Прескочи до съдържание

Въпроси за Камбоджа и Виетнам


Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Правя програма за Камбоджа и Виетнам. Изчетох много теми, радвам се че има хора, които толкова много знаят... Към тях няколко въпроса, ако обичате. Програмата ще я пусна за коментари след отговорите.

 

Заложила съм няколко крайъгълни камъни, които не искам да променям. 

- три пълни дни в Сием Риеп (исках четири, но трудно...)

- три пълни дни (круиз) Делтата на Меконг – от Камбоджа към Виетнам

- три пълни дни (трек) в SAPA

- три пълни дни (круиз) в Ha long bay. 

 

И става мазало с времето - това ми е основен крайъгълен служебен камък – и останалите намерения.

 

Какво драматично ценно ще пропуснем, ако 

- генерално подмина Пном Пен (нямам желание да ходя в музеи)

- генерално подмина Ханой (нямам желание да ходя в мавзолеи)

 

Освен крайъгълните камъни имам още:

- полу-ден в Хо Ши Мин

- ден и половина в Hoi An

- един ден в Hue.

 

И съм нарушила графика си за време с един ден, за повече не мога и да помисля...

 

Благодаря ви за мненията от сега!
Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Зарежи Пном Пен и Ханой - наследство от "комунизма" може да си гледаш и тук. Сием Реп и Хо ян са перлите.

 

И аз така мислех, благодаря ти. Но исках да попитам. 

 

Още един добавъчен въпрос към знаещите:

 

За да отимизирам времето (трябва да работя и ключовата дума е трябва), ще бъде ли драматична загуба да лепна деня за Hue към Hoi An? 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз също мисля че спокойно можеш да пропуснеш Пном Пен и Ханой.
Между Хуе и Хо Ан - бих заложила повече време в Хо Ан.
И двата круиза ми се виждат дългички ... аз съм била за по 1 ден и на двете места. Но съм твърдо за 3те дни в Сапа, където също аз бях само за ден.

Връзка към коментар

Аз също мисля че спокойно можеш да пропуснеш Пном Пен и Ханой.

Между Хуе и Хо Ан - бих заложила повече време в Хо Ан.

И двата круиза ми се виждат дългички ... аз съм била за по 1 ден и на двете места. Но съм твърдо за 3те дни в Сапа, където също аз бях само за ден.

 

Много благодаря! 

 

За Меконг нямам избор. Бих го съкратила на 2 дни, но не предлагат такава стандартна опция - трябва чартър speed boat (не благодаря), a изключително много държа на Меконг. Ха Лонг - просто тридневните круизи предлагат изумителни опции и искам да ги видя, онемяла съм. след като съм на г*за на географията без това. Лепвам полуденя за Хю към Хои ан. Исках повече време, ама... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

И аз бих пропуснал Phnom Penh, но не бих казал същото за Hanoi.

 

Разбира се, зависи кой какво търси, но аз бих пропуснал деня в Hue за сметка на Hanoi (ако това се вписва в програмата).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз бих пропуснал Phnom Penh, но не бих казал същото за Hanoi.

 

Разбира се, зависи кой какво търси, но аз бих пропуснал деня в Hue за сметка на Hanoi (ако това се вписва в програмата).

Благодаря ти - затова събирам мнения...

Връзка към коментар

Ханой аз също бих го пропуснала, но дворецът в Пном Пен не бих.

А в Сайгон бих седяла много време, следващият път ще направя така.Ужасно ми харесва, ако мога да се изразя така. :)

Три дена в Ха Лонг какво ще правиш?Освен, ако не останеш и на плаж на някой от островите.Два дни са пре - достатъчни, според мен.

И в Сием Риеп три дни е добре.На езерото Тонлесап ще ходиш ли?Като езерото Инле е.На мен ми хареса.

