Прескочи до съдържание

Билет за Лондон - Санторини


Препоръчани мнения

Привет-мривет пак - и един бърз съвет, ако може - за самолетен билет.

 

Имам опция за директен полет от Санторини до Лондон и в момента Easyjet промотират намаление. Не знам колко е намалението, откровено казано...

 

Какво показва опита ви - ако реша да пожервам повече пари за по-удобен полет, дали е сега момента да купя или да чакам Годо? :) Говоря за 11 септември. 

 

Easyjet в момента директен - EUR 238 

Air Berlin + British (прехвърляне през Виена) - EUR 180.

 

 

Благодаря!

Връзка към коментар

 

Мисля че имаме разминаване.

 

Говоря за еднопосочен билет Санторини - Лондон (не съм уточнила летище, за мен няма значение). 

Иначе има страшно много полети до Лондон от Санторини - два са директни (Easyjet и British) и безбройно много с прехвърляне... 

 

Въпросът беше: Какво показва опита ви с Easyjet  - ако реша да пожервам повече пари за по-удобен полет, дали е сега момента да купя или да чакам (неясно какво)?

 

Easyjet в момента директен - EUR 238 

Air Berlin + British (прехвърляне през Виена) - EUR 170/180.

 

Все пак благодаря. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Моят опит София Лондон и обратно сочи, че колкото по-рано се купи билет е по-евтин. Но не пречи да следиш известно време дали цената ще мръдне нанякъде. За изи става въпрос.

Редактирано от lesy
Връзка към коментар

Air Berlin + British (прехвърляне през Виена) - EUR 170/180.

 

Ако са ти останали малко Avios виж дали няма да хванеш и някой off-peak еднопосочен Лондон - Виена.

6500 Avios + 15 GBP мисля ще се намери. Което може да намали цената и утилизира някоя и друга миля.

Връзка към коментар

От Атина Раян летят всеки ден по два пъти за жълти стотинки. От Лондон до Атина пак летят за малко по-оранжеви ма пак стотинки... мен тея 240 евро ми се струват главоломна цена, особено за Септември.

Връзка към коментар

Е тя гони удобство , иначе то от Солун беше двупосочния за 100 лева , и то по Великден.

С лоу кост комбинациите.

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар

Ние летяхме с Изиджет до Исландия през Лондон преди 2 години. Следих много тогава цените и стигнах до заключението, което и след това се потвърди. Най-евтини бяха билетите в деня, когато пуснаха разписанието, аз го дебнах и купих. След това ги проверявах от време на време, ей така да видя какво се случва и установих, че колкото наближава датата, толкова по-скъпи стават.

Връзка към коментар

От Атина Раян летят всеки ден по два пъти за жълти стотинки. От Лондон до Атина пак летят за малко по-оранжеви ма пак стотинки... мен тея 240 евро ми се струват главоломна цена, особено за Септември.

Ако погледнеш разписанието на Раян, ще видиш че за да прехвърля до Лондон в един ден, губя цял един ден. Иначе ги спрягах, ако оставах в Атина. Не са чак жълти стотинки... За мен смисълът на пътуванията е не да пестя като самоцел, а и да се забавлявам :)

 

Благодаря ви за мненията!

Връзка към коментар

Еми нз аз за лятото гледах отиване и връщане 20 евро с Маестро от Атина до Санторини... Ей сега едно набързо и има цени по 30, вероятно са се качили малко (говоря за натоварен сезон лятото, предполагам, че Септември е по-добре). Лондон - Атина има много полети и със случайни дати намирам за по 70 евро, на мен с няколко часа чакане ми се струва ОК. Ако предпочиташ вече повече багаж от Раян и по-малко чакане (или никакво) и по-удобство, тогава те разбирам.

Връзка към коментар

Не, не. Не говоря за повече багаж, а за безсмисления ранен полет от Санторини - вместо да се покефя още половин ден - и пристигането късно вечерта в Лондон (от Станстед още час и половина с кола). Тук има много хора с много свободно време, но на мен отпуската ми е броена и ценя всеки ден.Спрягах го като опция, ако оставах в Атина да се помотая с нощувка. Маестро нямам, за момента най-ниските цени при следобен полет са около 160/170 евро с прехвърляне някъде си. Може би ще послушам slujitel и направо ще взема с Easyjet сега. Като се върна от Мароко :) Благодаря ви!

Връзка към коментар

Ако са ти останали малко Avios виж дали няма да хванеш и някой off-peak еднопосочен Лондон - Виена.

6500 Avios + 15 GBP мисля ще се намери. Което може да намали цената и утилизира някоя и друга миля.

 

Благодаря ти за идеите! Проверих... Самолетните авиокомпании, обаче, имат някаква безумна логика.

 

Опитах по твоя начин - и като разбия двата полета Санторини - Виена и Виена - Лондон, става мазало. Първият - 160 паунда с Air Berlin; :blink: вторият - 75 Евро (Бритиш - най-ниската цена). Тоест общо - 210 паунда. Общият билет с Air Berlin - Санторини  Лондон - със същите две авиокомпании и същите часове - 135 паунда  :blink:  :blink:  :blink:

 

Нещата отиват накъм букване с Air Berlin - много добро време - следобяд излитане, и най-добра цена. Е, сравнително дългичко като време общо, но пък защо да не похарча разликата за узо :)

 

P.S. Само да кажа, че билетът с Раян Атина - Лондон на тази дата е 167 Евро (и времето не е перфектно). Отделно се прибавя дебела цена за Санторини - Атина...

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.