Прескочи до съдържание

магистрала Тракия


Препоръчани мнения

Точно така :)

Аз например много обичам като ходя някъде, да се върна по друг маршрут за разнообразие.

Например:

- преди известно време един уикенд до Старозагорски мин. бани - на отиване по магистралата, на връщане - по подбалканския

- сега последния уикенд до Рилски манастир и Кирилова поляна - на отиване - по магистралата, на връщане - през Самоков и покрай язовира

 

Фичо си пада по "open-jaw" :D

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

По всичко изглежда, че тази година ще ходим на море по магистрала! Не е истина! Доживяхме!

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/07/08/2099358_sled_40_godini_avtomagistrala_trakiia_e_zavurshena/

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Аз пък четох днес някъде, че още на 12.07. ще бъде отворена, за да може за уикенда да се ползва.

Даже имало вариант да се отвори още на 11.07. заради мача на Ботев в Бургас, понеже се очаквали около 10 000-12 000 фена да пътуват за Бургас от Пловдив.

Връзка към коментар

Аз пък четох днес някъде, че още на 12.07. ще бъде отворена, за да може за уикенда да се ползва.

Даже имало вариант да се отвори още на 11.07. заради мача на Ботев в Бургас, понеже се очаквали около 10 000-12 000 фена да пътуват за Бургас от Пловдив.

Моето последно инфо е за 15.07. Но, може и да бъркам и да е за 12.07. Иначе, поне се взима бързо - сега за три часа с отсечката между Сливен и Карнобат, после сигурно и за два и половина ще го взимам. Ето го къде е, всеки уикенд на море, на палатка. :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На 15-ти заради акт 16 :)  Може и за 2 часа да се пробвате разстоянието ,разбира се с много адреналин. ;) С нетърпение чака пускането й, за да честитя на БГЕР. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

На 15-ти заради акт 16 :)  Може и за 2 часа да се пробвате разстоянието ,разбира се с много адреналин. ;)

става и без много адреналин, стига автомобила да го бива за тази работа :)

 

с Москвич осмак и 3 тона адреналин да вкараш, па нема да стане за 2 часа  :biggrin: ...освен ако не е някой тунингован пернишки звяр...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Участъкът до Пловдив е в лошо състояние, а за отсечката след тунелите до Пазарджик пък да не говорим, там просто няма определение за състоянието на пътната настилка. Затова не се изсилвайте със скоростите по това подобие на магистрала. Имам книжка от 1988 г. и не съм спрял да карам кола, но винаги съм много внимателен на този път...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

С парички - фишовете за тотото изчезват

 

То това не е особен повод за гордост. 

 

 

Всички можем да караме бързо, добрият шофьор е този, който знае кога да кара бавно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На 15-ти заради акт 16 :) Може и за 2 часа да се пробвате разстоянието ,разбира се с много адреналин. ;) С нетърпение чака пускането й, за да честитя на БГЕР. :biggrin:

 

Аз първа ще пробвам двата часа сигурно. :D

Връзка към коментар

То това не е особен повод за гордост.

 

 

Всички можем да караме бързо, добрият шофьор е този, който знае кога да кара бавно.

Не всички, не всички. От всяко дърво свирка не става.

Връзка към коментар

Не всички, не всички. От всяко дърво свирка не става.

 

Струва ми се, че не си схванала какво има предвид Заро. В контекста на разговора ще си позволя да поизменя малко изявлението ти за дървото и свирката и ще кажа, че от всяко дърво свирка може да не става, но ковчег - да. Ако ме питаш защо така, отговарям - защото преди години пред очите ми едно дърво, което явно си въобразяваше, че става за свирка, уби 25-годишно момиче, чакащо на спирката автобуса. Ако искаш, ще ти разкажа за агоналните конвулсии на горкото момиче и локвата кръв, която остана дни наред след инцидента. А може и да се разходиш - спирката на 102 на Симеоновско шосе, до гара "Пионер", точно след разклона за "Дианабад". Наскоро станаха 12 години, сигурен съм, че има некролог.

Редактирано от Георги
може да минем без снимките
Връзка към коментар

Струва ми се, че не си схванала какво има предвид Заро. В контекста на разговора ще си позволя да поизменя малко изявлението ти за дървото и свирката и ще кажа, че от всяко дърво свирка може да не става, но ковчег - да. Ако ме питаш защо така, отговарям - защото преди години пред очите ми едно дърво, което явно си въобразяваше, че става за свирка, уби 25-годишно момиче, чакащо на спирката автобуса. Ако искаш, ще ти разкажа за агоналните конвулсии на горкото момиче и локвата кръв, която остана дни наред след инцидента. А може и да се разходиш - спирката на 102 на Симеоновско шосе, до гара "Пионер", точно след разклона за "Дианабад". Наскоро станаха 12 години, сигурен съм, че има некролог.

