Прескочи до съдържание

Говорим си за Кения и Танзания


Low rider

Препоръчани мнения

Добре дошъл :)

Има и доста лежерно пътуващи със сходни на твоите представи за забавления и скорост. Просто се въздържат от даване на акъл.

Моите впечатления са, че препускащите не възприемат пътуванията си като такова наказание, на каквото ми приличат на мен. А си се кефят по техен си начин.

Та какво за Кения? Какво им е на момичетата, морето и храната?

Кения не ме разочарова, морето е прилично, но го имаше само след 14:00 (заради няколко километровия отлив-бях близо до Момбаса) а момичетата.......имах късмет, има страхотни, а всички африканци танцуват неземно....и музиката на източна Африка и в момента ми е в главата. Храната е семпла и простичка (което не е лошо) извън охраняемите като затвори ризорти с частни плажове (имам впечатления само от района на Момбаса).

Подвеждането-Препоръките на страницата на ,,Външно,, много не ги гледам, а тук прочетох един пътепис който само засили желанието ми да тръгна натам, но не заостри вниманието ми за опасности, а в Кения освен северните части граничещи със Сомалия, опасно е в Момбаса и Наироби, както и пътя между тях особено през нощта. В известен смисъл са опасни и полицайте, корупцията е страшна, два пъти се опитаха да ме изнудват за различни суми, като в Момбаса ми спреднаха номер и ме арестуваха за около 5 минути-някой ме блъсна на улицата и докато се извинява ни арестуваха-бил престъпник и аз покрай него. Наироби също не е безопасен, много улична престъпност, много оръжие на улицата, има квартал с около половин милион сомалийци където полицията не влиза често, там калашников струвал 60 долара-колкото е минималната заплата (информацията ми е от шофьора на хотелския шатъл).

Предпоследния ден имаше престрелка с автоматично оръжие пред хотела ми в скъпия квартал Westlands, на двеста метра от злополучния мол Westgate (2013 нападение от Алл шааб с около 70 жертви избити един по един)

Най безопасно е в резерватите-отново имах късмет и видях много животни от мнооого близо, свикнали са с колите май.

В заключение, ако се движите летище/такси/хотел/сафари/хотел летище, надали ще забележите опасност, но сам, бял нощем по барове, момичета и т.н. трябва да се внимава.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да, онзи пътепис определено беше зарибяващ. По никакъв начин не звучи опасно, но пък си има световна преса и Кения е често споменавана. 

Всъщност къде се чувстваш в безопасност като бял, нощем и по барове? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, онзи пътепис определено беше зарибяващ. По никакъв начин не звучи опасно, но пък си има световна преса и Кения е често споменавана. 

Всъщност къде се чувстваш в безопасност като бял, нощем и по барове? 

Права си! Но безопасно се чувствам на много места (сам нощем бял) в Хонгконг-където и да ходя  все оттам ми е пътя в Азия, в Тайланд-ходя по веднъш годишно и напоследък в Банкок за по няколко дни само (въпреки че уличките пресичащи Сукхумвит роуд не са съвсем безопасни, нощния живот е легендарен, Токио е другия безопасен град през нощта и има какво да предложи, а японките са магия-обикалял съм по цяла нощ :) , Сеул е абсолютно безопасен но от там имам най малко опит-цените са космически и почти във всички нощни барове ми предлагаха маса със задължителни бутилки споменах за цените.....Борнео (Кота Кинабалу-абсолютно безопасен денонощно), Китай, поне градовете под 10 милиона жители :) и дълбоката провинция, но в Шанхай и Гуангджоу трябва да се внимава затова пък може да се прекара забележително (в Пекин не съм бил) и накрая Филипини-фаворитът ми от няколко години, греховния Анхелес (Angeles, Pampanga, Luson) е абсолютно сейфти, Боракай също, Пуерто Галера и Субик Бей също, Манила-условно, на Минданао не съм бил (не съм в топли отношения с Абу Саяф там) В Европа абсолютния фаворит за мен е Амстердам, въпреки че ми се повръща от миризмата на трева в централната част вечер, но именно центъра е най безопасен според мен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най безопасно е в резерватите-отново имах късмет и видях много животни от мнооого близо, свикнали са с колите май.

В заключение, ако се движите летище/такси/хотел/сафари/хотел летище, надали ще забележите опасност, но сам, бял нощем по барове, момичета и т.н. трябва да се внимава.

