Прескочи до съдържание

Сватбено пътешествие в Тайланд


Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици!

 

След голямото чудене и проучване къде точно да направим сватбеното си пътешествие, минавайки през Америка, Бразилия, Малдиви, Сейшели, дори и Мадагаскар като идеи... в крайна сметка решихме мястото да е Тайланд.

Закупихме си билети от Катарските авиолинии София-Банкок-София.

Датите са 6-23 септември. Някой от вас ходил ли е по това време в Тайланд?

Четох доста неща, знам че тогава е дъждовният сезон, но тайничко се надявам да не е чак толкова

дъждовно...

На някои места пишат, че по това време на годината по-подходяща дестинация е Ко Самуи и районът. Въпреки това на мен ми се иска да обиколим повече места. Надявам се това пътуване да Тайланд да не е първото и последното..но все пак искам да видя повече  места.

Доста блогове прочетох. Много подробен е блогът на Митко, който предполагам доста от вас са прегледали.

Имам ориентировъчна програма за местата, които искам да посетим. Най-вероятно ще подлежи на промени.

 

И така, програмата е следната:

 

Излитане: 6-ти септември София-Банкок : 20:30ч.-12:40ч.
Престоят ни в Доха е 1 час и 5 минути. Надявам се, че това е достатъчно време за прекачване.
  
7-8 септември - Банкок (2 нощувки);
8(9)-11 септември - Ко Самуи (3-4 нощувки) - по-скоро от 8-ми. Май не искаме да стоим много в Банкок;
13-15 септември - Пукет (3 нощувки);
16-18 септември - о-в Пи Пи или някой друг остров в района (3 нощувки);
19-21септември - Краби (Ао Нанг) (3 нощувки);
22 септември - полет към Банкок;
23 септември - полет Банкок - София : 9:05-19:30ч.
 
План за екскурзии все още нямам, но има достатъчно време за обмисляне и четене.
Разглеждам хотели в booking, за да се ориентирам за места и цени.
Все още нямам конкретно набелязани хотели или бунгала, но като харесам нещо, си го добавям в списък. В последствие от тях ще сведа до минимум вариантите за настаняване.
 
Повече ме притеснява придвижването от едно място до друго. Разглеждам сайтовете на Thai Airways; Bangkok Air и Air Asia. Не ми е ясно как стоят нещата с чекирания багаж при Air Asia.
В цената на полета с Катар са ни вкючени по 30 кг багаж, както и до 7 кг ръчен. Поне така разбрах.
Според вас как е по-добре: всеки да има по една раница ръчен багаж и по един по-малък куфар или по една раница и един по-голям общ куфар. Много ли се оскъпява пътуването с чекирания багаж? Направи ми впечатление, че на Air Asia са най-ниски цените. Мисля да се регистрирам и в трите сайта, за да получавам информация, ако има намаления в цените на полетите.
 
Твърде много неща изписах в един пост. Надявам се да е разбираемо.
Очаквам мнения и препоръки :)
 
 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Air Asia" редовно правят големи намаления, до септември нищо чудно да попаднете на билети с нулева цена (само летищни такси) или нещо от порядъка на 5-10 долара. Следи страницата им, следи и тук - има тема за намаленията на авиокомпанията :)

 

За багажа... Изхождайте от предпоставката, че мъжът ти ще те носи на ръце  :biggrin: 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Разликата между един и два чекирани куфара е, че при само един чекиран куфар шансът той да се загуби е 50% по-малък.С две думи - оптимизирайте багажа, за да ви е по-лесно и безпроблемно пътуването.

Капитане: Има и вероятност мъжът да не може да стои изправен от изтощение, камо ли да носи... :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаше подобен план наскоро и там дадох същия съвет, според мен вместо да прескачате между различни острови всеки 2-3 дни, избери тези с най-добрите условия за това време на годината и си останете там 10 дни, например. Или максимум две островни групи, ама това стягане на куфари всеки втори ден ще ви дотегне, сигурен съм. 

