Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2016-17


Препоръчани мнения

  През Истанбул има много възможности до Дубай и тези две допълнителни нощувки отпадат.Но пък за сметка на пътя до Истанбул.....За всеки случай,ако Уизз не се вразумят за моите дати,варианта  ми е с Азербейджанските авиолиний със стоп в Баку,а цените са им локум за окото  :) 90лв.на отиване ,110 на връщане.

https://www.azal.az/

Дори това което Уизз предлагат  последните години на рожденият си ден ,не ме устройва. Защото сме 3-ма и само единия ще хване безплатният билет.

Редактирано от palioto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Охх много мразя да не зная какво да правя :( Сега има промоция на Cebu pacific и някои от полетите, които ми трябват са по 599 PHP (11,5 евро). Според вас да взимам или да чакам от тази промоция по 1 песо? Имам още около 8 месеца и мога да си чакам, ако ще има и по-евтино :)

А еднопосочен билет Манила - Борнео, Малайзия за 29 евро добре ли е?

 

Вие за колко пари сте взимали вътрешните полети из Филипините?

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

 

 

Вие за колко пари сте взимали вътрешните полети из Филипините?

 

Около 20лв парчето, с дебнене на промоции на Себу, и плащане през сайтовете за отстъпки

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 4-5 дена мернах 480 песо полети от Себу,350-400 за полети от Манила и Катиклан.Останалите летища ,бяха от порядъка на 250 песо за твойте дати.Не ти го казвам да те дразня имаш достатъчно време за още много промоции.600 също е добра цена

П.с на 12.06 филипинците честват

независимост,ако не се лъжа.Разчитам да пуснат нещо интересно...

Връзка към мнение

Хвърляй по едно око и на AirAsia, че и от там изскачат готини зайчета, на мен някои от полетите ми бяха със Cebu, а други - с AirAsia. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като пътувах с еднопосочен билет до места, където искат билет за връщане, имах и такъв, който мога да откажа срещу минимална такса. Понякога го искат, понякога не, не знаеш предварително. Може да ти го поискат от авиокомпанията още при чекина, защото ако те пуснат, а на теб не ти позволят да влезеш в държавата, авиокомпанията трябва да те върне обратно и да плати глоба, и гледат да се застраховат

Здравей, би ли ми казал от кои компании са билетите, който могат да се отказват с минимална такса и въобще как става отказването с минимална такса. Предварително благодаря за отговора!

Връзка към мнение

Охх много мразя да не зная какво да правя :( Сега има промоция на Cebu pacific и някои от полетите, които ми трябват са по 599 PHP (11,5 евро). Според вас да взимам или да чакам от тази промоция по 1 песо? Имам още около 8 месеца и мога да си чакам, ако ще има и по-евтино :)

А еднопосочен билет Манила - Борнео, Малайзия за 29 евро добре ли е?

 

Вие за колко пари сте взимали вътрешните полети из Филипините?

Здравей, аз съм си купувал между 20 и 30 лева в една посока. Ако имаш възможност да избираш, гледай да са ти и в удобно време полетите. Имай предвид, че на всички летища без Манила ще ти искат още по 200 песо такса. Поне така беше миналата година. Ако искаш да се гмуркаш ти препоръчвам Давао. Цените са с повече от 1000 песо на ден по-евтини от колкото на други места във Филипините. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, би ли ми казал от кои компании са билетите, който могат да се отказват с минимална такса и въобще как става отказването с минимална такса. Предварително благодаря за отговора!

Всяка компания продава flexible билети на доста висока цена, но с право на отмяна (дори безплатна). Проблема е, че трябва да се бръкнеш доста и после да не забравиш да отмениш билета в нужния срок.

Другия вариант, който аз ползвах, е билет с мили. Таксата за отмяна е малка. За еднопосочен презокеански билет това си беше единствена възможност, ако не искаш да купуваш и връщане. Просто купуваш два билета, отиване и връщане, и след като влезеш в страната отменяш връщането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всяка компания продава flexible билети на доста висока цена, но с право на отмяна (дори безплатна). Проблема е, че трябва да се бръкнеш доста и после да не забравиш да отмениш билета в нужния срок.

Другия вариант, който аз ползвах, е билет с мили. Таксата за отмяна е малка. За еднопосочен презокеански билет това си беше единствена възможност, ако не искаш да купуваш и връщане. Просто купуваш два билета, отиване и връщане, и след като влезеш в страната отменяш връщането.

