Прескочи до съдържание

Транзитна виза за САЩ


Препоръчани мнения

Здравейте,

С приятелят ми пътуваме за Чили на 17 Май и имаме престой 4 часа в Атланта и се връщаме на 23 Ноември през Колумбия. Преди няма и два дни разбрахме за тази щуротия с транзитните визи и сега тепърва ни предстой да преминем през интервюта и прочие.

Някой запознат ли е как стоят нещата и каква е вероятността да ни бъде отказана транзитна виза?

Този факт ни тревожи изключително, защото след като се приберем в България вече ще сме напуснали работата си тук в Англия и всичко останало и едва чак тогава ще разберем дали сме одобрени за транзитна виза или не. Доста неприятна ситуация.

Моля ако някой е взимал транзитна виза да сподели своите впечатления и ако има препоръки да даде такива.

Благодаря. 

Връзка към коментар

Не съм много компетентен,но дъщеря ми имаше подобен проблем.Трябваше да лети от Германия до Мексико и и бях купил билети с Делта през Атланта.От агенцията в София,която и подгатвяше документите,и казаха,че е по-добре да кандидатства за нормална виза,а не транзитна.Отказаха и виза.Пита служителката в посолството може ли да кандидатства втори път за транзитна.Казаха и,че може,но щом веднъж е отказана,ще и откажат пак.

Тогава не знаех за Магиланци и билета го бях купил през esky.bg.Успяхме да го сменим през Мадрид и директно Мексико сити без никакви наказателни такси.Проучи добре нещата и не се предоверявай на агенции.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Цената за транзитна и B1/B2 виза е една и съща- 160$ и затова хората обикновено кандидатстват за туристическата.

Не може ли да кандидатствате в Англия докато все още имате работа? И ако се притеснявате за отказ и нямате възможност да си смените билетите да не са през САЩ - да кандидатствате само за транзитна. Ще представите билетите, документи за средства и според мен шансовете са добри.

Връзка към коментар

За съжаление транзитна или нормална виза за САЩ трябва дори ако със същия самолет продължавате да летите :(

 

100%-на гаранция, че ще получите виза за САЩ няма. За да ви е спокойно вижте има ли възможност да си промените полета така че да не минавате през САЩ. Ако цената за промяната не е много по висока от цената на визата за САЩ, няма какво да мислите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз си мислих това за Англия да кандидатстваме тук, но пък си и мислих, че в България шансовете за транзитна са по големи, главно, защото кандидатстваме от собствената си страна, но пак нямаш никаква гаранция. Имаме време да помислим и да вземем правилното решение, все пак видяхме на време за съществуването на тази в моите очи без мислена виза. 

Благодаря на всички който се включиха. 

Редакция: Току що видях, че всички полети за Чили са през Атланта този вариант за съжаление ми се струва, че трябва да отпадне.

Редактирано от Plamuk
Връзка към коментар

Редакция: Току що видях, че всички полети за Чили са през Атланта този вариант за съжаление ми се струва, че трябва да отпадне.

Може и да са така, но да успееш да ги смениш с билети на друга авиокомпания от същия алианс. На мен ми се случи - нямах още американска виза, Луфтханза си отмениха директния полет до Панама и предлагаха прекачване през Атланта. Свързах се с Луфтханза и им обясних, че нямам американска виза и ми предложиха вариант през Богота и през Лисабон с други авиокомпании. Обади се по телефона на твоята дали няма да ти намерят вариант.

При кандидатстването за виза е много основно дали работиш в момента. Искат и телефон на работодател. Шансовете да ти дадат виза докато все още имаш работа са несравнимо по-големи, отколкото ако си безработен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

При кандидатстването за виза е много основно дали работиш в момента. Искат и телефон на работодател. Шансовете да ти дадат виза докато все още имаш работа са несравнимо по-големи, отколкото ако си безработен.

 

Това е само на теория така. На практика всичко зависи на колко души са отказали или дали виза преди теб и как да си вържат статистиката.

 

Мога да ти дам пример с мен как получих туристическа виза за САЩ, като прясно завършил студент, без работа, имоти, жена, деца и т.н. и друг познат, който имаше имоти, деца, жена и голяма фирма със 100 души персонал и не получи виза.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Това е само на теория така. На практика всичко зависи на колко души са отказали или дали виза преди теб и как да си вържат статистиката.

