Прескочи до съдържание

3 дни в Андалусия - молба за програма


Гост

Препоръчани мнения

Благодаря за подсказката, ще погледна - но ще искам връщане на аерогарата. Такава жертва да влизам в града пак няма да направя :) За два дни няма да е велико оскъпяване, освен застраховката.

Ами предполагам всичко е възможно, но за един град не би трябвало да се плаща повече ако връщаш в друг офис. Правил съм го много пъти преди. Само в Бразилия се плаща на километър разстояние между офисите (някои компании де).

Връзка към коментар

За Кордова половин ден ти стига, да, ако искаш да видиш забележителностите, без да е наслаждаваш на обстановката, малките улички и приятни кафененца. За Малага, така и така ще нощуваш там, също не ти трябва повече от половин ден. 

 

Тук трябва да помислиш ще включваш ли Севиля (цял един ден, минимум), Ронда и Сетенил де лас Бодегас. Принципно Ронда и Сетенил съм ги правил за половин ден, не е проблем никакъв, но все пак вашата програма ще е доста сгъстена.

 

Другият вариант е, изключваш Севиля и Кордоба (оставаш за другия път, за да можеш да видиш и Алмодовар дел Рио), и се концентрираш върху Гранада, Ронда, Сетенил и околнстите.

 

Севиля е за отделно пътуване - уикенд, директно ще кацна там (може би есента или догодина), Гранада - също  отделен уикенд. Приемам всякакви идеи за обогатяване на настоящия маршрут. Благодаря ти :)

P.S. Защо да е сгъстена програмата? Мислех съм я направила лежерно-балансирана :) 

 

Засега вариантът, на който съм се спряла, е: 
 
 
1) Петък вечер – пристигане, кръчма Vino Mio, нощувка в Малага.
 
Бихте ли препоръчали хотел, моля – близо до Plaza Jerónimo Cuervo, не-скъпа, опция без паркинг е съвсем допустима – ако няма, ще взема колата сутринта.  
 
2) Събота сутрин разходка в Малага – кое препоръчвате да не се пропусне?
 
–> евентуално на обяд автобус - летището – RENT-A-CAR 
 
Malaga Airport - Cordoba  -  170 км., 2 часа (пристигане в ранния следобяд) 
 
–> Cordoba разходка –> Какво препоръчвате да не се пропусне?
 
Вечеря -> коя готина кръчма ще ми препоръчате?
 
Нощувка -> от кой хотел с паркинг сте доволни?
 
3) Неделя сутрин – разходка в Cordoba (каквото е останало за разглеждане) 
 
Cordoba - Setenil de las bodegas 150 km- 2.5 часа – 1 час разходка
 
Setenil de las bodegas – Ronda – 0.5 часа 
 
Пристигане в ранния следобяд –> 3 часа разходка
 
Нещо специално да препоръчате в Ронда?
 
Ronda – Mijas – 100 km. – 1.5 часа – пристигане в късния следобяд
 
Mijas – 1 час
 
Mijas - Malaga airport – 25 km., 0.5 час – към 19 ч.
 
Оставяне на колата, полет до Англия (21.30 часа)
 
Нещо съществено да пропускам?
 
Благодаря ви! :) От Малага ще има още един лъч с посока Гранада - надявам се месец Октомври. За там отделно ще питам...

 

Връзка към коментар

Ахаа, добре. А тогава, след сте предвидили достатъчно време за Кордова ще скокнете ли до Алмодовар дел Рио? На 25 км от Кордова, посока Севиля, време за разглеждане на замъка - 2 часа (вход 8 евро на човек), според мен си струва да се включи, тъй като от Севиля ще ти е по-далечко.

 

В Кордова няма какво съществено да изпуснеш, качи се на кулата на Мескитата, имай предвид, че качването е по часове и само пеша, но не е тегаво: ) 202 стъпала са само.

