Прескочи до съдържание

Здравейте, Фернандовци:)


Препоръчани мнения

Като за начало, ще бръкна в торбата с клишетата - пътуванията са голямата ми страст и именно това ме доведе по незнайни пътеки във ва(на)шия форум. Голямата ми мечта още от малък е да посетя и 7-те континента, а към момента съм зациклил на 4. Все още съм човек с мечти хаха.

Другото ми основно хоби е спортът и често двете се преплитат в неделим кръговрат, както е казал поетът. Пътувам да гледам спортни прояви, или гледам да намеря такива на местата, на които ходя. Преди дни се върнах от Занзибар и вече кроя планове за нов трип, може би още през март.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Добре дошъл :) А с какъв спорт се занимаваш, ако не е тайна, на Антарктида практикува ли се? Едва ли, че трудно може да има спортове и там, и в Занзибар :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре заварили:) Кептън, към Фернандо Торес клонях по-скоро :D

Тенисът е голямата ми страст за гледане и практикуване, а също така и футбола. С един приятел имаме нещо като съревнование да посещаваме стадиони в различни градове и държави, ако може да са на места като Занзибар, още по-добре. Та така помолих гидът да ми покаже стадиона в Стоун Таун, а по щастливо стечение на обстоятелствата уцелихме и мач. Разбира се, че си купих билет(за скромните 1к танзан. шилинга), който ще запазя за спомен. Както казваше едно бивше гадже "Не може ли да отидем някъде, просто ей така, а да не не е свързано с някакво спортно събитие"?. Разбира се, че може, но защо и да не видим нещо спортно хаха

Занзибар ми хареса, ако не бях ходил миналата година на Сейшели сигурно щеше да ми досадне още повече, но светът е пълен с паралели, как да не направиш един/два :)

Хубавото там е, че освен излежаването и релакса, виждаш как живеят истинските африканци - скромно, но безгрижно и щастливо, допадна ми като цяло:)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Там е основно за почивка, няма какво толкова да се види, най-впечатлителното, поне за мен, бе родната къща на Фреди Меркюри, както и пазарът за роби. Там е бил последният голям такъв, както и основно място за търговия с роби за Европа. Има и един остров с многозначителното име Prison island, където са държали голяма част от тях. Историческо място е Занзибар, в съчетание с природата си струва поне за веднъж. Исках да направя и сафари в Танзания, но действах в последния момент и на цената на офертата, която ми обявиха взех разумното решение да откажа и да обиколя половин Азия...например

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Звучи супер, аз проучвах съвсем наскоро Занзибар, но в крайна сметка се спряхме на Мароко, защото казват, че има много какво да се види там. Така близко.. и в същото време толкова различно. Къде е следващата дестинация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, старият град на Стоун Таун, приличал много на Казабланка, арабите са ги владяли дълги години и присъствието им се усеща. Следващата трябваше да е Мексико, но се оказа, че билетите излизат малко солени на този етап, а и се предвижда организация с 6-7 човека, които имат различни предпочитания как да си прекарват времето там и май ще отпадне на този етап. Сега мисля между Петра и Тайланд (Ко Самуй). Демек, култура или още малко бийчинг :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Хубавото там е, че освен излежаването и релакса, виждаш как живеят истинските африканци - скромно, но безгрижно и щастливо, допадна ми като цяло :)

 

Добре дошъл :) На мен пък впечатлението ми от някои африканците и то точно в Занзибар е обратното,  хич не ми се видяха щастливи от живота, а напротив тъжни и измъчени, виждайки нас туристите като милионери, ходещи банкомати, надявайки се да им помогнем с каквото имаме... и надявайки се,че и те ще се докоснат до Европа и европейският начин на живот някой ден, ако има кой да им помогне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, старият град на Стоун Таун, приличал много на Казабланка, арабите са ги владяли дълги години и присъствието им се усеща. Следващата трябваше да е Мексико, но се оказа, че билетите излизат малко солени на този етап, а и се предвижда организация с 6-7 човека, които имат различни предпочитания как да си прекарват времето там и май ще отпадне на този етап. Сега мисля между Петра и Тайланд (Ко Самуй). Демек, култура или още малко бийчинг :)

За жалост Казабланка засега не влиза в плана. Мен ако питаш Йордания е интересна дестинация също. Култура да, не забравяй да си напишеш името някъде :) И после бягай към Тайланд. Хаха. Шегата настрана, и двете места са супер. В моя списък след Мароко са Фарьорските острови, много искам да срещна някой, който е пътувал там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С един приятел имаме нещо като съревнование да посещаваме стадиони в различни градове и държави, ако може да са на места като 

 

Ако не е тайна кои стадиони сте посетили? 

Връзка към мнение

много искам да срещна някой, който е пътувал там.

 

Имаме си специално направен и много хубав Атлас - избираш Северна Европа, цъкваш връз Ферьорските острови и четеш списък с магеланците, които са ги посетили.

Двама са си признали :)

Излишно е да споменавам кой е единият от тях  :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не е тайна кои стадиони сте посетили?

Доста съм посетил, аз броя най-вече твзи в чужбина, докато някои например се снимат пред всеки стадион по малки градчета и паланки. Бил съм на мачове на Камп Ноу, Сан Сиро, Луиджи Ферарис, Филипс Арина, Националния във Варшава, Исмет Инюню, в Прага, Виена, Кишинев и други. Обичам да гледам мачове във всяка една държава, в която ходя. Не често се получава по обективни причини:)

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаме си специално направен и много хубав Атлас - избираш Северна Европа, цъкваш връз Ферьорските острови и четеш списък с магеланците, които са ги посетили.

Двама са си признали :)

Излишно е да споменавам кой е единият от тях :biggrin:

Погледнах го атласчето но може да има и такива дето са забравили да си признаят. Имам познат, който живее в Исландия и е бил там, но ми е разказвал незадоволително малко. И за да не спамя повече темата на човека с моите лирически отклонения, ако ви попадне някой "фарьорец", моля препращайте го към мен :D Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

Добре дошъл :) На мен пък впечатлението ми от някои африканците и то точно в Занзибар е обратното, хич не ми се видяха щастливи от живота, а напротив тъжни и измъчени, виждайки нас туристите като милионери, ходещи банкомати, надявайки се да им помогнем с каквото имаме... и надявайки се,че и те ще се докоснат до Европа и европейският начин на живот някой ден, ако има кой да им помогне.

Те винаги ще гледат белите като банкомати, такъв им е манталитетът. Циганското в тях няма да се изкорени никога, но това не означава, че не са щастливи по свой си начин. Особено децата са пълни с безгрижие, завидях им. Между другото, минималната заплата в Занзибар е 350 долара, чак ми нагарча при сравнението с една уж развита страна, сещаш се коя :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.