Прескочи до съдържание

Концерт в Милано, Венеция и море в Хърватска


-Serendipity-

Препоръчани мнения

Здравейте, Магеланци - патиланци :)

 

Нуждая се от помощ и съвети за кратко трипче с концерт и след това почивка в Хърватия. Ще пътуваме с кола в средата/края на юли. Не е любимото ми време за море, но се налага заради датата на концерт, който от дълго време чакам. Планът е следният:

 

16.07. София - Загреб. Нощувка в Загреб.

17.07. Загреб - Милано. Нощувка в Милано.

18.07. Концерт. Нощувка в Милано.

19.07. Милано - Венеция.

20.07. Венеция

21.07. Сплит

22.07. ферибот до о-в Хвар

5 нощувки на о-в Хвар

27.07. нощувка в Загреб и на следващия ден отпътуване за България.

 

Миналата година през майските празници бях в Хърватска. Плитвичките езера и Дубровник, Будва и Котор в Монтенегро..., но не съм почивала на море нито в Хърватска, нито в Черна гора. Влюбена съм в Будва и Котор, но в крайна сметка се спрях на Хърватска, така че всички препоръки за места, които смятате, че трябва да се посетят, маршрут, плажове, заведения и изобщо каквито и да е съвети ще са ми полезни. Много се чудех между остров Хвар и Брач... на този етап везните клонят повече към Хвар.

 

Приемам корекции в маршрута с единствената молба дата 18.07. задължително да е в Милано заради концерта.

Връзка към коментар

Един ден за Венеция е недостатъчно, но ако идеята е само да се намине набързо - ок. Опции за Северна Италия освен Милано и Венеция - десетки ако в такава посока имаш желание за корекции. 

Връзка към коментар

Един ден за Венеция е недостатъчно, но ако идеята е само да се намине набързо - ок. Опции за Северна Италия освен Милано и Венеция - десетки ако в такава посока имаш желание за корекции.

 

Във Венеция съм била, в Милано също. Най-вече имам нужда в корекции и идея за морето - Хвар, Брач? Кой от двата острова? Някой има ли идея на какъв интервал от време пътуват фериботите от Сплит? Кои места си струва да посетя? Някой който е почивал в Хърватска и е събрал вече впечатления.

Връзка към коментар

Здравей, Деси! Щом вече си била във Венеция и Милано като идея би било добре да останете една нощувка във Верона - изключително романтично и спокойно местенце. Ако крайната дата ти е фиксирана тази нощувка може да я вземеш от Загреб на връщане. Пътят от Хвар до Пловдив с кола е около 13-14 часа, така че може да се вземе и за един ден :) Иначе между Хвар и Брач - определено Хвар! До Брач може да отидете на еднодневен тур с ферибота Jelsa - Bol.

 

П.С. Сподели на кой концерт ще ходите в Милано.

Редактирано от oli_mali
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей, Деси! Щом вече си била във Венеция и Милано като идея би било добре да останете една нощувка във Верона - изключително романтично и спокойно местенце. Ако крайната дата ти е фиксирана тази нощувка може да я вземеш от Загреб на връщане. Пътят от Хвар до Пловдив с кола е около 13-14 часа, така че може да се вземе и за един ден :) Иначе между Хвар и Брач - определено Хвар! До Брач може да отидете на еднодневен тур с ферибота Jelsa - Bol.

 

П.С. Сподели на кой концерт ще ходите в Милано.

Oli_mali, и аз благодаря! Четох и гледах снимки и на Хвар и на Брач, както казах горе везните клонят към Хвар, затова е хубаво някой от личен опит да потвърди намеренията ми :) Иначе във Верона също съм била. Венеция я избирам с две нощувки, защото съм била по времето на карнавала във Венеция и ми се ще да я разгледам в по-топличък месец.

 

Четох, че ферибота от Сплит до Хвар пътува около час и малко. Имаш ли представа на какъв интервал има фериботи? През час-три-пет?

 

А относно концерта - Бионсе. На стадион Сан Сиро ще е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напълно споделям мнението за нощувка във Верона. За съжаление, в останалата част на темата не мога да бъда много полезен, и пожелавам - приятно пътуване и много хубаво емоции :)

Връзка към коментар

Била съм и във Верона и във Венеция, но май повече ме влече Венеция. И пак не е късно да размисля, защото Верона е очарователно градче. Очаквах повече хора да знаят за островите около Хърватска, но явно малко са пътувалите в тази посока. Аз бавни, но славно вече мисля сглобих и програмата с плажовете.