Абе и това три дни по Меконг от Камбоджа към Виетнам ми се види авантюра.Ние бяхме един цял ден и ми писна, мисля, че три са много.:(

Връзка към коментар

Здравей, според мен 3 дни в Сием Реп е супер - по принцип препоръчвам полудневна екскурзийка до езерото Тонле Сап и залез там, като оптимален вариант е до селото Кампонг Плукс (така звучи на кхмерски). Не знам обаче до колко тази разходка до езерото е подходяща точно през април - май тогава езерото е доста попресъхнало и си е сериозна жега. Два дни са достатъчни за Ангор Ват, остава ти половин ден за някой по-далечен храм или просто за шляене из града. Пном пен е мизерия и не си заслужава. За круиза по делтата на Меконг не мога да кажа нищо, не съм го правил. За Сапа също не ни остана време, макар че много ми се искаше да отидем. 3 дни обаче ми изглеждат добре. Правя уточнение, че не съм ходил в Сайгон, но Ханой ни хареса доста. Столицата е повече от един мавзолей - за мен старият квартал, езерото Хоан Кием и френския квартал са доста интересни и си заслужават поне един ден. Колкото до Халонг бей - на мен лично 2 дни ми стигнаха там. Вероятно третият ден бихте отишли до някакви по-далечни и малко посещавани места, но общо взето ще видите едно и също.

Връзка към коментар
Здравко Ангел

И ние вдигаме ръка за Ханой! Не знаем как да го вместиш, защото ти всъщност си обвързана с круиза по Меконг и Ха Лонг. Ние минахме с лодка от Виетнам в Камбоджа по Меконг и да ти призная на втория ден много ни се повръщаше от тая лодка, и в буквалния, и в преносния смисъл.

Иначе 3 дни в Сапа са идеални, и ние толкова бяхме, ще си направиш трекинги по различните маршрути.

Имахме отделен ден в Хуе и отделен ден в Хой Ан, като се замисля бих съкратил деня в Хуе за сметка на Ханой, защото барбекюто, което си направихме на тротоара в Ханой и до днес ми е пред очите. Дават ти един котлон на газ и един тиган, сядаш на улицата, носят ти разни меса и зеленчуци и ти само печеш и ядеш. Пуши отвсякъде, пръска ти мазнина, местните ти се смеят, ама пък е адски вкусно.

Не знам дали ще имаш време с тоя половин ден в Хо Ши Мин, ама да знаеш, че имат чудна ботаническа+зоологическа градина.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много ви благодаря! :)

 

 

Ханой аз също бих го пропуснала, но дворецът в Пном Пен не бих.
А в Сайгон бих седяла много време, следващият път ще направя така.Ужасно ми харесва, ако мога да се изразя така. :)
Три дена в Ха Лонг какво ще правиш?Освен, ако не останеш и на плаж на някой от островите.Два дни са пре - достатъчни, според мен.
И в Сием Риеп три дни е добре.На езерото Тонлесап ще ходиш ли?Като езерото Инле е.На мен ми хареса.
Абе и това три дни по Меконг от Камбоджа към Виетнам ми се види авантюра.Ние бяхме един цял ден и ми писна, мисля, че три са много. :(

 

Заради твоето мнение в темите оставих Сайгон :) Нямам повече време, Алекс. 

Меконг - точно авантюрата ме привлича. И преди ...емнайсет години след "Апокалипсис сега" си представях на живо какво е да минавам тази река... 

Ха Лонг - тридневните трипове включват рибарски селища и е огромен кеф - където и да съм чела. Но ще го помислим пак.

Сиен Риеп - и езерото също - пълна програма за там. Или поне колкото можем за три дни.

Пном Пен - трябва да се лишим от природа заради двореца. Засега ще се въздържа.

Благодаря ти! 

