Прескочи до съдържание

Часови разлики


Препоръчани мнения

Не знам дали има такава тема, но малко се оплетох с тия часови разлики :) Става въпрос за азиатско - корейско  и българско време . Те са UTC + 9, ние UTC + 2 - 7 часа разлика. Сега е 17:45 ч, там е 00:45 ч и вече е 21 Януари. Пристигам там на 28 Май в 17:05 ч местно време, което трябва да е българско 10:05 ч, 28 Май ако не бъркам. Въпроса ми е дали когато тук е 21:00 ч на 28 Май, там вече ще е 29 Май - 04:00 през нощта ? Това сигурно ми е най-идиотския пост, ама здраве да е :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам дали има такава тема, но малко се оплетох с тия часови разлики :) Става въпрос за азиатско - корейско  и българско време . Те са UTC + 9, ние UTC + 2 - 7 часа разлика. Сега е 17:45 ч, там е 00:45 ч и вече е 21 Януари. Пристигам там на 28 Май в 17:05 ч местно време, което трябва да е българско 10:05 ч, 28 Май ако не бъркам. Въпроса ми е дали когато тук е 21:00 ч на 28 Май, там вече ще е 29 Май - 04:00 през нощта ? Това сигурно ми е най-идиотския пост, ама здраве да е :)

И аз много мразя да ги правя тия сметки  :biggrin:  и най-вече точно заради лятното часово време, което някъде го има, другаде не.

Също така много мразя когато на резервацията са ми дадени часовете на излитане и кацане(естествено), обаче не е посочена продължителността на полета. 

Затова ползвам едно любимо сайтче - има най-различни функции :)  (виж падащите менюта) - календари, метеоинфо, фази на луната и слънцето, разстояния между различни точки, различни таймери и още какво ли не.  :) 

 

Ето и по твоя конкретен въпрос - цък

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Това с имането и нямането на лятно часово време в различните държави е ужасно. А ако тръгнете да проучвате за Австралия, там е още по зле. Някои части на страната имат такова време, други части нямат. Например South Australia, NSW и Tasmania - имат, Queensland и West Australia - нямат.

 

Има части на страната, които са 30 мин разлика от други.... както се казва.... "манджа с грозде".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.