Прескочи до съдържание

Здравейте :)


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Казвам се Десислава. Имам жесток страх от летене. Не съм се качвала на самолет от 2009г. Тогава летях до Египет. Същата година трябваше да летим до Венеция. Самолетните билети бяха купени, от мен се очакваше просто да се кача на самолета. Изобщо не отидох до летището. Няколко месеца по-късно все пак посетихме Венеция, заедно с Флоренция, Пиза и Верона, но без полети. Заради страха от летене се принудих да организирам пътуванията сама или чрез агенция. Бих могла да съм полезна много със самостоятелните пътувания в Гърция, особено Йонийските острови - посетила съм Закинтос, Кефалония, Лефкада и Корфу, всички самостоятелно организирани с личен автомобил. Някои даже и съм ги повтаряла. Познавам добре и ръкавите на Халкидики, в това число и къмпингите в Ситония. На Тасос съм всяко лято, нещо като старт на лятото. Всички останали дестинации в други държави в Европа са били с помощ от агенции. Мечтая за много далечни дестинации, защото Европа вече ми е тясна, но първо трябва да реша проблема с летенето. Проблемът е, че заради моя проблем лишавам и любимите си хора от по-екзотични дестинации, а и освен това ги съсипвам от път. Тази пролет 6 приятелки решихме да посетим Южна Италия. Всичко бях измислила - 6 приятелки --> два автомобила --> път до Игуменица, който познавам добре --> ферибот през нощта и Бонджорно, Италия :) Да, ама не. Едната приятелка категорично отказа да пътува 9-10 часа с ферибот, вместо 1 час със самолет. И така реших, че е време да се изправя срещу страха. На 26 април, живот и здраве, летим за Бари. От сега изпитвам ужас само при мисълта за полета и силно се надявам на летището да не се откажа. Стискайте ми палци. Резервирахме самолетни билети, нощувки и начертах маршрут. Единствено остана рент а кар... там нещо ни куца организацията и понеже правих план да пътуваме с личните си автомобили и ферибот, сега срещаме трудности с резервирането на рент а кар. Ако някой може да помогне ще се радвам много! Относно летенето, знам статистиките, изчела съм всичко що има за аерофобията, но дори и добрите статистики не ми помагат, така че, ако някой знае друг метод за преодоляване на страха от летене нека да сподели опит. Всичко ще ми е полезно. Иначе маршрута, който съм начертала е: Бари - Матера - Мартина Франка - Алберобело - Остуни и Полиняно А Маре. Ако остане време ще посетим Чистернино и Локоротондо. Идеята дойде от един ресторант, на който случайно попаднах в класация на 18-те най-невероятни ресторанта в света. Ресторантът се казва Grotta Palazzese и се намира в Полиняно А Маре във вътрешността на открита пещера с гледка към морето. Заради него започнах да чета за Южна Италия и от материалите, на които попаднах се влюбих в Матера и трулите в Алберобело. В крайна сметка може и да се разминем с вечеря в пещерата, защото ресторантът май-май работи само през летните месеци, но все пак стискайте палци. Прекрасни пътувания пожелавам на всички.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мечтая за много далечни дестинации, защото Европа вече ми е тясна, но първо трябва да реша проблема с летенето. 

 

Че как са пътували хората преди самолетите?!? Ще ти кажа - много по-пълноценно! ;)

Връзка към мнение

Здрасти! Аз в Бари ползвах тези и останах доволен - евтинки са и не правеха проблеми.

Предполагам, че кредитната карта и тук е задължителна... Оказа се, че нито една от нас няма кредитна карта. Всички сме с дебитни. Решихме да ползваме кредитна на някой друг, но пък се оказа, че компаниите предоставят автомобила на човека с кредитната карта. Абе, пълно мазало. Не знам как се озовахме в тая крива ситуация.

Връзка към мнение

Предполагам, че кредитната карта и тук е задължителна... 