 

Мога да ти дам пример с мен как получих туристическа виза за САЩ, като прясно завършил студент, без работа, имоти, жена, деца и т.н. и друг познат, който имаше всичко това, плюс голяма фирма със 100 души персонал и не получи виза.

И аз това го твърдях. Но скоро бях на интервю. Слушах интервютата на 10-15 човека преди мен. Отказаха на хора без работа, пенсионери, учители, държавни служители.

Връзка към коментар

Може и да са така, но да успееш да ги смениш с билети на друга авиокомпания от същия алианс. На мен ми се случи - нямах още американска виза, Луфтханза си отмениха директния полет до Панама и предлагаха прекачване през Атланта. Свързах се с Луфтханза и им обясних, че нямам американска виза и ми предложиха вариант през Богота и през Лисабон с други авиокомпании. Обади се по телефона на твоята дали няма да ти намерят вариант.

При кандидатстването за виза е много основно дали работиш в момента. Искат и телефон на работодател. Шансовете да ти дадат виза докато все още имаш работа са несравнимо по-големи, отколкото ако си безработен.

Благодаря ти за идеята, не се бяхме досетили за този вариант да попитаме дали можем да използваме друга авиокомпания от същият алианс, дано да стане и наказателната такса да не е много голяма. Мисля, че това с работата също прави смисъл, но ние отиваме за почти 7 месеца и според мен е от ясно по ясно, че няма да си запазим настоящата работа, все пак е нещо над, което си заслужава да помислим. Сега се чудя дали, ако кандидатстваме за транзитна да го направим от Англия или от България?

Връзка към коментар

Благодаря ти за идеята, не се бяхме досетили за този вариант да попитаме дали можем да използваме друга авиокомпания от същият алианс, дано да стане и наказателната такса да не е много голяма. Мисля, че това с работата също прави смисъл, но ние отиваме за почти 7 месеца и според мен е от ясно по ясно, че няма да си запазим настоящата работа, все пак е нещо над, което си заслужава да помислим. Сега се чудя дали, ако кандидатстваме за транзитна да го направим от Англия или от България?

 

От колко време сте в Англия и можете ли да докажете достатъчно дълъг proof of address, заедно с работа?

 

Билет НЕ показвайте, ако не ви го искат. С нищо няма да си помогнете, напротив. 

Връзка към коментар

 Сега се чудя дали, ако кандидатстваме за транзитна да го направим от Англия или от България?

Ами ти защо ще им го казваш. Провери си за билета първо. Ако промяната е повече от 160$ - кандидатсвай веднага за транзитна виза. Посочваш датата. Връщането нали не ти е пак през САЩ. Няма нужда да им казваш, че ще напускаш - важно е текущото състояние.

Връзка към коментар

Държавни служители, учители? Ти уби всичко детско в мен. Това пък защо, нали сме с работа, имаме си и работодател, цяла държава, защо да сме потенциални имигранти?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От колко време сте в Англия и можете ли да докажете достатъчно дълъг proof of address, заедно с работа?

 

Билет НЕ показвайте, ако не ви го искат. С нищо няма да си помогнете, напротив. 

От септември 2015 сме в Англия. Имаме доказателство за текущ адрес, банкови разписки, договор с хазаина и прочие не знам дали това е достатъчно. 

Childish връщането пак е през Атланта за съжаление.

Връзка към коментар

От септември 2015 сме в Англия. Имаме доказателство за текущ адрес, банкови разписки, договор с хазаина и прочие не знам дали това е достатъчно. 

Childish връщането пак е през Атланта за съжаление.

 

Съвършено недостатъчно е като време. Ще ви върнат или ще ви препратят към България. Успех! 

Връзка към коментар

От септември 2015 сме в Англия. Имаме доказателство за текущ адрес, банкови разписки, договор с хазаина и прочие не знам дали това е достатъчно. 

Childish връщането пак е през Атланта за съжаление.

Пробвай с билета първо - едно обаждане по телефона. Ако не стане - тогава ще мислиш за визата. Визата трябва да ти е "M" multiple entry, за да я използваш и за двата полета. И да ти е със срок една година.

 

Държавни служители, учители? Ти уби всичко детско в мен. Това пък защо, нали сме с работа, имаме си и работодател, цяла държава, защо да сме потенциални имигранти?