 

 

Здравей, според мен 3 дни в Сием Реп е супер - по принцип препоръчвам полудневна екскурзийка до езерото Тонле Сап и залез там, като оптимален вариант е до селото Кампонг Плукс (така звучи на кхмерски). Не знам обаче до колко тази разходка до езерото е подходяща точно през април - май тогава езерото е доста попресъхнало и си е сериозна жега. Два дни са достатъчни за Ангор Ват, остава ти половин ден за някой по-далечен храм или просто за шляене из града. Пном пен е мизерия и не си заслужава. За круиза по делтата на Меконг не мога да кажа нищо, не съм го правил. За Сапа също не ни остана време, макар че много ми се искаше да отидем. 3 дни обаче ми изглеждат добре. Правя уточнение, че не съм ходил в Сайгон, но Ханой ни хареса доста. Столицата е повече от един мавзолей - за мен старият квартал, езерото Хоан Кием и френския квартал са доста интересни и си заслужават поне един ден. Колкото до Халонг бей - на мен лично 2 дни ми стигнаха там. Вероятно третият ден бихте отишли до някакви по-далечни и малко посещавани места, но общо взето ще видите едно и също.

 

Започвам да обмислям Ханой... Затова и поисках мнения. Халонг Бей - тридневният маршрут не повтаря двудневния, а включва рибарски селища във водата. Ще помислим пак, но Ханой започва да набира сила. Благодарско!!!


И ние вдигаме ръка за Ханой! Не знаем как да го вместиш, защото ти всъщност си обвързана с круиза по Меконг и Ха Лонг. Ние минахме с лодка от Виетнам в Камбоджа по Меконг и да ти призная на втория ден много ни се повръщаше от тая лодка, и в буквалния, и в преносния смисъл.

Иначе 3 дни в Сапа са идеални, и ние толкова бяхме, ще си направиш трекинги по различните маршрути.

Имахме отделен ден в Хуе и отделен ден в Хой Ан, като се замисля бих съкратил деня в Хуе за сметка на Ханой, защото барбекюто, което си направихме на тротоара в Ханой и до днес ми е пред очите. Дават ти един котлон на газ и един тиган, сядаш на улицата, носят ти разни меса и зеленчуци и ти само печеш и ядеш. Пуши отвсякъде, пръска ти мазнина, местните ти се смеят, ама пък е адски вкусно.

Не знам дали ще имаш време с тоя половин ден в Хо Ши Мин, ама да знаеш, че имат чудна ботаническа+зоологическа градина.

 

Разсмя ме за лодката :) Просто е един огромен мерак... 

Ханой започва да измества Хуе (Хю). 

Радвам се, че всички одобрявате Сапа :)

Благодаря ти!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
Тъй... Мисля, че набутах всички препоръки, без да пострадат моите претенции – или поне не много :)
 
И така, моля ви за коментари. След взимане на решение белким мирясам с планиранията засега. Чудя се колко е това „засега“... арггхххх... :) И започваме да дебнем билети, макар че като знам как се фиксирам в определени часови пояси...  
 
Cambodia, Vietnam
7 April - 23 April 2017
 

7 April – London – Siem Riep

 

Thai Airways TG917        

21:25     LHR London Heathrow               15:00(+1) BKK Bangkok Suvarnabhumi                  

Connect in airport Long wait 3h 50

18:50     BKK Bangkok Suvarnabhumi      20:15     REP Siem Reap

 
8 April: нощувка Siem Reap
 
9 April: нощувка Siem Reap - 2 пълни дни за малкия и голям кръг 
 
10 Април:  нощувка Siem Reap - 2 пълни дни за малкия и голям кръг 
 
11 April: Siem Reap – кръгче Tonle Sap - Kompong Phluk + Beng Mealea + Bantey Srei
 
11 April – НОЩЕН автобус до Phnom Penh 11 pm -> 5.30 am  http://www.giantibis.com/ 
 
6 am – 11 am – разходка в Пном Пен – Royal Palace & Silver Pagoda (отворени 8 am – 11 am)
 