 

 

 

 

 

Това, да което ти говориш е чиста проба трагедия, ако щеш злополука. Това, за което Заро говореше е излишен героизъм, с което съм абсолютно съгласна. Съвсем друг е въпросът за умението да шофираш и да преценяваш ситуациите и МПС-то, хеле пък при високи скорости. : )

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

Това, да което ти говориш е чиста проба трагедия, ако щеш злополука. Това, за което Заро говореше е излишен героизъм, с което съм абсолютно съгласна. Съвсем друг е въпросът за умението да шофираш и да преценяваш ситуациите и МПС-то, хеле пък при високи скорости. : )

 

Никаква злополука не е. Краят на юни, Симеоновско шосе, около 4 следобед, след кратко преваляване, асфалтът още мокър, сравнително натоварено движение и... двама кретени, които се гонят с колите си в посока Семинарията. Никаква злополука, точно за "героизъм" ти говоря и аз. Високите скорости не са за улиците, нито за пътищата, по които се движат хора. Има специални писти за високите скорости. А част от тия, дето са си мислели, че могат да шофират и да преценяват ситуациите и МПС-то с при високи скорости, с една дума - мислели са се за безсмъртни - можеш да ги видиш на снимките от връзката, която пуснах в предишното си мнение. Друга част от "безсмъртните" за съжаление все още е на пътя.

Връзка към коментар

Никаква злополука не е. Краят на юни, Симеоновско шосе, около 4 следобед, след кратко преваляване, асфалтът още мокър, сравнително натоварено движение и... двама кретени, които се гонят с колите си в посока Семинарията. Никаква злополука, точно за "героизъм" ти говоря и аз. Високите скорости не са за улиците, нито за пътищата, по които се движат хора. Има специални писти за високите скорости. А част от тия, дето са си мислели, че могат да шофират и да преценяват ситуациите и МПС-то с при високи скорости, с една дума - мислели са се за безсмъртни - можеш да ги видиш на снимките от връзката, която пуснах в предишното си мнение. Друга част от "безсмъртните" за съжаление все още е на пътя.

А пък това с кретените-самоубийци - съвсем друга бира. Говоря за разумно шофиране с висока скорост, от разумно управляващ водач. Кажи ми сега, че няма разумно висока скорост.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Абе има, ама май всеки бабаит се мисли за разумен, докато не стане късно...

Според мене като си на обществен път, трябва да се съобразяваш и с другите. Ако няма други хора, т.е. ако си на скоростна писта, прави каквото искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе има, ама май всеки бабаит се мисли за разумен, докато не стане късно...

Според мене като си на обществен път, трябва да се съобразяваш и с другите. Ако няма други хора, т.е. ако си на скоростна писта, прави каквото искаш.

 

Така е, съгласна съм!

Връзка към коментар

Говоря за разумно шофиране с висока скорост, от разумно управляващ водач. Кажи ми сега, че няма разумно висока скорост.

 

Няма! И го казвам с ясното съзнание, че когато съм сам, ми се е случвало да настъпя газта, щото колата ми го позволява. Но след секунди антирадарът в главата ми светва. Имам и втори, още по-силен, антирадар - синът ми на задната седалка. 

 

Голямата заблуда е, че човек управлява колата. Така е, ама само при тръгването, над 20 км в час не ти управляваш колата, а тя теб. И се движиш така както колата се движи. Белята може да стане от най-безумната ситуация - лисица ми е изскачала на пътя, един келеш пред мен се заби в мантинелата на Цариградско, към Созопол 2 коли пред мен стана верижна катастрофа. И всеки път колкото и разумен да е шофьорът, ако не спреш безопасно, значи нещо не е било както трябва. 

 

Затова пак ще повторя - всички можем да караме бързо, добрият шофьор знае кога да кара бавно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Няма! И го казвам с ясното съзнание, че когато съм сам, ми се е случвало да настъпя газта, щото колата ми го позволява. Но след секунди антирадарът в главата ми светва. Имам и втори, още по-силен, антирадар - синът ми на задната седалка. 

 

Голямата заблуда е, че човек управлява колата. Така е, ама само при тръгването, над 20 км в час не ти управляваш колата, а тя теб. И се движиш така както колата се движи. Белята може да стане от най-безумната ситуация - лисица ми е изскачала на пътя, един келеш пред мен се заби в мантинелата на Цариградско, към Созопол 2 коли пред мен стана верижна катастрофа. И всеки път колкото и разумен да е шофьорът, ако не спреш безопасно, значи нещо не е било както трябва. 

 

Затова пак ще повторя - всички можем да караме бързо, добрият шофьор знае кога да кара бавно. 

Така е, така е! Това са непредвидените ситуации и тук е мястото да се отбележи, че трябва железни реакции. Но ... ще внимавам! Дали с деца или без - трябва си отговорност! Моите са и две дори, в повечето случаи съм с тях и ги развозвам на някъде.

Колите са ми страст, не малко съм карала и съм тествала различни возила - и добре тунинговани, но и по-простички модели. 

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.