Това не беше единственият критерий. Освен доходи - цел на посещението на САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвай с билета първо - едно обаждане по телефона. Ако не стане - тогава ще мислиш за визата. Визата трябва да ти е "M" multiple entry, за да я използваш и за двата полета. И да ти е със срок една година.

 

Това не беше единственият критерий. Освен доходи - цел на посещението на САЩ.

Благодаря. Стъпка по стъпка мисля, че е най-добре. Първо ще звъннем да видим какво ще кажат и след това ще му мислим. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това за кандидатстването от собствена държава не мисля,че влияе.. Аз кандидатствах от държавата в която живея,като студентка, безработна. Виза получих...

Мъжът ми кандидатства за транзитна,не представи на самото интервю трудов договор и взе виза също.

 

За съжаление няма как да се гадае ще получители или не.

Попълнете формуляра, напишете,че ще сте в транзитната зона ( попълва се при полетата за престои- Еди кое си летище, Транзитна Зона). Занесете всички документи, които се сетите ( аз си падам малко параноя на тема американска виза) и си кажете каква искате, защо и т.н.

Преди попълването на формуляра на мъжът ми,звънях в посолството и ми казаха,че независимо какво напиша във формуляра (ц1 или б1/б2) ще издадат туристическа. Останах с впечатление, че транзитни получават само и единствено екипажи на кораби/самолети ( както си пише и в сайта за видовете визи).

Като съвет бих дала да се явите в Англия, докато сте на работа още. Успех :)

Връзка към коментар

Ами това с агенцията и билета можеше вече да сте го проверили за времето което пишем тук :)

Относно визата самия билет май не помага много , щото консулството изрично пречоръчва да не се купуват преди интервюто , както и препоръчва кандидатстването да е поне три месеца преди планирано пътуване.Това , защото пинякога изискват допълнителни документи и доказателства за връзка с държавата.

Връзка към коментар

Rainy,на кого имаш предвид да не показват билета? Ако е за интервюто според мен е в огромен плюс да видят отиване и връщане.

Stanimir е прав, но билетът е доказателство за това, че няма да решите да слезете от самолета и да си обикаляте в САЩ и да излезе все едно прикривате нещо.

Връзка към коментар

Въпреки горните съвети, ако все пак решите да подавата молба за виза, аз бих пробвал да им покажа самолетния билет и да ги помоля да ми влезат в положението. Служителите в посолството имат възможност за малка субективност и ако имате късмет да са отказали на много други преди вас, може и да получите виза. Шансът да получите виза не е 100%, но е е и малък! Ако добре си спомням около 85% от молбите ги одобряват за българи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Свързахме се със самолетната компания, оказа се, че може да сменим билетите с друга авиокомпания, но това ще ни струва по 600паунда на човек...Мисля че, бихме се пробвали с виза, а пък каквото стане.

Връзка към коментар

Свързахме се със самолетната компания, оказа се, че може да сменим билетите с друга авиокомпания, но това ще ни струва по 600паунда на човек...Мисля че, бихме се пробвали с виза, а пък каквото стане.

 

Питайте и колко ще ви струва ако се откажете от билетите? Може  да е значително по евтино! С Egyipt air бях много приятно изненадан, че една седмица преди пътуването, върнаха всичките пари на един приятел само срещу 100 долара такса, за билет до Кулала Лумпур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Питайте и колко ще ви струва ако се откажете от билетите? Може  да е значително по евтино! С Egyipt air бях много приятно изненадан, че една седмица преди пътуването, върнаха всичките пари на един приятел само срещу 100 долара такса, за билет до Кулала Лумпур.

Какво имаш предвид? Нашите билети са nonrefundable (без опция да ни върнат парите). Мислим нещо от рода, ако променят полета с 2мин даже, може би тогава ще искаме връщане на билетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво имаш предвид? Нашите билети са nonrefundable (без опция да ни върнат парите). Мислим нещо от рода, ако променят полета с 2мин даже, може би тогава ще искаме връщане на билетите. 

 

Това не знаех, ако е сигурно, че при никакви условия не може да си върнете парите, тогава ок. В друга тема бяхме обсъждали, че може да си върнете минимум летищните такси, защото те не са част от билета.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.