12 am –> Следва с лодка по Делтата на Меконг
 
 
12 April Mekong Delta - Phnom Penh – Vietnam speed boat: Chau Doc – нощувка хотел
 
13 April Mekong Delta Chau Doc - Long Xuyen – нощувка на лодката
 
14 April Mekong Delta, Long Xuyen - Cai Be –> трансфер до Ho Chi Minh City
 
14 April – нощувка Ho Chi Minh City
 
15 April Ho Chi Minh City – един пълен ден – Old City - ?
 
15 April Ho Chi Minh City – Da Nang – flight (примерно) 19:20 SGN    20:35 DAD - Hoi An by taxi
 
15 April – нощувка Hoi An 
 
16 April – Hoi An – къде и какво през деня - нощувка
 
17 April –  Hoi An – къде и какво през деня - нощувка в Hoi An и сутринта в 4 ч. такси -? 
ИЛИ вечерта такси до Da Nang – нощувка
 
18 April - VietJet Air 06:15 DAD 07:30 HAN
 
18 Април – един пълен ден скитане из Ханой (как...) (багажът при агенцията за САПА)
 
Следва скитане до САПА (нощен влак)
 
 
18 April - Hanoi - Lao cai NIGHT train HANOI 22:00 06:17 LAO CAI
 
19 April - Lao cai – трекинг - Tavan village – нощувка във виетнамска къща
 
20 April -  трекинг - BanHo village – нощувка във виетнамска къща
 
21 April - трекинг – Sapa 
 
21 April Sapa – Hanoi - NIGHT train   21:00 LAO CAI 05:09 HANOI
 
Двудневен круиз в Halong Bay 
 
 
22 April – Hanoi – Halong – нощувка на корабa
 
23 April – Halong - Hanoi
 
23 April – Hanoi - London
 
Thai Airways
20:45 HAN Hanoi  22:35 BKK Bangkok Suvarnabhumi
 Connect in airport 2h 35
01:10(+1) BKK Bangkok Suvarnabhumi  07:15 LHR London Heathrow
Редактирано от Гост
Връзка към коментар

В крайна сметка смени тридневния в Ха Лонг Бау с двудневен ли? (Точно както го описваше почна да ме изкушава и мен).
То хубаво като препоръчваме нещо пред друго, ама да вземем и да обясняваме какво точно препоръчваме, за да може Rainy да си прецени спрямо нейните предпочитания.
Ханой и Сайгон са различни градове. В Сайгон бих се върнала с кеф, атмосферата, която създават там чужденците, спомените от войната върху тениските, местните "локали", по-различния манталитет на хората спрямо ханойци .... В Ханой изкарах 4 дни ... и ако тръгна да се връщам там, то ще е с доста голямо внимание. Вярно че мойто бойно кръщене беше в Ханой и там се сблъсках с Азия и Виетнам в пълният им блясък, но определено този град ме натовари и изнерви. Да, ядохме, на тротоара, разхождахме се из всякакви малки улички, пазари, гари, езера с костенурки и други потайности на Ханой, (както се казва направихме се на маймуни), в един момент имам доста приятни спомени и снимки от там ... но миризмата, моторите, тълпите които са навсякъде, напълно заетите тротоари, досадното настояване да си купиш нещо, не кооперативноста на по-голяма част от жителите ... ме доведоха до това след няколко дни, минавайки границата с Лаос да се чувствам супер доволна и свободна от това че съм напуснала този град. Та ако интересите ти са природа - не си отнемай от нея - една нощувка в Ханой би ти била достатъчна.

Hue - има императорски дворец, който мен лично не ме възхити ... естествено други биха били очаровани.
Hoi An - е супер романтичен град със свой облик, с реката, с лодкарите, с фенерите, с ресторанчетата, с работилничките и с бирата от 10 ст.
Сием Рийп не го коментирам, защото май там всички сме на едно мнение и програмата, която си заложила е много добра според мен.