Благодаря много за информацията. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Май дойде време да се огледам за билети до Филипините. Обикновено дългите ми пътувания до сега винаги са свързани с постоянно скачане от място на място. Миналата година бяхме в Тайланд и да не се задържахме повече от 3 дни на едно място. Този път мисля да е малко по-различно и моля за съвет, какво да избера :)

 

Мисля да отделим 2-3 дни на Манила, защото обичам мегаполисите, небостъргачите и градските гледки нощем, особено гогато има вода. Оризовите тераси заслужават ли си пътя?

Оттам нататък, трябва да избера два, максимум три острова из Филипините които да посетим. Идеята е на всяко място да се спи по 4-5 вечери.

 

Какво ще препоръчате между Palawan и Coron? Това което ми трябва е хотел на плажа (може бунгала) който да се ползва като отправна точка за красиви boat trip-ове и шнорхелинг.

 

Между Cebu и Bohol също се колебая. Предпочитам природата и хубави непренаселени плажове. Chocolate Hills струват ли си според вас?

 

Някой ходил ли е по източните острови, гледам не са сред най-популярните дестинации? Mindanao, Siargao

, Leyte?

 

Общо взето предпочитам природата, музеи и храмове вече не ме впечатляват толкова.

 

Поздрави!

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение

Повечето магеланци обиколиха повече места от мен , но и аз като теб търсех по-скоро почивка ...не , че някъде почивам де ;)

 

Ще се изкажа за местата които знам - Манила максимум 2 дни , колкото да обичаш мегаполиси , аз също ги харесвам  !!!

За оризовите поля наистина нямах време , но при възможност не бих ги пропуснла.

На Бохол и Боракай повече от два дни на остров няма какво да правиш , освен ако не искаш да се излежаваш на плажа ...

Шоколадовите хълмове и самият Бохол много си заслужават.

Връзка към мнение

Cebu pacific имат промоция на 30 юни до изчерпване на местата, мисля, че от Дубай ще са по 160 евро двупосочно.

За оризовите тераси не мога да кажа, не съм била. Като ти гледам предпочитанията, Бохол ти е задължителен, Палаван също. На мен лично, Корон най-много ми хареса за гмуркане и дневни трипове с лодка, но ако трябва да избираш, Ел Нидо е доста подобен, а на Палаван има повече разнообразие (подземна пещера). Себу е разочарование, поне за мен.

Връзка към мнение

Cebu pacific имат промоция на 30 юни до изчерпване на местата, мисля, че от Дубай ще са по 160 евро двупосочно.

 

Не виждам подобно нещо никъде. Какъв е периодът на пътуване?

Връзка към мнение

Подземната пещера/река не си заслужава блъскането с изключение вечеря на плажа с плискащо в краката ти море. Но във Филипините море да искаш...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Някой да е бил по югоизточните/източните острови?

Много пъти съм бил във Филипини, на Минданао не съм бил защото действа ислямистката терористична групировка Абу Саяф(основна цел са чужденците), има туристи, но те са или екстремно смели или ходят само до град Давао който е спокоен, както и някои от малките островчета наоколо където има затворени, предимно дайвърски еко ризорти. Последно мои приятели от Япония ходиха миналата година до мисля ,,скритата река,, и гледах страхотни снимки от острова, но групата е имала 8 човека въоръжена охрана. Аз лично след като видх Кения и следите от сомалийските прояви не съм толкова смел при пътуванията по ,,такива,, места но всеки си решава.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, остана ми само един билет да купя от вътрешните полети във Филипините, но се чудя кой полет е добре да избера :scratchhead: .

Дилемата е следната: кацам в Манила в 09:00 часа (полет на Cebu Pacific) и искам да хвана полет за Пуерто Принцеса - според вас ще ми стигнат ли 2 часа, за да хвана този в 11:00 часа? Или по-добре да оставя голяма дупка между полетите и да хвана тези към 13:55 / 15:40 ?  :huh:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Здравейте, остана ми само един билет да купя от вътрешните полети във Филипините, но се чудя кой полет е добре да избера :scratchhead: .

Дилемата е следната: кацам в Манила в 09:00 часа (полет на Cebu Pacific) и искам да хвана полет за Пуерто Принцеса - според вас ще ми стигнат ли 2 часа, за да хвана този в 11:00 часа? Или по-добре да оставя голяма дупка между полетите и да хвана тези към 13:55 / 15:40 ?  :huh:

 

Остави си по-голяма дупка. Cebu Pacific са пословични с големите си и постоянни закъснения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.