Прескочи до съдържание

Лондон - Хавана, януари/февруари'17


Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Съвсем (не)импулсивно реших(ме) едно отскачане за седмица до Куба догодина края на януари – началото на февруари. Датите и часовете са фиксирани – искам да си празнувам Рождения ден там :)

 

Излитане – 27 януари, петък, след 18 часа (и края на работното време)

Прибиране – 4 февруари, събота, следобяд (кацане на 5 февруари – 6 януари работен ден)

 

Неприятната изненада беше (очевидно традиционно) високите цени на самолетите до там. Сериозно изръчках една камара теми, но бих искала да помоля Магеланската самолетна академия за оценка на идеите ми...

 

От традиционните авиокомпании с полети за региона игнорирам Аерофлот – по ред причини, но основната е визата; игнорирам канадските авиолинии – отново визи; от европейските KLM предлага сравнително добра опция – ако 900 евро е добра опция, но аз искам вечерен полет от Лондон и съответно се налага преспиване в Амстердам и с това ме изгубиха. За мен беше приятна изненада директния полет на Virgin Atlantic – още нямат цени за февруари, но при тях датите са ограничени и ще ми изядат още три дни от безценната отпуска. Не съм ги изключила съвсем, да видим цените...

 

Засега най-много ми хареса полет на Авианка. Моля за коментар – като авиокомпания, като полет, като цена – и има ли промоции, които да дебна (което е основната причина за тази тема)

И разбира се, всякакви други предложения.

 

Благодаря :)

 

From London to Havana.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Ма, чакай да се върнеш от Аморгос!

 

Току виж ти харесало и не си се върнала! Пък от Аморгос до Куба има други опции. Едната е с яхта!

Ха ха хаа!

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Ако си чела другите теми знаеш, че рядко препоръчваме толкова рано резервиране на билет... или поне рядко може да дадем точен акъл толкова рано :) Особено до Куба, макар и с фиксирани часове е силно вероятно до тогава и други авиокомпании да почнат полети до там, малко е затишие пред буря положението. Не смятам, че ще си разочарована от Avianca, но не съм летял с тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Rainy, няма ли възможност да го направиш с чартър с Thomas Cook например? 

 

Thomas Cook имат много странни дни - много често летят основно през седмицата или по техен си график, изобщо не се съобразяват с моите предпочитания... Иначе съм ги ползвала до Португалия (не бяха особено евтини като самолетен билет само). 

Благодаря, Люси! 

Ма, чакай да се върнеш от Аморгос!

 

Току виж ти харесало и не си се върнала! Пък от Аморгос до Куба има други опции. Едната е с яхта!

Ха ха хаа!

 

Яхта от Гърция до Куба... Та кога съм спечелила от лотарията не разбрах...  :lol:

Ако си чела другите теми знаеш, че рядко препоръчваме толкова рано резервиране на билет... или поне рядко може да дадем точен акъл толкова рано :) Особено до Куба, макар и с фиксирани часове е силно вероятно до тогава и други авиокомпании да почнат полети до там, малко е затишие пред буря положението. Не смятам, че ще си разочарована от Avianca, но не съм летял с тях. 

 

И това е съвет :) Просто съм си такава... Няма да резервирам, сакън. Просто исках да попия максимално информация :) 

Връзка към коментар

Авианка като компания са си напълно ОК - Аз съм летяла само малката отсечка Богота - Панама Сити и то с AeroGal (Авианка Еквадор). Avianca е в Star Alliance с Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, Copa и т.н.

Мисля, че macf1an беше купувал мили на Авианка.

Виж тук и тук

Връзка към коментар

Томас Кук редовно имат за около 220-250 паунда на ласт минит , но ти гониш фиксирани дати дори часове , та наистина ще е по-сложничко :)

 

Last minute при необходима сложна организация - каквото е посещението в Куба с нощувки, коли, и изобщо - не е вариант за мен, приятелю :) Просто исках да се ориентирам какви промоции да са ми в акъла по дестинацията :) Все пак не е Коледа, не е Великден, току виж ни огряло...

Авианка като компания са си напълно ОК - Аз съм летяла само малката отсечка Богота - Панама Сити и то с AeroGal (Авианка Еквадор). Avianca е в Star Alliance с Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, Copa и т.н.

Мисля, че macf1an беше купувал мили на Авианка.

Виж тук и тук

 

Благодаря ти!!!

Връзка към коментар

Другото - нали американците ще пускат много полети, а ти имаш виза. Това е също вариант, може би не най-подходящият от гледна точка общо време във въздуха и трансфери.

Връзка към коментар

Другото - нали американците ще пускат много полети, а ти имаш виза. Това е също вариант, може би не най-подходящият от гледна точка общо време във въздуха и трансфери.

 

Оттук няма да е евтино, слънце - а и трансферите в Америка са тегави. А с моето ограничено време се обезсмисля... А и спътничката ми не знам да има Американска виза... Но поживьом, увидим. Много ти благодаря!

Връзка към коментар

Гале и аз много ги гледах и следих оферти, но накрая се отказах за купуване на билет и хотели по отделно, излиза много по-скъпо.... Знам, че имаш фискирани дати, но аз бих направила като някой други магеланци да си купя пакет от Томас Кук или някой друг за по 600- 700 паунда всичко и оттам да джиткам напред назад...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гале и аз много ги гледах и следих оферти, но накрая се отказах за купуване на билет и хотели по отделно, излиза много по-скъпо.... Знам, че имаш фискирани дати, но аз бих направила като някой други магеланци да си купя пакет от Томас Кук или някой друг за по 600- 700 паунда всичко и оттам да джиткам напред назад...

 

Проблемът, Лидке, е че така пак не става по-евтино. Освен ако човек не остане по плажовете. Времето отделно. Всички интересни места са отдалечени от тяхната Ривиера, а дали ще платим 700 паунда за почивка, която няма да ползваме и само ще ми наруши графика на отпуски - кола, квартири пак се плащат, или само самолетен билет за 700 паунда - все тая. Да видим... Прегръдки!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.