Прескочи до съдържание

Пътувам лежерно......


Препоръчани мнения

Здравейте, чета форума отдавна, но се регистрирах преди дни.

Късметлия съм че пътувам често по работа, и се отклонявам за по петнайсетина дни като я свърша  :) .

Информацията от форума ми е помагала няколко пъти главно в Югоизточна Азия, подвеждала ме е само един път-пътепис за Кения от където се върнах преди дни и като цяло се радвам че и в бг-нета има място за пътешественици.

Впечатлението ми за повечето пътешествия тук е че се препуска по разписание и се ,,записват,, забележителности и държави-усещам и състезателен елемент :lol: .

Когато не пътувам по работа я карам доста лежерно с букинг за първите две нощи и без купени билети освен за последния обратен полет-не обикалям всеизвестните забележителности по списък, повече се интересувам от дайвинг, както и от културата, храната, момичетата, нощния живот и оставам колкото мога където се чувствам най добре.

 

 

 

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Добре дошъл :)

Има и доста лежерно пътуващи със сходни на твоите представи за забавления и скорост. Просто се въздържат от даване на акъл.

Моите впечатления са, че препускащите не възприемат пътуванията си като такова наказание, на каквото ми приличат на мен. А си се кефят по техен си начин.

Та какво за Кения? Какво им е на момичетата, морето и храната?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Добре дошъл!

И можеш веднага да се гмурнеш във форума с едно по-подробно пътеписче за Кения ;) ;) ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре дошъл. Повечето хора просто нямат лукса на времето, а и е по-добре да изборим всичко, пък всеки да си прецени как да реже и какво да реже, ако му е натоварено :)

 

Пишете си за Кения, скоро ще я отделя темата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошъл. Повечето хора просто нямат лукса на времето, а и е по-добре да изборим всичко, пък всеки да си прецени как да реже и какво да реже, ако му е натоварено :)

 

Пишете си за Кения, скоро ще я отделя темата. 

 

Стига де, не я дели. Ако някой търси Кения, ще му излезе в търсачката и тази тема. Ако имаш свободно време, се запиши в тази със сбирката. 

 

И на мен Занзибар ми звучи по-яко за море, но ми ги няма фламинготата. Та Кения ме привлича повече. 

Връзка към мнение

Стига де, не я дели. Ако някой търси Кения, ще му излезе в търсачката и тази тема. Ако имаш свободно време, се запиши в тази със сбирката. 

 

И на мен Занзибар ми звучи по-яко за море, но ми ги няма фламинготата. Та Кения ме привлича повече. 

Бих дошъл с радост, но съм далече (живея в Русе през половината година, когато не съм на път) а и ще съм зает с дейности предшестващи следващото ми пътуване в Азия-тръгвам на 16-и Февруари и се връщам на 17-Март :)

Но на някоя следваща задъжително ще дойда.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нещо за нощния живот в България? Момичетата? Танците? :lol:

 

Добре дошъл! :)

 

ПП Не си едниствения магеланец от Русе! Можете да се комбинирате, когато решите да дойдете на сбирка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо за нощния живот в България? Момичетата? Танците? :lol:

 

Добре дошъл! :)

 

ПП Не си едниствения магеланец от Русе! Можете да се комбинирате, когато решите да дойдете на сбирка.

Или да си направят тяхна сбирка. И афтърпарти в Румъния. 

 

 

Къде е следващото азиатско пътуване? На мен в момента Азия ми е най-интересна. 

Връзка към мнение

Нещо за нощния живот в България? Момичетата? Танците? :lol:

 

Добре дошъл! :)

 

ПП Не си едниствения магеланец от Русе! Можете да се комбинирате, когато решите да дойдете на сбирка.

