Прескочи до съдържание

Идеи за релокация за 4-5 месеца на топло


violeta

Препоръчани мнения

Обсъждаме с мъжа ми идеята да се преместим за 4-5 месеца някъде на топло следващата зима (от около ноември до март примерно), откъдето да можем да работим.

 

Ще се радвам да ми дадете идеи за дестинации, като имаме няколко приоритета и изисквания:

 

Тъй като ще сме с детето е важно да има що-годе някакво прилично здравеопазване

Да е топличко – един от вариантите ни беше Панама, но след като изчетох пътеписът на Лили, като че ли няма да е там J

Престъпността да не е скандално висока

За предпочитане – Централна Америка или Азия

Да има не просто интернет, а стабилна интернет връзка, защото мъжът ми е професионален онлайн покер играч и това е ключово важно за избора на дестинация

Цените за живеене да са разумни.

 

Може би е важно да уточня, че не говорим испански, а само английски и италиански. J Има доста покер играчи, които от Европа се местят в Тайланд и Филипините, които са утвърдени дестинации за релокация в „бранша“.

Но все пак ми се иска да съберем повече аргументирани идеи за още места… Ще съм благодарна за всякакви предложения, идеи, съвети...

Редактирано от violeta
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някой от карибските острови също би свършил работа, до колкото говорим за топло, английски, добро здравеопазване (това не съм го проучил в детайли, но с оглед на хилядите американци, които ходят там трябва да има изградени добри болници). Цените няма да са като в Тайланд и Филипините, но не са и безбожни. 

 

Южен Виетнам не знам до колко е възможност, особено със здравеопазването не съм сигурен как е там, английския е с едно ниво по-нисък от Тайланд, но има много чужденци, ще се справите с езика. Но може би дългата виза ще е проблем...

 

Тайланд и Филипините все още цъкват повече отметки, но нали търсиш идеи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А бе не се занимавайте с бягане от цивилизацията - южна Испания, южна Гърция...  :lol:

А иначе между Централна Америка или Азия: не съм обикалял много, за да знам от личен опит, но познавам бели в 4 страни от централна Америка и досега не съм чул бял да живее извън комплекс с охрана (Доминиканска реп., Панама, Гватемала и Мексико)...от гледна точка на коментара ти за престъпността

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обсъждаме с мъжа ми идеята да се преместим за 4-5 месеца някъде на топло следващата зима (от около ноември до март примерно), откъдето да можем да работим.

 

Ще се радвам да ми дадете идеи за дестинации, като имаме няколко приоритета и изисквания:

 

Тъй като ще сме с детето е важно да има що-годе някакво прилично здравеопазване

Да е топличко – един от вариантите ни беше Панама, но след като изчетох пътеписът на Лили, като че ли няма да е там J

Престъпността да не е скандално висока

За предпочитане – Централна Америка или Азия

Да има не просто интернет, а стабилна интернет връзка, защото мъжът ми е професионален онлайн покер играч и това е ключово важно за избора на дестинация

Цените за живеене да са разумни.

 

Може би е важно да уточня, че не говорим испански, а само английски и италиански. J Има доста покер играчи, които от Европа се местят в Тайланд и Филипините, които са утвърдени дестинации за релокация в „бранша“.

Но все пак ми се иска да съберем повече аргументирани идеи за още места… Ще съм благодарна за всякакви предложения, идеи, съвети...

 

Аз като един НЕпрофесионален покер играч бих ви препоръчал държавите от Югоизточна Азия. Виждам, че сте ходили в Тайланд, но със сигурност за 4-5 месеца ще имате възможност да видите мнооого повече, от това което сте видели до сега. Ще може да обиколите и доста от околните държави, но най-важното е, че цените са разумни.

