Прескочи до съдържание

Свободен билет София-Неапол-София/17-21.02.16


Препоръчани мнения

Привет,
Имаме 1 бр. свободен билет за трасе София-Неапол-София на wizzair за дати 17-21.02.16.
Подарихме го на човек за определен повод, но човекът няма да лети, и билетът хартисва.
Ако някой има интерес, нека свирне и ще предоставя достъп до юзерната информация, за да прехвърлим билета.
Гледам, че цената сега без намаления за същите дати и дестинация е 219.98. Нямам идея колко е таксата за прехвърляне на билет и дали такова въобще е възможно, но ако е е по-евтино от 219 лв. и някой планира пътуване, то по-добре е билтът да се използва, отколкото да изгори + някой да се набута  :peace:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет,

Имаме 1 бр. свободен билет за трасе София-Неапол-София на wizzair за дати 17-21.02.16.

Подарихме го на човек за определен повод, но човекът няма да лети, и билетът хартисва.

Ако някой има интерес, нека свирне и ще предоставя достъп до юзерната информация, за да прехвърлим билета.

Гледам, че цената сега без намаления за същите дати и дестинация е 219.98. Нямам идея колко е таксата за прехвърляне на билет и дали такова въобще е възможно, но ако е е по-евтино от 219 лв. и някой планира пътуване, то по-добре е билтът да се използва, отколкото да изгори + някой да се набута  :peace:

 

Какви за имената, за да  го преработим?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имате интерес ли? 

Да се намерим с лс или по телефона, бива ли?

 

Holywood най-вероятно има предвид преработване на бординг паса с някакъв редактор, така че да се смени името на билета. В такъв случай е ясно, че купувача си поема риска, но все пак имай предвид, че това е проследимо, след като в баркода си остава оригиналното име. По приницп, а и особено в днешните смутни времена не препоръчвам на никой да тръгне да лети с фалшифициран бординг пас. Представи си как на бординга баркод скенера показва едно име, а на паса пише друго и някой го забележи това...мога да ти гарантирам, че освен човека на гейта, то и оригиналния купувач на билета ще го чака интервю в ДАНС.

 

Maik, знам че искаш да помогнеш, но със сигурност не се съгласявай да дадеш бординг паса на някой с оригиналното име. По-скоро ако се разберете с евентуален получател, нека ти прати пари за смяна на името, ти го смени и после му давай информация. 

 

За последно намеци за подобни модификации остават във форума, просто информативно да са запознати хората с рисковете. От сега нататък, дори най-дребният намек за подобни модификации ще бъде трит, а при повторни злоупотреби може и до по-сериозни мерки да се стигне. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Maik, знам че искаш да помогнеш, но със сигурност не се съгласявай да дадеш бординг паса на някой с оригиналното име.

 

Двусмислено се получи, затова да поясня: не се съгласявай да даваш документа, както си е с името на него.

От друга страна, ако намериш човек с „оригиналното име“ - например иванпетровци има много в България - това е най-доброто решение.

 

Може би не е лошо при обявяването на такива „сделки“ за прехвърляне на билети (тази далеч не е първата) да се съобщават инициалите. Например: подарявам билет София-Лондон за дата XXXX.YYYY, инициали Г.Н.

Така всеки магеланец със същите инициали ще може да пита на лични.

Напомням, че инициалите могат да бъдат име-фамилия или име-презиме, това сме го обсъждали неведнъж тук.

Връзка към коментар

Holywood най-вероятно има предвид преработване на бординг паса с някакъв редактор, така че да се смени името на билета. В такъв случай е ясно, че купувача си поема риска, но все пак имай предвид, че това е проследимо, след като в баркода си остава оригиналното име. ...

 

За последно намеци за подобни модификации остават във форума, просто информативно да са запознати хората с рисковете. От сега нататък, дори най-дребният намек за подобни модификации ще бъде трит, а при повторни злоупотреби може и до по-сериозни мерки да се стигне. 

Тук не съм съгласен с теб.  Нали за това е форума! Когато се обяснява какво и защо може да се случи, всеки сам си носи отговорнстта. Тук сме хора с глави на раменете, не сме някаква тийн забавачка. В руските форуми има къде по-брутални идеи, как да прецакаш системата, не само за билети... .Аз подкрепям Холивуд. Ти си шефа, но мисля, че доста хора биха искали да има и такива идеи и забраната им е доста крайно решение.

Връзка към коментар

Тук не съм съгласен с теб.  Нали за това е форума! Когато се обяснява какво и защо може да се случи, всеки сам си носи отговорнстта. Тук сме хора с глави на раменете, не сме някаква тийн забавачка. В руските форуми има къде по-брутални идеи, как да прецакаш системата, не само за билети... .Аз подкрепям Холивуд. Ти си шефа, но мисля, че доста хора биха искали да има и такива идеи и забраната им е доста крайно решение.

