Прескочи до съдържание

Идеи за релокация за 4-5 месеца на топло


violeta

Препоръчани мнения

Аз съм прекарал само ден в Панама Сити, но трябва да кажа, че не бих живял там само заради климата - тежък и много влажен. Водачът ни обясни, че така е през цялата година и дори в нашия ден сме имали късмет с лек океански бриз. Иначе, градът много ми хареса - цивилизован, сравнително чист и видимо развиващ се с бързи темпове...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз Ви препоръчвам Канарските Острови. Гран Канария ор Тенерифе. Там е топло целогодишно 17-30 градуса,дори Декември Януари е 20 градуса, рядко 17.

Разбрах че не говорите испански, но там всички говорят английски, тъй като особено в южната част на Гран Канария където е са повече чужденци се говори английски свободно.

Интернета зависи какъв апартамент ще наемете. Предполагам ще е добър. Но за това се разберете предварително със наемодателите от които ще го наемете. Кажете че е важно да имате стабилен нет, защото работите през интернета.

Там не е скъпо.

 

Надявам се да съм помогнал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз за 3 седмици не успях да видя всичко набелязано в Панама. Има места, които ми харесаха - Casco Viejo в Панама Сити, Педаси и района около Волкан.Първите 2 са туристически, около Волкан почти няма туристи. Но не бих живяла там. Мога да остана седмица-две за почивка. Единственият по-голям град е Панама Сити, но там за мен е прекалено горещо. Благоустройват го, но си има райони, в които не бих желала да бъда и те не са изключение. Този с небостъргачите за мен е отблъскващ. Опитахме се да се разходим там, но напр. nomad вързропта, че .. мирише на пикня. Това не го усещаш от таксито. Мизерните места дори не съм посмяла да ги снимам. Другият по-голям град е Давид (150 000 население), но е провинциален и климатът също много тежък. Останалите градчета са малки, не знам дали би ти харесал толкова провинциален живот. Най-хубавите къщи са извън градовете или бяха това, което наричат финки - нещо като селскостопански имения.

За да прецениш какво намирам аз за хубаво място по снимки -  Puerto Vallarta. Но сега някой магеланец да не ми открадне идеята...  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малта е основна локация за супер много покер играчи. Не е много топло през тези месеци (към 14-15 градуса средно), но пък все пак е англоговоряща държава, в ЕС, близко до България и с евтини полети. Зависи колко е долната ви граница, която приемата за "топличко".
Коста Рика също е добре - десетина градуса по-топло от Малта за тези месеци от годината. Има доста хора, които говорят английски. Мнозина я смятат за една от най-добре развитите държави в региона.
Испания и Канарските острови сте ги отхвърлили заради покер регулациите, но все пак испанците си имат тяхна версия на Poker Stars и разни други сайтове, където си играят само те, а са слаби играчи и 100% ще има някакъв вариант да се играе там. Аз лично бих проучил и това.
Между другото не бих се изненадал да познавам съпруга ти или поне да му знам ника ако пише в някой български покер форум.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като за първа зима на топличко с бебе-Кипър. Днес беше към 26 градуса. Добра храна, слънце, няма навалица, регулации може и да има някакви;). Доста приятели програмисти изкарват зимата там. Единия я изкарва в Малайзия и е доволен. Единственият проблем е, че бабите може да идват за уикенда;).

Връзка към мнение

 А по отношение на разумните цени - Окинава според теб покрива ли този критерий? Наши приятели например до скоро бяха на Пукет и квартирата им беше около 800 лв на месец... И то не е някаква мизерия, а абсолютно приличен апартамент. 

Ти нищо не писа за бюджет. Цени има и разумни, въпрос на договорки с хазяите. Не съм ровила, първото попаднало ми с 50% отстъпка за месец, за по-дълго и на повече би се навил. Но като Тайланд няма да е евтино, права си, и аз като stefanrusev - игнорирай ме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много интересна тема, признавам, цял ден надничам в нея.

Та така, от любопитство, се позачетох за Уругвай. Подхвърлям и това, тъй като не сте споменали, намам лични впечатления. Има пречистена питейна вода, ниска престъпност, добре развито здравеопазване (според сайта на Външно министерство). Има 600 км брегова ивица.

 

Секундно лепило "Капчица" и Поксипол се произвеждат в Уругвай, не, че има пряко отношение към темата :-)

 

Между другото, хвърляйте око на разпространението на вируса Зикa ... В Уругвай все още няма регистрирани случаи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обсъждаме с мъжа ми идеята да се преместим за 4-5 месеца някъде на топло следващата зима (от около ноември до март примерно), откъдето да можем да работим.

 

 

Уф, че ме размечта... Нямате ли нужда от секретарка  :blush:  :)

 

Аз не че разбирам много, но от скромния си опит смятам Тайланд за най-подходяща държава. Бих гласувала с две ръце за Бали, но не знам здравеопазването... От Централна Америка нямам грам представа, но пет стотинки от мен - синът ми беше потрeсен колко е скъпо в Коста Рика като най-предпочитана държава от американците в региона. 

 

Та да се върна на Тайланд - много exparts, нивото на здравеопазване специално в Банкок много високо ми разказваше австралийски колега, живеещ там. А какъв хъб, и не само хъб...

 

Успех в избора :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Включваме се от Карибите, интернетът е проблемен на англоговорящите острови, поне на Барбадос, Сейнт Луша, Тринидад и Тобаго, Доминика и Гренада. Иначе на Мартиника и Гваделупа няма никакъв проблем с нета, но пък може би френският е спънка. Нямаме идея как е на холандските острови.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами лично аз бих предложил все пак да останете в Европейския съюз, както сте и с дете, така ще имате осигурено здравеопазване със здравната карта, никакви проблеми с престоя, визи и пр.. Т.е. Кипър, Канарските о-ви, та до някои от френските владения.