 

Иначе и Австралия отговаря на всички условия - освен разумните цени за живеене.  :lol:

 

Определено обаче ако се колебаете между Централна Америка и Азия, аз винаги бих избрал Азия.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъкмо щях да добавя Австралия и аз. Там има проблем, че визата е 90 дни и цените са по-високи, но може вместо 5 месеца на по-евтино място, да откарате 3 месеца там. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Щом сте с дете и изискванията са здравеопазване, сигурност и интернет, за Азия Тайланд води убедително. :) Освен това е с много добри връзи и промоции за района, като искате да отидете някъде за дълъг уикенд. В страните около Тайланд не бих живял задълго с деца. 

 

Друго място, където знам хора, които работят със семействата си онлайн и са доволни е Бали. Там, обаче не мога да дам много първа ръка информация, не съм се задържал.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тъкмо щях да добавя Австралия и аз. Там има проблем, че визата е 90 дни и цените са по-високи, но може вместо 5 месеца на по-евтино място, да откарате 3 месеца там. 

 

Визата е 1 година с разрешен престой до 90 дни. Няма ли да свърши работа излизане от страната за седмица (в Бали например) и след това отново връщане ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже питаш за идеи, виждам че си била в Япония, а аз преди време водих една безкрайна кореспонденция с едни канадци със същите намерения, та да споделя : Окинава?

 

Има много англоговорящи, приятен климат, нулева престъпност, добро здравеопазване, много удобства за деца и т.н. Няма нужда от туристически визи, имаш право на 2 пъти в годината да дойдеш за 3 месеца, което значи че едно излизане с лоу кост до Тайван или Корея ти осигурява 6 месеца престой. Остават разходите. Из airbnb се намират малки спретнати обзаведени апартаментчета и е въпрос на преговори за цена дългосрочно. А има и разни перли на по-забити места. Не даваш никакви параметри на разходи, в които бихте искали да се вместите. Храната е скъпа на пръв поглед, като почнеш да пазаруваш като местните - не е.

 

Напоследък е някаква мода австралийци да идват за по 3-4 месеца из планините - Нисеко в Хоккайдо и Хакуба в Нагано били превзети, но те идват на студено и ски през зимата. :)

 

Канадците смятаха да живеят с 1700 долара, като бяха готови да заделят 700 за наем. Което е съвсем постижимо ,сопед мен, дори и по-нисък наем, но те се бяха закеркенечили да са край Киото-Осака-Нара и то през пролетта и то до удобен транспорт. Така и не знам дали намериха или кандисаха на друго.

 

Друга дестинация, която ми хрумва е Тайван, но не мога да помогна с конкретика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виждам, че предпочитанията са за Централна Америка и Азия, но аз предлагам да погледнете и Канарските осторви, хем е добър климата, хем сте в цивилизацията.

Има много частни болници, работещи с частно здравно осигуряване и няма проблем от към доктори. Има немски и английски частни училища, както и болници, където испанския е втори език и няма да е проблем за вас.

 

Всичко опира до доходите и разходите и направа на сметка дали ви е изгодно или не.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В Централна Америка има места с перфектен климат,ниски цени и почти нулева престъпност. Антигуа и Панахачел са сред най-популярните. Заради надморската височина от около 1500 метра никога не е горещо, дневните температури са от порядъка на 25 градуса а нощните около 15. Освен това нашата зима съвпада с техния сух сезон,почти не вали и е ясно и слънчево.Има много мериканци и канадци, които живеят целогодишно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря на всички за идеите. Испания и Кабарите отпадат заради регулации на покер пазара им. Ние сме ходили там да проучваме да живеем. Вариантът е долу до Гибралтар, но не е нашето място.

Япония звучи любопитно, но като че ли ни влече слънцето...

Споделете повече за цените на Карибите!

А за Централна Америка и престъпността там - доколко е наистина висока и доколко е преувеличено?

Връзка към мнение

4-5 месеца са доста време за да се "закотвите" само на едно място....