Всъщност наистина ми поискаха кредитна карта и казаха, че е задължително. Но аз нямах. Казах, че имам само дебитни, което първоначално не ги удовлетвори, докато не видяха, че едната е на Уникредит. Та минах с нея :)

Връзка към мнение

Че как са пътували хората преди самолетите?!? Ще ти кажа - много по-пълноценно! ;)

Хахахха, и аз така пътувах досега. А сега до април месец ще има да го мисля... и наистина няма да се очудя, ако не се кача. Да не говорим, че дори и да се кача, да дойде от незнайно къде тая смелост, по време на почивката пак ще мисля прибирането. Реално и почивката няма да ми е пълноценна. За капак, прелиствам тук темите и малко след като се представих попадам на тема "самолетни катастрофи"... Да ме пита човек, кой ме би през ръцете да отварям тая тема :(

Всъщност наистина ми поискаха кредитна карта и казаха, че е задължително. Но аз нямах. Казах, че имам само дебитни, което първоначално не ги удовлетвори, докато не видяха, че едната е на Уникредит. Та минах с нея :)

Значи в краен случай ще опитаме там намясто. Или в още по-краен случай ще си направим голямо жп приключение :)

Връзка към мнение

Здравей :)

 

Оправяте ли се с английския? Ако да, вижте тази агенция. Трябва да им драснете едно писъмце. Виждам, че аерогарата в Бари е в списъка им.

 

http://indigocarhire.co.uk/faq/car-hire-with-a-debit-card-in-italy/

 

Trustpilot им дават добри ревюта...

 

Ако тръгнете да пишете, драснете и тук.

 

https://debitcardcarhire.com/italy-car-hire-with-a-debit-card/

 

Не знам какъв е ефекта, защото аз ползвам с кредитна карта, но ще ви струва усилия за едно писъмце, а знае ли човек :)

 

Поздрави!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

https://debitcardcarhire.com/italy-car-hire-with-a-debit-card/

 

Не знам какъв е ефекта, защото аз ползвам с кредитна карта, но ще ви струва усилия за едно писъмце, а знае ли човек :)

 

Поздрави!

 

Благодаря много! Веднага ще им пишем.

 

P.S. Съвсем бебе съм във форумите... и не знам каква е разликата в бутоните цитати мултицитат. Не знам и как го правите това да не копирате целия текст на предходния (както горе е направил с моя текст за кредитната карта real optimist) моля да ме извините за невежеството. Някой, ако пожелае може и затова да ме светна, за да не дразня с дългите цитати. Аз сега опитах да изтрия част от текста на Летяща, но не знам дали ще се получи :( ... очевидно не ми се получи.

Редактирано от D.A.Serendipity
Връзка към мнение

https://debitcardcarhire.com/italy-car-hire-with-a-debit-card/

 

Не знам какъв е ефекта, защото аз ползвам с кредитна карта, но ще ви струва усилия за едно писъмце, а знае ли човек :)

 

Поздрави!

 

Благодаря много! Веднага ще им пишем.

 

P.S. Съвсем бебе съм във форумите... и не знам каква е разликата в бутоните цитати мултицитат. Не знам и как го правите това да не копирате целия текст на предходния (както горе е направил с моя текст за кредитната карта real optimist) моля да ме извините за невежеството. Някой, ако пожелае може и затова да ме светна, за да не дразня с дългите цитати. Аз сега опитах да изтрия част от текста на Летяща, но не знам дали ще се получи :( ... очевидно не ми се получи.

 

Колко е свежо да се открие форумно бебе при нашето скучно динозавърство.,. Не се шегувам :)

 

На въпроса ти - виж в долния десен ъгъл на мнението, което би искала да цитираш. Там има бутонче ЦИТАТ. Като го натиснеш, целият текст излиза цитиран - както сега твоя. Можеш да изтриеш каквото искаш. Пишеш под него :) И наистина пишете на Indigo cars. Кой знае какво ще се получи...

Връзка към мнение
Колко е свежо да се открие форумно бебе при нашето скучно динозавърство.,. Не се шегувам :)

 

На въпроса ти - виж в долния десен ъгъл на мнението, което би искала да цитираш...

 

А колко е свежо да те посрещнат свежарски настроени свежи динозаври :)

Да опитаме с триенето на цитата, сега.

Ихххх, пак не се получи... може би, не трябва да трия текста в тези скоби [ ] в началото и края... или?

