Прескочи до съдържание

Много карти към една сметка?


Препоръчани мнения

Абе вие по колко карти имате , щото с тия тримесечни ограничения заникъде :(

Ще пращам поне двама да си вадят Maestro тия дни да мога да ги ползвам за мен.

На мен Маестрото дето вървеше го ликвидираха, ОББ го замени с Мастеркард дебит без даже да ме питат.... Сега се мъча с Дайнърса... Добре, че поне половинката има едно Маестро валидно до 2018 ;):) ще го узурпирам! :)
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе вие по колко карти имате , щото с тия тримесечни ограничения заникъде :(

Ще пращам поне двама да си вадят Maestro тия дни да мога да ги ползвам за мен.

Аз имам 4 маестро-та. Едно от тях обаче незнайно защо наскоро се отпуши и последните 2 седмици купих над 15 билета с него (а другите карти продължават да са блокирани). Нямам идея каква е логиката. Иначе въпросното 'златно' маестро е издадено от ПИБ и доскоро не минаваше въобще.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм се замислял , но нали няма проблем когато са вързани към една сметка ?

Не , че 6 лева годишно са много сериозна сума да отворя и други сметки.

Жоро другите от кои банки са ти ?

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар

Не съм се замислял , но нали няма проблем когато са вързани към една сметка ?

Не , че 6 лева годишно са много сериозна сума да отворя и други сметки.

Жоро другите от кои банки са ти ?

Няма проблем и 10 карти да имаш на 1 сметка.

 

Другите Маестро са ми на ДСК и Пощенска.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имам 4 маестро-та. Едно от тях обаче незнайно защо наскоро се отпуши и последните 2 седмици купих над 15 билета с него (а другите карти продължават да са блокирани). Нямам идея каква е логиката. Иначе въпросното 'златно' маестро е издадено от ПИБ и доскоро не минаваше въобще.

Е сЯ вече ме запали!!

Утре отивам в ПИБ да вържа към Визата Електрон и едно Маестро :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз се чудя дали може на едно име

Освен че може на едно име/една сметка много карти, може и по една сметка неограничен брой карти на поне още един човек. Нещо като семейните сметки в чужбина, но дори няма условие вторият човек да е роднина. Изпробвани вариантите към личната ми сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да обобщя по-ясно :

 

1 Към една сметка могат да се вържат няколко Maestro на едно и също име.

 

2 Към тази сметка може да се върже Maestro и на друг човек дори да не е роднина.

 

3 Може да си вадиш няколко Maestro към различни сметки макар ако т.1 е вярна това да губи смисъл.

 

Та правилно ли се разбрахме ?

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес си заявих Maestro в ПИБ - от другия месец месечната такса става 1лв от 0,5 Освен това обърках и писах сметката в лева вместо в евро, и сега си блъскам главата какво да правя!!?

Връзка към коментар

Днес си заявих Maestro в ПИБ - от другия месец месечната такса става 1лв от 0,5 Освен това обърках и писах сметката в лева вместо в евро, и сега си блъскам главата какво да правя!!?

 

Да не би случайно да мислиш, че заявлението ти вече е предвижено?! Не са толкова бързи - разходи се до същия клон и подай ново :)

Връзка към коментар

Да обобщя по-ясно :

 

1 Към една сметка могат да се вържат няколко Maestro на едно и също име.

 

2 Към тази сметка може да се върже Maestro и на друг човек дори да не е роднина.

 

3 Може да си вадиш няколко Maestro към различни сметки макар ако т.1 е вярна това да губи смисъл.

 

Та правилно ли се разбрахме ?

 

Вярно е. Освен това що да губи смисъл по т.3 ?! Аз например си имам 2 сметки - в едната прехвърлям пари онлайн преди плащане, колкото трябват, и спя спокойно :) Но ако внезапно ме озари вдъхновение посред нощ и не мога да прехвърля, мога да ползвам и основната. Все пак таксите за карти са прилично ниски, за сега.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, точно така. Таксата е за поддръжка на сметка. Няма значение колко карти има закачени към тази сметка...

 

Която (таксата за водене на разплащателна сметка, фирмена) прясно се вдигна на 10 лв. месец при ПИБ.

А за картите:

"Издаване на първа карта по разплащателна сметка - без такса.

Издаване на всяка следваща  Maestro,  Debit MastеrCard PayPass или VISA Electron - 5 лв."

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.