Аз също съм за  ЮИ Азия, там има доста голямо разнообразие и избор за почивните дни поне , а полетите са на безумно ниски цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А за Централна Америка и престъпността там - доколко е наистина висока и доколко е преувеличено?

В отделните държави от ЦА положението с престъпността е различно. В Панама например има само няколко наистина опасни зони, на първо място е Колон, следват някои квартали гета на Панама Сити и Давид и провинция Дариен, която граничи с колумбия и има колумбийски престъпни групи, в останалата част от Панама не е по-опасно от Европа. За мен основния проблем в Панама не е престъпността а горещия и влажен тропически климат,който преобладава в страната и високите цени. В Гватемала има доста повече опасни градове, но пък туристическите места са ОК, в Антигуа, градчетата около езерото Атитлан и Флорес е наистина спокойно, човек може да се разхожда по улиците дори и през нощта без притеснения.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Япония звучи любопитно, но като че ли ни влече слънцето...

 

Ясно де, нали затова предложих Окинава - това е в тропиците. Има много американски военни бази и много информация на английски за живота там - само няколко на прима виста. Много доре уредени общински центрове със занимания за детето и теб, безплатни. Не че те навивам, само доуточнявам, че докато на Хоккайдо през февруари тече фестивала на снежните фигури в Окинава сакурите цъфтят през януари.

 

Иначе идеята за повече от едно място ми хареса, както и за Канарите. Все си мисля, че са повече от почивка не бих се чувствала добре на място, в което да има двоен стандарт- за местни и за туристи...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Южна Африка? Места като Найзна (Knisna) или Ст. Францис бей (St Francis Bay) или пък Дърбан.

Цените са ниски, хората мили, храната превъзходна, времето топло.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

... ще сме с детето е важно да има що-годе някакво прилично здравеопазване...

...Да има не просто интернет, а стабилна интернет връзка..

... не говорим испански, а само английски и италиански...

... Има доста покер играчи, които от Европа се местят в Тайланд и Филипините, които са утвърдени дестинации за релокация в „бранша“....

 

....в Антигуа, градчетата около езерото Атитлан и Флорес е наистина спокойно, човек може да се разхожда по улиците дори и през нощта без притеснения...

!?!? ... Затова всички охранители са с "помпи", а на банките и с автоматично оръжие.

post-17-0-36367600-1456847027_thumb.jpg

...Антигуа, пред зъболекарския кабинет....

 

Аз мисля че Гуате не отговаря на изискванията, а и въобще не може да се сравнява с двете държави. Като изключим Себу, дори и Филипините не става. По мои сметки цените са с около 30% необосновано по-високи от Тай, а средната температура на водата е с 4-5 градуса по-ниска. Това  последното  ми го каза почти-постоянно пребиваващ на Боракай.  Бих я заменил с Индонезия, и по-точно Бали.  

Но Тайланд си е друга "топка" :good:

Вие само се преместете на топло - като ви омръзне сменяте острова или и държавата. Пък и виж сме направили някоя магеланска сбирка и на друг континент  ;)

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

средната температура на водата е с 4-5 градуса по-ниска. Това  последното  ми го каза почти-постоянно пребиваващ на Боракай.  

 

Точно вчера говорих с приятели как са правили най-ужасното си гмуркане в живота на Филипините през февруари. През цялото време им тракали зъбите от студ и излезли подути от огромните количества медузи. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

...Антигуа, пред зъболекарския кабинет....

 

Аз мисля че Гуате не отговаря на изискванията, а и въобще не може да се сравнява с двете държави.

Естествено , личните впечатления са субективни, възможно е и да греша, просто никога не съм усещал заплаха нито съм имал проблеми на местата , които изброих в Гватемала. Относно въоръжената охрана в Антигуа, това си е местен стандарт, мисля, че специално в Антигуа е преванривно,по същата причина в Антигуа и Панахачел има засилено полицейско присъствие. Лично за мен Гватемала е сред любимите държави, позволих си да пиша защото авторката на темата спомена Централна Америка,иначе никого не агитирам нито твърдя, че това е перфектния избор, просто мен ме кефи.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

. Лично за мен Гватемала е сред любимите държави, позволих си да пиша защото авторката на темата спомена Централна Америка..

