Прескочи до съдържание

Eurowings - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Еurowings пуснаха най-сетне дълго отлаганото разширение на мрежата си, което беше обявено че ще се случи преди Нова година и след това - отменено.

Разширението вече е факт и новото за БГ е сезонна линия Дюселдорф -  Варна : 

Dusseldorf – Varna 29JUN16 – 24AUG16 1 weekly A320, Wednesday
 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

...цялата приказка :
 

Dusseldorf – Alicante eff 28APR16 2 weekly A320
Dusseldorf – Bastia eff 30APR16 1 weekly A320
Dusseldorf – East Midlands eff 28MAR16 6 weekly CRJ900
Dusseldorf – Kavala eff 30APR16 1 weekly A320
Dusseldorf – Las Palmas/Gran Canaria eff 30APR16 1 weekly A320
Dusseldorf – Mahon eff 04MAY16 1 weekly A320 (2 weekly from 03JUL16)
Dusseldorf – Varna 29JUN16 – 24AUG16 1 weekly A320
Hamburg – Cagliari eff 07MAY16 1 weekly A320
Hamburg – Ibiza eff 30MAR16 2 weekly A320
Dusseldorf – Edinburgh eff 24MAR16 3 weekly
Dusseldorf – Lisbon eff 27MAR16 3 weekly
Vienna – Alicante eff 27MAR16 2 weekly
Vienna – Bastia eff 02APR16 1 weekly
Vienna – Faro eff 02APR16 1 weekly
Vienna – Rome eff 27MAR16 4 weekly
Vienna – Valencia eff 29MAR16 2 weekly
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Ако им резервирам базисната тарифа в която няма избор на място, ще ни сложат ли автоматично всички които сме на една резервация един до друг или има опасност да седим на отдалечени седалки?

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 2016. 05. 12. в 12:35, Topfly каза:

Ако им резервирам базисната тарифа в която няма избор на място, ще ни сложат ли автоматично всички които сме на една резервация един до друг или има опасност да седим на отдалечени седалки?

Все още ми е актуален въпросът!

Връзка към коментар
58 minutes ago, Topfly said:

Все още ми е актуален въпросът!

Няма достатъчно магеланци, които да летят с тази а/к, но няма и оплакали се в социалните мрежи. Според мен е по-вероятно да са заедно, но не съм сигурен....

Връзка към коментар
преди 8 часа, akair каза:

Няма достатъчно магеланци, които да летят с тази а/к, но няма и оплакали се в социалните мрежи. Според мен е по-вероятно да са заедно, но не съм сигурен....

Скоро ще ми се налага резервация и особено при трансатлантическите полети цените за резервираните места са доста солени :( Чекирането обаче може да се направи само 72 часа преди полета...За пътуващи семейства не намирам никаква отстъпка :(

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При Lufthansa, които са фирмата майка, цените за резервация на места също са "солени" (мисля, че беше нещо от сорта на 50€ на отсечка на билет), а чекирането е позволено само 24 часа преди полета, но по време на checkin-a имаш възможност да си избереш места от свободните (естествено без премиум такива), които бяха доста и можеха да се изберат съседни. Предполагам, че при дъщерната им Eurowings положението ще е същото - по време на чекирането ще можеш да си избереш съседни седалки без да плащаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 hours ago, chandni said:

Предполагам, че при дъщерната им Eurowings положението ще е същото - по време на чекирането ще можеш да си избереш съседни седалки без да плащаш.

Така изглежда: https://www.eurowings.com/en/information/services/help/questions/can-i-select-a-seat-during-check-in.html

Quote

Can I select a seat during check-in?

Yes, seats can be selected for all Eurowings flights. If you check in at one of our counters, you will be assigned a seat, but if you choose web check-in, mobile check-in or self-service check-in, you will be able to reserve a seat at no extra cost.1

 

1 Does not apply to seats with more legroom.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, chandni каза:

При Lufthansa, които са фирмата майка, цените за резервация на места също са "солени" (мисля, че беше нещо от сорта на 50€ на отсечка на билет), а чекирането е позволено само 24 часа преди полета,

Наскоро купувах билети на Austrian директо през сайта на Луфти и още тогава ми даде да си избера местата без доплащане.

