Прескочи до съдържание

Билети до Рим


Препоръчани мнения

Привет,

 

търся  3 двупосочни билети  до Рим, 2 ма възрастни и дете на 8 г.. Тръгването е от София или Букурещ, което е по изгодно.

 

Датите са 03.03.  - 08.03. може и някой друг ден напред или назад ако има голяма разлика в цените.

 

Един чекиран багаж.

 

Ще вземем скутер за детето. къде ще трябва да се сложи? 

 

Полетите е добре да не са рано сутрин и късно вечер. Живеем в Шумен и придивижването и до двата града с летища е поне 3-4 часа + 2 ч по рано на летището си става доста часове и ако трябва да летим в 6 ам би било много трудно.

 

Най ниски цени около 70 евро на човек с Уиз през Букурещ съм намерила до сега.

 

Имаме виза карти и маестро на ПИБ.

 

Как да направя резервация през румбо, платя с маестро че да ми намали цената?

 

Благодаря на всички които ще се отзоват. Чета ви и се възхищавам какви врътки правите и как пътувате на символични цени.

 

С децата около мен нямам време да проучвам много, знам че така се постигат цени....а искам да им покажа света.

Връзка към коментар

Полетите на Ryanair са просто перфектни като часове според изискванията ти. Има и ранен и вечерен полет от Букурещ до Рим, тъкмо да нагласите транспорта от/до там. 36€ за двупосочен на човек, без куфар. 

 

2016-02-02_20-05-27.png

 

 

На Ryanair.com си избери точно кои полети, дати и часове ти харесват. 

 

Относно скутера... не съм сигурен много какво представлява :) Да не е нещо като тротинетка? Във куфара няма проблем да го сложиш, би трябвало да се събере, за ръчния така и така трудно ще стане. 

 

За свалянето на цената, нека кажат спецовете, това което аз виждам е следното. Отиваш на http://jetcost.frТам си търсиш полетите и излизат следните:

 

2016-02-02_20-10-46.png

 

Избираш си първият вариант, Bravofly и си излиза точно показаната цена от 15 евро за двупосочен полет при плащане с Маестро. Ще трябва да навигираш из сайта на френски, ако прецениш, че спестяването си заслужава :)

Връзка към коментар

ооооо, супер си! много ти благодаря.

 

не разбрах обаче обясненията за отстъпката  с маестро. на анг. някъде няма ли?


какво е това което пише last minute 34 E? значи ли че в последния момент мога да купя билети на такава цена?

Връзка към коментар
Wed 2 March
 
Bucharest Otopeni International
 
 
Ryanair - FR3957
Wed 2 March
10:00
 
Rome Ciampino
 
Wed 2 March
11:05

 

 

 

Return
Rome
CIA
OTP
Bucharest
2h 5m
0
Tue 8 March
 
Rome Ciampino
 
 
Wizzair - W63142
Tue 8 March
08:10
 
Bucharest Otopeni International
 
Tue 8 March
11:15
 
 
 
 
 
Ето това харесах . как да го резервирам с отстъпката на маестро, знаете ли?
Връзка към коментар

Lastminute.com, ако минеш през този сайт ще струва толкова, в момента в който го гледаш :)

Следваш инструкциите на Георги и си избираш точно тези полети, които искаш

Връзка към коментар

Е как лири, на френския сайт трябва да е в евро. Щом пише jetcost.fr, ползваш jetcost.fr, иначе сигурно няма отстъпка, или е с друга карта

Връзка към коментар

Няма за съжаление сайт на английски, който да предложи такива отстъпки. Ако те притеснява, давай директно в сайта на Ryanair, иначе можеш да си преведеш от френски лесно с гугъл преводача, където имаш неясни думи. 

 

За отстъпката си отвори http://jetcost.fr

 

Търси полетите там, както е според този екран:

 

2016-02-02_20-35-25.png

 

Това са твоите летища, на твоите дати, двама пълнолетни и едно дете. Цъкни на Rechercher за търсене. Излизат резултатите и си намираш твоите полети:

 

2016-02-02_20-42-53.png

 

 

Тук има някаква греда, подозирам, че билета за детето, когато е маркиран като такъв вдига цената, не знам защо. За трима пълнолетни е 45 евро, за 2-ма и дете е 90... По принцип може и да не е проблем, че за детето купуваш пълнолетен билет, ама знам ли...

Редакция: всичко е ОК, горе съм объркал датите. 

 

Отваря ти се сайта на bravofly, където вече може да си попълниш данните на пътниците отгоре, първо за възрастните, после и за детето. Може да добавиш тук и куфар за всеки пътник. 

 

2016-02-02_20-45-38.png

 

 

 

После попълваш и информацията за контакт:

 

2016-02-02_20-46-40.png

Пропускаш офертите за кола под наем и попълваш информацията за плащането най-долу:

 

2016-02-02_20-46-40.png

 

Даваш "Acheter" в долния десен ъгъл и би трябвало да е това!

 

Единствено ме притеснява скока на цената с това дете, но трима за 90 евро също никак не е зле... не е като трима за 45 де :)

Връзка към коментар
По принцип може и да не е проблем, че за детето купуваш пълнолетен билет, ама знам ли... :)

 

Понякога може да е проблем. На jetcost възрастта за дете е 11, а на Уиз - 14. Затова бях взел на малкия, който е на 12, билет за възрастен, но системата на Уиз не приема дата на раждане на възрастен под 14 години и се наложи да се обадя на телефона им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понякога може да е проблем. На jetcost възрастта за дете е 11, а на Уиз - 14. Затова бях взел на малкия, който е на 12, билет за възрастен, но системата на Уиз не приема дата на раждане на възрастен под 14 години и се наложи да се обадя на телефона им.

 

В случая възрастта е 8, което си е дете във всяка компания и сайт и мисля, че сме ОК :)

Връзка към коментар

Réduction 54,00 €

 
Montant 109,44 €
Réduction de 135,00 € si vous payez par Maestro
 
 
ето това ми се появи накрая когато попълних полетите и имената, какво значи? коя е сумата която ще платим с маестро?
 
мислим да сложим и два куфара по 15 кг, че ръчния багаж е само раници или чанти, нали? малките куфарчета вече не ги разрешават.
Връзка към коментар

Раян имат много приемливи стандарти за ръчния багаж. Към него допускат и дамска чанта или малка раничка. За мен е излишно доплащането за багаж. Трябва обаче да е в рамките на 10 кг.

Връзка към коментар

Платеният ръчен багаж на Уиз е безплатен при Раян. Ако ще плащате багаж го направете само за Уиз. Обмислете дали да не вземете само един платен багаж и другото в раници. Не знам обаче как е с багажа за дете, че то май се нуждае от повече неща за носене.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

купихме билетите.

 

Благодаря ви много за помощта. 2 ма въззрастни  и едно дете + 2 чекирани багажа 169 евро.

 

сега следва да намеря accomodation. в нова тема ли да питам или тук?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

купихме билетите.

 

Благодаря ви много за помощта. 2 ма въззрастни  и едно дете + 2 чекирани багажа 169 евро.

 

сега следва да намеря accomodation. в нова тема ли да питам или тук?

 

Давай нова тема или пиши в някоя отворена, например тази: http://magelanci.com/topic/1536-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/page-6

 

Попрегледай и самата тема, като цяло след като сте семейство много ви препоръчвам airbnb. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.