 

Това е препоръчителната схема за Найроби + обиколка на града с кола и местен шофьор. Това не е място за момичета и нощен живот. Просто трябваше да попиташ тук, преди да тръгнеш. В кои резервати / паркове ходи? Аз съм започнал един фото дневник за Кения тук, но кой знае кога ще го свърша...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Това е препоръчителната схема за Найроби + обиколка на града с кола и местен шофьор. Това не е място за момичета и нощен живот. Просто трябваше да попиташ тук, преди да тръгнеш. В кои резервати / паркове ходи? Аз съм започнал един фото дневник за Кения тук, но кой знае кога ще го свърша...

Бях в Цаво Ийст, пък момичетата си струваха риска :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Бях в Цаво Ийст, пък момичетата си струваха риска :)

 

Аха, ти от Момбаса си ходил, предполагам. Обикновено плажуващите ходят там и/или в Цаво Уест. В Найроби Карен е най-спокойната и безопасна част на града. Няма нощен живот обаче.

Връзка към коментар

Е, нали е намерил танцьорки в Кения? Аз като лишена от каквато и да било грация се заинтригувах. Винаги ми е интересно да гледам неща, които не мога да правя. 

 

Сега като те разговорих, я кажи и за моренцето тук там, че момичетата и нощният живот не са моята супер сила. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аха, ти от Момбаса си ходил, предполагам. Обикновено плажуващите ходят там и/или в Цаво Уест. В Найроби Карен е най-спокойната и безопасна част на града. Няма нощен живот обаче.

Не е за мен тогава, хотела ми беше в Уестландс, съответно ходих по барове там и в SBD, през деня си излизах и пеша там но внимавах доста-бутафорна чанта, скрити пари и телефон, евтин часовник и т.н.

Връзка към коментар

Е, нали е намерил танцьорки в Кения? Аз като лишена от каквато и да било грация се заинтригувах. Винаги ми е интересно да гледам неща, които не мога да правя. 

 

Сега като те разговорих, я кажи и за моренцето тук там, че момичетата и нощният живот не са моята супер сила. 

Пак казвам, познавам района на Момбаса- по северната страна между централна Момбаса и Мтвапа има много хотели но плажовете им са частни през седмицата и не е интересно, има един обществен плаж-Big Tree и на мен ми харесва там естествено (ще кача снимки но те не са ми под ръка сега). Проблем ще е ако искаш море преди обед-няма го до прилива който почва към 13:00 14:00 часа, но за мен не беше проблем след нощния живот :) , Индийския океан е сравнително чист, но близо до града все пак не е най чистото място, от южната страна плажа е по хубав, но там е малко по скучно.

Само са море по безопасно е в Танзания ако искаш тази част на света, в Кения много хотели са изоставени и празни, но пък като бяла не можеш да избереш евтин хотел заради безопасността, приличните хотели се охраняват с автоматично оръжие.

Но пък в Кения има най много резервати.........

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Но пък в Кения има най много резервати.........

 

Най-много от къде? Кения и Танзания ли сравняваш само? Зависи и какво точно броиш - национални паркове, национални резервати, частни концесии и пр. В Танзания само по памет без да се замисля се сещам за 11 национални парка и резервата за диви животни. В Кения ако вкарам и частните концесии, може да излязат и повече. В Танзания обаче само два парка са сигурно по-големи от всичките в Кения взети заедно... Има и още много. много фактори, от които зависи качеството на едно сафари... Ако вземем да броим резерватите в Ю. Африка, може и да излязат повече от Кения и Танзания, взети заедно, което от своя страна не означава непременно по-голямо разнообразие, въпреки, че най-голямо разнообразие на животински видове има в парка Крюгер.

Стига де, не я дели. Ако някой търси Кения, ще му излезе в търсачката и тази тема. Ако имаш свободно време, се запиши в тази със сбирката. 

 

И на мен Занзибар ми звучи по-яко за море, но ми ги няма фламинготата. Та Кения ме привлича повече. 

 

Кой ти е казал, че няма фламингота в Танзания?