Упс, изразих се неправилно! Сориии, Номад!!! Опитах се да изкажа мнение според изискванията на дамата, въпреки че НЕ Е ПРАВИЛНО да изпадаме в подробности - тук сме се събрали достатъчно луди индивидуалисти. 

Моля violeta  да игнорира моите коментари  и да се ограничи до Тайланд и Индонезия за това време на годината.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно де, нали затова предложих Окинава - това е в тропиците. Има много американски военни бази и много информация на английски за живота там - само няколко на прима виста. Много доре уредени общински центрове със занимания за детето и теб, безплатни. Не че те навивам, само доуточнявам, че докато на Хоккайдо през февруари тече фестивала на снежните фигури в Окинава сакурите цъфтят през януари.

 

 А по отношение на разумните цени - Окинава според теб покрива ли този критерий? Наши приятели например до скоро бяха на Пукет и квартирата им беше около 800 лв на месец... И то не е някаква мизерия, а абсолютно приличен апартамент. 

Връзка към мнение

Вили, притеснявам се, че съм ти повлияла за Панама. Наистина усещането е субективно. В Панама Сити бяхме много близо до Ел Чорийо и може би това оказа влияние. Климатът в Панама Сити не е приятен - прекалено е горещо и влажно. Последните дни там успях да се окопитя от първоначалните страхове и се придвижвахме свободно. Но пак - климата. Самите американци изкупуват имотите в Бокете. Там откъм климат е добре, но като цяло в Панама си е мизерийка, а за мизерията си е скъпо, Т.к. още не съм си дописала пътеписа - има едно нещо, заради което горещо препоръчвам Панама - много добре влияе на кожата - никога не съм се чувствала толкова добре в кожата си - мека и добре хидратирана.

Без да съм била в нито едва от двете - защо не обмислиш Никарагуа или Мексико (макар Мексико да е в Северна, а не в Централна Америка).

Аз за себе си съм решила следното - първо да си харесам място, обикаляйли и после, евентуално да се установя там за кратко или за по-дълго. Така по препоръки на някой друг не бих действала. Но точно Канарските острови, Мексико и Никарагуа са кандидати за мой дом засега и мисля да ги проверя на място.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А за Централна Америка и престъпността там - доколко е наистина висока и доколко е преувеличено?

Вижте Коста Рика.

Много американци ходят там за здравеопазване, което значи, че е на ниво.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вили, притеснявам се, че съм ти повлияла за Панама. Наистина усещането е субективно...

защо не обмислиш Никарагуа или Мексико (макар Мексико да е в Северна, а не в Централна Америка).

Аз за себе си съм решила следното - първо да си харесам място, обикаляйли и после, евентуално да се установя там за кратко или за по-дълго. Така по препоръки на някой друг не бих действала. Но точно Канарските острови, Мексико и Никарагуа са кандидати за мой дом засега и мисля да ги проверя на място.

Ех, толкова се радвам, че точно ти писа :) Исках да те поразпитам на сбирката, но трябваше да тръгвам заради бебока и не успях... И май те изтървах... Но нищо де... Може и да те настигна някъде из Америките - знае ли човек :) :) 

Ако трябва с една дума да кажеш за Панама - да или не би била? :) 

За Никарагуа не сме обсъждали... по-скоро разглеждах за Еквадор, но интернет връзката не била особено добра предвид работата на мъжа ми. 

Това с обикалянето първо е идеалният вариант, но ние нямаме толкова много време май... Докато стане време за градина трябва да сме се прибрали :) Но моля те споделяй накратко впечатления, защото колкото и да е субективно все пак едно мнение повече - винаги е особено ценно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.