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар

Ахаа, добре. А тогава, след сте предвидили достатъчно време за Кордова ще скокнете ли до Алмодовар дел Рио? На 25 км от Кордова, посока Севиля, време за разглеждане на замъка - 2 часа (вход 8 евро на човек), според мен си струва да се включи, тъй като от Севиля ще ти е по-далечко.

 

В Кордова няма какво съществено да изпуснеш, качи се на кулата на Мескитата, имай предвид, че качването е по часове и само пеша, но не е тегаво: )

 

Веднага слагам в идейния план - за такива идеи по маршрута питам :) Благодаря!

Връзка към коментар

Добре, ако се решите за Алмодовар - един жокер: Паркинг, голям и свободен, има в подножието на замъка. После ви чакат 20 минути баир до замъка. Или: продължавате по пътя към замъка и е доста вероятно горе да откриете място за паркиране, ще ви спести ценно време. Пътят е тесен, но доста коли го трамбоваха, ние - не, защото не знаехме, че горе може да се паркира (пак безплатно).... 

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар

Ако имате време, горещо препоръчвам лъч до Гибралтар. Аз кацнах направо  там с  easyjet. Една бариера го дели от испанския град Ла Линея, където бяга нощувките ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако имате време, горещо препоръчвам лъч до Гибралтар. Аз кацнах направо  там с  easyjet. Една бариера го дели от испанския град Ла Линея, където бяга нощувките ми.

 

В това скитане няма да има време за такова отклонение :) Иначе друг уикенд - колко му е. Благодаря :) 

Връзка към коментар

http://www.booking.com/hotel/es/maestre.bg.html?aid=368032;label=maestre-aK4VKN6vqRZVXxRFmn54jAS44734200324%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-1938196890%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=c9e0a1cfaf036cbaca424ad6f9e93b34;dcid=1;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;soldout=0%2C0;srfid=a61231379ec4c943cd4f7542600c7c0b45924464X1;type=total;ucfs=1&

Това е за Кордоба.  Хубавото е, че имаш реален шанс да паркираш на улицата пред хотела, тя е без изход. От рецепцията ще ти препоръчат кръчма, на крайбрежната, на 300м от хотела, не помня името. Ние не успяхме да седнем там, защото беше пълно. И ти ще си като нас в съботен ден, така, че резервирай, отивайки към Мескита. Ако не на перпендикулярната уличка, успоредна на тази, по която ще влезеш има 10 кръчми поне. Пробвахме 2. Едната беше фюжън :) Другата - Siesta, беше добре. Ядох някакви кордобски специалитети. 

Програмата ти е много добра. Направо ми се прииска да ти се трапосам. :lol:

Връзка към коментар

http://www.booking.com/hotel/es/maestre.bg.html?aid=368032;label=maestre-aK4VKN6vqRZVXxRFmn54jAS44734200324%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-1938196890%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=c9e0a1cfaf036cbaca424ad6f9e93b34;dcid=1;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;soldout=0%2C0;srfid=a61231379ec4c943cd4f7542600c7c0b45924464X1;type=total;ucfs=1&

Това е за Кордоба.  Хубавото е, че имаш реален шанс да паркираш на улицата пред хотела, тя е без изход. От рецепцията ще ти препоръчат кръчма, на крайбрежната, на 300м от хотела, не помня името. Ние не успяхме да седнем там, защото беше пълно. И ти ще си като нас в съботен ден, така, че резервирай, отивайки към Мескита. Ако не на перпендикулярната уличка, успоредна на тази, по която ще влезеш има 10 кръчми поне. Пробвахме 2. Едната беше фюжън :) Другата - Siesta, беше добре. Ядох някакви кордобски специалитети. 

Програмата ти е много добра. Направо ми се прииска да ти се трапосам. :lol:

 

Много ти благодаря! :)

P.S. Хотелът е зает за тези дати, но ще разровя наоколо. Благодаря ти за ориентира!

