Прескочи до съдържание

От юни 2013: София - Будапеща с "Bulgaria air"


Препоръчани мнения

Аз ли недовиждам, или наистина новината все още не е отразена тук:

 

От последната седмица на юни 2013 г. пътуващите през Летище София имат възможност отново да летят директно до столицата на Унгария.

Редовните полети по маршрута София - Будапеща се изпълняват от авиокомпания България Ер, която заема челна позиция сред превозвачите на Летище София по брой на обслужени пътници.

Новото направление, свързващо двете европейски столици, се обслужва със 132-местен самолет Ербъс 319 и 100-местен Eмбраер 190.

Линията е 44-та дестинация, до която най-голямото българско летище предлага директни целогодишни връзки, свързвайки София с градове в Европа и Близкия изток.

 

Първият полет до летище „Ференц Лист” е от Терминал 2 на Летище София на 24 юни 2013 г. (понеделник) в 14:10 ч. българско време.
Пътуващите от столичния аеропорт могат да летят директно до Будапеща четири пъти в седмицата в дните понеделник, сряда, четвъртък и петък.

 

http://www.sofia-airport.bg/pages/news.aspx?lm01=106

 

 

Няма да коментирам. За мен "Bulgaria air" си остава мутренска фирма, гледам да ги избягвам, а и те не са се пребили да ме привличат с добри цени и обслужване. Дано все пак има доволни, кхм, Мейджър, кхм, от новината.

 

:)

Връзка към коментар

Имаше тема някъде. Линията ще изкара по-малко от тази на Уиз. От 4 полета, минават на 3 през септември, 2 през началото на октомври, за да изчезнат напълно през средата на същия месец. Тим-пим-пирим!! :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, niki_m беше пуснал промоционалната цена от 150-ина евро. Имаше тогава спорове до колко е промоция, но на мен ми се видя прилично имайки предвид, че е монополна линия. Но да, след като Уиз не могат да намерят хляб в даден маршрут съмнявам се, че БГ еър ще успеят...сезонна линия лятото е максимума на тоя етап. 

Връзка към коментар

Гледам сa махнали двата полета в началото на октомври. :D

 

Тези тема защо не е обединена с тази на НИКИМ? 15 минути търся къде бях коментирал.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Тъкмо се чудех къде да се похваля, че днес пих шампанско за първия полет по тази линия. Iskra и топено сиренце ама е приятно :)

Ма, теб нали те издирват в темата за ваксините??!!!

Връзка към коментар

Тъкмо се чудех къде да се похваля, че днес пих шампанско за първия полет по тази линия. Iskra и топено сиренце ама е приятно :)

 

Чакаме снимки от "представлението" :)

Връзка към коментар

Нека не превъзнасяме  Wizz и дадем шанс на BG Air . Все пак не вярвам там да са все банда идиоти дето не могат да направят елементарна икономическа сметка.

Полетите на Wizz до Будапеща бяха винаги пълни и не знам защо не се пробваха с по-малко ротации и по-високи цени както правят по много от другите си дестинации.

Аз дълбоко се съмнявам в наичнанието им Дубай например , но това си е мое мнение.

 

Ще е интересно догодина по това време да видим коя дестинация е останала - Будапеща на БГ Ер или Дубай на Wizz  :)

Връзка към коментар

Ще е интересно догодина по това време да видим коя дестинация е останала - Будапеща на БГ Ер или Дубай на Wizz  :)

Да не бъда лош пророк, ама може би нито една от двете ... :(

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отпадането на Киев и Ларнака преминава в Дубай. Дано след като спрат Дубай да пуснат нещо нова, а не да зациклят. Пътувайте. докато ги има тези дестинации.

Връзка към коментар

Ще е добре вместо да пробват все нови и  нови щуротии  просто да увеличат ротациите до испанските  дестинации.

Нищо ново не искам , а само повече възможности и по-добри цени до тези места  :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ще е добре вместо да пробват все нови и  нови щуротии  просто да увеличат ротациите до испанските  дестинации.

Нищо ново не искам , а само повече възможности и по-добри цени до тези места  :)

Бе то е ясно ние какво искаме ;) , но сигурно и на авиокомпаниите не им е лесно в тая жестока конкуренция, а и с постоянно променящи се (и повишаващи се) различни такси, с нестабилните цени на горивата, с тероризма, с исландските вулкани  ако щеш :D

В общи линии - като се сетя преди 10, преди 15-20-30г. какви бяха цените и колко бяха дестинациите ... - все пак не можем да се оплачем от това, което ни се предлага последно време :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пълни самолети не означава задължително печеливши. Няма файда като са пълни полетите до Будапеща с билети от по 5 евро. Освен това дори да е печеливша дестинацията може да са я заменили с по-печеливша, Уиз изпитват недостиг на самолети в кампанията за разширяване, за това може просто машината предвидена за полети до Будапеща да се праща някъде, където носи по-голяма печалба. 

Връзка към коментар

Не им било готовно зимното разписание от 1 октомври за Будапеща , затова нямало заложени полети. Може би искаха да кажат есенното такова. :biggrin:  Явно  хвърлят на боб и  месец за месец.

Много свободни места - 18 от BUD за SOF за утре. Може да са  и повече в икономическата класа, но системата не ми дава повече от тази бройка да избирам

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Пълни самолети не означава задължително печеливши. Няма файда като са пълни полетите до Будапеща с билети от по 5 евро.

 

 

Toва е така , но няма и логика ако самолетите се пълнят да пускаш билети постоянно по 5 евро.

 

Не се ли пробва първо  на по-високи цени до каква сума са готови да платят клиентите за съответната  дестинация ?

 

Примерно аз ако правя нещо за 5 лева и не мога да смогна от клиенти , ще се пробвам на 10 лева ... ако опашката не намалява отивам на 15 лева и така докато постигна равновесие между моите сили и броят на клиентите  :D

Няма обаче да кажа - пичове не мога да смогна и за тия 5 лева съм направо на загуба , затова чао ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понахраних ги малко с обедното меню и изплюха това :D

 

"Зимното разписание започва от последната неделя на Октомври по принцип, а причината да няма полети е че все още не е взето решение дали ще продължим полета.

"

 

.Предлагам им да вдигнат цените и да запазат линията. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.