 

Бих препоръчал и Камбоджа за 3 дни, че са ви много плажовете :), но баш в дъждовния сезон да не дойдете после да ме налагате с ангкорски камъни, че целия ви престой там е бил дъжд и кал.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

 

За багажа... Изхождайте от предпоставката, че мъжът ти ще те носи на ръце  :biggrin:

 

Подкрепям! От друга страна, ако темата беше прочетена от онзи зевзек Duke, той щеше да каже, че заглавие на тема "Сватбено пътешествие в Тайланд" е кристална форма на оксиморон... :lol:

 

Deni, добре дошла! Надявам се, че притежаваш нужната доза чувство за хумор... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не разбирам при два дни в Банкок и останалото по острови и плажове, какво ще слагате в тези куфари и защо ще ги търкаляте по самолети, фериботи и пътища? Вземете по една раница, напълнете я с плажни рокли и бански и тръгвайте. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хихи, една колежка ходи през септември на остров Бали.

Каза ми, че като носят един ден чифт дрехи, после не ставали за носене втори път,

а ако изпереш нещо, не изсъхва заради влагата. Тя ми препоръча да вземем повече багаж.

В Барселона ходихме само с по една раничка и моя човек не спря да мрънка защо не сме си взели и куфар..

Предпочитам да си спестя мрънкането и евентуална драма с липса на дрехи. Поради тази причина си мислех,

че е най-добре да тръгнем с един среден по размер куфар с идеята да не се влачим с толкова много багаж.

 

Направих си проверка в Bangkok Air с опция Multi-trip. Полети: Банкок-Ко Самуи; Ко Самуи - Пукет; Краби-Банкок

Цена за двама 16680 бата (826.97 лева). Май са много. Или пък не?

 

Ако програмата остане в този си вид, се надявам да има ферибот от Пи Пи до Краби.

 

Първоначално си мислех да разделя времето на половина, като няколко дни да сме на Пукет и няколко дни в Краби.

После реших, че искам да идем за няколко дни и на Ко Самуи. Чудех се дали да имаме дни на Пи Пи, но някак си си представям да сме в бунгало до плажа, само ние..(доста оптимистично може би) и как ще е много много романтично.

 

Някой от вас правил ли е екскурзия до Симиланските острови? Четох, че там е много красиво и много приличало на Малдивите.

Връзка към коментар

В Барселона ходихме само с по една раничка и моя човек не спря да мрънка защо не сме си взели и куфар..

 

 

АХАХАХАХАХАХАХА! Мъж-мечта!!! Пази го, ей! :biggrin:

 

 

Предпочитам да си спестя мрънкането и евентуална драма с липса на дрехи.

 

Липса на дрехи? В Тайланд?? Стига бе! Че те там и в околните държави шият 50% от облеклата в света!

 

Аз като пътувам, винаги взимам оттук стари дрехи, навън ги нося, изхвърлям ги и се връщам с нови :)

 

 

...Парите за полетите, които си цитирала, са зверски много.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Направих си проверка в Bangkok Air с опция Multi-trip. Полети: Банкок-Ко Самуи; Ко Самуи - Пукет; Краби-Банкок

Цена за двама 16680 бата (826.97 лева). Май са много. Или пък не?

 

Ако програмата остане в този си вид, се надявам да има ферибот от Пи Пи до Краби.

 

 

Това е адски голямо дърво, бе, тези като цяло са с най-скъпите полети. Предвид колко отрано планирате, цената трябва да е макс. по 100 лева на човек на отсечка. За Ко Самуи - Пукет мисля че бяха монополисти, там сигурно ще е повече, не съм проверявал дали вече има конкуренция.

 

Пи Пи - Краби си има фери без проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съгласна съм за влагата - ако няма къде да простреш нещата навън, в стаята си остават мокри. Но на нас дрехи ни трябваха за обяд и за вечеря. През деня сме по бански. Особено в бунгало на плажа имаш 10 крачки извън стаята до плажа, до басейна, в морето и обратно.   

Връзка към коментар

На 22 септември Краби-Банкок го намирам за 25 € на човек с включени 7 килограма ръчен и 15 килограма регистриран багаж.