Връзка към мнение

Точно така, това в квадратните скоби определя, че текста е цитат и като го махнеш, вече не е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблема със страха от летене го разбирам, познавам двама човека с такъв.

Единият е летял първоначално и след това  спря, вторият не е летял никога и не иска да чуе, няколко пъти е бил на косъм да го гонят от работа, защото отказва да ходи в командировки(в ИТ сферата е малък началник).

След като си изчела всичко по темата, няма кой да ти помогне, ако не ти самата.

Друг вариант е посещения при психолог, аз съм ходил заради други страхове и ми помогна.

Връзка към мнение

Проблема със страха от летене го разбирам, познавам двама човека с такъв...

.... Друг вариант е посещения при психолог, аз съм ходил заради други страхове и ми помогна.

Това с психолога и аз го обмислям сериозно! ... и може би, е дошло време наистина да опитам и да се доверя на специалист. Относно работата напълно го разбирам твоя познат. Имахме една командировка преди 2-3 години в Румъния. Само дето удар не получих докато не пристигна имейл, че ще пътуваме със служебните си автомобили. Тази година търговската ни среща в края на лятото трябваше да е в Турция. Накараха ни, който е с невалиден паспорт да го поднови. Щеше да се лети. Молила съм се да се размине този полет със седмици и се размина. В последния момент смениха дестинацията - Гърция. Все ми се разминава. Даже още не вярвам как се навих да направим това предстоящо пътуване със самолет. И сега ми е притеснено, но знам че като дойде 26 април ще съм в паника. Дотогава имам време да посетя психолог и дано имам твоя късмет да ми помогне.

Връзка към мнение

Хахахха, и аз така пътувах досега. А сега до април месец ще има да го мисля... и наистина няма да се очудя, ако не се кача. Да не говорим, че дори и да се кача, да дойде от незнайно къде тая смелост, по време на почивката пак ще мисля прибирането. Реално и почивката няма да ми е пълноценна. За капак, прелиствам тук темите и малко след като се представих попадам на тема "самолетни катастрофи"... Да ме пита човек, кой ме би през ръцете да отварям тая тема :(

 

На твое място бих взела трите най-авантюристично настроени приятелки и хайде с количката на дълъг път, пък по-капризните - на самолетчето и среща на място. Там вече ще го мислите как да стане с транспорта... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла! Ако искаш продължи дискусията за колата под наем в другата тема, видях че си харесала мнението, общо взето съветите там се отнасят и за теб. Дали пък темата не е пусната от някоя от приятелките ти? :)

 

http://magelanci.com/topic/6190-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B2-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/

 

За страха от летенето наистина има психолози и цели курсове, кокто включват дори полети. Колко помагат не съм сигурен. 

Връзка към мнение

Няколкостотин милилитра твърд алкохол (така че едва да се държиш на краката си и да заспиш веднага като седнеш на седалката в самолета) дали няма да го решат тоя проблем с летенето?

Редактирано от Gruntax
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла! Ако искаш продължи дискусията за колата под наем в другата тема, видях че си харесала мнението, общо взето съветите там се отнасят и за теб. Дали пък темата не е пусната от някоя от приятелките ти? :)

 

http://magelanci.com/topic/6190-коли-под-наем-в-бари-помощ-и-съвети/

 

За страха от летенето наистина има психолози и цели курсове, кокто включват дори полети. Колко помагат не съм сигурен.

 

Да, темата е пусната точно от приятелка от шесторката. Но вече обмислям идеята на Meidj :)

Няколкостотин милилитра твърд алкохол (така че едва да се държиш на краката си и да заспиш веднага като седнеш на седалката в самолета) дали няма да го решат тоя проблем с летенето?

Твърдият алкохол горе на 11хил. превръща страдащите от аерофобия в още по-страшни паники. Поне така пишат специалистите. Нямам идея дали би помогнал или точно обратното.

