Прескочи до съдържание

Филипини-помощни материали


Препоръчани мнения

Здравейте,

Филипини ще има и 2016-та (за който е пропуснал инвазията:) Имам 12 нощи за подготовка,план,организация и всичко останало. Бих помолила за гид, ако някой може да услужи до края на март (утре съм в Джепето)

Както и всяка организационна, финансова, практическа и селектирана информация тип Уикитравел би ми помогнала много, че изпаднах в странна емоция тип притеснение спрямо спонтанната реакция и придобития билет :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре, Гери, ще се справиш за толкова време и много ще ти хареса  ;)

Започни с някаква предварителна идея какъв ще е бюджетът ви, за да имаме някакъв старт. 

После погледни как се движат цените на cebu до Пуерто Принцеса, Боракай, Себу. При нас периодът беше доста дървен, така че си обикаляхме около Себу, където има гмуркане с китови акули, Шоколадови хълмове, прекрасни плажове. Аз изобщо не съжалявам.

Около Манила има вулкани, езера с вулкани, оризови тераси, тур 1000 острова и занимания за няколко дни, достъпни със сухопътен транспорт.  

Около Пуерто Принцеса има подземна река и ABC турове, които така и не проучих в детайли, но такива скали и море си виждала в Тайланд.

Боракай ти е ясен какво има, но ще ти пратя после подробни непроверени лично напътствия за там. 

 

Ако не се получи със стандартните атракции от магеланска инвазия 2015, ще си говорим хопотетично и за останалата част от Филипините. Но първо помисли какво ти се прави и как си го представяш. 

 

П.П. Пращам ти във фейсбук таблица с нашите безбожни разходи в коледния период, програма и хотели. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мерси за куража :)

Бюджет - около 45 долара на ден (храна, настаняване, вътрешни полети, всичко осреднено:)

Искам да видим част от стандартните атракция тип Шоколадови хълмове, оризови хълмове, поне 1 вулкан и плажове....много плажове :) 

Това, което не искам е да има комплекси, частни плажни ивици и т.н

Ще потърся впоследствие дали има национални паркове както в Тайланд.

П.П. Ще чакам файлчето като можеш да го изпратиш:)

Връзка към коментар

45$ на човек ли? Не мога да свикна с този начин на смятане, аз слагам общата сума. 

 

Тема-дневник на Тони - на мен ми беше полезна, а и има много снимки, за да добиеш представа за района около Пуерто Принцеса. 

 

Тема-дневник на Оги - тук има разходи и програма, мисля че само Оги е писал за района около Манила толкова детайлно. 

 

За островите довечера ще ти кажем на кои защо се спряхме и кои пропуснахме заради липса на постоянен ток например :) А може на вас да ви допаднат :)

 

За Боракай, до който не стигнахме, имам пълно доверие на Petkan и ще го попитам дали може да публикувам неговото описание, за да прецениш дали ще ти е интересен този остров.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Говорим за около 1 000 долара на човек за 22 дни. Мерси за селектираната информация - правя план и почвам да чета (след като отментна малко служебни задачки ест.....)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаш малък проблем - полетът Манила - Пуерто Принцеса ще ти е около 40 евро на човек. 

 

Гледам, че Манила - Себу е около 20 евро на човек. Себу - Манила ще е около 25 евро.

 

Пуерто Принцеса - Себу е около 50 евро на човек.

 

Ако се приеме, че в тези райони ще въртиш, май ще ти трябват по $135 на човек за полети. Т.е. остават по $38 на човек за другите разходи.

 

Може би ще се вместиш в $10 на човек за нощувка. 

 

Не знам колко ядете, дано има и повечко плодове, за да стане и по-евтино. $10-15 на човек ще стигне.

Остават $13 за трипчета/транспорт. 

Изглежда постижимо. 

П.П. Вземете си долари за обмяна.

Редактирано от Gentleman Basta
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На база предишното ходене в Азия - точно по този начин са ми разпределени разходите по пера (в главата за сега:)

Само полети не съм включвала, а и трипчетата ги смятах преди грубо казано на 3 дни по 1 за по 30 долара, настаняването ни беше макс по 10 долара на човек, би трябвало във Филипини да не е по-скъпо...та да - надявам се да наглася сметките на място по моите представи:)

А от тук обменяхте ли песо или тръгвате с долари и там сменяте с местната валута?

Връзка към коментар

Може да обмените малко песо за първоначални разходи,стига да има налични по бюрата.При моето търсене,успях да намеря само тук:http://www.factorin.bg/bg/clients/currency/

На летището в Манила не е проблем да се сменят долари и курсовете не бяха лоши.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вземи си някакви начални. И чейнджа на Графа ще ти свърши работа.

 

В Манила не съм бил, но на летището на Себу курсовете са дървени.