Връзка към коментар

Петък вечер в Малага е уникално изживяване ! :) Едно от най-хубавите ми в Испания, имам чувство, че целият град беше из улиците като на дефиле, игла не можеше да хвърлиш. Кръчмите бяха пълни до пръсване, в Малага, ходят много чужденци от Острова (теб не те броя за такава :) ) и скандинавските страни и има доста местенца капани като за тях без никаква автентичност и цени до небето - като видех полупразна кръчма с някви руси и червеникави хора, бегом с 200, 30 метра по надолу, като видиш как е пълно и чакат още 5-10 човека да влязат отвън и всички плямпат на испански, там съм :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте отново :)

 

Ето и вторият лъч, който изкъдрих от Малага – удължен тридневен уикенд. Ето разписана програмата. Току що купих и билета... кхххх... Моля за коментар и препоръки. Благодаря! :)

 

London – Malaga – London

7 – 10 Oct

Gatwick (London) - Malaga - Friday 07 October 2016 

Departs 16:4007 Oct  Carrier British Airways

Arrives   20:3007 Oct Cabin  Euro Traveller
Flight BA2716

Malaga - Gatwick (London) - Monday 10 October 2016 

Departs 21:2510 Oct  Carrier British Airways

Arrives  23:1010 Oct  Cabin Euro Traveller   

Flight BA2717    

 

7 октомври, петък

 

Петък вечер кацане 20,30 – нощувка в Малага

http://www.pensionlapalma.com/

(Същата casa използвам и при първото пътуване м.април)

 

Вечеря – някое готино местенце в Malaga

 

8 октомври, събота

 

Събота сутрин –> аерогара RENT-a-CAR -> Nerja - stop 1-2 hours -> Granada  

http://www.hostallimagranada.eu/

(много съм доволна от избора си, дано не греша)

 

Събота обяд - следобяд:

Monasterio de San Jerónimo

Granada Cathedral

Royal Chapel of Granada

Palace of Charles V

La Alcaicería (Arab Spice Market)

 

Вечеря – някое яко местенце – препоръки?

 

9 октомври, неделя

 

Предиобяд – Alhamra (билети), Generalife,

Следобяд –Albaisin, Mirador de San Nicolas

Monasterio de la Cartuja

Sacromonte of Granada

 

Вечерта - някое яко местенце – препоръки?

 

10 октомври, понеделник

 

Лежерна закуска

 

Granada -> бели селца извън Гранада – Montefrio - Granada Province, Alhama De Granada - Granada Province... Това са намерени местенца, моля ви за още идеи!  

 

19.00 –> аерогара Malaga -> 21.30 полет до Лондон

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Премерена програма, както обичат да казвам съфорумците тук: )

 

Бих препоръчал Ронда и Сетенил де лас Бодегас, но не знам дали ще успееш преди полета - те са южно (централно, навътре) от Малага, и може би няма да стигне времето за тях, въпреки че реално - по час-два за всяко от тях са предостатъчни. И все пак, пътят дотам е със завои и пр, според мен или вкарай в първия лъч или ги остави.

Връзка към коментар

Премерена програма, както обичат да казвам съфорумците тук: )

 

Бих препоръчал Ронда и Сетенил де лас Бодегас, но не знам дали ще успееш преди полета - те са южно (централно, навътре) от Малага, и може би няма да стигне времето за тях, въпреки че реално - по час-два за всяко от тях са предостатъчни. И все пак, пътят дотам е със завои и пр, според мен или вкарай в първия лъч или ги остави.

 

Ама чети ми предишните постинги, моля те... хахаа... Тези двете са включени в двудневната програма през м. април :) Благодаря.

Връзка към коментар

Извинявай, моя грешка, обърках се от двата ти маршрута :)) Супер идея, браво!