Връзка към мнение

Да, темата е пусната точно от приятелка от шесторката. Но вече обмислям идеята на Meidj :)

 

Идеята на Meidj е добра, но все пак помисли дали да не рискуваш със самолета. Единствено с експериментална цел, може пък да видиш, че не е толкова страшно и това ще ти отвори целия свят извън Европа. Няма по-добър тест за това от полет като този до Бари, защото е от по-кратките възможни от София. Не е като да се качиш до Дубай или даже някъде на презокеански. 

Връзка към мнение

Добре дошла! Старо, изпитано средство срещу страха от летене е... алкохола, но за подобни фобии хомеопатията също прави чудеса /ако лечението е изписано от наистина добър класически хомеопат/. :)  Успех с полета. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла! Старо, изпитано средство срещу страха от летене е... алкохола, но за подобни фобии хомеопатията също прави чудеса /ако лечението е изписано от наистина добър класически хомеопат/. :)  Успех с полета. :)

Добре заварила, Теди! Всъщност аз работя във фармацията и съм малко скептично настроена към хомеопатията. Не я отричам, просто съм преднамерена, но това не ми пречи да опитам :) Благодаря за съвета. Знае ли човек, може да ми хареса отново летенето и да повярвам в хомеопатията :)

Връзка към мнение

Моя позната с много тежка фобия към кучета се излекува. Разказа ми как майка й се разплакала като я видяла да гали куче. Ние с децата се лекуваме с хомеопатия от 8 г., затова мога да ти кажа, че скептицизма ти трябва да е насочен към лекарите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моя позната с много тежка фобия към кучета се излекува. Разказа ми как майка й се разплакала като я видяла да гали куче. Ние с децата се лекуваме с хомеопатия от 8 г., затова мога да ти кажа, че скептицизма ти трябва да е насочен към лекарите.

Точно лекари са ежедневието ми. Скептицизма идва от там, че едната половина от тях са "ЗА" хомеопатията, а другите категорично я отричат. Чела съм и там много... стотици дискусии заливат нета на тази тема. Скептицизма идва и от плацебо ефекта, който е най-често даван като пример за ефект. Но както казах, не я отричам, а и съм склонна да опитам всичко, ако има дори и 000,1% шанс да ми помогне си струва да опитам всичко. Тъй че сърдечно благодаря за насоката. Със сигурност ще опитам и това.

Точно лекари са ежедневието ми. Скептицизма идва от там, че едната половина от тях са "ЗА" хомеопатията, а другите категорично я отричат. Чела съм и там много... стотици дискусии заливат нета на тази тема. Скептицизма идва и от плацебо ефекта, който е най-често даван като пример за ефект. Но както казах, не я отричам, а и съм склонна да опитам всичко, ако има дори и 0,1% шанс да ми помогне си струва да опитам всичко. Тъй че сърдечно благодаря за насоката. Със сигурност ще опитам и това.

Връзка към мнение

Идеята на Meidj е добра, но все пак помисли дали да не рискуваш със самолета. Единствено с експериментална цел, може пък да видиш, че не е толкова страшно и това ще ти отвори целия свят извън Европа. Няма по-добър тест за това от полет като този до Бари, защото е от по-кратките възможни от София. Не е като да се качиш до Дубай или даже някъде на презокеански. 

 

Междуконтиненталните са на големи, хубави самолети, не на тези раздрънкани маршрутки с крила! Предполагам и стюардесите там са по-добре подготвени как да реагират и да предразполагат пътниците със страх от летене. Тези по нискотарифните са си чиста проба сервритьорки и касиерки... Това казва моето чисто лаишко и леко предубедено наблюдение.

 

Иначе най-известният ми случай на страх от летене е на Денис Бергкамп, бивш холандски футболист. Човекът не искаше и да чуе за самолети и треньорите му бяха вдигнали ръце от него. В Европа как и да е, ама как беше пътувал за световното в САЩ обаче, не мога да се сетя?  :)

 

Интересна тема, може би е добре и тя да се цепне като отделна дискусия. Между другото ме подсети и за една неприятна случка във въздуха наскоро. Започнал съм да я описвам и ще я пусна до минути. Съжалявам предварително, че ще уплаша допълнително колежката, но за такива неща по-добре човек да е подготвен предварително, за да не го хване паниката във въздуха, като му се случи за първи път.

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.