Прескочи до съдържание

До Валенсия и обратно с баба /8.03-12.03.2016 г./


Ники Петров

Препоръчани мнения

Здравейте,магеланци ! До пътуването ни с баба до Валенсия остават 29 дена,а аз се чуствам доста неподготвен или по-скоро обезпокоен от това как ще запълним тези 5 дена.Имам една симъл програма,която включва това:

8.03.17:00 излитане от софия.Пристигане.Нощувка

9.03.Посещение на Биопарк и разходка из Валенсия

10.03.посещение на модерния град и Аквариума

11.03.разходки из Валенсия

12.03.Разходки из Валенсия

Въпросът е има ли какво толкова да се разглежда из Вленсия или да отскочим до някое друго близко градче.Изгледах епизода на Орел и Решка,но те бяха за 2 дена там и не открих нищо същественно.Моля ви за помощ :)

Връзка към коментар

Разходете се до плажа - с автобус N19 от кметството, за около 30 мин се стига - билетчето е 1,50 евро в посока. В града се качете на върха на кулата, има много готина гледка :)

Връзка към коментар

5 дни са много, още повече през зимата..

Валенсия не е от най-интересните градове в Испания, а наоколо няма нищо което да си заслужава ходенето.

 

Вземете си една туристическа карта и карайте бавно наред, не виждам какво друго може да се измисли.

Интересните места са ясни, аквариума и зоната около него.


Винаги съм я оприличавал на Милано, голям град, но с много по-малко интереси неща, от други по-малки градове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите.Разбирам,че 5 дена са много,но просто полетите го налагат.Ще видим,надявам се да не усетим скуката

Връзка към коментар

Посетете музея, може цял ден да прекарате там: Valencia's City of Arts and Science Museum (Ciudad de las Artes y de las Ciencias)

След проверка в Google,установих,че същите сгради аз наричам модерния град  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

5 дни са много, още повече през зимата..

Валенсия не е от най-интересните градове в Испания, а наоколо няма нищо което да си заслужава ходенето.

 

Вземете си една туристическа карта и карайте бавно наред, не виждам какво друго може да се измисли.

Интересните места са ясни, аквариума и зоната около него.

Винаги съм я оприличавал на Милано, голям град, но с много по-малко интереси неща, от други по-малки градове.

 

Тотално не съм съгласен с това мнение. Валенсия си е супер град, в който има за всекиго по нещо. Аз съм го запомнил с паелята, аквариума и приятните градски разходки, в които не гониш някаква програма по ултра мега яките забележителности от туристическите брошури, а си разпускаш и се кефиш на самата разходка. 

 

Считам че и в този период на годината е по-удачно за посещение, отколкото през лятото, когато ще е пълно с туристи и жегичката ще удря право в главата. Аз бях в средата на февруари, температура около 18 градуса - чудесно си уплътнихме 3-те дни. А бяхме тръгнали с предубеждението, че ще е скучен град и си бяхме приготвили еднодневна ЖП-екскурзия до Аликанте, ама така и не остана време за това.

 

Иначе изпускате огнения фестивал Лас Фаляс за няколко дни. Шанс, казват, че било интересно, ама и с цените е щяло да бъде различно вероятно. Експерт "фестивали" да каже =) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имненно заради ненатоварената програма избрах този прекрасен град.Все пак баба е на 71 години и няма да може да издържи нито жегата,нито тъпканицата пък и това е идеален подарък за 8-ми март :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

 Препоръчвам ти в дните за разходки да обърнеш специално внимание на парка Турия-Сухата река http://www.culturia.org/. Тя започва от Биопарка и приключва до Града на науката /когото наричаш Модерния град/. Можеш да наемеш колело и разходката става много приятна, само не знам баба ти кара ли. Парка Гъливер, любимия парк на децата е там-макар, че ми се струваш големичък за него-хвърли му едно око. В близост до Турия са кралските градини Jardines del Real и кралския дворец, където има папагали - свободно летящи. В кралския дворец посещението е безплатно. Изобщо във Валенсия /без Града на науката и Биопарка/ входовете са символични 1/ 2 евро за малък/ голям човек. Двете кули също предлагат добри гледки към града- Де Серанос и Кварт.

На пристанището има писта на Формула 1 ако си фен.

За съжаление Las Fallas тази година започва на 15.03. и за малко го изпускате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пистата за Ф1 е градска, от типа на Монте Карло. Когато няма състезание, няма писта, остават си нормалните улици и няма нищо за гледане.

Има си и истинска писта за Ф1 и мотори, но тя е извън града.

Връзка към коментар

Пистата за Ф1 е градска, от типа на Монте Карло. Когато няма състезание, няма писта, остават си нормалните улици и няма нищо за гледане.

Има си и истинска писта за Ф1 и мотори, но тя е извън града.

Разбира се - тя функционира реално от 2008г. до 2012г. Аз просто казах, ако е фен да отиде да стъпи на нея.

Аз за друга писта на Ф1 във Валенсия не съм чувала-били ми дал повече инфо.

Връзка към коментар

Разбира се - тя функционира реално от 2008г. до 2012г. Аз просто казах, ако е фен да отиде да стъпи на нея.

Аз за друга писта на Ф1 във Валенсия не съм чувала-били ми дал повече инфо.

Имат 'Рикардо Тормо' до Честе. Ходи се с влакче. По това време може дъ се провеждат тестове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имненно заради ненатоварената програма избрах този прекрасен град.Все пак баба е на 71 години и няма да може да издържи нито жегата,нито тъпканицата пък и това е идеален подарък за 8-ми март :)

Добро дете :) ! А мислил ли си за варианти с влак до Барселона или Мадрид в един или два от дните? Не съм ходила в Испания и го пиша, защото ми беше като идея при едно неосъществено пътуване.

Връзка към коментар

Добро дете :) ! А мислил ли си за варианти с влак до Барселона или Мадрид в един или два от дните? Не съм ходила в Испания и го пиша, защото ми беше като идея при едно неосъществено пътуване.

Едва ли е уместно да пътуват 350+ км само в едната посока, след като разполагат с пет дни.

Мисля, че на компанията баба и внуче едва ли ще им доскучее заедно.

Много мило!

Връзка към коментар

Добро дете :) ! А мислил ли си за варианти с влак до Барселона или Мадрид в един или два от дните? Не съм ходила в Испания и го пиша, защото ми беше като идея при едно

неосъществено пътуване.

И аз обмислих този вариант,но след като погледнах километрите реших,че ще оставим Барселона за друг път.За Мадрид също .

Връзка към коментар

Заведи баба ти на Местая - стадионът с най-стръмни трибуни в света. :lol:

Може и на Леванте :)

На 02.03 играят с Реал Мадрид ;)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.