А какво значи "да прецакаш системата"? Коя "система"? 

Това си е измама. Теб ако те измами някой, това дали ще ти хареса? 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тук не съм съгласен с теб.  Нали за това е форума! Когато се обяснява какво и защо може да се случи, всеки сам си носи отговорнстта. Тук сме хора с глави на раменете, не сме някаква тийн забавачка. В руските форуми има къде по-брутални идеи, как да прецакаш системата, не само за билети... .Аз подкрепям Холивуд. Ти си шефа, но мисля, че доста хора биха искали да има и такива идеи и забраната им е доста крайно решение.

 

Не мисля, че опитите за "прецакване на системата", които са наказуеми по законите на всяка правова държава, могат да минат за добра практика в този или който и да е друг уважаван форум. По същата логика е забранено и споделянето на линкове към торенти за нелегален даунлоуд. Забранени по подразбиране са и всякакви идеи за престъпно извличане на изгоди свързани с пътешествия и т.н. Мисля, че в случая Георги е абсолютно прав...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не мисля, че опитите за "прецакване на системата", които са наказуеми по законите на всяка правова държава, могат да минат за добра практика в този или който и да е друг уважаван форум. По същата логика е забранено и споделянето на линкове към торенти за нелегален даунлоуд. Забранени по подразбиране са и всякакви идеи за престъпно извличане на изгоди свързани с пътешествия и т.н. Мисля, че в случая Георги е абсолютно прав...

"Прецакването на системата" е идиом, нека се разглежда като някаква метафора, не буквално. Но защо да не можем да се възползваме от слабостта на дадена система? И като са забранение линковете към торентите, дали по-малко хора свалят? Забраната не е решение на проблема. Не давам примери от други пътешественически сайтове, защото тук това нещо не се толерира. Иначе аз ще се съобразя с решението на Жоро, дори и да не го подкрепям. Малко извън темата сме... Ако някой модератор иска да премести спора в отделна тема, нека го направи. Иначе сме за ключ.

Връзка към коментар

Наред с изброените неща искам да добавя и още две причини за забраните:

 

1. Ако мога да перефразирам по-горния пример с интервютата в ДАНС, може да сте сигурни че третият интервюиран след човека опитал да мине с чужда бордна карта и носителя на оригиналната бордна карта ще е този, в чиито форум се обсъжда реализацията на такива идеи. Наречете го егоизъм, ако щете, но нямам намерение да си слагам главата в торбата и да рискувам цялото бъдеще на форума заради нещо такова. 

 

2. Относно торентите нещата са чудесно ясни. Много хора пускат тук лични снимки, лични пътеписи, убеден съм че на повечето от тях няма да им е приятно да ги видят някъде другаде, използвани и за комерсиални цели. Ако се случи, има все пак разни лостове, които да работят в полза на автора на снимката/пътеписа. Доста лицемерно ще е да вдигаме шум за нещо такова, докато си разменяме връзки към торенти на воля. 

 

Темата с торентите е изключително дълга и сложна, но си е тръгнала към естественото разрешаване с навлизане на услуги като Netflix и Spotify. Но това е друго отклоение...

 

И така. Знам, че на всеки границата му е на различно ниво и не съм тръгнал да сравнявам пътуване гратис в градски транспорт с убийство. Винаги в подобни дискусии някой изскача с подобен пример, че и двете са престъпления. Това, което е сигурно обаче, е че пътуване с чужд бординг пас е много отвъд моята граница, за това и забраната.

 

Преди години един приятел редовно пътуваше между Белгия и Холандия с влак. Винаги се качваше в последен вагон, защото беше открил, че кондуктора почти винаги не стига до там да провери преди влака да е стигнал в Холандия. Пък непроверен билет можеше да се ползва пак. Така че моят приятел няколко пъти си мина маршрута Белгия - Холандия с един билет. Ето един пример за "прецакване на системата", който не бих имал против да се обсъжда в този форум. Не съм сигурен дали все още този пиниз работи, а и не съм сигурен, че дори да работи приятелят ми го използва откакто не е студент. Или пък номера с пликчетата от безмитния за да се финтират ограниченията в ръчния багаж. Това са примери, които със сигурност някой може да определи за лош вкус, но са си абсолютно легални и ДАНС не биха предявили нездрав интерес към тях. За разлика от летене с чужд бординг пас. 

 

Дано е станало ясно, темата я заключвам, офертата на maik ще си остане, ако някой иска да си плати таксата за смяна на име и да се възползва, нека и пише лично съобщение. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.