Прескочи до съдържание

Западна Европа-Токио от 143 евро.


Препоръчани мнения

Да се похваля и аз купих Брюксел - Токио - Франкфурт 06.12.2016 - 14.12.2016 за 198,41 евро с кредитна карта виза.

 

06.12. - 14.12. - явно тогава ще е магеланската инвазия, и ние сме на тези дати :) само тръгването е от Болоня, но така или иначе ще се съберем в Мадрид :)

 

иначе местата на полета са били повечко, лично аз хапнах 4-ри :) най-вероятно е грешка, ще поизчакам преди да резервирам спането :)

Редактирано от logist13
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

зависи от гледната точка :) вярно, че със свързващите полети и други разходи цената расте... но дори и с допълнителните разходи цената да се изравни (а в случая едва ли) то разглеждаш повечко неща... и във Франкфурт, и в Болоня съм бил, и с удоволствие ще ида пак :)

Признавам си, че бях много силно изкушен и бях извадил картите за плащане.

Освен парите, за мен е важно  времето и умората, за хора, които не са от София стават почти три дни в посока..

Предпочитам  тези дни да са в Япония, а не по летища, гари и преходи.

 

Всеки си знае, видно е, че има много купили вчера.

 

Аз наблюдавах интересна аномалия, понеже правих десетки проби  за различни  дати и градове, забелязах, че веднъж даваше 5 последни места за определен маршрут и дати, след малко оставаха 3, а след още 10 мин изчезваше цифрата с последните места или казано имаше много места.

Връзка към коментар

Тук пише, че е грешка и съветват да се изчака преди да се купуват други полети поради малък шанс от анулация. Ако се анулира до колко време се разбира?

Стискаме палци да няма канселации, а магеланската инвазия ще е през цялата 2016та. :)

Редактирано от samuraika
Връзка към коментар

На печелившите - честито.  :)

Не можах да се класирам  :unsure:  - momondo ме подлъга за няколко дати с цени около 200eur, обаче се оказаха кеширани цени, които после отиват на 540eur.
Япония ми е на челните места в плановете, ама здраве да е... :rolleyes:


 

Стискаме палци да няма канселации, а магеланската инвазия ще е през цялата 2016та. :)

Хубавото е, че досега като че ли билети от такива "грешки" с Иберия не са били канселирани ... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не може!

Става само на връщане и то ако не държиш на багаж.

На отиване с и без багаж, се тръгва от началната точка при всички случаи. Не може да се качиш по средата.

Сигурен ли си в това?

Връзка към коментар

Грешките са извънредни събития, нерегламентирани, и съответно няма такова нещо като „нормално време“ при тях. Всяка авиокомпания реагира различно. Все пак, ако до 5-6 дни испанците не нададат вой, най-вероятно Асан ще яде баница.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

А защо да не става така? Не можеш да се качиш от Мадрид, ако не си летял Болоня ли? Или заради чекирания багаж?

Просто след като пропуснеш полет, целия билет по-нататък се анулира. Иначе всичко може, но при тези условия.

Връзка към коментар

Понеже се споменаха мили на Иберия (авиос).

Вътрешните полети в Япония с JAL са по 4500 авиос в посока + $0-1 (до 650 мили дистанция), най-добре се купуват през BA.com

За който няма да обикаля много та да си купува пас, или ако има връщане от някъде до Токио след като е изтекъл паса. Естествено трябва да се вземе предвид транспорта до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А, той Матеев като види какво е пропуснал, тогава ще е голямото заекване :biggrin:

Чак пък :) Видях офертата навреме, но нещо не ме изкуши. Бил съм няколко пъти в Япония и през 2016 е време за други непосещавани дестинации.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сигурен ли си в това?

Намери и прочети какво е "no show", освен във форума, има много писано и из други сайтове

Например в най-популярния източник, ако не ти се рови.

https://en.wikipedia.org/wiki/No-show_(airlines)

Изключения от това правило няма (освен в силно извънредни ситуации).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак пък :) Видях офертата навреме, но нещо не ме изкуши. Бил съм няколко пъти в Япония и през 2016 е време за други непосещавани дестинации.