Напълно споделям мнението за нощувка във Верона. За съжаление, в останалата част на темата не мога да бъда много полезен, и пожелавам - приятно пътуване и много хубаво емоции :)

Била съм и във Верона и във Венеция, но май повече ме влече Венеция. И пак не е късно да размисля, защото Верона е очарователно градче. Очаквах повече хора да знаят за островите около Хърватска, но явно малко са пътувалите в тази посока. Аз бавно, но славно вече мисля сглобих и програмата с плажовете. Редактирано от D.A.Serendipity
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Банда, здравейте.

 

Почти сглобих програмата и много ще разчитам на вас за информация относно Венеция, както и за информация за таксите по пътищата. Била съм във Венеция, но с организирана екскурзия по време на карнавала и нямам никаква идея къде ще оставим колата. Паркинг, който да е удобен (и сигурен!) и да е близо до корабчетата. След това откъде да хванем корабче и имате ли представа какви са цените? Сори за глупавия въпрос, но има ли такса за куфарите? Когато ходихме с организираната екскурзия спяхме извън Венеция и затова нямам никаква идея как ще се получи с багажа. И последно, тъй като хотелът е много близо до моста Риалто, има ли начин да спрем с корабчето някъде там?

 

Ето докъде я докарах по дати и резервирани нощувки.

 

Отпътуване от Пловдив на 16 юли.

16.07. Нощувка в Загреб. Няма да разглеждаме Загреб, защото няма да имаме и време. Резервирала съм хотел с лесен достъп до магистралата, за да се измъкнем бързо сутринта.

17.07. Отпътуване за Милано. Нощувка в Милано.

18.07. Милано. Концерт. Нощувка.

19.07. Отпътуване за Венеция. Нощувка във Венеция.

20.07. Венеция

21.07. Отпътуване за Сплит. Нощувка в Сплит.

22.07. ферибот от Сплит за Хвар и до 27.07. из острова

 

Дотук са резервираните нощувки.

На 28.07. ми се иска да резервирам 1 нощувка или в Хърватска или в Сърбия. Приемам предложения. Идеята е, когато се прибираме към България да съкратим пътя. Да направим някъде една нощувка и живот и здраве да се приберем на 29.07.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен програмата е бонбон. :) На 21.07. като пътувате за Сплит внимавайте да не подминете Задар. Забележителностите са съсредоточени в стария град: Sea Organ, Greatings to the sun, St. Donatus church и т.н. Много прилича на италианските малки градчета и чара му е да се загубиш в тесните улички. Според мен перфектното място за обяд или следобедно кафенце с разходка.

 

Ако все още не си измислила къде да нощувате на 28.07. добър вариант е Дрвенград или нещо в околността (Вишеград, Мокра Гора). Прочети тук.

 

П.С. Може ли да споделиш къде избрахте да нощувате в Хвар, че пак ми се въртят едни мисли за лятото... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен програмата е бонбон. :) На 21.07. като пътувате за Сплит внимавайте да не подминете Задар. Забележителностите са съсредоточени в стария град: Sea Organ, Greatings to the sun, St. Donatus church и т.н. Много прилича на италианските малки градчета и чара му е да се загубиш в тесните улички. Според мен перфектното място за обяд или следобедно кафенце с разходка.

 

Ако все още не си измислила къде да нощувате на 28.07. добър вариант е Дрвенград или нещо в околността (Вишеград, Мокра Гора). Прочети тук.

 

П.С. Може ли да споделиш къде избрахте да нощувате в Хвар, че пак ми се въртят едни мисли за лятото... :)

Ей, много благодаря за идеята да посетим Задар! За 28.07 още нищо не съм измислила.

Иначе се спряхме на апартамент в гр. Хвар, който е близо до центъра. Ти какви впечатления имаш за Хвар?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, а да питам дали е необходимо предварително закупуване или резервиране на билети за ферибота за/от о. Хвар. На отиване смятаме да хвенем ферибот от Дървеник, а после смятаме да аккустираме в Сплит.

Връзка към коментар

Сега съм в Албания, минаваме тия дни през Черна гора и после е Хърватска - към края на седмицата някъде.

