Прескочи до съдържание

Еднопосочен - Испания (Барселона, Валенсия, Сарагоса) - София


Препоръчани мнения

Еми срам не срам, доживях да пиша в тази тема :) Наскоро в последната промоция на Wizz реших за първи път да рискувам и си взех само отиване за София - Барселона. Доста пъти ми се случваше преди това, да взимам за връщането за цена, която ми се струваше скъпа, но взимах и след това падаше с 10-20-30 евро. Този път връщането беше 69,99 евро без отстъпката с нея и 20 % off около 50 евро и не взех. Ден след това връщането стана 89,99, и всеки следващ ставаше ден след ден - 109, 129, 159, в момента е 189 евро, безумна цена и най-високата от целият Март,  точно за моята дата   :))) Когато рискувах си мислех, ако се качи тази има връщане и на, 20 Март Неделя - което в началото беше 59,99 без отстъпките, но и то вече е 129 . Но да се придържам към темата за пускане на търсенето . 

 

1. Еднопочен - Испания - 3те възможни летища в Барселона - BCN, GRO, REU, Валенсия  - VLC, Сарагоса - ZAZ - така и не съм ходил в Сарагоса, може да мина на пряко от там :)

 

2. Дати - гъвкави 18-19-20 Март по всяко време.

 

3. Всякакви комбинации до София или съседни държави 

 

4. Няма проблем за прекачвания

 

5. Без багаж

 

6. Засега ми се въртят следните идеи - >

6.1 - 18 Март BCN - BLQ (Болоня) - 16:50 - 18:40 ч Ryan - 48 евро ; 

18 Март BLQ - SOF 20:50 - 23:35 ч Wizz - 25 евро

 

6.2 - 19 Март BCN - CRA ( Крайова) 20:50 - 23:25 ч - Wizz - 39 евро - тук стои

въпроса, как ще се прибера до София на следващия ден, но все трябва да

има начин - на 300 км от тук е.

 

6.3 - 18 Март BCN - BGY (Бергамо) 06:20 -08:10 ч - Ryan 20 евро

Тук гадния момент е, че Wizz летят за София 5 минути по-късно всяка сутрин и отивам 

на пореден ден и нощувка в Бергамо, които не са ми от любимите :) И все пак - >

19 Март BGY - SOF 08:15 - 11:15 ч Wizz, 40 евро

 

6.4 - Или отново през Валенсия за пореден път - 19 Март VLC (Валенсия) - SOF 19:55-23:55 ч , 

Wizz - 90 евро

 

През Скопие гледах, но ми е скъпо - 89 евро на 19 Март, а през Букурещ ситуацията е 

огледална на софийската - 160 евро на 18 Март и 110 евро на 20 Март - > какво има 

тогава, че са толкова скъпи ! :)

 

7. Тези цени са без Wizz club и приятелите от rumbo и компания с които мога да сваля 

по около 10 евро на билет.

 

Малко дълго стана, но това е - ако някой има идеи или предложения, или коментар по моите варианти ще се радвам да ги видя :) Ето и скрийншотове на цените и внимавайте,

когато купувате само в едната посока :)

 

P.S. - разбира се има и вариант да ме ядосат всички и да си отменя полета от Gran Canaria за Барселона

на 17 Март, да си остана още десетина дни на Канарите и да се върна чак на 30 Март от Барселона с

полета от 39 евро, хахаха :)

post-186-0-82917800-1452888621_thumb.jpg

post-186-0-02861800-1452888622_thumb.jpg

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар

Ти си разиграл вариантите, но моя съвет е да побързаш!!

Чудиш се какво има на тези дати, ами от 19 март започват пролетната ваканция на учениците, а следващата седмица е Великден. Много хора си взимат по 2-3 почивни дни за да направят 9 дни почивка и става ела, че ми трябваш за  цените на билетите..

Този път не е проблема, че си взел еднопосочен, а че си уцелил много скъп период за връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За тази комбинация какво мислиш:

 

2016-01-15_22-28-08.png

 

 

Цените не са точно такива, azair не смятат административната такса на уиз, но с румботата може да ти се получи. Мисля, че летището е близо до Женева и ще можеш и там да отметнеш час-два. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

18.03.16 07:20 Барселона GRO… 18:55 Бухарест OTP… 10:35 h / 1 пересадка €34.98

    пт 07:20 Барселона GRO… 09:20 Брюссель CRL… Ryanair Новая цена! €19.99

  пт 15:10 Брюссель CRL… 18:55 Бухарест OTP… Wizz Club Новая цена! €14.99

 

Аз намерих това.Цената е с Wizz club.През Jetcost.fr/Rumbo цената е подобна и без клубна карта.Полета на Раян също може да се намали.От Букурещ има автобус до Русе в 21:30 на Пегасос за 22 лева,който пристига в Русе в 23:00,а в 23:30 има влак Русе София.Тази комбинация ще я ползвам след 2 седмици.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

edbloom, предложението на Георги е супер.

Печелиш и кратка разходка до Женева.

От летището до гарата се пътува с влак за около 7-10 минути.

В посока Женева, ще имаш и безплатен транспорт - не забравяй да си вземеш безплатен билет от машината преди излизане от летището. :)

В обратната посока - към летището, ще трябва да си купиш билет. :)

 

Ако се спреш на този вариант, ще помислим и за маршрут за няколко часа. ;)  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря за предложенията, за сега Женева се превърна в основен фаворит, но ще разцъкам още малко. bibi , знам за този влак, но мисля че е спрян за съжаление :( Spqr, може би ще даде повече инфо , като експерт в района освен любимата му Италия :)

Връзка към коментар

Отделих малко време и наистина Женева ми се вижда оптимален вариант :)

Кво да и гледаш на скучната Женева за два часа , ако си с Дайнърс знаеш къде да убиеш времето ;)

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар

Благодаря ти , е чак скучна, не скучна, така и така никога не съм си мислил, че някога ще ида там - ако сега не, няма кога :) А и с това бързо стигане за 10-тина минути, би трябвало да съм в центъра в около 9 сутринта и да бягам обратно към летището към 12 и нещо, полета за София е 13:50 ч - над 3 часа идват :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички, майстора си е майстор - за Женева не се бях сетил, а и честно казано не съм ги мислил много вариантите. Бях сигурен, че от 89-129 на Wizz за няколко дни ще паднат на 69 и да си взема, но те пък ме опровергаха. Сега сигурно като наближи 18 Март, цената ще падне и Февруари ще изкочи и нова промоция на WIzz за 20 %, по закона на Мърфи, ама здраве да е :) Не ми се рискува повече,а и няма да съжалявам дори и да падне -  Женева взе, че изкочи от ръкава и спечели - най-странно купения ми билет и дестинация в живота - сутринта дори и не съм подозирал, че някога ще летя/ходя до там :) А и няма как да не се уважи летище от което се стига до града за 7 мин с безплатен билет :) За протокола - BCN - GVA в сайта на EasyJet (с които ще летя за първи път) 29,99 евро - rumbo.es - с Маестро 19 евро, GVA - SOF с Wizz - 34 CHF(или 33,19 евро по дървения курс на Wizz) - jetcost.fr -> bravofly с Diners - 23 евро, или общо 42 евро. Остава и да си получа билетите на мейла, но да се надявам, че всичко ще е ОК, мерси много :) P.S. сега и франкове ще трябва да търся поне за едно кафе, ново 20 :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.