Сори, за Русе и България нямам компетенции, не излизам изобщо тук, само работа/вкъщи, не се и интересувам нито от момичетата нито от нощния живот-както казват момичетата от така наречения третия свят  ,,момичетата в Европа били хубави, но имат все много проблеми,, 

А и трудно ще съчетавам начина си на живот с момичета от тук

За някоя следваща сбирка след 20 март ще се поинтерсесувам и за други магеланци от града за да дойдем.

Връзка към мнение

Или да си направят тяхна сбирка. И афтърпарти в Румъния. 

 

 

Къде е следващото азиатско пътуване? На мен в момента Азия ми е най-интересна. 

Следващото пътуване е Букурещ през Доха до  Манила, седмица във Филипини, после ХК, Шънджън, пак Филипини, после отново Китай но Шанхай и Самън (Xiamen, Futian province) и отново Филипини-за филипини имам букнати само първи нощувки от първото влизане и накъдето ме отведе вятъра общо 15 дни са за почивка. Виждам че си била във Филипини и ХК.

Връзка към мнение

Не бих се определила като разгледала нито една от двете страни. В Хонг Конг имах 2 по 12 часа и за толкова време дори не разбрах къде и как да се нахраня :blush: . Но си открих място за пушене с хубава гледка и си седях там половината време :rolleyes: . 

Филипините са новата ми голяма любов, но ми останаха около 700 населени острова, всички градове и топ забележителности за следващ път. 

Защо не излизаш в Русе? И в България? 

Връзка към мнение

Здравей :) И на мен момичетата и нощният живот не са ми стихия  :lol: , но я сподели впечатления за Саудитска Арабия - какви ги къдри там? 

 

А за лежерността - Георги го е казал чудесно. Повечето хора просто нямат лукса на времето... Аз съвсем не в бяло завиждам на магеланци, които пътуват с месеци и имат средствата да си го позволят (без да са обвързани с работно време). Аз ги нямам и имам броени - безценни - дни отпуск - за кое по напред... Съответно спадам в твоята категория - на препускащи та считам коментарът ти за леко несправедлив ;) Всъщност съм много благодарна и на това, което имам. Кой знае дали лежерното пътуване няма да ме измъчи повече... Начинът на пътуване си е и до характер, според мен :) 

 

Та добре дошъл :) И сподели за Сауди...

Връзка към мнение

В Хонг Конг имах 2 по 12 часа и за толкова време дори не разбрах къде и как да се нахраня :blush: . Но си открих място за пушене с хубава гледка и си седях там половината време :rolleyes: . 

 

E това ако не е лежерност.. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

E това ако не е лежерност.. :)

Ами на мен ми харесва да не правя нищо някъде. Което би било по-логично да е в заведение, но в Хонг Конг не видях друго място, на което да съм седнала и да пуша. А съм с електронна цигара и изобщо не съм свикнала с рестрикции на този си порок. 

Преди години си бях направила мазоли, опитвайки се да обикалям Белград, дърпайки един тъп куфар, но от тогава мина време и сега предпочитам да се наслаждавам по някакъв начин дори да имам 10 часа на това място, а не да си поставям цели и задачи. В следващите 40 години все някога пак ще отида да видя дадена забележителност, ако пожелая. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колега, уж пътуваш лежерно, ама не слизаш от самолета :lol:  :P

 

Интересен стил на пътуване имаш. Одобрявам! :) Добре дошъл и наминавай по-често насам да споделяш впечатления, специално за момичетата, че е оскъдна информацията  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ха, колега, хайде добре дошъл и от мен! Очаквам интересни истории, ако не се окажеш и ти някой мързеливец в писането :)

 

 

Колега, уж пътуваш лежерно, ама не слизаш от самолета :lol:  :P

 

Интересен стил на пътуване имаш. Одобрявам! :) Добре дошъл и наминавай по-често насам да споделяш впечатления, специално за момичетата, че е оскъдна информацията  :lol:

 

Ами както се е представил, не слиза от самолета, щото май най обича покрай пътуването по работа, да "открадва" и за развлечения :) 

Аз пък предлагам вместо за Кения, ако възможно да отвори една тема за момичетата, че тоя подфорум "Общи приказки" да не вземе да замре.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ами както се е представил, не слиза от самолета, щото май най обича покрай пътуването по работа, да "открадва" и за развлечения  :)

Аз пък предлагам вместо за Кения, ако възможно да отвори една тема за момичетата, че тоя подфорум "Общи приказки" да не вземе да замре.

