Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Лоу коста на thai airways започват полети от Банкок до Сием Рип следващия месец. 

 

цък

 

А така, елате повече, има накъде още да пада тази цена. Доскоро беше един от най-скъпите минимаршурти в света. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

За първи път купувам билети за Азия и Thai Smile, много съм притеснена  и  имам няколко въпроса. Ако някой може да помогне ще съм благодарна.

След плащането получих имейл с електронни билети. Тъй като чекиране е възможно от 24 часа до 1 час преди полета ще трябва ли да разпечатвам нещо след него или въвеждам данни онлайн и с този предварително получен билет минаваме?

Ако не успея онлайн на летището мога ли безплатно да се чекирам?

Багажа е 20 чекиран +7 ръчен, нали?

 

Връзка към коментар

Thai smile  е една от най-страхотните авиокомпании, с които съм летял и мой първи избор за където летят. Само името и цената им е лоу кост, всичко друго е топ. Няма никаква нужда от чекин, нито искат нещо да се представя освен паспорт.

 

За багажа са така килограмите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напълно споделям мнението на T.E. Lawrence. Thai Smile се води нискотарифна, но в цената на билета имаш включен чекиран багаж, избор на място, нормално разстояние между седалките и чекиране на летище. За едночасовия полет между Тайланд и Камбоджа сервираха и доста обилна храна. Е, цената им сама по себе си не е ниска (и на конкурентите им по същата линия не беше), но абсолютно си заслужават.

Редактирано от TheLawyer90
Връзка към коментар

Благодаря!

Полета ми е вътрешен Чанг Май - Банкок и прочетох в сайта, че за тях трябва:

 

Enjoy the convenience and ease of online check-in for THAI Smile operated flights. Check-in can be made from 24-1 hours prior to scheduled flight departure. *Only applicable for THAI Smile Domestic routes.

 

От друга страна пък имам билет.

Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте!

Може ли някой да ми разясни каква е тази "валидност на билетите - 3 месеца" в тарифата Saver на Thai Smile? Искам да купя билети Сием Риеп - Банкок за 14.09.2020г., и ако го направя сега дали до тогава няма вече да са невалидни? И на колко килограма чекиран багаж имам право, след като полета е международен и ние сме чужденци (20кг или 30кг)? Прикачвам и файл. Благодаря!

Screenshot_2020-02-29-19-55-09.png

Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби Божинов каза:

Здравейте!

Може ли някой да ми разясни каква е тази "валидност на билетите - 3 месеца" в тарифата Saver на Thai Smile? Искам да купя билети Сием Риеп - Банкок за 14.09.2020г., и ако го направя сега дали до тогава няма вече да са невалидни? И на колко килограма чекиран багаж имам право, след като полета е международен и ние сме чужденци (20кг или 30кг)? Прикачвам и файл. Благодаря!

Screenshot_2020-02-29-19-55-09.png

Намерих сходна тема във FT: https://www.flyertalk.com/forum/thai-airways-royal-orchid-plus/761973-what-does-ticket-validity-3-months-mean-fare-rules.html

 

Някаква сложна схема е, която да предотврати това да купиш евтин билет в нисък сезон и после лесно да смениш към скъп във висок. Но с две думи, купувай смело, няма да ти изтече билета. За багажа не мога да помогна, не виждам да си прикачил какви са клаузите там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди няколко месеца имаха новина, че намалят чекирания багаж от 30 на 20 кг. 

 

Едит : Сега видях, че питането е за тайсмайл, не за тай еъруейз. Там винаги е било 20 кг. Някой модератор може да премести мненията в тайсмайл темата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.