Значи ти ще помогнеш по-скоро с инфо за феритата от Сплит до остров Хвар :) Има ли задължителни места, които си си набелязал да видиш на острова?

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Да докладвам

Бяхме си "заплюли" ферибота в 17.15. Пристигнахме в Дръвеник в 17.00 купихме си билети и се качихме на ферито ....

Да разбирам, че препоръчваш вместо Сплит - Стари Град да хванем фери Дръвеник - Сучурай?

Чак сега виждам колко в пъти по-малко е разстоянието по вода от Дръвеник до Сучурай, отколкото Сплит - Стари Град.

Кажи каква е цената на автомобил, на човек и колко време пътувахте до Сучурай?

 

Предварително благодаря :)

Редактирано от -Serendipity-
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Програмата определено търпи корекция и заради Задар и заради инфото, което пусна temporary.

Добре, че си ти, че да намеря на картата Drvenik, че първоначалния вариант Split - Stari Grad бая плаване щеше да падне :)

​Само не знам сметките ми с километрите дали ще излезнат верни. Помагам си с directions.somemaps.com 

Километрите + пътуването по вода не знам така, както ги планувам дали ще станат.

 

Ако имаш по-добра идея... :resent:

 

16.07. Plovdiv - Zagreb 810 km

17.07. Zagreb - Milan    640 km

18.07. Milan                   

19.07. Milan - Venice    280 km + boat

20.07. Venice         

21.07. Venice - Zadar - Split  518 km + 158 km

22.07. Split - Drvenik - ferry - Sucuraj - Hvar town  114 km + ferry + 77 km  

23.07. Hvar

24.07. Hvar

25.07. Hvar

26.07. Hvar

27.07. Hvar - Sucuraj - ferry - Drvenik -  Zagreb - Novi Sad  ? 77 km + ferry + 492 km + 378 km

или Hvar - Stari Grad - ferry - Split - Zagreb - Novi Sad

28.07. Novi Sad - Plovdiv

 

За Нови Сад се колебая още. Само там не съм резервирала все още, защото не съм сигурна дали е удачно да съкратим пътя с нощувка точно в Нови Сад. Мислех за дървеното градче на Костурица, но много далеч ще ни дойде.

 

Празните дни на острова от 23 до 26 ще са за плаж и пътуване из острова, както и за разходка до тук.

Редактирано от -Serendipity-
Връзка към коментар

До никъде не съм стигнала май-май.. Макар, че направих един кратък полет до Италия с приятелки, което след толкова години упорито отказване на самолети си е направо победа за мен. Но общата картина не е ОК. Все още съм със самолетни билети до Малдиви за март 2017, които май няма да използвам. Та, засега точно само коли и корабчета е сюжета.

Връзка към коментар

Ааааааааааааа на нас ферибота Дръвеник - Хвар (Сучурай) ни беше по-удобен, ние идваме от Албания все пак и не виждахме смисъл да пътуваме още до Сплит, а от там и да плаваме повече. Всеки сам си решава от къде му е по-удобно. На връщане по всяка вероятност ще ползваме другият ферибот (Стари град-Сплит).
Ферибота 
Дръвеник - Хвар (Сучурай) ни излезе 140 куни и пътувахме с него 30 минути.

По пътищата на острова се кара бавно ... нормално ... и ни трябвахе още 1 час да изминем 50те километра до мястото за спане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Финално и категорично ти крада варианта за фери Дръвеник - Сучурай на отиване. Поне така смятам. 30 минути си е екстра, нищо път. Много ти благодаря за актуалната информация. Ще чакам да кажеш навръщане колко е пътя по вода Стари Град - Сплит, защото навръщане може би, няма да има смисъл да пътуваме от Хвар (градчето) до Сучурай, после да хващаме фери до Дръвеник и от Дръвеник отново да се качваме посока Сплит.

А и ферито е супер евтино. Чак се учудвам, приятно :) Уж в Хърватска е по-скъпо от гръцко пък ферито им нищо пари.

Връзка към коментар

Аз го намерих онлайн след супер много ровене в нета. Даже за нашите дати излизаше над 500 куни в едната посока. Все пак ти благодаря отново, че се включваш с актуална информация! Много ми е полезна. С ферито от Дръвеник до Сучурай, за което не знаех, ми спести и пари и време.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.