Другото, с което мога да помогна е със снимки от всички споменати места.
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В крайна сметка смени тридневния в Ха Лонг Бау с двудневен ли? (Точно както го описваше почна да ме изкушава и мен).

То хубаво като препоръчваме нещо пред друго, ама да вземем и да обясняваме какво точно препоръчваме, за да може Rainy да си прецени спрямо нейните предпочитания.

Ханой и Сайгон са различни градове. В Сайгон бих се върнала с кеф, атмосферата, която създават там чужденците, спомените от войната върху тениските, местните "локали", по-различния манталитет на хората спрямо ханойци .... В Ханой изкарах 4 дни ... и ако тръгна да се връщам там, то ще е с доста голямо внимание. Вярно че мойто бойно кръщене беше в Ханой и там се сблъсках с Азия и Виетнам в пълният им блясък, но определено този град ме натовари и изнерви. Да, ядохме, на тротоара, разхождахме се из всякакви малки улички, пазари, гари, езера с костенурки и други потайности на Ханой, (както се казва направихме се на маймуни), в един момент имам доста приятни спомени и снимки от там ... но миризмата, моторите, тълпите които са навсякъде, напълно заетите тротоари, досадното настояване да си купиш нещо, не кооперативноста на по-голяма част от жителите ... ме доведоха до това след няколко дни, минавайки границата с Лаос да се чувствам супер доволна и свободна от това че съм напуснала този град. Та ако интересите ти са природа - не си отнемай от нея - една нощувка в Ханой би ти била достатъчна.

Hue - има императорски дворец, който мен лично не ме възхити ... естествено други биха били очаровани.

Hoi An - е супер романтичен град със свой облик, с реката, с лодкарите, с фенерите, с ресторанчетата, с работилничките и с бирата от 10 ст.

Сием Рийп не го коментирам, защото май там всички сме на едно мнение и програмата, която си заложила е много добра според мен.

Другото, с което мога да помогна е със снимки от всички споменати места.

 

 

Благодаря ти много! 

 

В Ханой по принцип не съм залагала нощувка. Просто изместих следобедния полет със сутрешен - преместих го от Hue в Da Nang, махнах Hue и освободих деня за Ханой. 

 

Надявам се, че два дни са добре за Hoi An. Hue е изключен...

 

За круиза - рибарското селище се посещава и от двудневния круиз, а го промених от тридневен на двудневен - засега, защото излизам извън двете седмици. 

 

Засега напипвам точния маршрут мисля, но аз наистина се вслушвам в съвети, иначе за какво да питам...

 

Сполай :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Откъм сезон е добре , жега на юг + супер време ( дано) на север във Виетнам и на теория трябва да няма валежи. Ханой си има собствен и неподправен студен чар. От малкото места, където не си казваш "абе супер ама някъде съм виждал нещо подобно." Не говоря за остатъците от комунизма и мавзолея. Той е много повече от това - разходка из стария квартал, после край езерото Хоан Кием, храма на литературата... 

 

Ако оставаш ден в Хо Ши Мин, по-добре направи трипа до делтата на Меконг, вместо псевдозабележителности из града, като сградата (думата "дворец" ми е туу мач за това нещо), в която са подписали примирието.

 

 

Програмата в Сием Рип ти е топ! Аз бих направил същото за три дни.

 

Като човек, прекарващ поне месец в Пном Пен всяка година, моят съвет е, че спокойно можеш да го пропуснеш. :lol:  Ако си била преди това в двореца в Банкок, този ще ти изглежда като беден роднина. ( дано не чете камбоджанският консул, че повече виза няма да видя  :lol: ) Сребърният под на сребърната пагода е застлан с килим да не се износва и само някое ъгълче са отворили. 