 

https://www.google.com/search?q=mombasa+flamingo&biw=1369&bih=759&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi6i76Tlt7KAhWCCSwKHTSrD-wQsAQIVg#tbm=isch&q=lake+manyara+flamingo

 

https://www.google.com/search?q=mombasa+flamingo&biw=1369&bih=759&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi6i76Tlt7KAhWCCSwKHTSrD-wQsAQIVg#tbm=isch&q=ngorognoro+flamingo

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-много от къде? Кения и Танзания ли сравняваш само? Зависи и какво точно броиш - национални паркове, национални резервати, частни концесии и пр. В Танзания само по памет без да се замисля се сещам за 11 национални парка и резервата за диви животни. В Кения ако вкарам и частните концесии, може да излязат и повече. В Танзания обаче само два парка са сигурно по-големи от всичките в Кения взети заедно... Има и още много. много фактори, от които зависи качеството на едно сафари... Ако вземем да броим резерватите в Ю. Африка, може и да излязат повече от Кения и Танзания, взети заедно, което от своя страна не означава непременно по-голямо разнообразие, въпреки, че най-голямо разнообразие на животински видове има в парка Крюгер.

 

Кой ти е казал, че няма фламингота в Танзания?

Искам много фламинго, като твоите :wub: , с хиляди . Щеше да ми е личният подарък за 30ти рожден ден, ама май ще го поотложа Кения. 

Връзка към коментар

Искам много фламинго, като твоите :wub: , с хиляди . Щеше да ми е личният подарък за 30ти рожден ден, ама май ще го поотложа Кения. 

 

Аз си редактирах цитата към твоя пост с два линка на търсене на Гугъл images. Тези стотици хиляди обаче трябва да се случат където отиваш и по това време, в Танзания също ги има :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си редактирах цитата към твоя пост с два линка на търсене на Гугъл images. Тези стотици хиляди обаче трябва да се случат където отиваш и по това време, в Танзания също ги има :)

 

Наистина ли ги има? Ами през юли исках да е, в средата на месеца. Доколкото разбрах от прочетеното, периодът отговаря на целите ми или поне придружен с характерния ми оптимизъм и убеждението, че на рождения ми ден фламинготата ще правят каквото искам  :)

Къде в Танзания трябва да отида?

 

П.П. Намерих, lake Natron  :wub:

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

Наистина ли ги има? Ами през юли исках да е, в средата на месеца. Доколкото разбрах от прочетеното, периодът отговаря на целите ми или поне придружен с характерния ми оптимизъм и убеждението, че на рождения ми ден фламинготата ще правят каквото искам  :)

Къде в Танзания трябва да отида?

 

П.П. Намерих, lake Natron  :wub:

 

Малко оспамихме темата на момчето... ама като сме започнали... Не е само Lake Natron, в самия кратер Нгоронгоро може да има или в Lake Manyara или в Lake Ngdutu примерно. Не е и само до определени месеци от годината - трябва да знаеш как е нивото на водата в определеното езеро в момента ;) Така, че се приготви около месец преди рожденния си ден да следиш нивото на водата в няколко езера в Кения и Танзания и да имаш възможност да реагираш :) Може да прибавиш и Walvis Bay в Намибия, там се събират в лагуната.

Здравей :) И на мен момичетата и нощният живот не са ми стихия  :lol: , но я сподели впечатления за Саудитска Арабия - какви ги къдри там? 

 

 

За Саудитска Арабия и на мен ми е много интересно, особено за нощния живот и момичетата :lol:

 

Шегата настрана, би ми било мега интересно да чуя за не-мюсулманин отишъл в Мека, ама то май като с нощния живот...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко оспамихме темата на момчето... ама като сме започнали... Не е само Lake Natron, в самия кратер Нгоронгоро може да има или в Lake Manyara или в Lake Ngdutu примерно. Не е и само до определени месеци от годината - трябва да знаеш как е нивото на водата в определеното езеро в момента ;) Така, че се приготви около месец преди рожденния си ден да следиш нивото на водата в няколко езера в Кения и Танзания и да имаш възможност да реагираш :) Може да прибавиш и Walvis Bay в Намибия, там се събират в лагуната.

 

За Саудитска Арабия и на мен ми е много интересно, особено за нощния живот и момичетата :lol:

 

Шегата настрана, би ми било мега интересно да чуя за не-мюсулманин отишъл в Мека, ама то май като с нощния живот...