 

Хм, само че... Все още не може да се резервира. Явно е твърде рано.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

На 22 септември Краби-Банкок го намирам за 25 € на човек с включени 7 килограма ръчен и 15 килограма регистриран багаж.

 

Хм, само че... Все още не може да се резервира. Явно е твърде рано.

 

Вече може да се резервира - на цитираната цена :)

 

А ако купиш билета директно от авиокомпанията, излиза малко по-евтино :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Относно местата, които смятате да посетите, аз също подкрепям Георги да се съсредоточите, ако не на едно, то поне на две места. Спокойно можеш да пропуснеш Пукет - по-простата причина, че си се чувстваш все едно си на златните  :lol: нищо красиво от тази невероятна страна, а само пияни туристи - основно руснаци, австралийци и американци. От 7 нощувки на Пукет, прекарахме само половин ден там. Останалите дни - със събуждането слизаме на плажа и наемаме лодка, която да ни кара на някой друг остров на плаж и се прибираме вечерта само да вечеряме и спим в Пукет. И на другия ден пак така.

Виждам, че имате 3 дни Пукет и 3 дни Пи Пи, като те са на 1 час с лодката едно от друго. Ако държите на Пукет, останете там 6 дни и ходете един ден Пи Пи, Джеймс Бонд айлънд 1 ден, някой друг още един...ама да стягате всеки 3 дена куфара...

Редактирано от floros
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отновоо :)

 

Скоро започнах отново проучването за дестинации из Тайланд, както и извън него.

Имам нужда от вашата помощ и съвети.

 

Писах си и с Митко Пасков. Той ме посъветва да не си губим времето в Краби по това време на годината.

Предложи ми да разгледам като опция Сингапур, а защо не и Бали. Но вече цената на билетите до Бали и другите места в Тайланд ще ми се вдигне доста...

Вече съжалявам, че купих билети София-Банкок-София... можеше да комбинирам две дестинации, но вече е твърде късно.

За другия път ще знам. :)

Все още ми се върти като идея да идем до Сингапур за около 4 дни.

Чудех се за други варианти - като например да си останем в Тайланд, но да идем до Канчанабури или Чианг Май.

Кое от двете бихте препоръчали? Видях, че някъде обсъждахте туровете, които са по 1-2 нощувки от Чианг Май. Звучи интересно, но някой ходил ли е на такова нещо? Или по-добре Сингапур?

Тотално се обърках вече..

 

Все пак както и да го въртя - билетите за полетите не падат под 1000 лв...

 

Програмата се променя доста от първоначалната идея.

 

Искам от 8 до 12-ти септември да изберем дестинацията, която всъщност ми е най-трудна.

След това Пукет - от 12 до 16-ти, като от там да правим обиколки по островите (дано времето позволява...)

За финал - Ко Самуи - от 16-ти до 22-ри. Разбрах, че там по това време е по-приятно, отколкото в Андаманската част. Там искам да си почиваме активно, както и да направим някоя и друга ексукрзия до съседните острови.

 

Така по-добре ли звучи?

 

Относно багажа, мисля да тръгнем с един чекиран багаж до 20 кг освен ръчния, за да нямам проблем по другите полети.

 

Как ви се струва?

Връзка към коментар

Според мен 2 дни за Банкок и то след дълъг полет и часова разлика са малко. Увеличете престоя в Банкок и отидете до Камбоджа и Анкор ват. Точно ще се вместите във времето до 12-ти. А и Аютая може да посетите за един ден от Банкок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гергана Пенина

Сингапур за 4 дни, не :) на мен ден и половина ми беше достатъен, че и предостатъчен. Дени, я накарай Новомир (дано не бъркам) :) да се видим и ще ти разкажа доста ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гери, не бъркаш :)

 

Ще се разберем, да се видим и да разказваш :)

 

За Сингапур четох, че на Сентоса има много неща, които могат да се правят и е интересно. Самият град много ми харесва, но някак си си мисля, че ще се изгуби тръпката от екзотичното и дивото.

Може би след някоя друга година може да направим пътуване Сингапур-Бали :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.