 

А, не, не, няма проблем - ти извинявай за забележката, ама да не объркам съветващите, пък съветите ви са ми нужни! :) 

Връзка към коментар

Мястото в Гранада е супер, но ако искаш да спестиш някое евро от паркинг, ти предлагам да погледнеш ей този хотел, пред който паркираш безплатно през уикендите. Don Juan Hotel

Palace of Charles V се намира на територията на Алхамбра и ще го видиш на другия ден. На долната снимка масивното кубовидно нещо е.

Препоръчвам и двете вечери да завършиш на Mirador de San Nicolas и да си пиинеш вино съзерцавайки отсрещната красота.

post-228-0-95576200-1456845477_thumb.jpg

Редактирано от clete
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Какъв ден... Я да видим кой ще ходи заедно с любимата Mary - която току що си взе същите билети като мен - по този прееелестен маршрут, който междувременно дообогатих и с Guadix, и кой знае още какво ще ни хрумне... Разтопих се!

 

Mary, голям си пич, да знаеш! :)

 

yaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gifyaay.gif

 

 

 

Здравейте отново :)

 

Ето и вторият лъч, който изкъдрих от Малага – удължен тридневен уикенд. Ето разписана програмата. Току що купих и билета... кхххх... Моля за коментар и препоръки. Благодаря! :)

 

London – Malaga – London

7 – 10 Oct

Gatwick (London) - Malaga - Friday 07 October 2016 

Departs 16:4007 Oct  Carrier British Airways

Arrives   20:3007 Oct Cabin  Euro Traveller
Flight BA2716

Malaga - Gatwick (London) - Monday 10 October 2016 

Departs 21:2510 Oct  Carrier British Airways

Arrives  23:1010 Oct  Cabin Euro Traveller   

Flight BA2717    

 

7 октомври, петък

 

Петък вечер кацане 20,30 – нощувка в Малага

http://www.pensionlapalma.com/

(Същата casa използвам и при първото пътуване м.април)

 

Вечеря – някое готино местенце в Malaga

 

8 октомври, събота

 

Събота сутрин –> аерогара RENT-a-CAR -> Nerja - stop 1-2 hours -> Granada  

http://www.hostallimagranada.eu/

(много съм доволна от избора си, дано не греша)

 

Събота обяд - следобяд:

Monasterio de San Jerónimo

Granada Cathedral

Royal Chapel of Granada

Palace of Charles V

La Alcaicería (Arab Spice Market)

 

Вечеря – някое яко местенце – препоръки?

 

9 октомври, неделя

 

Предиобяд – Alhamra (билети), Generalife,

Следобяд –Albaisin, Mirador de San Nicolas

Monasterio de la Cartuja

Sacromonte of Granada

 

Вечерта - някое яко местенце – препоръки?

 

10 октомври, понеделник

 

Лежерна закуска

 

Granada -> бели селца извън Гранада – Montefrio - Granada Province, Alhama De Granada - Granada Province... Това са намерени местенца, моля ви за още идеи!  

 

19.00 –> аерогара Malaga -> 21.30 полет до Лондон

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Тъй-тъй... Бавно и славно първото уикендче в Андалусия набилижи (следващия петък). Малага, Кордоба и разни селца. 

 
Хвърлете мисли-препоръки - каквото ви хрумне :) Не съм правила НИКАКВИ планове - това не съм аз, баси :lol:, Освен резервации за хотел и кола, както и нахвърлян груб строеж по-долу. Та ако ви се споделя нещо, ще съм благодарна - без значение какво точно :) 

 

 

 
London – Malaga - London
 
1) Петък вечер – пристигане към и след 21.00 - нощувка в Малага – късна вечеря , кръчма, ала-бала...  
 