Връзка към коментар
31 minutes ago, tch said:

Наскоро купувах билети на Austrian директо през сайта на Луфти и още тогава ми даде да си избера местата без доплащане.

Защото билетът е бил за тарифа с багаж или бизнес ;) Това е една от "екстрите" на тарифата с багаж (и бизнес).

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , akair каза:

Защото билетът е бил за тарифа с багаж или бизнес ;) Това е една от "екстрите" на тарифата с багаж (и бизнес).

 

Родителите ми пътуваха с Луфти до Ню Йорк  с чекиран багаж, но нямаха право на избор на места без доплащане, освен в момента на чекиране. Може би се отнася само за бизнес тарифите.

Връзка към коментар
1 hour ago, chandni said:

Родителите ми пътуваха с Луфти до Ню Йорк  с чекиран багаж, но нямаха право на избор на места без доплащане, освен в момента на чекиране. Може би се отнася само за бизнес тарифите.

 

1 hour ago, tch said:

Моят е в рамките на Европа и с включен багаж.

И аз в рамките на Европа ползвах същата "екстра" :)

 

Връзка към коментар

При чекиране (онлайн безплатно определен брой часове преди полета) избираш сам къде да седнеш ти и останалите пътници с обща резервация. Така че стига да не се чекирате в последния момент и повечето места да са вече заети, не би трябвало да е проблем да седите един до друг. Последно летях днес с тях, с най-евтината тарифа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 7.05.2019 г. в 11:13, Topfly каза:

image.png.128179414cefa114324eb5b121c11a35.png

Първо си помислих, че са решили да се разширяват към Източна Европа, но след това се оказа, че запълват капацитета, който се отвори след фалита на Germania, жалко

Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

по два полета седмично София-Щутгард и София-Дюселдорф също си е някакъв вид разширенийце 🙂

Бях я забравил тази новина 🙂 Дано догодина запълнят "дупката", която остави фалита на Germania и по морето.

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Eurowings започва да лети до София

Германската авиокомпания стартира с два полета - до Щутгарт и Дюселдорф

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2019/10/22/3979850_eurowings_zapochva_da_leti_do_sofiia/

 

Полетите до двата града в Германия ще може да се използват като връзка до други предлагани от превозвача летища, като тя твърди, че предлага 210 дестинации в Европа, включително и полети на дълги разстояния. Компанията лети до Лас Вегас, Маями, Хавана и Варадеро в Куба, Банкок, Пунта Кана и др.

 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар

Още една нискотарифна компания ще лети до София.

Ще има полети и до други градове. 

Според данни на уебсайта на Eurowings, компанията ще извършва полети между София и Барселона, Сплит, Валенсия, Будапеща, Прищина, Щутгарт, Берлин, Загреб, Бремен, Хамбург, Рим и Амстердам.

Eurowings ще стартира полети от София до редица други летища по-късно тази година и през първата половина на 2020 г., също показват данни от уебсайта на компанията.

image.png.4b41a229d8990b34b8ec2168247be4f2.png

За повече инфо цък.

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Още една нискотарифна компания ще лети до София.

Ще има полети и до други градове. 

Според данни на уебсайта на Eurowings, компанията ще извършва полети между София и Барселона, Сплит, Валенсия, Будапеща, Прищина, Щутгарт, Берлин, Загреб, Бремен, Хамбург, Рим и Амстердам.

Eurowings ще стартира полети от София до редица други летища по-късно тази година и през първата половина на 2020 г., също показват данни от уебсайта на компанията.

image.png.4b41a229d8990b34b8ec2168247be4f2.png

За повече инфо цък.

 

 

Ако пуснат директни линии от София до Сплит, Прищина и Загреб ще съм доста доволен. И другите не са никак лоши, но да видим.

преди 5 минути , Alexander каза:

Само името й е нискотарифна на тази АК

Не си съвсем прав - с подходящо планиране и през точните търсачки цените им често падат под €20 в посока.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Ако пуснат директни линии от София до Сплит, Прищина и Загреб ще съм доста доволен. И другите не са никак лоши, но да видим.

Не си съвсем прав - с подходящо планиране и през точните търсачки цените им често падат под €20 в посока.

Дано пуснат! Ще очакаме! 🙂

Нека имаме самолетни връзки и с близките държави за по 10/15 евро. :smile3:

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.