В Саудитска Арабия бях няколко часа и ми се отщя (заради 10 часов транзит в Рияд), уникални лицемери и злобари, почнаха театъра  от терминала в Истанбул  където ,, Мацките" с мъжете си дойдоха по дънки но с много скъпи обувки, чанти и килограми злато и камънак по тях, гарнирани със съответните часовници и т.н.-споменавам го само заради последвалия изненадващ катарзис който ги промени много бързо. Първо извадиха телефоните пак с мноого инкрустиран камънак, намериха си явно приложението,, къде е Мека,, прислугата донесе килимчетата, и след позиционирането мъжете театралничаха поне половин час поне, а прислугата, жените и децата напълниха табли сн фаст фууд и като се присъединиха мъжете почна страшна свинщина-най пострада мокета-директно си хвърляха крилцата и картофките които не изядоха на него.

Бординг и шоуто на канала на Саудия-бяха монтирали 50 инчов монитор освен персоналните и почнаха едни молитви-викам си нормално, за излитане сигурно е, да ама гледахме обиколките на пилона в Мека и слушахме молитви повече от 3 часа и после-чудо, ,,мацките,, тръгнаха масово до тоалетна и преди кацане нямаше нито една, а само благоверни правоверни в хиджаб и нито косъм на свобода, нито сантиметър плът. После помня че само ми се повръщаше, не буквално, персонални проверки, банкомати само на арабски, чейндж бюра без обявен курс, счупиха ми куфара-което е изисквало сериозни усилия, организиран вечерен тур по улиците на Рияд-без свободна разходха, не можеш да снимаш хора, не можеш да снимаш обществени сгради, воении обекти и т.н. знаете че не можеш и да се заглеждаш-не че имаше по какво, дюкян със мега скъпи сувенирни  боклуци (пазарите бяха затворени) и обратно на най-голямото летище в света-през 76-а само че от тогава не са залепили една плочка и сега е едно от най лошите-на мен ми е фаворит в черния списък.

С две думи беше кратко, но мнооого отвратително и толерантността ми някак намаля.

При излитане на около 1000 метра се опитах да снимам нощен Рияд-наистина свети много, но едната стюардеса ме видя, хвърли корана и препречи с ръце обектива-не преувеличавам!

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към коментар

В Саудитска Арабия бях няколко часа и ми се отщя...

 

Трябваше да се пробваш да отидеш до град Мека :) :) :)  Неправоверни нямат право да стъпят в града. Аз не се сещам за по-голям расизъм от това, апартейда в ЮАР е бил по-мек.

 

Скоро гледах на видео най-отвратителното нещо, което съм виждал през целия си живот - на оживено кръстовище до Мека посред бял ден и под строгата охрана на полицията публично отрязаха главата на жена с арабска извита сабя, като преди това жената 4-5 минути пищеше и крещеше... Къде са борците за човешки права, Боно, Джордж Клуни и подобни лицемери, къде са стожерите на световната демокрация? :) :) :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Дали да не се върнете на по-приятелски настроените народи - как се държат хората в Кения, Танзания към нас и помежду си? Как се забавляват? Как се обличат, какви са традициите им, как се хранят, какво правят когато са заедно? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
На 4.02.2016 г. в 22:05, Low rider каза:

В Саудитска Арабия бях няколко часа и ми се отщя (заради 10 часов транзит в Рияд), уникални лицемери и злобари, почнаха театъра  от терминала в Истанбул  където ,, Мацките" с мъжете си дойдоха по дънки но с много скъпи обувки, чанти и килограми злато и камънак по тях, гарнирани със съответните часовници и т.н.-споменавам го само заради последвалия изненадващ катарзис който ги промени много бързо. Първо извадиха телефоните пак с мноого инкрустиран камънак, намериха си явно приложението,, къде е Мека,, прислугата донесе килимчетата, и след позиционирането мъжете театралничаха поне половин час поне, а прислугата, жените и децата напълниха табли сн фаст фууд и като се присъединиха мъжете почна страшна свинщина-най пострада мокета-директно си хвърляха крилцата и картофките които не изядоха на него.