 

Че момичетата "общи приказки" ли са бре, колега? Срам те било, ей! :lol:

 

Иначе, наскоро се замислих колко хубаво нещо е съчетаването на работа и удоволствие в едно пътуване, особено ако двете са правилно балансирани. Не знам как да го обясня, ама ми се струва много по-пълноценно едно такова пътуване, или дето е популярно да се казва - "съчетаваме полезното с приятното". Само работата да не гълта цялото налично време, или пък да е толкова натоварваща, че да трови приятната част :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Че момичетата "общи приказки" ли са бре, колега? Срам те било, ей! :lol:

 

Иначе, наскоро се замислих колко хубаво нещо е съчетаването на работа и удоволствие в едно пътуване, особено ако двете са правилно балансирани. Не знам как да го обясня, ама ми се струва много по-пълноценно едно такова пътуване, или дето е популярно да се казва - "съчетаваме полезното с приятното". Само работата да не гълта цялото налично време, или пък да е толкова натоварваща, че да трови приятната част :)

А какво да кажем за щастливците (мисля че ги има и в този форум), за които работата е приятна и е удоволствие и всъщност съчетават приятното (работата) с приятното (пътуването)  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами на мен ми харесва да не правя нищо някъде. Което би било по-логично да е в заведение, но в Хонг Конг не видях друго място, на което да съм седнала и да пуша. А съм с електронна цигара и изобщо не съм свикнала с рестрикции на този си порок. 

Преди години си бях направила мазоли, опитвайки се да обикалям Белград, дърпайки един тъп куфар, но от тогава мина време и сега предпочитам да се наслаждавам по някакъв начин дори да имам 10 часа на това място, а не да си поставям цели и задачи. В следващите 40 години все някога пак ще отида да видя дадена забележителност, ако пожелая. 

 

 

Колега, уж пътуваш лежерно, ама не слизаш от самолета :lol:  :P

 

Интересен стил на пътуване имаш. Одобрявам! :) Добре дошъл и наминавай по-често насам да споделяш впечатления, специално за момичетата, че е оскъдна информацията  :lol:

 

 

Ха, колега, хайде добре дошъл и от мен! Очаквам интересни истории, ако не се окажеш и ти някой мързеливец в писането :)

 

 

 

Ами както се е представил, не слиза от самолета, щото май най обича покрай пътуването по работа, да "открадва" и за развлечения :)

Аз пък предлагам вместо за Кения, ако възможно да отвори една тема за момичетата, че тоя подфорум "Общи приказки" да не вземе да замре.

 

 

Че момичетата "общи приказки" ли са бре, колега? Срам те било, ей! :lol:

 

Иначе, наскоро се замислих колко хубаво нещо е съчетаването на работа и удоволствие в едно пътуване, особено ако двете са правилно балансирани. Не знам как да го обясня, ама ми се струва много по-пълноценно едно такова пътуване, или дето е популярно да се казва - "съчетаваме полезното с приятното". Само работата да не гълта цялото налично време, или пък да е толкова натоварваща, че да трови приятната част :)

 

 

А какво да кажем за щастливците (мисля че ги има и в този форум), за които работата е приятна и е удоволствие и всъщност съчетават приятното (работата) с приятното (пътуването)  :)

Lindt-и аз мисля същото, но за следващите 30 години :)

Meidj-пътувам лежерно когато започне почивката, не съм наследник, имам си ангажименти, за момичетата няма проблем да отворя тема, но  кажете къде във форума е подходящо, както и модераторите да сложат предупреждение, че нЕам нерви да внимавам с написаното да не обидя някой или да отговарям на отричащите се от благините..........