 

Ако можеш да спестиш ден от Пном Пен или Хо Ши Мин, направи еднодневна екскурзия до Транг Ан (любимият ми трип) или Там Кок от Ханой. И двете места са уникални, но Там Кок е прекалено турситическо с много народ и дразнещи търговци, а Транг Ан е отворен отскоро и ходят по-малко хора, основно местни. 

 

Ха Лонг Бей е наистина за два два дни макс, аз бих го направил един.

 

ВНИМАНИЕ!!! Най- честият скам във Виетнам, след ужасните мошенници таксиджиите, топ "фаворити" от всички места по света, където съм бил (използвай само реномирани фирми Vinasun и  Mai Linh, обърни внимание как се пишат точно, имат имитации с по една буква разлика) е този с екскурзиите до Ха Лонг Бей. На брошурите виждаш топ кораби и пейзажи, а спиш в продънени корита за маса пари и всичко става кошмар. Ако спиш там, отдели много време за проучване на круизната фирма! 

 

Виетнамците като цяло са изключително готини и дружелюбни хора, но по туристическите места можеш да се сблъскаш с уан оф ъ кайнд безочливо нагли типчета. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз само да кажа лек коментар, че редакцията ми харесва. Иначе щях да изразя същите впечатления, че три дни в Халонг са много, особено като времето те притиска, но двудневния е ОК. 

 

Ханой е супер по-различен от Сайгон, аз не бих ги пропускал и двата, поне по малко, според мен елиминирането на Hue за сметка на Hoi An също е удачно. 

 

П.С. провери календара на луната, по пълнолуние в Hoi An стават чудеса (гаси се всяко изкуствено осветление в стария град, пускат се едни свещички по реката, супер красиво на снимки), добре ще е ако го хванеш. Повече информация: http://www.thewholeworldisaplayground.com/guide-tips-hoi-an-full-moon-lantern-festival/

Връзка към коментар

Откъм сезон е добре , жега на юг + супер време ( дано) на север във Виетнам и на теория трябва да няма валежи. Ханой си има собствен и неподправен студен чар. От малкото места, където не си казваш "абе супер ама някъде съм виждал нещо подобно." Не говоря за остатъците от комунизма и мавзолея. Той е много повече от това - разходка из стария квартал, после край езерото Хоан Кием, храма на литературата... 

 

Ако оставаш ден в Хо Ши Мин, по-добре направи трипа до делтата на Меконг, вместо псевдозабележителности из града, като сградата (думата "дворец" ми е туу мач за това нещо), в която са подписали примирието.

 

 

Програмата в Сием Рип ти е топ! Аз бих направил същото за три дни.

 

Като човек, прекарващ поне месец в Пном Пен всяка година, моят съвет е, че спокойно можеш да го пропуснеш. :lol:  Ако си била преди това в двореца в Банкок, този ще ти изглежда като беден роднина. ( дано не чете камбоджанският консул, че повече виза няма да видя  :lol: ) Сребърният под на сребърната пагода е застлан с килим да не се износва и само някое ъгълче са отворили. 

 

Ако можеш да спестиш ден от Пном Пен или Хо Ши Мин, направи еднодневна екскурзия до Транг Ан (любимият ми трип) или Там Кок от Ханой. И двете места са уникални, но Там Кок е прекалено турситическо с много народ и дразнещи търговци, а Транг Ан е отворен отскоро и ходят по-малко хора, основно местни. 

 

Ха Лонг Бей е наистина за два два дни макс, аз бих го направил един.

 

ВНИМАНИЕ!!! Най- честият скам във Виетнам, след ужасните мошенници таксиджиите, топ "фаворити" от всички места по света, където съм бил (използвай само реномирани фирми Vinasun и  Mai Linh, обърни внимание как се пишат точно, имат имитации с по една буква разлика) е този с екскурзиите до Ха Лонг Бей. На брошурите виждаш топ кораби и пейзажи, а спиш в продънени корита за маса пари и всичко става кошмар. Ако спиш там, отдели много време за проучване на круизната фирма! 

