Прескочи до съдържание

Бордна карта и пътен план на Wizz едно и също ли е


Препоръчани мнения

Бордна карта и пътен план на Wizz едно и също ли е

За пръв път ми е качването на самолет и понеже е безбилетна компания, незнам какво ми трябва за да се кача на самолета.Разпечатала съм си плана и фактурата, която ми пратиха, но бордна карта не ми е пратена. а в понеделник летя. 

Връзка към коментар

Бордната карта ще получиш, след като се чекираш. Зависи дали си избрал(а) онлайн или на летище. Ако е онлайн, ще ти я пратят като файл и трябва да я разпечаташ.

Редактирано от danimarkova
Връзка към коментар

Честно казано аз не знам какво е това пътен план, но за полета ти е необходима бордна карта. Ако по време на резервацията не си отметнала, че искаш чекиране на летище, трябва сама да се чекираш на страницата на Уиз еър и от там да си разпечаташ бордните карти. Може да го направиш от 14 дни до 3 часа преди полета. Чекирането се състои в това да въведеш данните от документите с които ще пътуват пътниците!

Връзка към коментар

Стига бе!?! Почнали са да ги изпращат ли? 

Мисля, че трябва сама да се чекираш, ако си избрала опцията за он-лайн чек-ин, за да спестиш пари. В сайта им има опцията за онлайн чек-ин. Там попълваш данните,които ти искат и ти излиза бордната карта, разпечатваш я и си готова. С това си спестяваш чакането на гише, освен ако нямаш багаж. Ако ще се чекираш на летище те ще ти я дадат там на гишето. Имаше някви условия за дните.. примерно повече от 14 дни преди полета не ти позволяват да се чекираш он-лайн. Имай го предвид за полета ти на обратно, ако си избрала тази опция. .

 

 

ПС. Zany ме е изпреварила :) 

Редактирано от Polina
Връзка към коментар

Отиваш ей тук: http://wizzair.com/bg-BG/Search#tab4

 

И си въвеждаш фамилното име и номера на резервацията. Ще се отвори форма, в която да си попълниш личните данни, след което ще бъде генериран пдф файл, който да изтеглиш и принтираш. Това е документа, който ти е необходим, резервацията и фактурата са излишни. 

 

Кажи ако има проблеми :)

Връзка към коментар

"Полетен план" е един нелош превод на "itinerary":

1.
a detailed plan for a journey, especially a list of places to visit; plan of travel.
2.
a line of travel; route.
3.
an account of a journey; record of travel.
4.
a book describing a route or routes of travel with information helpful to travelers; guidebook for travelers.
Връзка към коментар

И не забравяйте, че при WizzAir чекирането на летището се заплаща.

И то не малка сума - 20Е, ако не е заявено предварително при резервацията, в който случай пък е 10Е.

С други думи - при пътуване с Уиз е напълно безсмислено да се чекираш другояче, освен онлайн. ;)  Освен ако не искаш да подариш едни пари на акционерите на компанията ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Привет на всички! Самолетният полет,който съм запазила е с фирма Wizz air.Пиша ,защото срещам малко затруднение с намирането на въпросната бордна карта,която трябва да разпечатам. A на посочения телефон за връзка не успяха да ми обяснят и помогнат. Влизам на главната страница където отивам на "чек-ин" . Попълвам полетата в дясно с конкретният номер за потвърждение и фамилното име на пътника. След което ми се отваря нещо като онлайн бланка,в която съм попълнила графите "обръщение'', "собствено име"  и "фамилно име'' . След това попълних и следните графички : "вид чек-ин" , "багаж" , "салонен багаж" . Ще пътувам само с малък салонен багаж. Нямам представа дали това е от значение.Все пак е първия ми полет.  Продължавам с "продължете с чек-ин на уеб сайта" ,където ми излизат услугите от сорта на "опций за удобство" . Така отново продължавам с "продължете с чек-ин на уеб сайта"  ...където се очаква да се появи бордната карта която трябва да отпечатам,НО няма следа от такава :D къде да я открия?

Връзка към коментар

Привет на всички! Самолетният полет,който съм запазила е с фирма Wizz air.Пиша ,защото срещам малко затруднение с намирането на въпросната бордна карта,която трябва да разпечатам. A на посочения телефон за връзка не успяха да ми обяснят и помогнат. Влизам на главната страница където отивам на "чек-ин" . Попълвам полетата в дясно с конкретният номер за потвърждение и фамилното име на пътника. След което ми се отваря нещо като онлайн бланка,в която съм попълнила графите "обръщение'', "собствено име"  и "фамилно име'' . След това попълних и следните графички : "вид чек-ин" , "багаж" , "салонен багаж" . Ще пътувам само с малък салонен багаж. Нямам представа дали това е от значение.Все пак е първия ми полет.  Продължавам с "продължете с чек-ин на уеб сайта" ,където ми излизат услугите от сорта на "опций за удобство" . Така отново продължавам с "продължете с чек-ин на уеб сайта"  ...където се очаква да се появи бордната карта която трябва да отпечатам,НО няма следа от такава :D къде да я открия?

До там до където си описала стъпките излиза състояние на регистрация, където трябва да въведеш данните за пътника, след това те ти излизат за проверка и когато чекнеш, че ги потвърждаваш бордната карта е готова. Пак отвараш ПДФ файла и принтираш. Същото правиш и за обратния полет, когато решиш да правиш и този уеб чек-ин.

Не знам дали успях да го обясня правилно, но продължавай със стъпките, за да стигнеш до края. Все още не си завършила чек-ина.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Последните няколко мнения се отнасяха за Ryanair, а не за Wizz, така че ги преместих в съответната тема: http://magelanci.com/topic/1269-ryanair-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-22

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.