Бординг и шоуто на канала на Саудия-бяха монтирали 50 инчов монитор освен персоналните и почнаха едни молитви-викам си нормално, за излитане сигурно е, да ама гледахме обиколките на пилона в Мека и слушахме молитви повече от 3 часа и после-чудо, ,,мацките,, тръгнаха масово до тоалетна и преди кацане нямаше нито една, а само благоверни правоверни в хиджаб и нито косъм на свобода, нито сантиметър плът. После помня че само ми се повръщаше, не буквално, персонални проверки, банкомати само на арабски, чейндж бюра без обявен курс, счупиха ми куфара-което е изисквало сериозни усилия, организиран вечерен тур по улиците на Рияд-без свободна разходха, не можеш да снимаш хора, не можеш да снимаш обществени сгради, воении обекти и т.н. знаете че не можеш и да се заглеждаш-не че имаше по какво, дюкян със мега скъпи сувенирни  боклуци (пазарите бяха затворени) и обратно на най-голямото летище в света-през 76-а само че от тогава не са залепили една плочка и сега е едно от най лошите-на мен ми е фаворит в черния списък.

С две думи беше кратко, но мнооого отвратително и толерантността ми някак намаля.

При излитане на около 1000 метра се опитах да снимам нощен Рияд-наистина свети много, но едната стюардеса ме видя, хвърли корана и препречи с ръце обектива-не преувеличавам!

интересно..само не разбрах , как сте направили нощна разходка по улиците...виза имахте ли?... не се ли стои само на летището?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Често в блоговете се появяват разни оферти за парковете,  дали стават за сафари for dummies или само заглавията им са хубави 🙂

 

 

https://www.urlaubstracker.de/?p=103721&utm_source=sa

 

https://www.urlaubstracker.de/?p=135012&utm_source=sa

 

 

https://www.urlaubstracker.de/?p=140713&utm_source=sa

 

 

И друго което  излиза отвреме-навреме,  макар темата да не включва Южна Африка :

 

https://www.urlaubstracker.de/?p=135837&utm_source=sa

 

Вижда ми се  изключително евтино за такъв тип приключение на фона на това,  което съм изчел в темите. Според вас заслужава ли  внимание ? 

 

 

  • Шок 1
Връзка към коментар

99€ на човек за 3 дни в Серенгети в топ сезон... :girl_to_take_umbrage: Това звучи чак нереално ниско! Ние плащахме по $900 на човек при 6 души група за (уж) 5-дневно сафари, включващо Лейк Маняра, Тарангире (които са по-евтини паркове и се включват от организаторите за пълнеж), Серенгети (уж два дни, реално 24 часа) и Нгоронгоро и цената беше сред най-ниските оферти. 

 

Ако някой пробва това 3-дневно сафари в Серенгети (аз и без друго ако сега организирах сафари в Танзания, бих избрала само Серенгети и Нгоронгоро), ще ми бъде интересно да сподели впечатления.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз затова питам да не е нещо при което ще те закарат да надникнеш в парка над "оградата"  и дотам ( образно казано). 

Дори само двете нощувки  в близост до парка да включва пак изглежда евтино за 3-4* настаняване. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Аз затова питам да не е нещо при което ще те закарат да надникнеш в парка над "оградата"  и дотам ( образно казано). 

Дори само двете нощувки  в близост до парка да включва пак изглежда евтино за 3-4* настаняване. 

Der Serengeti Park ist der größte Safari-Park in Europa, wo Euch auf einer Fläche von 120 Hektar über 1.500 wilde und exotische Tiere aus fernen Ländern in einer naturnahen Umgebung begegnen. Darunter befinden sich Nashörner, Tiger, Löwen, Antilopen, Affen, Kamele und Bären. 

Това е в Европа - мечки, тигри, камили, к'вот ти душа иска и за без пари. И в Щатите има такива паркове.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

Кой да чете :))) 

Ясно и благодаря !!! 

 

А за Крюгер? 

 

Ще трябва да ги проверя на Гугъл къде са местата, нещо ми се видя на брега на река Блайд. Той каньона е много красив, ама да видя дали реката влиза в парка Крюгер, че не знам. То там не е и толкова евтино май, ще го проверя и ще ти пиша. По принцип е по-добре да се търси сафари по разни специализирани места, агенти или директно от лагерите. Ако не си караш сам колата, което не е лоша опция, в Крюгер в момента сафари с гид (ако не си с още много хора) излиза нещо от сорта на 260-280 долара на вечер (обяд май отделно). Ако си караш сам би могло да е доста по-евтино. Можеш да влезеш с организирана група за сафари в парка и без да спиш вътре, но едва ли ще е голямо преживяване, въпреки, че не е изключено да видите интересни животни.
 

 

Moholoholo Ya Mati Lodge не е вътре в парка Крюгер, не е и в някой от хубавите частни паркове около него. Не се занимавай с тази оферта (според мен).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.