Прескочи до съдържание

Няколко дни в Румъния - къде да отидем?


stormbringer

Препоръчани мнения

Аз сама себе си учудвам как изведнъж прогледнах за тези мини.Благодаря ти @Topfly за новата мина.

Още по - добре да не е болница, а спа комплекс.''Бабешките лекове'' са изпитани във времето и най- малкото са безвредни.

Ще се ходи по румънско това лято, ама да видим кога и как.;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера в Salina Slanic - Най-голямата в Румъния.

Плащат  се 20 леи на гише и от там мърлява "маршрутка" ще ви вкара в мината. Галериите са запазени в автентичен вид и няма да видите нищо лъскаво, докато се спускате няколко минути към залата.

За жалост няма как снимките да пресъздадат мащаба на това, което може да се види там :)

 

IMG_3383.JPG

IMG_3387.JPG

IMG_3398.JPG

IMG_3400.JPG

IMG_3407.JPG

IMG_3409.JPG

IMG_3413.JPG

IMG_3421.JPG

IMG_3423.JPG

IMG_3427.JPG

IMG_3428.JPG

IMG_3445.JPG

IMG_3446.JPG

IMG_3447.JPG

IMG_3451.JPG

IMG_3452.JPG

IMG_3453.JPG

IMG_3455.JPG

IMG_3456.JPG

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

И на мен ми предстои съвсем скоро да отскочим до северната ни съседка, благодарение на Flixbus :)

 

Та, на 14.04 сутринта рано пристигамке в Букурещ, откъдето ще хванем влак или автобус до Брашов за 2 нощувки и след това обратно за един ден в Букурещ.

 

Може ли някой да каже, ако знае, кой е най-лесния начин да се отиде до Salina Slanic , като имате предвид, че няма да наемаме кола под наем. Бихме искали по пътя за Брашов да видим и солкната мина. Какви са вариантите и цени, ако знаете?

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Продължавам темата с няколко снимки от село Лопатари и живите огньове, за които според скромното ми мнение не е оправдано да губите много време освен ако не са ви на път. :) И все пак е красиво.
До самото село се стига по 20-тина км. черен път, който определено не става за градски бегачки.

IMG_4399.JPG

IMG_4400.JPG

IMG_4403.JPG

IMG_4405.JPG

IMG_4414.JPG

IMG_4421.JPG

IMG_4431.JPG

IMG_4439.JPG

IMG_4442.JPG

IMG_4446.JPG

IMG_4428.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Горещо препоръчвам делтата на Дунав :)

От град Тулча можете да наемете лодка (по 140 леи на човек) за 4 часа и традиционен обяд, който струва 50 леи на човек и менюто е цуйка, вино, риба, риба, хайвер и десерт.

https://www.vbox7.com/play:86bc36bd6a

IMG_4209.JPG

IMG_4223.JPG

IMG_4232.JPG

IMG_4248.JPG

IMG_4264.JPG

IMG_4272.JPG

 

IMG_4281.JPG

IMG_4294.JPG

IMG_4303.JPG

IMG_4307.JPG

IMG_4319.JPG

IMG_4324.JPG

IMG_4334.JPG

IMG_4336.JPG

IMG_4338.JPG

IMG_4344.JPG

IMG_4346.JPG

IMG_4356.JPG

IMG_4371.JPG

IMG_4386.JPG

IMG_4390.JPG

IMG_4392.JPG

Редактирано от Младен
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Разглеждам темата и търся най-удачния за нас вариант. Ще имаме 3-4 дни. Начална точка Шумен и 3 палави момчета чиято енергия трябва да намерим начин да оползотворим. Солната мина и Замъка са 2те дестинации около които да направим маршрута. Калните вулкани ще са им интересни също. Моля за идеи и за места за отсядане. Предпочитаме къщи за гости или комплекси с двор където децата да тичат. 

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Планираме едно пътуване до Румъния другата седмица, като планът ни е да тръгнем в петък и да разгледаме замъка Пелеш. Искаше ми се да вмъкнем в програмата и Бран, но не знам дали пътуването няма да стане твърде много, тъй като искаме вечерта да сме в Букурещ. Мислите ли, че е възможно в един ден да вмъкнем и двата замъка, като в това включваме и пътуването до там? Колко време отнема разглеждането? От това, което намирам като информация ми изглежда, че Пелеш си заслужава повече.

Връзка към коментар
преди 22 минути , TheLawyer90 каза:

Планираме едно пътуване до Румъния другата седмица, като планът ни е да тръгнем в петък и да разгледаме замъка Пелеш. Искаше ми се да вмъкнем в програмата и Бран, но не знам дали пътуването няма да стане твърде много, тъй като искаме вечерта да сме в Букурещ. Мислите ли, че е възможно в един ден да вмъкнем и двата замъка, като в това включваме и пътуването до там? Колко време отнема разглеждането? От това, което намирам като информация ми изглежда, че Пелеш си заслужава повече.

Май Месец бях за 3 дни в района около Букурещ.  С тръгване в 8 часа от Букурещ успяхме да направим следната разходка:

- солната мина Slanic Prahova Saline (отнема минимум 1 час)

- замъка Пелеш в Синая (имаше опашки, влиза се организирано с екскурзовод, ако ще ходете там Ви препоръчвам да е в делничен ден)

- църквата в Синая Holy Trinity Church (10 - 15 минути са достатъчни)

- обяд в Синая

- замъка Бран (не е толкова пищен и изящен, но определено си струва разглеждането)

- вечерна разходка в Брашов + вечеря

- към полунощ се прибрахме в Букурещ.

Искахме да отидем и до Ръшнов, но нямаше време.

 

Имайте предвид, че пътя от Букурещ към Синая и Бран/Брашов е доста натоварен, а също така имаше доста полицаи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С тръгване от България няма да станат в един ден и двата замъка, освен ако не сте в Букурещ преди 8 сутринта.

Замъците не бива да бъдат сравнявани - "Бран" е изграден да  пази проход, обитаван от войници ,а "Пелеш " е бил лятна резиденция на румънските крале.  Всеки е красив и достоен за предназначението си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.