 

Виетнамците като цяло са изключително готини и дружелюбни хора, но по туристическите места можеш да се сблъскаш с уан оф ъ кайнд безочливо нагли типчета. 

 

Хах... Сием Риеп следвах твоите препоръки.

 

И ако знаеш колко рових за Транг Ан (любимият ми трип) - твоите мнения специално ги гледах под лупа. Просто не намерих дупка. Ще помисля определено за някоя врътка...  И ще внимавам за скам-а. Прочетох и това.

 

Пном Пен - просто се получава тази няколко часова дупка и затова посочих двореца. Била съм в този в Банкок :) Иначе ако нещо друго препоръчаш... Изобщо, имам предвид всички съвети.

 

Хо Ши Мин - нали правим пълната Делта от Пном Пен? Това, което говориш, различно ли е? 

 

Много ти благодаря!

Аз само да кажа лек коментар, че редакцията ми харесва. Иначе щях да изразя същите впечатления, че три дни в Халонг са много, особено като времето те притиска, но двудневния е ОК. 

 

Ханой е супер по-различен от Сайгон, аз не бих ги пропускал и двата, поне по малко, според мен елиминирането на Hue за сметка на Hoi An също е удачно. 

 

П.С. провери календара на луната, по пълнолуние в Hoi An стават чудеса (гаси се всяко изкуствено осветление в стария град, пускат се едни свещички по реката, супер красиво на снимки), добре ще е ако го хванеш. Повече информация: http://www.thewholeworldisaplayground.com/guide-tips-hoi-an-full-moon-lantern-festival/

 

За съжаление пълнолунието е след нас... Здраве да е, това само да е кусура :) Много ти благодаря за мнението. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз не мога да изкажа мнение на очевидец, но твърдя, че съм в напреднала фаза на подготовката за подобен трип. Две неща. Първото е свързано с придвижването по Меконг. Аз също съм фен на Копола, а и имам друг повод да желая този трип. И все пак, вслушах се в безценните съвети на форумния подп. Томас Едуард Лорънс и се отказах от лодката. От Пном Пен до Сайгон ще се придвижим с автобус, а Делтата ще видим чрез еднодневен трип от Сайгон. Второто е свързано с вътрешните полети. Пак благодарение на подполковника, имах уникалния късмет да се снабдя с мултисити билети Сайгон - Хюе - Ханой на стойност 58 евро на човек, което отвсякъде си е чудесна цена. Говорим за виетнамските авиолинии, които са традиционна компания с всички екстри. Там ситуацията с билетите е следната. Има определена бройка от билети на изключително ниска цена, които естествено свършват най-бързо. Затова трябва да реагираш колкото се може по-рано. И още нещо. Вчера получих известие от виетнамците за промяна на полетите. Със свито сърце отворих мейлът, но се оказа, че е за добро. Ранният ни полет от Сайгон е заменен с обеден, което е прекрасна новина, защото няма да ставаме в ранни зори. Казвам това с оглед плановете, защото знам, че и ти обичаш да разграфяваш дните по часове, а очевидно в онези части на света е добре да слагаме по някой и друг час толеранс... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Давам още един глас за Транг Ан, не го пропускай, ако намериш дупчица :-) А от Хой Ан (въпреки че не ти е много временцето там) можеш да 'изтичаш' до My Son, но пък след Камбоджа не знам доколкото ще се впечатлиш от малко храмове ;-)