И да колега, май 50% от времето съм на път, но ще си взема бележка и обещавам да  увелича пътуванията до 55% от новата година, единствения проблем е че работа имам главно в Азия, но пък там не ми омръзва :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

за момичетата няма проблем да отворя тема, но  кажете къде във форума е подходящо, както и модераторите да сложат предупреждение, че нЕам нерви да внимавам с написаното да не обидя някой или да отговарям на отричащите се от благините..........

 

 

Ето това е точното място: http://magelanci.com/forum/23-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/

 

Но по начина, по който подхождаш, вероятно няма да просъществува дълго, наистина трябва да се постараеш да не е обидно :) Не означава да хвалиш всичко и всеки, но расистки подмятания, пренебрежително и унизително отношение към дамите като цяло и т.н., няма да е приемливо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не бих се определила като разгледала нито една от двете страни. В Хонг Конг имах 2 по 12 часа и за толкова време дори не разбрах къде и как да се нахраня :blush: . Но си открих място за пушене с хубава гледка и си седях там половината време :rolleyes: . 

Филипините са новата ми голяма любов, но ми останаха около 700 населени острова, всички градове и топ забележителности за следващ път. 

Защо не излизаш в Русе? И в България? 

 

 

Здравей :) И на мен момичетата и нощният живот не са ми стихия  :lol: , но я сподели впечатления за Саудитска Арабия - какви ги къдри там? 

 

А за лежерността - Георги го е казал чудесно. Повечето хора просто нямат лукса на времето... Аз съвсем не в бяло завиждам на магеланци, които пътуват с месеци и имат средствата да си го позволят (без да са обвързани с работно време). Аз ги нямам и имам броени - безценни - дни отпуск - за кое по напред... Съответно спадам в твоята категория - на препускащи та считам коментарът ти за леко несправедлив ;) Всъщност съм много благодарна и на това, което имам. Кой знае дали лежерното пътуване няма да ме измъчи повече... Начинът на пътуване си е и до характер, според мен :)

 

Та добре дошъл :) И сподели за Сауди...

Lindt-в Хонгконг е лесно да намериш гледка-само да се качиш на небостъргач и си ок, но града както е известно има какво да покаже и за много по голям престой, аз минавам транзит уж, но ако е петък или събота оставам за нощувка, но рядко спя там:) 

За Русе и Бг-не харесвам театъра и парада на суетата, особено в прованс и от няколко години се оттеглих от ,,обществото,, въпреки че се нямам за асоциален, ама то кой ли има реална самооценка :)

 

Rainy-Извинявам се ако е прозвучало укорително, исках само да отбележа разликите, никого не критикувам в никакъв случай, за щастие всички сме различни.

Относно времето и възможността да пътувам то да е ясно, не съм можел да го правя винаги, пътувам по сериозно от няколко години, и казах няколко пъти-късметлия съм и го оценявам, пожелавам на всички ни да можем да ходим където поискаме когато поискаме :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ето това е точното място: http://magelanci.com/forum/23-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/

 

Но по начина, по който подхождаш, вероятно няма да просъществува дълго, наистина трябва да се постараеш да не е обидно :) Не означава да хвалиш всичко и всеки, но расистки подмятания, пренебрежително и унизително отношение към дамите като цяло и т.н., няма да е приемливо. 

Какво му е на подхода?  Имам притиснения да не засегна възгледите и морала на някого, в никакъв случай расизъм, камо ли неуважение към дамите, но наистина трябва да помисля дали да не продължи сушата по темата в бг нета, и да не рискувам да чета лицемерни глупости от хора които ще заемат ,,правилна позиция,, по тема като тази а и мисля че е ясно че подхождам с респект към форума, но не търся одобрение на всяка цена.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.