2) Събота сутрин разходка в Малага 
 
-> към 11 часа –> автобус - летището – RENT-A-CAR 
 
Malaga Airport - Cordoba  -  170 км., 2 часа (пристигане в ранния следобяд) –> Cordoba разходка –> вечеря , кръчми -> нощувка
 
3) Неделя сутрин – разходка в Cordoba (ако има ли нужда) 
 
Cordoba - Setenil de las bodegas 150 km- 2.5 часа – 1 час разходка
 
Setenil de las bodegas – Ronda – 0.5 часа 
 
Пристигане в ранния следобяд –> 3 часа разходка, 
 
Ronda – Mijas – 100 km. – 1.5 часа – пристигане в късния следобяд
 
Mijas – 1 час
 
Mijas - Malaga airport – 25 km., 0.5 час – към 19 ч.
 
Оставяне на колата, полет до Англия (около 21.30 часа)
Връзка към коментар

Само ще се разхождаш или ще влизаш по музеи и катедрали?

За разходка е ок. Сега тече ферията им и ще е приятно и само за разходки.

В Кордоба ти трябват поне 3 ч за Мескитата. Освен това хората са отворили дворчетата си за разглеждане.

Аз бих се съсредоточила само в Кордоба и Малага, просто защото времето е малко да разгледаш нещата с кеф. При теб ще си е бързане. Ако се съсредоточила само в двата града, ако случайно ти остане време ще можеш да включиш и Алмодовар Дел Рио с крепостта.

Връзка към коментар

Само ще се разхождаш или ще влизаш по музеи и катедрали?

За разходка е ок. Сега тече ферията им и ще е приятно и само за разходки.

В Кордоба ти трябват поне 3 ч за Мескитата. Освен това хората са отворили дворчетата си за разглеждане.

Аз бих се съсредоточила само в Кордоба и Малага, просто защото времето е малко да разгледаш нещата с кеф. При теб ще си е бързане. Ако се съсредоточила само в двата града, ако случайно ти остане време ще можеш да включиш и Алмодовар Дел Рио с крепостта.

 

Никакви музеи, само музеи на открито :) Що бе, на мен си ми изглежда лежерно :) Аз искам да избягам препускането, но не ми се оставаше само в Малага твърдо, а като скоквам до Кордоба, съвсем нормално ми е да видя селцата на връщане по друг маршрут. За крепостта все още се колебая, може да ми хрумне в последния момент. Така че каквото ви хрумне още, дайте го насам... Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз бях преди две години за седмица в Андалусия и от всичко видяно бих пропуснала именно крепостта. Като не се влиза в музеи, планът ми се струва добър. Не съм гледала разписания на автобуси или опциите за даване под наем на кори, но няма ли начин да се вземе колата директно от града, пък да се върне на летището?

Връзка към коментар

Абе Мескитата трябва да се види, щом си в Кордоба. По-добре, отколкото Малага. И колата трябва да може от града, ако е отворено тогава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви :) Колата под наем е умишлено от летището - моята каса е до спирка на автобуса до и от аерогарата. Изключително удобно. Освен това не ми се шофира в града.

 

Изместих часа на взимане на колата в 10 сутринта в събота и ще отделя времето на Кордоба основно. Малага - само нощният живот и ранна разходка :) Всякакви идеи - храна, препоръки - са добре дошли...

Връзка към коментар

Rainy, не знам дали обичаш фрешове. Ако да, ей в това заведение, в Кордоба близо до мезкитата, препоръчано ни от airbnb хостесата, правят страхотни: La Bicicleta. Пробвай този от ананас, круша, лимон...

За закуска - някое заведение край реката ще свърши работа с традиционната тостада с доматена паста и зехтин, кафе с мляко и фреш портокал.

Ние вечеряхме в еднa квартална taberna, близо до квартирата ни и центъра, много ми харесаха пържените тиквички, поляти с мед. Накрая ни почерпиха сладко вино, много наподобяващо ликьор, казаха, че се произвежда в региона. Може би да беше от марката Pedro Ximénez.

Не пропускай да надникеш из уличките с дворчета, отрупани с цветни саксии. Изобщо Кордоба ни остави прекрасни впечатления, хубаво време ти пожелавам :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.