Връзка към коментар

Аз не мога да изкажа мнение на очевидец, но твърдя, че съм в напреднала фаза на подготовката за подобен трип. Две неща. Първото е свързано с придвижването по Меконг. Аз също съм фен на Копола, а и имам друг повод да желая този трип. И все пак, вслушах се в безценните съвети на форумния подп. Томас Едуард Лорънс и се отказах от лодката. От Пном Пен до Сайгон ще се придвижим с автобус, а Делтата ще видим чрез еднодневен трип от Сайгон. Второто е свързано с вътрешните полети. Пак благодарение на подполковника, имах уникалния късмет да се снабдя с мултисити билети Сайгон - Хюе - Ханой на стойност 58 евро на човек, което отвсякъде си е чудесна цена. Говорим за виетнамските авиолинии, които са традиционна компания с всички екстри. Там ситуацията с билетите е следната. Има определена бройка от билети на изключително ниска цена, които естествено свършват най-бързо. Затова трябва да реагираш колкото се може по-рано. И още нещо. Вчера получих известие от виетнамците за промяна на полетите. Със свито сърце отворих мейлът, но се оказа, че е за добро. Ранният ни полет от Сайгон е заменен с обеден, което е прекрасна новина, защото няма да ставаме в ранни зори. Казвам това с оглед плановете, защото знам, че и ти обичаш да разграфяваш дните по часове, а очевидно в онези части на света е добре да слагаме по някой и друг час толеранс... ;)

 

Хаха... наистина разграфявам :) Характер... Две въпросчета, моля те:

 

1. Има ли специален линк за евтините полети?

 

2. Би ли ми дал линк кой трип ще използваш по Меконг? Голям мерак ми е за тази Делта... 

 

Благодаря!

Давам още един глас за Транг Ан, не го пропускай, ако намериш дупчица :-) А от Хой Ан (въпреки че не ти е много временцето там) можеш да 'изтичаш' до My Son, но пък след Камбоджа не знам доколкото ще се впечатлиш от малко храмове ;-)

 

Ще го помисля сериозно... Много благодаря :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

С две ръце и три крака препоръчвам една туристическа агенция в Ханой - Lily's travel agency - http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293924-d6894263-Reviews-Lily_s_Travel_Agency_Day_Tours-Hanoi.html

Лили е много точна и готина, говори добър английски, честна е и предлага супер изгодни оферти за екскурзиите - със сигурност ще ви даде най-ниската цена на лодката за Халонг бей, която сте избрали, а ако букнете и Сапа може и още по-ниска цена. Смени ни доларите на най-добрия възможен курс, който намерихме в Ханой. Можете и да си оставите багажа при нея. Изобщо много сме доволни от услугите ѝ. И още нещо - в Ханой се предлага безплатен еднодневен ексурзовод. Това са студенти, които развеждат чужденците като гидове из интересните места и забележителностите на града, но не по предварително начертан маршрут, а в зависимост от това, което вие искате да видите. Ще ви разкажат и много интересни неща за града и Виетнам изобщо. Забранено им е да взимат пари, а вие им плащате само входовете по музеите (те имат студентски карти за намаления и с тях излизат някакви стотинки). Разбира се, като седнете да обядвате някъде е нормално да ги почерпите, което пак не е кой знае какво. Много по-интересна ще е разходката ви из града с такъв гид.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз не мога да изкажа мнение на очевидец, но твърдя, че съм в напреднала фаза на подготовката за подобен трип. Две неща. Първото е свързано с придвижването по Меконг.

Чудесно си го решил. Еднодневен трип от Сайгон е напълно достатъчно - даже с включен обяд и разглеждане на две къщи по пътя.

всъщност, аз съм ходила два пъти на такъв трип - единият беше, като че ли, по- луксозно пътуване, разгледахме по пътя две колониални имения и в една много красива вила обядвахме с типичната риба, дето я вадят от същата тази вода. И на мен не ми харесва.

Втория път, ходихме до някакво село из джунглата, като от голямата лодка ни превърлиха на еднодръвки, по 3-ма,  дето те е страх да мръднеш, че веднага се килва и се изсипваш като нищо. :blush:

Абе, адвенчър, ама като гледах цвета на водата, хич не ми идеше на ум къпане в нея. :blush:

Първият трип ми хареса повече. Така че, хубаво гледайте къде ще ви водят.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.