Прескочи до съдържание

Портофино или Генуа


Георги Василев

Препоръчани мнения

Привет съмишленици. Малък въпрос относно тези две направления. Очертават се 4 дни в Италия. Единият със сигурност във Флоренция, но после накъде? Генуа или Портофино? Няма да има време и за двата обстойно, така че трябва да реша кое искам да разглеждам и съответно да направя нощувката там, а пък другото каквото време остане. Дайте идея как да го направя. С кола съм, така че придвижването няма да е проблем :) Благодаря. Нямам конкретни предпочитания какво ми се гледа или посещава, просто за краткото време там искам да разбера кое си заслужава повече.

Връзка към коментар

Ами те са съвсем различни.

Ако искаш гледки , природа , идилия - Портофино.

 

Генуа е град от типа на Флоренция , Венеция ...най-общо казано.

Ако трябваше да избирам бих избрал Генуа.

Все пак за 4-5 часа може да разгледаш спокойно основните неща без да задълбаваш в музеите :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет съмишленици. Малък въпрос относно тези две направления. Очертават се 4 дни в Италия. Единият със сигурност във Флоренция, но после накъде?

 

Ключ към загадката: Сиена, Пиза, Болоня и Равена са ти доста по-близо, ако не си бил :)

Иначе и аз като Станимир съм за Генуа.

 

Ето и левъл за напреднали:

 

if car < 0 then Fiorence

else goto Genua

if Genua > 0

then Serravalle Scrivia

? Serravalle

if "girl" > 0 then Serravalle

else goto somewhere else

 

Unfortunately, no one can be told what Serravalle is. You have to see it for yourself George :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ми до колкото ми е известно се търси и елемент на идилия в цялата работа. Флоренция е на 100% сигурна, което ме кара да се замислям за Портофино, но пък не съм бил и на двете места и не знам примерно колко с повече идилията е по-хубава на съответното място. Реално имаме само 3 пълни дни. Макар и с кола не можем да обтегнем много програмата.

Връзка към коментар

Аз само при три дни изобщо не бох ходил чак дотам.

Пиза, Сиена , Сан Джиминяно и Флоренция ...няма смисъл от повече. Ден за Флоренция е съвсем недостатъчен.

 

 

П.С. Генуа безинтересен град ?

Развесели ме ;)

 

Портофино е по-близко до Капри да кажем, Знам , че беше там. Не е много уместно сравнението , но нещо такова :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И моите 5 стотинки по тази тема.

Била съм на всички тези места и веднага гласувам за 2 дни във Флоренция като минимум и един ден до Сиена, минавайки за 1 - 2 часа през Сан Джиминяно. 

Генуа много я харесвам, противно на много хора. Портофино е прекрасно - като картичка е, но е едно миниатюрно селцe, дето се обикаля, ако решиш и по всички улици за 3 часа примерно. За времето, с което разполагаш, по - добре иди и виж изключителната Сиена. Още като стъпиш на площада, ще ти увисне ченето от възхита и ще разбереш защо толкова я препоръчваме. А Сиенската катедрала е толкова претъпкана с произведения на изкуството, толкова уникална с картините от мрамор по пода,

post-228-0-67538000-1456756268_thumb.jpg

че дори да нямаш афинитет към подобни неща, ще си запленен. 

 

Където и да си избереш, ще е хубаво, наслаждавай се!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Ха-ха, с тези мнения в двете крайности за Генуа, направо объркахте човека. Сега ще се зачуди още повече. Според мен, където и да отиде, няма да сбърка. Не съм бил на нито едно от двете места, но бих избрал Генуа. Защо да обиколиш за 3 часа Портофино, след като може да вземеш повече от Генуа за цял един ден? Ето едно мнение на неутрален и безпристрастен към нито едно от двете места.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към коментар

Привет!

Мога да кажа цена на паркинг в Портофино, но от по миналата есен, беше 7 евро на час. И малко трудно си намерихме свободно място за паркиране, но пък си струваше, Местенцето е супер :) Ние се качихме на корабче до съседните селища, страхотно беше. В Генуа също е супер :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.