По-скъпо ще е от Тайланд де. В Централна Америка сигурността си е проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Puerto Vallarta , Playa del carmen 

 

Кажи на мъжа ти да разгледа 2+2 там има доста инфо и хора , които могат да помогнат , ако по няква случаеност не е , което ме съмнява щом казваш , че е покерпро :) Но според мен е по-добре от Тайланд , по принцип там отиват покер играчи без семейства и деца заради нощния живот , и мисля , че тук е по изгодната оферта , а , ако имате и визи за Сащ има доста неща за разглеждане на час/два път :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малта е основна локация за супер много покер играчи. Не е много топло през тези месеци (към 14-15 градуса средно), но пък все пак е англоговоряща държава, в ЕС, близко до България и с евтини полети. Зависи колко е долната ви граница, която приемата за "топличко".

Коста Рика също е добре - десетина градуса по-топло от Малта за тези месеци от годината. Има доста хора, които говорят английски. Мнозина я смятат за една от най-добре развитите държави в региона.

Да, много си прав... Ние сме били в Малта; даже той е играл покер там, но за момента ни се иска да отидем някъде на още по-топло и по-далече по възможност, защото приемаме Гърция, Малта, Кипър като места на които едва ли не винаги можем да отидем; дори и когато детето попорасне за ваканциите и да работим от там. А сега имаме една идея повече време.

 

 

 

Испания и Канарските острови сте ги отхвърлили заради покер регулациите, но все пак испанците си имат тяхна версия на Poker Stars и разни други сайтове, където си играят само те, а са слаби играчи и 100% ще има някакъв вариант да се играе там. Аз лично бих проучил и това.

Между другото не бих се изненадал да познавам съпруга ти или поне да му знам ника ако пише в някой български покер .

Канарските острови ме заинтригуваха като идея... Убедена съм, че ако наистина отговаря на нашите критерии напълно мога да убедя мъжа ми, а той на своя ръка да намери начин да играе там. Доколкото знам не иска да играе на такива затворени пазари, но какво ли знам аз :) :) :) Възможно е да се познавате, особено ако си кеш, а не турнирен играч. :) Ако пък ли не - ще го доведа на някоя покер сбирка - да се запознаете!

 

Уф, че ме размечта... Нямате ли нужда от секретарка  :blush:  :)

 

 

Галя, дай Боже и до секретарка да я докараме някой ден. Пиша те първа в waiting list-a.

 

Предвид критериите, които зададох определено давате най-много точки за Тайланд… И ние като че ли натам клоним. Макар чисто практично за игра на мъжа ми да е по-удобно да сме в ЦА предвид часовата разлика. Ще ви държа в течение какво сме решили. Като за начало може да пробваме 1 месец на нашето Черноморие - в Созопол най-вероятно.

Ако междувременно се сетите още идеи - моля споделете...

А как стои въпросът с визата за Тайланд, ако например напускаме и се връщаме в страната няколко пъти (повече от 2-3)?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Географски погледнато, когато тук е зима, в Южното полукълбо е лято :) Тоест от не особено безопасната Централна Америка можете да преместите фокуса в южна посока :)

Чили е най-развитата държава в региона, но почти пълното й съвпадение с Андите предполага не особено топло време (всъщност през деня е топло, но мръкне ли, става студено).

В Аржентина и Уругвай не съм бил, но според мен си струва да ги проучиш.

Иначе Тайланд наистина е най-балансираната и силна кандидатура досега :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

Предвид критериите, които зададох определено давате най-много точки за Тайланд…

 

Вили, а защо не Сингапур?

Здравеопазването е на изключително високо ниво. Визи няма. Хазартът е разрешен. Топло е, а за престъпност май не са чували изобщо :)

Недостатък е цената на жилищата под наем, но ще се намерят варианти предполагам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, а защо не Сингапур?

Не е изключено... Все още събираме идеи. За момента решихме да направим един месец проба с нашето море. Решили сме да прекараме юни месец в Созопол и да видим как ще ни се отрази промяната - на мен и най-вече на детето климата и излизането от зоната на комфорта, който си имаме тук, а на Деан - на играта. Та... някой, ако има предложение за апартамент в Созопол с голяма всекидневна/хол и поне 2 спални в Созопол; по възможност да не е много отдалечено от самия Созопол и да има плаж на близо - да свирка! Това е нашата първа крачка към релокацията! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

21-ви ден от адапционния ни месец на морето :) за момента всичко е отлично

Продължаваме да мислим напред!attachicon.gifimage.jpeg

Благородно ви завиждам. 21 дни море! Фантастично!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Продължаваме да мислим напред!

 

Изкарайте месец на Слънчака и след това можете да идете на по-спокойно място...например Хондурас :biggrin:

 

Шегата настрана, @dubblefish преди време обмисляше дълго пътуване до Тайланд семейно, заедно с малко хлапе. Ако всичко е било по план, би трябвало вече да са там, а може даже и да са се върнали. Ако искаш, драсни ѝ на лични и си поговори с нея... :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Горещо препоръчвам Филипинските острови.Няколко причини за релокация там -няма да имате никакъв проблем отностно комуникацията.Всеки говори английски или поне 90% къде ли не съм ходил там и в наи дивите села (барангаи) ще се оправиш с езика.

Друг + е добра интернет връзка ..е не е като в България

Аз тия дни ще летя натам също за релокация ,ходил съм много пъти ако имате някакви въпроси относно Филипини мога да ви бъда полезен с инфо и намиране на квартира например.

Редактирано от georgikehayov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.