Прескочи до съдържание

Майски празници - Солун-Крит-Солун 34 евро през jetcost -> Bravofly с Maestro


Препоръчани мнения

Авиокомпания: Ryan Air


Маршрут:: Солун-Чания-Солун


Цена:: 34


Валута: €

Примерна дата на излитане:: 21.05.2016


Примерна дата на връщане:: 24.05.2016


Период на резервация:: jetcost -> Bravofly


Период на пътуване:: Майски празници

Аз си взех, и без това отдавна ми се ходи на Крит, а отпуска няма, остава само времето по празниците.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

аз видях същите цени за май

 

(иначе не знам колко топла ще е водата, миналата година бяхме последната седмица на май месец в почти съседен Кипър, ставаше за къпане, но водата не беше особено топла)

Връзка към коментар

Да сме най-точни е ХанЯ и не е толкова топла водата, да съм честна, доста студена си беше първата седмица на юни м.г. Единствено на п-в Акротири има едно-две скрити заливчета, където се беше стоплила.

Връзка към коментар

То зависи, руснаците и на 18 градуса се къпят. Тези дни гледах статистиките, 21 градуса е била на Фаласарна, Елафониси м. г. първата седмица на юни, ами не е точно топла вода това за мен.

Връзка към коментар

Къде ги гледаш тези статистики, я дай да си видя моите плажове как е било, помня ги всичките :) Единствено на Preveli beach на либийско море беше много студено и от 500 човека на плажа единствен бях във водата :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Началото на май южната част на острова - Матала, водата беше перфектна. Сравнявам го със северната част където бяхме отседнали и която беше доста по-ветровита.

Кипър началото на май водата е идеална, но всеки е различен и ако за един 21 градуса е ок, на друг може да му е студено и да иска да е още по-топла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Oshko , препоръчвам ти да прочетеш какво казва Зани за Крит, на мен ми подейства много надъхващо и мотивиращо ,докато си го чаках миналата година горе долу по същото време, купих си билетите началото на Февруари :) В третата част е описана именно Ханя, но всичките са страхотни  :)

- > http://zozinka.blogspot.bg/2014/12/i.html#more 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Миналата година средата на юни не само водата, но и температурите на въздуха бяха ниски за сезона, уцелихме дъждовна седмица, което не е типично за Крит. Дори местните казаха, че много им закъснява лятото. А се притеснявахме , че вече ще е много горещо по това време.

Връзка към коментар

Ханя е идеална за екскурзия. За плаж в района не става. Западната част е постоянно ветровита.

Според мен Ханя е доста подходящо място за "атака" на 2-3 плажа. Разбира се, трябва си кола. Само като се сетя за Seitan Limania Beach и се разливам от кеф. А класиката - Балос beach. Че дори и до Елафониси може да се прескочи.

Водата топла-студена. "Деца съблечете се, деца облечете се." Това си е относително. Ние бяхме началото на май и се къпах на всички плажове, на които ходихме, даже и под един водопад (Richtis waterfall).  Е, не е чая на Ситония/Амулиани през август.

 

Виж за какво става въпрос:

http://magelanci.com/uploads/gallery/album_600/gallery_3709_600_176018.jpg

Може ли +- 1,2 градуса да са проблем :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз винаги ще си спомням Seitan Beach, малко трудно се слиза до долу, но няма проблем. Там бяхме точно на 2 май миналата година, първите 5 мин леко уау, у а, след това се свиква и всичко е 6 :) Има и много други плажове покрай Ханя, към Ставрос например. На Ханя и Ретимно водата ми беше много, много по-добра от Елафониси и Preveli Beach, а уж там щеше да е по топла. На Balos е чайче, то там е толкова плитко, че няма как да е студена.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз винаги ще си спомням Seitan Beach, малко трудно се слиза до долу, но няма проблем. Там бяхме точно на 2 май миналата година, първите 5 мин леко уау, у а, след това се свиква и всичко е 6 :) Има и много други плажове покрай Ханя, към Ставрос например. На Ханя и Ретимно водата ми беше много, много по-добра от Елафониси и Preveli Beach, а уж там щеше да е по топла. На Balos е чайче, то там е толкова плитко, че няма как да е студена.

На мен и на Елафониси ми беше супер. Ама по към края на острова/полуострова.

В Ханя бяхме в една таверна с жива музика. Много яко. Критската музика е доста самобитна, различна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.