 

Нагласи програмата и после проучи къде е най-доброто място за смяна по пътя и се зареди със съответното количество начално песо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз потвърждавам казаното от Dian, че курсовете на летището изобщо не са лоши. Даже ние не бяхме взели от тук абсолютно никакво песо. По-късно се наложи да обменяме отново в Думагете и Тагбилиран, но ги сменихме на по-лош курс, но тогава имаше май голямо движение на долара, така че може и на това да се дължи.  На нас средна цена на нощувка ни излезе 28 евро за двама (и аз като Линд не ги смятам на човек, даже си ги записвам в лева  ;) ), а средна цена на вътрешните полети - 9 евро на човек, но нашите полети са купувани все от промоции и много преди пътуването, а доколкото разбирам твоето е скоро...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пуерто Принцеса изобщо не сме я виждали, бяхме в Ел Нидо и на мен ми хареса, бих останала повече време, ако сега правя програмата, щях да го комбинирам като Тони с Корон. Ако трябва да се лишавам от някое от местата, които сме посетили, то това щеше да е Боракай. Не успя да ме грабне.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А ние така царски си починахме на Боракай -  перфектен плаж, страхотна морска храна - отядохме си на пресни омари, лангусти, риба-тон и каквото се сети човек. :)

Ама зависи на кого какво му харесва. Ние след всичкото обикаляне си бяхме оставили няколко дни за почивка там.

Връзка към коментар

 

Ама зависи на кого какво му харесва. 

Именно ;) ! Там е работата, че на мен са ми различни разбиранията за перфектния плаж  :). White beach е наистина като картичка, но не ми е уютно там, особено с цялото това щъкане на народа нагоре-надолу, много повече ми допаднаха другите плажчета, които посетихме на острова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кога са  полетите? Напоследък Cebu paciffic пак са се активизирали с промоциите на вътрешни полети, дебни ги. Аз за 14 дни се оправих с 30 000 песо, не съм се лишила от нищо. Полетите не са включени в тази сметка.

Връзка към коментар

Кога са  полетите? Напоследък Cebu paciffic пак са се активизирали с промоциите на вътрешни полети, дебни ги. Аз за 14 дни се оправих с 30 000 песо, не съм се лишила от нищо. Полетите не са включени в тази сметка.

Полетите са 22.02 - 16.03, но за момента не мога да дебна за вътрешни полети, защото едва сега се запознавам що е то Филипини..скоро :)

Връзка към коментар

Искам и аз, мооля! 

 

О, бях забравила, че имаше въпроси. Моля Жижо или Гери да ти я пратят, защото я нямам на служебния компютър. 

П.П. Но ние бяхме отдалечени от всякакви хора и шумотевица, не знам дали би било подходящо за теб. Останала съм с впечатление, че предпочиташ фойерверки и повече екшън. Поне по празниците. 

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

О, бях забравила, че имаше въпроси. Моля Жижо или Гери да ти я пратят, защото я нямам на служебния компютър. 

П.П. Но ние бяхме отдалечени от всякакви хора и шумотевица, не знам дали би било подходящо за теб. Останала съм с впечатление, че предпочиташ фойерверки и повече екшън. Поне по празниците. 

Изпращам я!

От мене имаш гайда на Лоунли планет за Филипините.

Другото съм го написал в отчета.

На 4-та страница съм :) Благодаря за детайлния опис и за съдействието за гида :)

Връзка към коментар

Lindt, на 10 Февр. 2016 - 11:51, написа:snapback.png

О, бях забравила, че имаше въпроси. Моля Жижо или Гери да ти я пратят, защото я нямам на служебния компютър. 

П.П. Но ние бяхме отдалечени от всякакви хора и шумотевица, не знам дали би било подходящо за теб. Останала съм с впечатление, че предпочиташ фойерверки и повече екшън. Поне по празниците. 

 

Изпращам я!

 

P.S. За самата Нова Година - да (иначе не държа изобщо...). Което с оглед региона не е никакъв проблем да се измъдри отскачане на 31-ви вечерта до Куала Лумпур или Хонконг, например - на път за Лондон :) Което го планирам за някога...

 

P.P.S. Благодаря! 

Връзка към коментар

Сега за притежателите на моята програма:

 

В Сикихор хотелчето беше на самотен залив, държано от изкукал 80 годишен американец, който вярваше, че морски дарове не трябва да се ядат в Азия и ресторантът съдържаше лук, моркови и хрян, понякога пиле и свинско, както и кокосови орехи. Но си имахме цял залив без пясък за нас, както и колиба без прозорци и спяхме на шума на вълните. Нямаше вариант да намерим друго в околността обаче, пълен монопол  ;)

Островът е приятен и достъпен от Себу, но препоръчвам да изберете друг район. 

 

На Камигин избрахме този хотел, защото човекът предлагаше и двата тура, които искахме и имаше добра оценка, а е затворен цикъл и буди доверие. Лоша идея, не можехме да се разминем в стаята си и нямахме градинка или поне тераса. Самият остров иначе е чист, красив, мирише добре и има интересни атракции. Няма плажове обаче, освен една ивица бял пясък срещу острова, достъпно  с лодка. Иначе имаше водопади, езерце с рибки, които да ни хапят краката, естествено газиран басейн, един много приятен комплекс с горещи извори и въобще не е като да няма какво да се прави, ако си търсиш нов начин за мързелуване. 

Минусът е, че няма ферибот, а само полет от Себу два пъти седмично. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

П.П. Пращам ти във фейсбук таблица с нашите безбожни разходи в коледния период, програма и хотели. 

Може ли и на мен, ако не е нахално. И аз имам евентуално планове за там за тази Коледа.  :rolleyes:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.