Прескочи до съдържание

Програмка (инструмент) за откриване на дублиращи се файлове?


Фил

Препоръчани мнения

Понеже пак съм се зарил в тонове снимки и понеже в бързината съм правил резервни копия на различни места (външни дискове, таблети и пр.) и понеже, както винаги при мен, е настанала една голяма каша  :biggrin: , а свободното място памет по устройствата пак започва застрашително да намалява, ми се появи нужда от някакъв инструмент който да търси и намира дублиращи се файлове. 
Преди време си бях инсталирал някаква програмка на компа, която ми вършеше работа и бях свикнал да работя с нея, обаче при едно от скапванията на компа, се наложи да се преинсталира  всичко наново и въпросната програмка потъна в небитието, а и съм забравил как се казваше  :rolleyes: .
 

Естествено, попитах чичо Гугъл и видях това-онова, но ми се ще и тук знаещите ударят едно рамо със съвет.  

 

Критериите ми са:

- да е свободна (безплатна) 

- да е проста, интуитивна и лесна за работа, а не да се налага да чета и да се уча три дни как се работи с нея  ;)

Връзка към коментар

 

Критериите ми са:

- да е свободна (безплатна) 

- да е проста, интуитивна и лесна за работа, а не да се налага да чета и да се уча три дни как се работи с нея  ;)

 

Аз бих ти препоръчал Total Commander (http://ghisler.com/) - shareware е и можеш да ползваш пробно безплатно. Не намирам по-добър софтуер за такива задачи  от наследника на Norton Commander.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Решения много. Само прецени колко ще им вярваш. Напр. това:

http://doubles.sourceforge.net/

Алгоритъмът му е малко странен... Все пак размерът на файла не ни казва нищо за съдържанието на файла. Ако има 2 файла - един със съдържание "аа" и един със съдържание "бб", те с голяма вероятност ще са с еднакъв размер, но все пак са си различни файлове...

Повече програми тук:

http://www.howtogeek.com/200962/how-to-find-and-remove-duplicate-files-on-windows/

По-скоро се ориентирай към програми, които правят някакъв хеш на файловете и после сравняват хешове - може да е по-бавно, но вероятността за грешка е по-малка....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих ти препоръчал Total Commander (http://ghisler.com/) - shareware е и можеш да ползваш пробно безплатно. Не намирам по-добър софтуер за такива задачи  от наследника на Norton Commander.

мерси

...на тоталкомандера все не мога да му свикна   :wacko:

Връзка към коментар

В Уиндоус има DupFinder. Star menu > run  и напиши DupFinder и дерзай. М/у другото смали резолюцията на снимките, която прави файловете по-големи, освен ако не режеш нещо от тях. Мегапиксели от 5 и нагоре са абсолютно ненужни и заемат място.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За програма опитах Remove Duplicates Free, но като че ли не върши кой знае каква работа. Сравнява разни параметри, трие, а накрая  пак имам повтарящи се. Аз я използвах за електронни книги, защото от две места свалих две добре сортирани библиотеки с по 50 хиляди книги, много от които се повтарят, но са в различни формати. Програмата уж ги намира, но май триенето не е особено ефикасно. Сега ще пробвам и Total Commander.

 

Иначе за снимките мисля, че един външен твърд диск ще е много полезен. Специално за телефона и таблета, за да мога да си разглеждам и показвам на други хора някои снимки, съм си ги смалил на 20 % с Microsoft Office Picture Manager, за да пестя място. За екраните на телефона и таблета е достатъчно. Оригиналите съхранявам на твърдия диск на лаптопа от 1 ТВ, а съм си купил и външен диск, на който прехвърлям основно снимки, които не бих искал да се загубят, а също и музики и филмови класики, които си гледам от време на време.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега като рових по предложенията, открих и програмката, която ползвах преди - CloneSpy - май ще си ползвам пак нея.
Не казвам, че няма по-добри, просто ми е позната и ми е най-лесно така. 

Връзка към коментар

Бързо работи, няма спор. Отделно, щом казваш, че върши работа, ще ти се доверя. Проблемът при мен е, че може да има еднакви книги в различни формати. Бях станал пишман по едно време да преобразувам от .mobi към .epub, защото старата ми книга не четеше първия от тях. После разбрах, че този труд е отишъл напразно - новата книга чете всичко  :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.