното, което може да реши проблема:

1. Избирате друг полет, по същата или друга дестинация, на Ваше име и в желано от Вас време.

2.Сменяте полета

3. С незначително доплащане в рамките на разликата в цените на полетите получавате билет по дестинация и във време, които Ви устройват.

Успех!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.