Прескочи до съдържание

Мобилен интернет в Испания


Георги

Препоръчани мнения

Нарочно пускам отделна тема, че предполагам няма да е полезно само за моето пътуване до Андалусия. Като цяло, където и да отида достъпът до интернет ми е важен, особено мобилния, защото често се налага някой дневен план да се преправи в движение, да се направи бърза консултация с GPS и т.н. 

 

Направих много бързо проучване в следния сайт: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Spain

 

Ключовите моменти общо взето са:

  • Регистрацията е лесна, но е необходим документ за самоличност
  • Някои от операторите имат такса за сим карта, дори без никакъв кредит (Vodafone май са такъв), трябва да се внимава
  • Определена част от операторите (Vodafone ,Orange) имат туристически продукти, които включват разговори и интернет, цената им варира около 15€
  • По начало ще е трудно да се дадат по-малко от 10€, дори да сте ден-два, изглежда повечето оператори толкова им е минимума

 

Като цяло съм се спрял на офертата на Orange, според цитираният по-горе сайт сим картата им е безплатна, купуваш 10€ кредит и ти дават 5€ бонус, т.е. разполагаш с 15€. 1GB интернет струва 9€, останалото може да се ползва за разговори например. Ето и уебсайта: http://www.simmundo.es/

 

Тук идват и въпросите: горе-долу правилно ли съм се ориентирал в ситуацията? Възможно е уикито, от което основно черпих информация да не е обновявано и в момента условията да са други...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние ползвахме Vodafone, цената на сим картата с 1 GB нет е 10 евро, има и разговори, но не сме ги ползвали, така че не знам колко са.

 

Иска се лична карта, което прави процеса малко бавен и задължително става само в фирмени магазини. Има много магазини за GSM-ми , в които предлагат ваучери, но за съжаление, първоначално картата трябва да се вземе от фирмен магазин на vodafon  или Orange (които не навсякъде в по-малките градчета има).

 

Интеросно, че когато ни свърши картата и посетих магазин на Vodafon, не ми продадоха ваучер за презареждане, а отново нова карта за 10 евро.

 

Хубаво беше че на Vodafon, сим картата става за всички телефони (с нормална, микро и нано сим). Т.е. самата карта се разглабя и сглабя в необходимия формат.

Връзка към коментар

Ние ползвахме Vodafone, цената на сим картата с 1 GB нет е 10 евро, има и разговори, но не сме ги ползвали, така че не знам колко са.

 

Иска се лична карта, което прави процеса малко бавен и задължително става само в фирмени магазини. Има много магазини за GSM-ми , в които предлагат ваучери, но за съжаление, първоначално картата трябва да се вземе от фирмен магазин на vodafon  или Orange (които не навсякъде в по-малките градчета има).

 

Интеросно, че когато ни свърши картата и посетих магазин на Vodafon, не ми продадоха ваучер за презареждане, а отново нова карта за 10 евро.

 

Хубаво беше че на Vodafon, сим картата става за всички телефони (с нормална, микро и нано сим). Т.е. самата карта се разглабя и сглабя в необходимия формат.

 

Калине, това ли е картата " Mini S " за 9.60 евро на месец

 

http://www.vodafone.es/tienda/particulares/es/catalogo/ficha/particular/movil/tarjeta/sim_contrato/?

subtipoContrato=1&idPrecio=143355

 

като скролнеш по- надолу страницата се вижда .

Редактирано от nino
Връзка към коментар

Според мен това са карти с месечни тарифи. Мини S доколкото се ориентирам с испанския е 9,60 на месец. 

 

Ето това, което ние ползвахме:

 

Tarifas de prepago

Редактирано от Калин Цеков
Връзка към коментар

Според мен това са карти с месечни тарифи. Мини S доколкото се ориентирам с испанския е 9,60 на месец. 

 

Ето това, което ние ползвахме:

 

Tarifas de prepago

Благодаря !

Връзка към коментар

Георги, имам големи съмнения, че ще получиш 5-те евро бонус в началото.

Този оператор е непознат за мен, има десетки вече, гледах, четох, дори звънях, но не успяха да ми потвърдят на 100%.

 

Реално само гола карта за 0 евро няма да ти дадат никъде.  Предлага се за 0 евро, но като идва заредена с 10 евро, няма начин да я вземеш празна.

 

Според това, което чух и прочетох, чак при следващото  зареждане, ще ти дадат 50% бонус  върху сумата, но тази промоция свършва на 29 февруари и не знам до колко ще се възползваш от нея.

 

Според разни класации, изкарват, че  най-изгодната  за момента  предплатената карта е на тези

MasMovil

 

1,2Gb е 6 евро,  може да си добавиш за 3,50 евро 50 минути разговори, за да изхабиш остатъка до 10-те евро.

 

Може да видиш от сайта къде има магазини и да си купиш, ако решиш.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Георги, имам големи съмнения, че ще получиш 5-те евро бонус в началото.

Този оператор е непознат за мен, има десетки вече, гледах, четох, дори звънях, но не успяха да ми потвърдят на 100%.

 

Реално само гола карта за 0 евро няма да ти дадат никъде.  Предлага се за 0 евро, но като идва заредена с 10 евро, няма начин да я вземеш празна.

 

Според това, което чух и прочетох, чак при следващото  зареждане, ще ти дадат 50% бонус  върху сумата, но тази промоция свършва на 29 февруари и не знам до колко ще се възползваш от нея.

 

Според разни класации, изкарват, че  най-изгодната  за момента  предплатената карта е на тези

MasMovil

 

1,2Gb е 6 евро,  може да си добавиш за 3,50 евро 50 минути разговори, за да изхабиш остатъка до 10-те евро.

 

Може да видиш от сайта къде има магазини и да си купиш, ако решиш.

 

Да, стана ми ясно, че по-малко от 10€ няма как, то аз и не се стремя да давам по-малко, по-скоро не ми се дават повече :) Даже и на бонуса не държа, понеше 1гб и малко разговори за седмица са ми предостатъчно. Ще се ослушам за MasMovil, ама в крайна сметка май ще е първия магазин, на който попадна в Гранада утре...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.