А аз си мислех, че за тебе "непосещавани" е такива, на които съм бил само два пъти ... :)

Малко спам се получва, извинявам се, но кажете има ли някое място по света, за което да е евтино/изгодно/удобно да се лети от Япония? Имам чувството, че тук е terminal. :(

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

...

Малко спам се получва, извинявам се, но кажете има ли някое място по света, за което да е евтино/изгодно/удобно да се лети от Япония? Имам чувството, че тук е terminal. :(

Пусни си една отделна тема и да се надяваме, че ще получиш много отговори на този въпрос. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А аз си мислех, че за тебе "непосещавани" е такива, на които съм бил само два пъти ... :)

Малко спам се получва, извинявам се, но кажете има ли някое място по света, за което да е евтино/изгодно/удобно да се лети от Япония? Имам чувството, че тук е terminal. :(

 

Не е чак така. Просто излизаш от Япония с някой лоукостер до голям хъб, до който летят много авиокомпании (Сеул, Хонконг, Сингапур, КЛ) От там нататък е лесно. Много хляб имаме да изядем в Европа докато постигнем дори част от ниските цени, на които се пътува стандартно в ЮИ Азия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз съм на тези дати. 171евро  директно от Иберия. 

бахти хора как ги зимате тия билети....аз като селектна от ибериа и ми излизат по 300 евро само в едната посока :/

Връзка към коментар

Ами трябва да се реагира бързо с тия грешки , понякога в рамките на часове или дори по-малко.

 

разбрах....значи някой като пусне тема за някоя дестинация трябва веднаха да се гледат и в рамките на час два да решаваш и да взимаш така ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

разбрах....значи някой като пусне тема за някоя дестинация трябва веднаха да се гледат и в рамките на час два да решаваш и да взимаш така ли?

В общи линии схемата е следната:

 

Дебнеш в засада (следиш форума), обираш мекия спусък (приготвил си тесте банкови карти) и като излезе дивеч (появи се тема за грешка)- прицелваш се (избираш си подходящи дати) и  пуцаш (правиш резервация).  После се надяваш да не те гепят горските (стискаш палци да не канселират резервацията)  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 33
Връзка към коментар

В общи линии схемата е следната:

 

Дебнеш в засада (следиш форума), обираш мекия спусък (приготвил си тесте банкови карти) и като излезе дивеч (появи се тема за грешка)- прицелваш се (избираш си подходящи дати) и  пуцаш (правиш резервация).  После се надяваш да не те гепят горските (стискаш палци да не канселират резервацията)  :biggrin:

 

 

хахахахаха само последното не разбрах? това за тези грешките ли става въпрос? тях ли канселират и връщат парите най-вероятно? :D

Връзка към коментар

Да, тъй като в повечето случаи е някаква грешка в системите и после сайтовете, които са продали евтините билети, могат да ги отменят, защото са на голяма загуба, заради тези грешки. Разбира се и парите връщат. Иначе си следи подфорума с промоциите и там често качваме такива грешки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е чак така. Просто излизаш от Япония с някой лоукостер до голям хъб, до който летят много авиокомпании (Сеул, Хонконг, Сингапур, КЛ) От там нататък е лесно. Много хляб имаме да изядем в Европа докато постигнем дори част от ниските цени, на които се пътува стандартно в ЮИ Азия.

 

Ама и така баш не е, щото и в линка който си дал пише, че в Япония няма баш лоукостери, но....надежда има! Но благодаря за идеята, ще го имам предвид. То тук отпуските са най-сложното...

 

И за да не е само спам:

За всичко, които си напазаруваха от таз помоция - следете Peach air за евтини полети от Токио до Осака и други градове, ако не ви се купува пас и не ви се лангърка с автобус.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже се споменаха мили на Иберия (авиос).

Вътрешните полети в Япония с JAL са по 4500 авиос в посока + $0-1 (до 650 мили дистанция), най-добре се купуват през BA.com

За който няма да обикаля много та да си купува пас, или ако има връщане от някъде до Токио след като е изтекъл паса. Естествено трябва да се вземе предвид транспорта до летището.

Трябва ли да се прави предварителна регистрация за да получиш тези мили/авиос/ или автоматично ще ти излязат след приключване на полета?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.