Прескочи до съдържание

Водните комети


Препоръчани мнения

По повод разговор на магеланската среща за кометите, ето на какво попаднах:

 

"Кометите вече летят между Бургас, Несебър, Созопол и Варна

На 15 юни бе откри сезон 2013 за превоз на пътници с кораби на подводни криле тип „Комети” между основните черноморски градове и курорти в България. Тази година маршрутите включват и Бургас. Кометите ще тръгват от 7-мо корабно място на „Пристанище Бургас”, където е осигурен и отделен коридор за туристите, които ще използват кометите. Корабното място и прилежащата зона ще бъдат обособени само за пасажери и кометите, които акостират на пристанището.

За миналия сезон има превозени около 7699 пътника(в Несебър), като се очаква пасажерският поток да нарастне многократно през тази година. Дестинациите включват: Несебър-Созопол, Несебър-Бургас и Несебър-Варна. Предвижда се в бъдеще да се закупи още една комета. Ценоразписа и подробните маршрути на кометите са публикувани в ел. сайт: www.fastferry.bg, както и в сайтовете на Община Бургас и Пристанище Бургас ЕАД.
"

 

1008749_10151463681326641_940539151_o.jp

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цената Варна - Бургас по-скъпа от полет по същата дестинация.  :yes: Явно крилата  на старите руски комети са с много голямо челно съпротивление или свойствата на водата са се променили. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е какво да чуваш, човекът е дал линк, цените са вътре.

Не съм се возила на такова от дете, но верно 80 лева си е много. Евентуално да се пробва за разходка на по-къса отсечка, но като вариант за обикновен транспорт с тези цени не става.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Ами сега сметнах набързо Бургас-Созопол отиване и връщане за 1 възрастен и 2 деца - 96 левчета :mad: Ако и жената реши да ни досажда, става 136 :D Както и да го погледнеш, доста си е за такава съмнителна атракция.

Редактирано от Hayasko
Връзка към коментар

Текстът е написан на средношколско ниво:

"превозени около 7699 пътника"

Така като гледам май са точно 7699 пътника. Около 7700 са.

Може някои от пътниците да не са превозени целите, затова да са около :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз ги виждам повече като ефектен, а не ефективен транспорт между градовете. Да го пробваш веднъж за тръпката и така. На мен по подразбиране ми се отваря страницата на английски, може би защото засича, че ip-то ми е от чужбина, но ако при всички е така, то и таргет групата си личи...

 

Със всичко това изписано, не бих имал против да ги пробвам веднъж :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То май точно за това и са предвидени - разходка, като си в Созопол да отскочиш до Несебър примерно.

Между другото видях че има и модерна нотка - WiFi.

Това в руските в Санкт Петербург го нямаше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не ме питайте откъде знам, но само ще ви посъветвам да си купувате билет на място, а не онлайн.. някой ден на друга магеланска среща ще ви споделя защо, ако още държите да знаете ;)

Връзка към коментар

Тип кораб. На английски се нарича hidrofoil boat: http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrofoil

 

Според мен не е толкова скъпо - щом за глупост като разходката с лодка из амстердамските канали някой би дал 10 евро, защо да не даде 5 евро за еднопосочен билет между 2 курорта :)

Редактирано от akair
Връзка към коментар

С риск да прозвуча тъпо: Какво е това??? Изглежда яко. 

 

А иначе не си запознат, защото беше популярно по комунистическо време, мисля ги спряха малко след промените. Спомням си че съм ги гледал завистливо в пристанището, но мисля че нашите не са ме возили...от там и тоя мерак може да ги пробвам сега :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С риск да прозвуча тъпо: Какво е това??? Изглежда яко. 

Спомен с голяма сантиментална стойност от детските години на едно по-старо от твоето поколение ;)

 

Още помня едно такова пътуване цялото семейство от Мичурин (сега Царево) до Варна. Имаше силно вълнение, и голяма част от пътниците почти не излязоха от санитарните помещения. Но за късмет капитанът се оказа познат на баща ми, и повечето време седях до него отпред на високото, и гледах захласнат как кометата подскача и пори вълните с нос :) Който обикновено е вдигнат над водата, но при по-голямо вълнение, вълните се разбиват в него - неописуема радост за едно дете.  :senile:

На връщане морето беше като стъкло, и тогава успях да се насладя на цялата мощ и бързина на двигателите. Незабравимо преживяване!

 

Цената тогава, доколкото помня, беше или колкото, или малко по-ниска от тази на автобус по същия маршрут. Или поне така твърдеше баща ми за пред майка ми. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е какво да чуваш, човекът е дал линк, цените са вътре.

Не съм се возила на такова от дете, но верно 80 лева си е много. Евентуално да се пробва за разходка на по-къса отсечка, но като вариант за обикновен транспорт с тези цени не става.

Не съм отваряла линка.

Връзка към коментар

Веднъж съм се возила като дете на някаква екскурзия, но нямам чак толкова ярък спомен. Само че дали не беше до някакъв остров да ни водиха? Съвсем съм забравила. :)

Връзка към коментар

Кометите бяха само между пристанищата Бургас,Варна,Царево,Созопол.До острова Св.Анастасия(едно време Болшевик) ходеха корабчета.Иначе за цените 80евра за гондола във Венеция не са ли много,ама...Все пак е за удоволствие и тръпка,по-скоро отколкото за транспорт между две пристанища.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, мерси, точно до Болшевик са ни водили, бягаше ми името. :)

Ама съм почти сигурна, че беше с комета...Дали пък не бъркам?

Иначе имаше комета на язовир Овчарица.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

На Болшевик по онова време просто нямаше къде да се върже,пък и сега.Имаше един къс кей и толкоз.Разстоянието също е близко от Бургас и докато излезе от пристанището и се "изправи"на крилете ще подмине острова. :D  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.